Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 137

Thread: UCG - Univerzitet Crne Gore

  1. #76
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    345
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A druze, je li moguce da nijesi nikad bubicu koristio...
    Sto si to studirao?
    Uglavnom, sve i da nas ne lazes, imas fakultet a ne umijes post na forum da postavis, no saljes dupli... sprdnja... koja je onda poenta toga sto imas fakultet...
    I otkud znas da je 90 posto ljudi zavrsilo fakultet na mucke, nema sanse da ih sve poznajes i da si sa njima bio na svaki ispit...
    Fakultet je sprdnja, mnogo je bitnija zivotna skola i snalazljivost... onaj sto krade testove, radi na bubice, taj ima mooda, prije bih zaposlio njega nego nekog strebera ukocenog...
    Jedan dio tvog odgovora koji je skroz nevazan cu zaobici.
    Rekao sam da je manje od 10% mojih kolega polozilo SVE ispite na znanje. To je lako dokaziva cinjenica koju svi znaju sa fakulteta. Sa nekima sam bio na ispitu, neki sami kazu, neke uhvate (ali ne sankcionisu) itd. Od 10 studenata 9 ih je barem nekad jedan predmet prepisalo, a sigurno vise od polovine njih koristi to kad god moze i koriste to kao stil studiranja. Iz razgovora sam dokucio da je veoma slicna situacija i na ostalim fakultetima. Nazalost jos uvijek ne postoje ometaci signala niti vise od 2-3 asistenta koji cuvaju studente.

    A sto se tice ove tvoje posljednje izjave, slozicu se sa tobom u jednom dijelu. Zivotna skola jeste najvazniji faktor najopstije posmatrano, ali recimo ako zelis da se bavis naukom tu ti ona nece pomoci. I ipak bih te ispravio, ako imas firmu koja se bavi ozbiljnim stvarima, zavisices od strucnjaka. Tada ti ovi prevaranti ne mogu pomoci, niti su ti od pomoci. Zamisli da tvojoj firmi program koji radi sa transakcijama novca (milionske cifre) radi neki "moodati - snalazljivi" prepisivac, ili da clana tvoje familije operise neko ko je anatomiju dao na bubicu itd - primjera je milion. Tu se greske skupo placaju. Zavisi sve o kojoj sferi pricamo.

  2. #77
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by --SpArTaNaC-- View Post
    Neuporedivo je veci problem u studentima od kojih vecina samo gleda da polozi predmet na bilo koji nacin, a znanje se stavlja u posljednji plan. Koriscenje bubica, sverceva, izlazak drugog studenta koji polaze u ime svojeg kolege i ostale KRIMINALNE metode su svakodnevica i glavni nacin da se dodje do te prelazne ocjene.
    Kada tim nacinom student dodje do nekog predmeta gdje to ne pomaze ili gdje se usmeno ispituje nastaju panika i zalopojke. Iz tog razloga diplome su danas obesmisljene i njihova vrijednost konstantno devalvira. Manje od 10% mojih kolega je sve predmete polozilo na cisto znanje. Ostali se stalno sluze PREVARAMA. Ali, studentima je glavno da se dodje do diplome. Kako - nije vazno. Samo da prolaznost bude sto veca, a kriterijumi sto nizi, pa da se sjutra uhljebe u 'drzavno'.
    Posjedovanje diplome zato vise nije nikakva referenca na strucnost, nazalost.
    Svaka čast na postu, istinu si golu reka. Pušti Karamazova, voli da se sprda sa narodom.
    Ja ću potvrditi ovo što si napisao jer sam i ja bio student i to upravo na akademske ETF-a, generacija 2000.te otkada otprilike i počinje to prepisivanje na ispitima. To su godine kad se još uvjek nije dobro živjelo, plate roditelja su male bile, djeca visokoškolaca nisu živjela ni primać ovim današnjim generacijama i nekako su shvatili zbog ratova i nemaštine da ta diploma jeste bitna ali da put do nje i ne mora biti toliko težak. Zašto da se mučite kada oni bez škole se obogatiše preko noći?
    Par godina kasnije su počeli sa Bolonjom,što je dodatno dalo podsticaja za olakšanje svega.
    Ja ETF nisam završio, otprilike 75% ispita sa svih godina sam ispolaga (smiješno što ovo sad spominju al eto i aj zbog matematike 4 možda ne završih taj fakultet ali život je takav), a slova ili broja prepisa nikad nisam jer sam već u osnovnoj naučio da to nije pošteno.
    Ali danas sve se svodi na novac, onoliko koliko zarađujete zapravo vrijedite.
    U CG danas nisu potrebna velika znanja da bi obavljali poslove koji se traže. Bitno je da imate diplomu i da ste naravno poslušni i daće vam se posao i dobra plata.
    Koliko je stvarno zarađujete nije bitno, a još manje kako ste došli do diplome.

    Čujem da plate inženjera u EPCG idu i do 2000eur, neto. To vam dođe da firmu koštaju preko 3000eur.
    Prosječan račun za struju je oko 30eur.
    Pa računajte koliko ljudi treba da plati račun za struju da bi tamo jedan inženjer dobio svoju platu.
    I sad zamislite ako tamo u EPCG ima inženjera koji su po koji ispit položili na mufte.

  3. #78
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Takođe, na UCG fali smjer - Bibliotekarstvo.
    Ili bar ja ne naiđoh na njega.
    BG ga ima, pa budimo.... nezavisni jelte.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #79
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by --SpArTaNaC-- View Post
    Jedan dio tvog odgovora koji je skroz nevazan cu zaobici.
    Rekao sam da je manje od 10% mojih kolega polozilo SVE ispite na znanje. To je lako dokaziva cinjenica koju svi znaju sa fakulteta. Sa nekima sam bio na ispitu, neki sami kazu, neke uhvate (ali ne sankcionisu) itd. Od 10 studenata 9 ih je barem nekad jedan predmet prepisalo, a sigurno vise od polovine njih koristi to kad god moze i koriste to kao stil studiranja. Iz razgovora sam dokucio da je veoma slicna situacija i na ostalim fakultetima. Nazalost jos uvijek ne postoje ometaci signala niti vise od 2-3 asistenta koji cuvaju studente.

    A sto se tice ove tvoje posljednje izjave, slozicu se sa tobom u jednom dijelu. Zivotna skola jeste najvazniji faktor najopstije posmatrano, ali recimo ako zelis da se bavis naukom tu ti ona nece pomoci. I ipak bih te ispravio, ako imas firmu koja se bavi ozbiljnim stvarima, zavisices od strucnjaka. Tada ti ovi prevaranti ne mogu pomoci, niti su ti od pomoci. Zamisli da tvojoj firmi program koji radi sa transakcijama novca (milionske cifre) radi neki "moodati - snalazljivi" prepisivac, ili da clana tvoje familije operise neko ko je anatomiju dao na bubicu itd - primjera je milion. Tu se greske skupo placaju. Zavisi sve o kojoj sferi pricamo.
    Zato nam je i zdravstvo takvo kakvo nam je.

  5. #80
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,725
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    ETF (akademske) studije su i dalje izazovan fakultet.
    Treba tu dosta rada.
    Tačno je da je odlaskom starije "garde" profesora i odlaskom nekih odličnih asistenata srozan nivo i renome ETF-a no za to nam je i država kriva.
    Ranije nije moga` svako ni upisat ETF (i ove teže fakultete tehničke) a kamoli završit.
    Tačno je da je bilo "iživljavanja" nepotrebnog pojedinih profesora ali generalno čovjek koji je završio taj program kvalitetno i uspješno, od njega je stvorena individua koja je bila za primjer, poštovala ostale i bila poštovana, precizna i uredna osoba, sposobna spremna za život u svakom smislu.
    Ne podcjenjujem nijednu školu ali zamislite profil srednjoškolca naše elektro škole, koji je bio prosječan đak, pola predmeta na bubicu položio i na listicu, klošar koji nikoga ne poštuje i koji se ne zna ponašat i kojemu śutra treba dat da radi na neku trafostanicu ili da uradi šemu električne instalacije za kuću ili za neku zgradu.
    Tačno je da ima likova koji su nešto naučili i malo se emancipovali i od kojih su nastali dobri inženjeri.
    Ali nažalost, oni rade posa` ovih te veze nemaju.

  6. #81
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Objasni mi ovo, oce li ti trebat sto sjutra u zivotu ti trostruki integrali i sl... onaj sto studira etf svakako planira da se zaposli u Cedis, sto ce mu te gluposti trebati tamo, kad kroz posao za 4 nedjelje nauci sve sto mu treba
    Kako to mislis oce li trebati trostruki integrali? Ti mislis da su Pedja Bulatovic, Medojevic i Brajovic u politiku usli bez ikakvog znanja sa faksa. Mogli su u Cedis da rade za 1000-1200€ i da im gazduje neki streber, a ovako, na znanje i izgled (lise Pedje Bulatovica) nemaju gazdu nad sobom.
    Quote Originally Posted by autodijagnostika
    Čujem da plate inženjera u EPCG idu i do 2000eur, neto. To vam dođe da firmu koštaju preko 3000eur.
    Starijim glavnim inzenjerima ide plata do 1300, novijima oko 1000€. Nekada su (valjda vise nisu) plate koje si naveo bile u Agenciji za telekomunikacije, ko god tu radi ima debelu vezu iza sebe.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #82
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Svaka čast na postu, istinu si golu reka. Pušti Karamazova, voli da se sprda sa narodom.
    Ja ću potvrditi ovo što si napisao jer sam i ja bio student i to upravo na akademske ETF-a, generacija 2000.te otkada otprilike i počinje to prepisivanje na ispitima. To su godine kad se još uvjek nije dobro živjelo, plate roditelja su male bile, djeca visokoškolaca nisu živjela ni primać ovim današnjim generacijama i nekako su shvatili zbog ratova i nemaštine da ta diploma jeste bitna ali da put do nje i ne mora biti toliko težak. Zašto da se mučite kada oni bez škole se obogatiše preko noći?
    Par godina kasnije su počeli sa Bolonjom,što je dodatno dalo podsticaja za olakšanje svega.
    Ja ETF nisam završio, otprilike 75% ispita sa svih godina sam ispolaga (smiješno što ovo sad spominju al eto i aj zbog matematike 4 možda ne završih taj fakultet ali život je takav), a slova ili broja prepisa nikad nisam jer sam već u osnovnoj naučio da to nije pošteno.
    Ali danas sve se svodi na novac, onoliko koliko zarađujete zapravo vrijedite.
    U CG danas nisu potrebna velika znanja da bi obavljali poslove koji se traže. Bitno je da imate diplomu i da ste naravno poslušni i daće vam se posao i dobra plata.
    Koliko je stvarno zarađujete nije bitno, a još manje kako ste došli do diplome.

    Čujem da plate inženjera u EPCG idu i do 2000eur, neto. To vam dođe da firmu koštaju preko 3000eur.
    Prosječan račun za struju je oko 30eur.
    Pa računajte koliko ljudi treba da plati račun za struju da bi tamo jedan inženjer dobio svoju platu.
    I sad zamislite ako tamo u EPCG ima inženjera koji su po koji ispit položili na mufte.


    Vecina tih inzenjera imaju nekakve polovicne diplome iz Srbije ili Kosova, koje onda upare sa dvogodisnjim i kada se saberu svi stepeni oni su inzenjeri. Vrlo ih je malo zavrsilo ETF.


    Sve te firme su privatna imovina DPS-a i oni tamo zaposljavaju koga oni hoce. Kao tvoja kuca ilI automobil sa kojima raspolazes kako hoces. To nijesu drzavne firme nego partijske.
    Tezi je tvoj jedan ispit koji si polozio nego njihov citav fakultet koji su kupili u Srbiji. Bila bi prava stvar da zavrsis to sto si zapoceo. Zrtvuj godinu dana i zavrsi to.


    U nase vrijeme se slavilo kada se polozi ispit, a danas niko ne pada ko iole nesto nauci. Spremali smo ispite po pola godine a danas noc pred ispit nesto procitaju ilI polazu na bubice.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Kolege inženjeri, naučite engleski, njemački, francuski, norveški ili švedski... i pozdravite sve doma.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #84
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kako to mislis oce li trebati trostruki integrali? Ti mislis da su Pedja Bulatovic, Medojevic i Brajovic u politiku usli bez ikakvog znanja sa faksa. Mogli su u Cedis da rade za 1000-1200€ i da im gazduje neki streber, a ovako, na znanje i izgled (lise Pedje Bulatovica) nemaju gazdu nad sobom.


    Starijim glavnim inzenjerima ide plata do 1300, novijima oko 1000€. Nekada su (valjda vise nisu) plate koje si naveo bile u Agenciji za telekomunikacije, ko god tu radi ima debelu vezu iza sebe.
    A prekovremeni, dežurstva i ostalo. I tu nakupe bogme lijepo još.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    A i to im nije vise kao nekad sto je bilo, prije par godina dnevnice su im bile duplo vece, ako ne grijesim isla je cijena ~30€ za prekovremenih 8 sati rada, ~15 za prekovremeni ispod 8 sati.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #86
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Završena predaja dokumenata za prvi upisni rok na UCG. Sve se više teži da se upisuju lakši smjerovi u okviru nekog fakulteta. Na ETF smjer SPR, ekonomiji Menadzment u ekonomiji, PMF-u smjer D, metalurško-tehnološkom Zaštita zivotne sredine. Jedino su na gradjevini zeznuli stvar jer su ukinuli smjer Menadzment u gradjevini.
    https://www.ucg.ac.me/objava/blog/10...rijave-za-upis

  12. #87
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi u menadzment hahahahah

    Pogledajte razmisljanja buducih studenata



    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    qq...
    She is only here to annoy herself!

  14. #89
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Oće da upiše pravni fakultet kako bi se borila protiv kriminalca ... u prevodu se neće leba najesti
    deuscroix

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Dobro, nismo ni mi nešto bolji bili sa 18 godina...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #91
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    prerano je sa 18 ista znat o buducem zanimanju, to mozda dodje kod vecine za 4-10 godina kasnije, zavisi dje ih zivot povede...

  17. #92
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kiksnuo sam upis na menadzment, sad me zanima prosiruju li ikad mjesta za drugi rok, ili samo ostaju nepopunjena mjesta?

  18. #93
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Tesko i rijetko. Samo ako se nije upisao neko sa dobrom vezom.

  19. #94
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prošle godine su povećali određeni broj mjesta na arhitektonski i medicinski fakultet https://www.ucg.ac.me/objava/blog/10...-724-studenata
    Last edited by Marlon; 03-07-19 at 07:02.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E jbg, a kakve su šanse nprm da upišem Biotehnički fak pa da se prebacim na pravo/menadžment? Jel to uopšte moguće, jer sebe stvarno ne vidim na Biotehničkom, a nekih drugih opcija i nemam?
    Last edited by MickyZa; 04-07-19 at 20:03. Reason: Forgot to say more things

  21. #96
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nope.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  22. #97
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MickyZa View Post
    E jbg, a kakve su šanse nprm da upišem Biotehnički fak pa da se prebacim na pravo/menadžment? Jel to uopšte moguće, jer sebe stvarno ne vidim na Biotehničkom, a nekih drugih opcija i nemam?
    Bolji ti je biotehnički, tog kadra koliko toliko fali, menadžera i pravnika na hiljade bez posla. Ne znam što je navalica na menadžment, ko nema dobru vezu posle toga može u kladionicu da kuca tikete.

  23. #98
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Bolji ti je biotehnički, tog kadra koliko toliko fali, menadžera i pravnika na hiljade bez posla. Ne znam što je navalica na menadžment, ko nema dobru vezu posle toga može u kladionicu da kuca tikete.
    Ja nisam ima vezu pa ne kucam tikete ima nade, svaki se posa nauci kroz rad, sigurno ne studiranjem.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #99
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Bolji ti je biotehnički, tog kadra koliko toliko fali, menadžera i pravnika na hiljade bez posla. Ne znam što je navalica na menadžment, ko nema dobru vezu posle toga može u kladionicu da kuca tikete.
    Kojega kadra konkretno sa Biotehničkoga fali ?

  25. #100
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja nisam ima vezu pa ne kucam tikete ima nade, svaki se posa nauci kroz rad, sigurno ne studiranjem.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ti si izuzetak. Nisi letio za školom nikad . I ja bih krepao da sam čekao posao za moj faks, no sam učio što drugo(zanat).

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Kojega kadra konkretno sa Biotehničkoga fali ?

    Koliko vidim stalno su oglasi za zaštitare(poljoprivredne apoteke) itd. Nešto niđe ne viđeh oglas za svršenog studenta Menadžmenta, a znam ih makar 10tak koji su to završili i daleko da se bave ičim blizu struke.

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 14:26
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. Replies: 59
    Last Post: 21-10-04, 14:34
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •