Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 137

Thread: UCG - Univerzitet Crne Gore

  1. #101
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post

    Koliko vidim stalno su oglasi za zaštitare(poljoprivredne apoteke) itd. Nešto niđe ne viđeh oglas za svršenog studenta Menadžmenta, a znam ih makar 10tak koji su to završili i daleko da se bave ičim blizu struke.
    Jes, traži po koja apoteka ali daleko je to od neke potražnje jer ih ima dosta koji završavaju.
    Inače to je loše plaćen posa u većini slučajeva, privatnici kod kojih moraš godinama da se dokazuješ, da se baviš prodajom i fizikalisanjem.
    Znam curu koja je bila došla do 1000eur a posle je morala da vrće više hiljada evra jer je kao nešto bila ''zeznula''.
    To su bezvezni poslovi.

  2. #102
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Nisam rekao da su lijepi ni nešto previše plaćeni, nego sam čisto uporedio menadžere sa ovim drugim. Što znam, kod nas je za većinu fakulteta ista priča...

  3. #103
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A ispisivanje posle prve god, i upisivanje na drugi fax, to je moguće?

  4. #104
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A možeš ali ne znam koja ti je svrha, sem troškova. Ako već znaš da nećeš da studiraš neki faks, zašto bi ga upisao?

  5. #105
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A možeš ali ne znam koja ti je svrha, sem troškova. Ako već znaš da nećeš da studiraš neki faks, zašto bi ga upisao?
    Zbog očeve penzije.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A to, pa dobro, onda je opravdano donekle . Mislim da su i na tom poradili nešto ove godine. Moraš valjda se ispisati sa fakulteta pa onda drugi upisati, inače te odbiju + moraš izmiriti sve obaveze prije nego se ispišeš.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanima me ako zna neko, da li na svakom faxu boduju isto uspjeh? Na ekonomskom sam u prvom roku imao 26 bodova, a na biotehnickom 20? To mi je nelogicno.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Jesu li isti predmeti koji se boduju
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. #109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ne naravno, na biotehničkom valjda biologija i hemija. Na ekonomiji matematika i engleski mislim.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Posto sam upao na biotehnickom, zanima me da li mogu da podignem diplomu i svjedocanstva i da se prijavim na akademiju u dg? I u slucaju da budem primljen nastavim skolovanje u dg ili u slucaju da budem odbijen da samo nastavim na biotehnickom?

  11. #111
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

  12. #112
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Wtf?!
    Hahaha znam, nego me zanimalo jel moguce da se prijavim na akademiju, ako sam vec ovamo primljen. Jer prije bih na akademiju isao nego studirao na biotehnickom. Cudna situacija uglv.

  13. #113
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Prijatelju odluci se sta ces vise evo mj. Dana bodes za biotehnicki ovdje, sad upadnes pa nesto izvodis oces/neces?

    Zavrseno ti je doba srednje, a samim tim i doba takvog izvoljevanja i zezanja, odrastao si momak u pm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #114
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Mislim da mu je najbolje na kakav zanat, da to izuči, ovako će samo da luta.

  15. #115
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    U Glavnom odboru DPS-a direktori, studenti, privatnici...
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nti-privatnici


    i među njima profesor Igor Radusinović

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  16. #116
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default



    Bez zajebancije ljudi. Meme material.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  17. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  18. #117
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Svako malo iskače neka "afera" sa UCG-a čiji Rektorat poslednjih godina radi "na ruku" privatnim fakultetima, slučajno ili ne..
    Tako da neka ide sve na posebnu temu, ako moderatori nemaju ništa protiv.








    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Studenti FPN: Gašenje studijskih programa na UCG je čisto privatni interes

    Studenti FPN-a smatraju da se "godinama radi na sistemskom urušavanju kvaliteta nastave, nameću se ograničenja po pitanju angažovanosti stručnog nastavnog kadra, ne postoje napori da se poboljša studentski standard"


    Više od 240 bivših i sadašnjih studenata Fakulteta političkih nauka uptuilo je apel protiv gašenja studijskih programa na Fakultetu političkih nauka Podgorica.
    Univerzitet Crne Gore (UCG) namjerava da
    restrukturira studijske programe na Fakultetu političkih nauka (FPN). Prema smjernicama reformi FPN-a, predviđena su tri studijska programa - politikologija, komunikologija i socijalna politka i socijalni rad.

    "Nakon godina lošeg rukovođenja univerzitetskim jedinicama, brojnih afera i sistematskog urušavanja kredibiliteta UCG, posljednji potez Rektorata vidimo kao završni udarac oslabljenom Univerzitetu i pojedinačnim fakultetima, koji u Crnoj Gori više nijesu prioritet onima koji bi po svom opisu morali biti njihovi čuvari prvog reda", navodi se u apelu, kojeg potpisuje 246 bivših i sadašnjih studenata FPN-a.
    Studenti navode da dva od tri predmetna studijska programa postoje od kad postoji
    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Nox Vidmate VLC i sam fakultet – od 2003. godine, kada je FPN organizovan pri Pravnom fakultetu u Podgorici, da bi 2006. godine, postao samostalna univerzitetska jedinica.

    "Prvu generaciju studenata političkih nauka dočekala su obećanja o visokom kvalitetu nastave uz stalna ulaganja, striktnoj upisnoj politici i visokim kriterijumima po kojima će biti ocjenjivano znanje - znanje koje će im omogućiti da postanu eksperti u svojoj oblasti, prvi školovani u Crnoj Gori. Kriterijumi za upis su bili strogi, a podrška Univerziteta je zaista učinila da se kao studenti političkih nauka osjećaju privilegovani... Trinaest godina kasnije, diplomci tri studijska programa na Fakultetu, suočavaju se sa mogućnošću da će u skoroj budućnosti imati diplomu nepostojećih usmjerenja, a čini nam se ubrzo i nepostojećeg fakulteta", navodi se u apelu.

    Studenti FPN-a smatraju da se "godinama radi na sistemskom urušavanju kvaliteta nastave, nameću se ograničenja po pitanju angažovanosti stručnog nastavnog kadra, ne postoje napori da se poboljša studentski standard".

    "Zato će, ako se naum Rektorata ostvari, mladi koji žele da izučavaju međunarodne odnose to moći da urade, po duplo većoj cijeni – na privatnom fakultetu. U međuvremenu, na tom istom privatnom fakultetu će, kroz studentske stipendije, biti omogućene subvencije iz državnog budžeta za studijske programe „od javnog interesa“. Iz ovoga se da zaključiti da su gašenje ovih studijskih programa na državnom, a njihovo finansiranje na privatnom univerzitetu stvari od čisto privatnog interesa. Ovakvom odlukom UCG, a u izvedbi Rektorata koji radi na rušenju FPN, jasno je da se svaki “javni interes” gubi. Da li Rektorat bez imalo srama i pred licem crnogorske javnosti, u ime UCG-a ruši UCG", navodi se u apelu.

    Bivši i sadašnji studenti FPN-a traže da jasno bude saopšteno na čiji predlog i iz kojih razloga se studijski programi gase i apeluju na Rektorat, Upravni odbor i na Ministarstvo prosvjete, da ostave po strani partijske i lične interese i da se povede "rasprava o realnim problemima visokog obrazovanja u Crnoj Gori".

    "Zahtijevamo od Rektorata da pokaže da jednako kao i mi hoće da sačuvaju i nadograđuju kredibilan i stabilan univerzitet, sa diplomcima koji su konkurentni na svim tržištima rada. Pozivamo crnogorske studentske organizacije da ne dozvole da Rektorat pod izgovorima kvaliteta nastave ili raspoloživosti finansijama (za koje su direktno odgovorni) amputiraju dio po dio Univerziteta tvrdeći da se lišavaju “bolesnog tkiva”, a istovremeno dajući snažnu podršku privatnim univerzitetima. Država koja svjesno podriva svoje javne instuticije, uključujući obrazovne, nema budućnosti", navodi se u apelu.

    http://www.vijesti.me/vijesti/studenti-fpn-gasenje-studijskih-programa-na-ucg-je-cisto-privatni-interes-880679#




    I mogu li se upisat specijalisticke u drugim fakultetima poslije osnovnih?


    Last edited by aldoumunir; 13-12-19 at 07:48.

  19. #118
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    nego ljudovi da vas pitam, pročitao sam još prošle godine da će od akademske 2020/2021 magistarske studije biti besplatne na UCG oa da mi recite je li to 100% tačno

    inače iz Bosne sam i ovdje završavam osnovne studije pa da li da počnem već štekati pare za prvo vrijeme života u Podgovrici dok ne nađem dole kakav posao hahah
    Last edited by FoSte95; 13-12-19 at 21:59. Reason: llekqwd

  20. #119
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post


    Bez zajebancije ljudi. Meme material.
    Koliko je ovaj na slici nabačio miliona na svoj konto to samo Bog zna...Vesova škola...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  21. #120
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav, maturant sam srednje Elektrotehničke, pa me zanimalo ako neko zna da li je moguće upisati se na Pravni fakultet sa ovom srednjom. Hvala.

  22. #121
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    i da se upišeš nećeš se usrećit
    She is only here to annoy herself!

  23. #122
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mickoza1 View Post
    Pozdrav, maturant sam srednje Elektrotehničke, pa me zanimalo ako neko zna da li je moguće upisati se na Pravni fakultet sa ovom srednjom. Hvala.
    Pogledaj uslove konkursa i Pravilnik o upisu koji se objavljuje u Biltenu UCG.
    https://www.ucg.ac.me/objava/blog/12...2018-19-godinu

    Mozes nazvat i studentsku sluzbu sjutra nadji broj na sajtu Pravnog fakulteta.
    Last edited by Apolo; 25-05-20 at 00:01.

  24. #123
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svakako ću sjutra otići do studentske službe, što se tiče ovog konkursa i pravilnika, nigdje se ne spominju stručne srednje škole i upis, dok sam negdje pročitao da stručne škole nemaju pravo na upis na pravnom.

  25. #124
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mickoza1 View Post
    Svakako ću sjutra otići do studentske službe, što se tiče ovog konkursa i pravilnika, nigdje se ne spominju stručne srednje škole i upis, dok sam negdje pročitao da stručne škole nemaju pravo na upis na pravnom.
    Nije srednja ets Vaso Aligrudic strucna skola ako si na nju mislio.

  26. #125
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Kakvo je stanje sa magistarskim studijama nama koji smo zavrsili 3+1? Da li imamo pravo na besplatne magistarske studije po novom sistemu?

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 15:26
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. Replies: 59
    Last Post: 21-10-04, 15:34
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •