Page 140 of 282 FirstFirst ... 4090130136137138139140141142143144150190240 ... LastLast
Results 3,476 to 3,500 of 7050

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #3476
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    ovo sto kaze mur nije problem samo tamo, nema bulevara gdje nama nije jedna traka pretvorena u parking ili ono samo da iskocim na minut do auto djelova, prodavnice, da pojedem nesto i sl...
    u 21 vijek gradske vlasti moraju da postavljaju ograde, da nas ograde kao stoku, da znamo kuda ne bi trebalo da prolazimo, dje da stajemo i sl....
    ko krene od bloka 9 prema starom, bilo kojom mogucom putanjom, ima da se negleda svega...
    jos ako sprovedu u djelo ovu traku za taksi i gradski prevoz....pa to ce da bude sou....
    mislim nece to uticati na saobracaj, jer je ta traka i ovako stalno blokirana.... ali mislim da ce biti veselo gledati kako mi to koristimo
    Last edited by E_K_V; 03-02-21 at 07:43.

  2. #3477
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,749
    Thanks Thanks Given 
    2,000
    Thanks Thanks Received 
    848
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Idem iza jednog prije dva dana u onaj špic oko 3 kroz Bulevar Džordža Vašingtona i lik ladno nabode 4 žmigavca ispred mene na ono njihovo standardno mjesto kod Bonelle. Ja sviram, a on u fazonu što mi sviraš šta sam loše uradio.

    Dok god je takvih brava, nikad od nas ni države ni ničega, ne znam kakva vlast da dođe.

  3. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  4. #3478
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Iz Bloka 5 do Starog Aerodroma za 3 minuta...



    Mozda dronom?
    Ako ideš od Bloka 5 ka Starom do 1 ili 2 prije podne (ne znam tačan termin), onda se hvata svako zeleno vožnjom od 50 na sat. Ako malo brže od toga voziš možda se kod hotela Hilton par sekundi sačeka da se upali zeleno. U istom terminu u suprotnom smjeru zakači se svako crveno svijetlo tamo do početka Bloka 5. U terminu poslije 1 (ili 2) važi potpuno suprotno. Makar je moje iskustvo tako. Naravno, u terminima špica se uvijek dešava da neko silom na sramotu uđe u raskrsnicu i zaglavi saobraćaj pa je uzalud i zeleno svijetlo kad je ulica blokirana.
    Last edited by ćepanica; 03-02-21 at 08:33.

  5. #3479
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ovo sto kaze mur nije problem samo tamo, nema bulevara gdje nama nije jedna traka pretvorena u parking ili ono samo da iskocim na minut do auto djelova, prodavnice, da pojedem nesto i sl...
    u 21 vijek gradske vlasti moraju da postavljaju ograde, da nas ograde kao stoku, da znamo kuda ne bi trebalo da prolazimo, dje da stajemo i sl....
    ko krene od bloka 9 prema starom, bilo kojom mogucom putanjom, ima da se negleda svega...
    jos ako sprovedu u djelo ovu traku za taksi i gradski prevoz....pa to ce da bude sou....
    mislim nece to uticati na saobracaj, jer je ta traka i ovako stalno blokirana.... ali mislim da ce biti veselo gledati kako mi to koristimo
    u BG se to prilicno postuje jer su kazne velike, naleti poneki divljak ali rijetko
    She is only here to annoy herself!

  6. #3480
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima tu još posla, sada treba napraviti pilon visok oko trideset metara (ne znam tačno visinu), te isti povezati kablovima sa ovom konstrukcijom (isti princip kao most ,,Milenijum"), te se uklanjaju privremeni stubovi iz Morače koji sada drže konstrukciju mosta. Ta tzv. jugozapadna obilaznica ima dva objekta, most preko Morače i nadvožnjak preko industrijskog kolosjeka. Ipak, najveći dio posla je napravljen. Zna li neko da li je nadvožnjak gotov?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. #3481
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Pa mora se nekako skrkati 15 miliona eura. Ni da je moraca kilometar siroka

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. #3482
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Dobro je da prave ove pilonske mostove tako da brodovi nesmetano mogu ploviti Moracom. Koliko ono bjese kostao Junion bridz, a koliko Milenijum? A klinike im u barakama.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to kljift For This Useful Post:


  10. #3483
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ima tu još posla, sada treba napraviti pilon visok oko trideset metara (ne znam tačno visinu), te isti povezati kablovima sa ovom konstrukcijom (isti princip kao most ,,Milenijum"), te se uklanjaju privremeni stubovi iz Morače koji sada drže konstrukciju mosta. Ta tzv. jugozapadna obilaznica ima dva objekta, most preko Morače i nadvožnjak preko industrijskog kolosjeka. Ipak, najveći dio posla je napravljen. Zna li neko da li je nadvožnjak gotov?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Jeste gotov je nadvoznjak davno. Vec se asfalt izbocio na spojeve a nije ni krenuo u eksploataciju

    Kad most zavrse obilaznica je gotova. Ne mogu iscekat da zaobidjem trajno ulicu Vojislavljevica.

    Mislim da jedan stub ispod mosta ostaje na koji ce da se nazida pilon.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #3484
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Idem iza jednog prije dva dana u onaj špic oko 3 kroz Bulevar Džordža Vašingtona i lik ladno nabode 4 žmigavca ispred mene na ono njihovo standardno mjesto kod Bonelle. Ja sviram, a on u fazonu što mi sviraš šta sam loše uradio.

    Dok god je takvih brava, nikad od nas ni države ni ničega, ne znam kakva vlast da dođe.
    Meni se desavalo kod Sat kule da mi oduzmu prednost, gotovo ulete u branik, a onda naglo stanu ispred mene. Srecom noga je uvijek na kocnici. Na Tuskom putu pustim jednoga da se isparkira, prodje coek metar - dva, stane i upali sva cetiri. Cega sam se nagledao u Vaka Djurovica, izmedju KICa i tribine stadiona. Narocito kad ona djeca idu u KIC pa ih posle predstave cekaju majke ili taksisti. Moraju ljudi da izlaze iz automobila da ih "zamole" da oslobode ne jednu vec obije trake na kojima bez traga zabrinutosti blokiraju "kilometarske" kolone uz urlikanje sirena.

  12. #3485
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ovo sto kaze mur nije problem samo tamo, nema bulevara gdje nama nije jedna traka pretvorena u parking ili ono samo da iskocim na minut do auto djelova, prodavnice, da pojedem nesto i sl...
    u 21 vijek gradske vlasti moraju da postavljaju ograde, da nas ograde kao stoku, da znamo kuda ne bi trebalo da prolazimo, dje da stajemo i sl....
    Dakle, kad vidim da je neko i pored ograde stao u sred kruznog kod Sv. Petra, sprštio bih ga najprije, da vozim tenk... I krivično bih oslobodio sve sprštače... Što je ONOOOOO?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  14. #3486
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    A tek ulica Slobode ili traka kod Velder paba. Ili traka kod PIO. Ili ispred Kristala. Ili kod stare Vatrogasne. Mada dosta bilo cega u Podgorici napravljeno je na put sa duhom selendre. Nesposobni su da ociste one cumeze koji zauzimaju dobar dio centra grada i da tamo naprave jedinstvenu ekonomicnu zgradu za svu tu administraciju sa prilazima, parkinzima, prostorom za disanje. Umjesto toga vodeno oko, kaldrma, piloni, Stara varos, Jusovaca. Sminkanje mrtvaca. Odje narod ispijanje nekog buckurisa na trotoar aka baste smatra vrhuncem.
    Last edited by kljift; 03-02-21 at 20:17.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to kljift For This Useful Post:


  16. #3487
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    ja imam problema sa imenima ovih bulevara, meni su i dalje mose pijade i lenjinov...

    problema je dosta, ali mi sami nasim ponasanjem bi mogli ds rijesimo 80% istih... ali ne, nama se ne racuna da smo nedje posli autom ako ne dodjemo na 10m od odredista...a ono samo da iskocim do kladionice ili na kafu 5min nam je urodjeno... toliko smo to doktorirali da su pojedini dizali haubu od toyote(ajde da je italijan) i palili 4 zmigavca ne bi li policija ili pauk pomislili da je u kvaru...i to nije jednom bilo...

  17. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  18. #3488
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jeste gotov je nadvoznjak davno. Vec se asfalt izbocio na spojeve a nije ni krenuo u eksploataciju

    Kad most zavrse obilaznica je gotova. Ne mogu iscekat da zaobidjem trajno ulicu Vojislavljevica.

    Mislim da jedan stub ispod mosta ostaje na koji ce da se nazida pilon.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Da, onaj najveći stub ostaje. Vidi se na ovom snimku



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  19. #3489
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Mislim da niđe u svijetu nema gorih vozača no u CG...Podgorica je haos niko ne poštuje pravila, znak STOP nikome ništa ne znači, neka to no još ako mu svirneš kojim slučajem oće da te bije! A posebni krug pakla za "puštače" prednosti u sred kruznoga toka ili na semaforima, ili ulicama sa prvenstvom...ladno stane i daje znak rukom kao prođi ja ću posle a ima prednost i to nije upitno i ne treba da se mozga?! Sad jedna u kruznom kod poreske ispred mene ide spoljnom trakom, ja idem unutrašnjom, maltene sa njom paralelno, stade zena onamo autu koje stoji i čeka da se ukljuci u kruzni iz pravca tuškoga, pušta ga da se uključi...zamalo se zabi neko u nju pozadi, zamalo ovaj, koji je krenuo i pozurio da ne zadrzava kad ga je već propuštila budala, ne udari mene koja se isključujem i uredno zmigavac dala...uh!
    EDIT- sve ovo počeh da bih pitala, ako se dobro sjećam bilo je priče da će ovaj bulevar Veljka Vlahovića, ići pravac pored Dekar pumpe ka Aerodromu i takodje ako se dobro sjećam, pricalo se da bi trebalo da bude dio obilaznice BG Bar ili sam ja to loše shvatila?
    Last edited by zvoncica; 03-02-21 at 21:32.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  21. #3490
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, onaj najveći stub ostaje. Vidi se na ovom snimku



    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    u stvarno kako je ovo lijepo, što ti je nauka i tehnika! Stvarno zadivljujuće, mogu misliti kad su neke grandiozne konstrukcije u pitanju....mada sam gledala neke mega konstrukcije na Nacionalnoj geografiji
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #3491
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Kako su stavili stubice na onaj prostor preko puta americke ambasade. Kako su hitri kad narodu treba da se oteza. Mada oni policijski 'strucnjaci' i inace tamo treniraju strogocu. Silom na sramotu.

  23. #3492
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ovaj most je morao da bude ovako ukoso pretpostavljam zbog prilaznih puteva?

    podsjeti me na

    "Pametan je ko je ovako ovaj most pravio, pa ga okrenuo preko Neretve, jer da ga je okrenuo uz Neretvu, ja nikad nebi prešao na drugu stranu."
    She is only here to annoy herself!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  25. #3493
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mislim da niđe u svijetu nema gorih vozača no u CG...Podgorica je haos niko ne poštuje pravila, znak STOP nikome ništa ne znači, neka to no još ako mu svirneš kojim slučajem oće da te bije! A posebni krug pakla za "puštače" prednosti u sred kruznoga toka ili na semaforima, ili ulicama sa prvenstvom...ladno stane i daje znak rukom kao prođi ja ću posle a ima prednost i to nije upitno i ne treba da se mozga?! Sad jedna u kruznom kod poreske ispred mene ide spoljnom trakom, ja idem unutrašnjom, maltene sa njom paralelno, stade zena onamo autu koje stoji i čeka da se ukljuci u kruzni iz pravca tuškoga, pušta ga da se uključi...zamalo se zabi neko u nju pozadi, zamalo ovaj, koji je krenuo i pozurio da ne zadrzava kad ga je već propuštila budala, ne udari mene koja se isključujem i uredno zmigavac dala...uh!
    EDIT- sve ovo počeh da bih pitala, ako se dobro sjećam bilo je priče da će ovaj bulevar Veljka Vlahovića, ići pravac pored Dekar pumpe ka Aerodromu i takodje ako se dobro sjećam, pricalo se da bi trebalo da bude dio obilaznice BG Bar ili sam ja to loše shvatila?
    Obisao sam dosta gradova sto u regionu sto po evropi sa autom.Potpisujem svaku tvoju rijec,posebno za Podgoricu,onolika doza saobracajne nekulture i bezobrazluka je kriminal.

    Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  26. The Following User Says Thank You to BEP For This Useful Post:


  27. #3494
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A guzenje na zeleno svijetlo??? Preticanje na raskrsnici?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  28. #3495
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja





    Ulica Bracana Bracanovica tek završena....

    Trotoar užas, ulica...

    Oce li imati obraza danas ovakvu da je otvore?

    Radili Putevi d.o.o.

  29. #3496
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Ka' naša posla... Ima li ijedna rekonstruisana ulica da nije prekopana ili zakrpljena u roku od odmah!?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  30. #3497
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    A vidi kako su zakackali trotoar
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  31. #3498
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default




    40?

  32. #3499
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    e ni meni nije jasna poenta znaka kad ima 30 metara do semafora na kom je skoro uvijek gužva
    She is only here to annoy herself!

  33. #3500
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ali i tamo su stavili lezeci iliti grbinu na put. Podgorica je grad dje se vozi samo drugom, ostale brzine prenosa su bachena para.

Page 140 of 282 FirstFirst ... 4090130136137138139140141142143144150190240 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 12:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 17:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 14:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 15:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •