Page 121 of 282 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 7050

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #3001
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sve što će se postići ovim je drastično povećanje zagađenja u centru, baš će neko u decembru po kiši ili po sjeveru da vozi biciklo ili trotinet

    nego škole ne rade pa se još ne vidi inače škole kad krenu tek će se viđet koji je haos
    She is only here to annoy herself!

  2. #3002
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    A čemu je inače služila ova traka osim za nepropisno parkiranje vozila?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #3003
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    pa recimo ova na slici je služila da zaobiđeš vozila a pogotovo autobuse koji skreću lijevo put doma vojske, sad će 15 auta da čeka iza autobusa koji čeka da prođu oni iz suprotnog pravca, a pošto će sad biti veće gužve češće će se dešavati da iz suprotnog pravca bude red od semafora kod hotela CG pa sve tu do nikića i tako
    She is only here to annoy herself!

  4. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  5. #3004
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Na raskrsnici da zaobiđeš vozilo sa desne strane? To su najmanje dva prekršaja Zakona o bezbjednosti saobraaja na putevima, kojima se drugi učesnici u saobraćaju dovode u opasnost.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  7. #3005
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Skini KlikBus app da riješiš ovakve probleme...
    Vickasto, samo jedna dio posta odgovori.

    P.S. Prenio premijeru sadašenjem i budućem i zatvorenicima. Evo se zahvaljuju i doNalduju aplikaciju.
    Inače probah je, baš fina. Evo mi piše da će autobus na liniji Zabjelo - Masline biti za 63 minuta na Zabjelo.
    Nadam se da aplikacija maši u procjeni vremena i da će biti kraće jer je ovo tragikomedija

    Ali mi "protivnici biciklista buržuji (dopišite po volji)" da se pomolimo da se ne pokvari neki autobus ili neko auto na ove dvije fantastčno super uber mega giga kul trake da se može proć kolima. Ili hitna ako kome treba ne daj Bože.

    Znam par ulica đe se isto parkiraju godinama, pa ću dopisati popodne daaako ovi iz grada poslušaju i riješe problem očajnog parkinga farbanjem traka u crveno u korist biciklista. Jer zašto rješavat to kaznama, kad može da se ofarba.
    Last edited by hercules; 12-11-20 at 14:23.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #3006
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Na raskrsnici da zaobiđeš vozilo sa desne strane? To su najmanje dva prekršaja Zakona o bezbjednosti saobraaja na putevima, kojima se drugi učesnici u saobraćaju dovode u opasnost.
    Ne nego kad neko skreće lijevo, kao npr na ovoj fotografiji, ti si imao opciju da se prestrojiš u desnu traku i produžiš pravo prema Zabjelu.
    Zahvaljujući genijalnom rješenju sad nema toga više nego ćeš čekat u red. A auta u red kad čekaju, većinom rade, i ispuštaju gasove. Poneko ima start stop sistem pa se i ugasi.
    Ali eto, mi smo protiv biciklista samo i ništa drugo nije bitno.

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #3007
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Samo ne znam kuda, kad su ispred ove buregdžinice odmah nakon pješačkog pa sve do Sahat kule redovno parkirana vozila. Opet moraš da se vratiš u unutrašnju saobraćajnu traku i ništa nisi napravio. Pardon, uštedio si 3 sekunde dok autobus skrene put Trga Božane Vučinić.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  11. #3008
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ne moraš nego si mogao u 99% slučajeva da zaobiđeš lagano pored tih auta jer autobus ne prođe pravo kad skreće lijevo nego ostane u raskrsnicu, takođe taj problem se paukom jako brzo riješi ako postoji volja, a sad su postavili i kamere
    She is only here to annoy herself!

  12. #3009
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ne može ni komunalna patrolirat 24 h, jer će se opet naći neko pametan da zaustavi vozilo samo da uzme burek - a tebi kad prolaziš tuda je svejedno je li se zaustavio na 5 ili parkirao na 105 minuta. Poenta je da se ova traka od Hotela do Trgovinske nije koristila za kretanje vozila osim u tim manje značajnim situacijama na 2 mjesta.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #3010
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Samo ne znam kuda, kad su ispred ove buregdžinice odmah nakon pješačkog pa sve do Sahat kule redovno parkirana vozila. Opet moraš da se vratiš u unutrašnju saobraćajnu traku i ništa nisi napravio. Pardon, uštedio si 3 sekunde dok autobus skrene put Trga Božane Vučinić.
    Desnom trakom pa se vratiš opet u lijevu ako ima kola. Prije toga na pješački pušti ako ima koji pješak. A 3 sekunde i nije baš, nego često malo duže. A te 3 sekunde nkome kome treba hitna mogu život da spasu.

    A pod 1 to što su auta parkirana je zahvaljujući opštoj nekulturi i neradu policije. To smo valjda do sad apsolvirali. Nego izgleda nerad policije rješavamo fabranjem traka i pravljenjem još većih gužvi na mjestima đe je i do sad bilo gužvi. Svijest naroda ostaje netaknuta i ubijeđeni su da rade sve kako terba jer ih niko ne kažnjava. Krasota.

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ne može ni komunalna patrolirat 24 h, jer će se opet naći neko pametan da zaustavi vozilo samo da uzme burek - a tebi kad prolaziš tuda je svejedno je li se zaustavio na 5 ili parkirao na 105 minuta. Poenta je da se ova traka od Hotela do Trgovinske nije koristila za kretanje vozila osim u tim manje značajnim situacijama na 2 mjesta.
    Da prenesemo na privatnike onda taj posao a otpuštimo koumnalce jer ne mogu 24h patrolirat. Mislim da bi to bio veoma rentabilan posao.
    Last edited by hercules; 12-11-20 at 14:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #3011
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Desnom trakom pa se vratiš opet u lijevu ako ima kola.
    Viscount ili nije iz PG ili nas troluje malo.
    She is only here to annoy herself!

  15. #3012
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Bingo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #3013
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Mogu li jedno naivno pitanje? Mogu...
    Ima li neko link ka studiji o implementaciji biciklističkih koridora u postojećoj saobraćajnoj infrastrukturi (ili nekog sličnog naziva) u Podgorici?
    Ako ista postoji sigurno daje odgovore zašto se baš na taj način rade biciklističke staze.
    Isto bi trebalo da piše i u projektu, u rubrici ,, projektni zadatak", pa, ako nema ono prvo, da se nađe ovo drugo.

    Sent from my Motorola 8400
    http://skupstina.podgorica.me/wp-con...-Podgorica.pdf

    dvije mane - "osnova" ovoga je brojanje vozila u sred njeta u periodu od 6h (i to je bilo nesto tipa od 10 do 16 ili slicno kad nije spic) i anketa sa 309 ucesnika (a u Podgorici zivi i radi bar 250.000 ljudi)

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Jedva cekam da kupim trotinet da ne glavoboljam oko saobracaja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    monowheel onaj, da se samo jednom pada

    i sta god da je ideja, smanjivati broj saobracajnih traka nije rjesenje sigurno~
    za pola godine je grad ukinuo ~5km saobracajnica... mnogo je, pa sve da smo se svi odselili nedje...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #3014
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    485
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Ovo je radio neko ko zna posao i ima vrlo oštro oko.

    - Bulevar na Zabjelu do Krivog mosta, traka stalno zjapi prazna, pretvorili su je u nešto mnogo korisnije, a istovremeno riješili i problem brava koji se parkiraju u traku prekoputa i piju u Amforu.

    - Traka pored sportskog desna prazna, privedena namjeni.

    - Traka desna od Hiltona do trgovinske prazna, privedena namjeni.

    Dva tri dana halabuke oko svake staze i onda se svako umiri jer vidi da je ipak korisno. 95 posto naroda koji kritikuje ove staze, nije nikad vozio trakama koje su oduzete.

    Đe su te gužve i kolapsi koje ste najavljivali do Krivog mosta, predviđali lomove i zastoje? Saobraćaj funkcioniše još brže nego ranije.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Last edited by Petronas; 12-11-20 at 15:33.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  18. The Following User Says Thank You to Petronas For This Useful Post:


  19. #3015
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nećeš tako tvrditi kad ne bude epidemija u vrati se funkcionisanje u uobičajenom obimu.
    Tada ćeš imati kolapse o kojima pričamo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #3016
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Petronas....

    Ukapirali smo da podrzavas gradonacelnika za ovo maksimalno, od samog početka.

    Ovo radio ko zna posao? E ako je!


    Pošto imamo policajaca najviše po glavi stanovnika u EU, fino ih stave na tri mjesta i neka pišu kazne od jutra do mraka i pune budžet.

    A ne napraviše pakao, stazama ne prodje 20 biciklista dnevno, pogotovo zimi, drugo kod metalke i sportskog ima masu mjesta dje je trotoar i mogli su tamo iscrtati staze (tj kod metalke je i bilo tako)

    Dje su gužve pitaš? Pa ako vozis auto znas, 20-30 minuta ti treba bilo dje da stigneš što si prije za 7 stizao. Da ne pominjem spic oko 15h kad ljudi idu, vraćaju se sa posla, PAKAO.

    Ja poslednjih nedelja nisam palio auto zbog toga, jos ulicu kralja Nikole rade ihaha, al je uveče pomet.

  21. #3017
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ovo je radio neko ko zna posao i ima vrlo oštro oko.

    - Bulevar na Zabjelu do Krivog mosta, traka stalno zjapi prazna, pretvorili su je u nešto mnogo korisnije, a istovremeno riješili i problem brava koji se parkiraju u traku prekoputa i piju u Amforu.

    - Traka pored sportskog desna prazna, privedena namjeni.

    - Traka desna od Hiltona do trgovinske prazna, privedena namjeni.

    Dva tri dana halabuke oko svake staze i onda se svako umiri jer vidi da je ipak korisno. 95 posto naroda koji kritikuje ove staze, nije nikad vozio trakama koje su oduzete.

    Đe su te gužve i kolapsi koje ste najavljivali do Krivog mosta, predviđali lomove i zastoje? Saobraćaj funkcioniše još brže nego ranije.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    ja sam u nedelju oko 14h isao bulevarom pored Pobjede i htio lijevo put SC Moraca... posle 2 kruga cekanja da prvi na semaforu nemam dje da skrenem (jer je traka puna) sam se odlucio za nepopularnu opciju da "usekam" kad mi je bilo zeleno, zaustavim 2 trake i sacekam da mi se napravi mjesta. S obzirom da mi je destinacija bila put Spuza, bilo je nerezonski ici pravo pa skroz do Gintasa da bih tu skrenuo lijevo i okruzio...
    Na kraju i kad sam useokao sam cca 10minuta prolazio to parce ulice do Cedisa... 0 biciklista je za isto vrijeme proslo stazom
    I ovo nije jedini slucaj da se tu nabija kolona...
    Takodje, semafor kod Cedisa je imao traku za desno sa uslovnim zelenim - zeleno i dalje stoji, ali je obesmisljeno.

    Sto se 27 marta tice, vidim da je popularno da se sad preko trotoara pa ispred cijele zgrade dodje do Amfore...

    Mi imamo potrebu da rjesavamo posljedice, a ne uzrok... Znas sta bi jos bolje rijesilo nepropisno parkiranje? Zatvaranje ulice za saobracaj.
    Treba raditi na edukaciji ljudi - bilo kroz pricu, bilo kroz kazne, bilo kroz sibikanje ako nista drugo ne pomogne... a ne zbog 1% bahatih 99% da najebe

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nećeš tako tvrditi kad ne bude epidemija u vrati se funkcionisanje u uobičajenom obimu.
    Tada ćeš imati kolapse o kojima pričamo.
    eto tako... more ljudi radi od kuce, vrtiic i skole vecinom ne rade, a kolaps...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #3018
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    475
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Kroz grad su sve vece i vece guzve tako da je najpametnije uzet biciklo i ne nervirat se - makar kad je lijepo vrijeme...
    Ja sam u subotu zavrsio sa poslom oko 15:30h, dosao doma i od tada nisam upalio auto jer nemam vise zivaca za razne kretene koji voze kao da imaju povez preko ociju.
    Nikad se nista nece promijenit u saobracaju kad je sve vise i vise kretana koji razmisljaju "ja cu puni gas, pa neka svi ostali koce"

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  23. #3019
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Vrijeme 10:30! Paklene guzve, kolona u kontra smjeru sve do Ivana Crnojevica...

    6 Nov... Nisam siguran da je tad bila zatvorena kralja nikole, a mozda i jeste...

  24. #3020
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pogledaj brava sa mercedesovim kombijem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #3021
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Kolona, al najjaci su mi kad se pribiju i ne ostave mjesta za skretanje, tipa prema hotelu CG, debili na žuto prodju a vide sa kolona ne mrda...


  26. #3022
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ove linije što su na bic.traku je li ovo za točkove da bolje upadaju.


  27. #3023
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Viscount ili nije iz PG ili nas troluje malo.
    Viskont možda zna da se ne smiješ prestrojavati u sred raskrsnice

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. #3024
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ušao si u traku za pravo i naišao na parkirani automobil, hoćeš li čekati da se vlasnik pojavi i blokirati raskrsnicu ili ćeš ga zaobići?
    She is only here to annoy herself!

  29. #3025
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Zaobići ću ga iako svjestan da ako nekome načinim štetu tom prilikom,mogu samo da mu otvorim novčanik i kažem:"Uzmi koliko smatraš da treba"....ukoliko je materijalna šteta u pitanju.Za drugu vrstu štete-strah me i da pomislim.
    Ukratko,zaobićiću ga iako pravim saobraćajni prekršaj.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 121 of 282 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (1 members and 3 guests)

  1. pauki

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 12:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 17:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 14:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 15:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •