Results 1 to 10 of 10

Thread: Lazna bolovanja

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default Lazna bolovanja

    Jeste li kad isfolirali bolovanje? Za kakve ste sve slucajeve culi? Koje metode su najefikasnije?
    Znam da ce ovakva tema izazvati revolt kod pojedinih dezurnih moralista odje, ali svi znamo i kakvi su nam poslodavci u CG, tako da..

    Ja sam licno par puta fejkovao bolovanje, mada ni tad to ustvari nije bilo foliranje nikakvo. Odem fino kod svog doktora i iskreno mu kazem: "Daj mi par nedelja da pocinem, jer sam toliko napunjen safre, da cu ubit nekog tamo.. ili ce mene neko ubit." Kad me doktor vidi takvog, zna da mi je fitilj dogoreo i da nema zaebancije zna coek sa kakvim problemima se susrijecem u ovoj korumpiranoj drzavi i protiv kakve masinerije se borim, pa ne pravi problem..
    Ali ima bezbroj kreativnih i krajnje ludih metoda koje ljudi cine. Ima i tragicnih slucajeva ljudi koji nisu razmisljali o posledicama..


  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Nema sta da izaziva revolt, to je prosto realnost, kad dnevna stampa otvoreno pise o tome zasto ne bi i ti odje . Ja licno - ne i nikad nije bilo potrebe. Mada sto je jos cudnije, ne znam za takve slucajeve (valjda to ljudi kriju a mene bas boli briga sta ko radi, pa sam mozda zato neupucen).
    Cudnije od laznog bolovanja mi je to kako dozvolis sebi da te dovede neko do tacke pucanja? Ovaj primjer sto si naveo kad si recimo pun safre... Zasto to sebi radis? I onda se ti povlacis pred tim nekim, ides na 10ak dana sa posla da malo iskuliras a sustina je da sve isto ceka kad se vratis.

    Meni licno safra dolazi u trenucima kad cekam satima u KBC. Na samu rijec "zdravstvo" muka me hvata! Ali opet, posao je nesto drugo...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Nikad, samo zato što nijesam bila u nekom 'nervnom rastrojstvu', žrtva nekog mobinga ili ozbiljnom zdravstvenom problemu..
    Čak sam i hirušku intervenciju 2008.godine iskoristila odmor od prošle godine i vratila se na posao poslije 15 dana (neđelju dana u BG, neđelju dana odmora doma) i 16-ti dan (bio je petak, a vikendom nijesmo radili) došla na posao tačno u 08:00h i ostala regularno do 16h...
    Kako sam hodala i kako sam se pazila to samo ja znam...
    Nijesam bila primorana, naprotiv, direktorica je insistirala da se oporavim, ali kad sam već imala prevoz do posla i s posla, ne terenišem, u kancelariji je toplo, mogu da skuvam čaj, imam internet, zaista nije bilo potrebe da se prenemažem doma, jer mi je bilo i dosadno...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Subjekt 1 - mrzi svoj posao
    Subjekt 2 - zadovoljan poslom
    Subjekt 3 - voli svoj posao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    U CG je najvise subjekata 2 i 3


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ma kakvi, samo je moj slučaj, što se tvoje konstatacije tiče, nafačan po pitanju karijere...
    Evo radim kod mojih (Lesi se vraća doma i pored svih stranputica i švrljanja) skoro 10 godina, vjerujete li mi da ne pamtim kad sam uzela odmor.
    Vikend mi je slobodan, praznici ispoštovani i to ne samo jedan dan, nego kako država kaže, radim od 9(naspavana, kancelarija mi je na minut od stana), tako da nema potrebe da uzmem 20 dana odmora ili bolovanja da bih spavala do 10 i kafenisala po Podgorici cijeli dan. Slobodan dan mogu da uzmem kad hoću, al rijetke su situacije kad to exploatišem...
    Ako mi se ide neđe vani to nikad nije preko neđelju dana, tako da ni odmor ne iskoristim maximalno.
    Oprt ponavljam, ja imam ludu sreću...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hemoroidi! Glat prolaziš komisiju.

    Послато са 7045Y уз помоћ Тапатока
    this time next year...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Za dvdeeset i kusru godina, koliko radim, samo sam cetri puta uzimao bolovanje, opravdano u svakom slucaju. Nisam od onih kojima dosadi posao p ajd da izmajmunisem nesto da odmorim. A nije da nemam safre skoros vaki dan
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #9
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mene bi dosadbo bilo kuci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahaha, a ja imam neke "koleginice" na poslu koje su za 15 godina rada išle po 15 puta na bolovanje.....i to strogo u mjesecima kad je povećan obim posla
    To su kreativne duše po prirodi, sastavile bi priručnik za jedan dan.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lazna prijateljstva
    By Nero in forum Društvena hronika
    Replies: 50
    Last Post: 11-01-16, 19:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •