Page 154 of 282 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 7036

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #3826
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ahahahah, mogu mislit kako si izgorio i kako ih psuješ

    Pa brže bi stigao preko Ribarevina.

    To preko Dinoša i Tamare će biti dobra varijanta tamo neđe od 15.09 - 15.05.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Izgorio sam, a i lamela mi se osjeća od haosa na putu uzbrdo...sin mi se ispovraćao...ludilo danas.

  2. #3827
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Kakvi ljudi, pisao sam ja. Taj out pogotovo za malu djecu nije. Inace nasa granica je najgora. Na nasu granicu put skadra sam cekao 50min a na albansku 3min. Na kosovsku mi je samo pokazala da prodjem, to nikad vidio nisam

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  4. #3828
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Oduševio sam se predjelima kroz ovaj dio kroz koji put prolazi u Albaniji ali bješe i neka manifestacija u nekom selu kroz koje prolazi put pa se tu stvorio čep. Vrijedi poć ali ne kad je špic. Masu kola danas...

  5. #3829
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kakvi ljudi, pisao sam ja. Taj out pogotovo za malu djecu nije. Inace nasa granica je najgora. Na nasu granicu put skadra sam cekao 50min a na albansku 3min. Na kosovsku mi je samo pokazala da prodjem, to nikad vidio nisam

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Druže, granica Albanije i Kosova na autoputu ne postoji. Išao sam ja tuda... ništa samo mahnu da prođeš.

    Pa sjećaš se kad su htjeli da im postave naplatne rampe, a ovi ludaci izašli i zapalili ih. I od tada autoput je free.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. #3830
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Ima rampa na prelaz e meni pokaza da samo prodjem a ispred mene je uzimala po nekom dokumenta. Inace ogromne guzve na taj prelaz ali prolaze taman kao da je nema 5 traka puno

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  7. #3831
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    198 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    65km vele od Podgorice do Gusinja, danas 3 sata. Na našem graničnom prelazu kod Gusinja se čeka 45 minuta. Zastiđe...
    Guzve su na sve granicne prelaze, ceka se i satima premnogo je turista u cg , svudje su guzve , dok se ne zavrsi sezona bice problema u saobracaju
    Ada bojana-podgorica 4 ipo sata

  8. #3832
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Radovi su i obustava od 09-11 i od 13-15.

    Malo poranit, pa ako ostane vremena neđe u PV pojest nešto i ćerat dalje.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Hvala, spasio si me potencijalnog neželjenog pitstop-a

    Rano ujutro krećemo pa da ugrabim prije 9 da prođem... Radovi su tačno odakle-dokle i koliko km? Od Pljevalja do GP Ranče?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  9. #3833
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Hvala, spasio si me potencijalnog neželjenog pitstop-a

    Rano ujutro krećemo pa da ugrabim prije 9 da prođem... Radovi su tačno odakle-dokle i koliko km? Od Pljevalja do GP Ranče?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Od samoga izlaza iz Pv do malo posle granicnoga prelaza. Jedno 12 km.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  11. #3834
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Izgorio sam, a i lamela mi se osjeća od haosa na putu uzbrdo...sin mi se ispovraćao...ludilo danas.
    Žao mi je zbog klinca, ali znaj da se ovim putem izbjegavaju najgore krivine preko Rapše, vidi na Google Maps... To je bio pakao, pedenca uzbrdo, a serpentine jedna na drugu.

    Ukratko, čeka se autoput do Kolašina + magistrala Kolašin - Berane. U idealnim okolnostima, to je sat i 20 minuta do Berana i još 40 minuta do Plava.

  12. The Following User Says Thank You to Clubbin' For This Useful Post:


  13. #3835
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Žao mi je zbog klinca, ali znaj da se ovim putem izbjegavaju najgore krivine preko Rapše, vidi na Google Maps... To je bio pakao, pedenca uzbrdo, a serpentine jedna na drugu.

    Ukratko, čeka se autoput do Kolašina + magistrala Mateševo - Lubnice. U idealnim okolnostima, to je sat i 20 minuta do Berana i još 40 minuta do Plava.
    Dešava se
    Nije mi samo jasno zašto na graničnom prelazu Crne Gore kod Gusinja postoji samo jedan policajac koji preuzima dokumenta na provjeru za vozila i na ulazu i izlazu...Najjače, svađa sa motoristima 15 minuta ko je došao prije koga...gledam i gadim se

  14. #3836
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Dešava se
    Nije mi samo jasno zašto na graničnom prelazu Crne Gore kod Gusinja postoji samo jedan policajac koji preuzima dokumenta na provjeru za vozila i na ulazu i izlazu...Najjače, svađa sa motoristima 15 minuta ko je došao prije koga...gledam i gadim se
    Hrvatski granični prelaz, nas devet na motociklima u punoj opremi (čizme, pantalone, jakna, rukavice), upeklo sunce kako zna krajem jula, kolona poprilična koju mi lagano obilazimo sve dok ne obiđosmo jednog sa poljskim tablicama koji počinje da svira, da se izguruje iz kolone... Dolazi hrvatski policajac, pokazuje nam da obiđemo ostatak kolone (nepunih 100 m tada bijasmo do graničnog prelaza) a ovome poljaku pokaza da parkira sa strane i sačeka carinike... Jedino kada se uđe u zonu graničnog prelaza nema obilaženja kolone iako si na motociklu.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  15. #3837
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/56164...ata-ka-sjeveru

    Iz granične policije “Vijestima” su kazali da zadržavanja preko pola sata ne može da bude, jer ih zakon obavezuje da, kako tvrde, u tom slučaju pristupe “selektivnoj kontroli”.

    Nisam znao za ovo pravilo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #3838
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,331
    Thanks Thanks Given 
    731
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default

    Kako ćemo znati kada ovo nikad nisu primijenili, makar ja nikad to nisam doživio.

    Ovaj put za Gusinje gubi smisao ako čekaš dva puta po 45 minuta.

  17. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  18. #3839
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Pa moji su posli tuda cekali 50min na granicu i kad je trebalo nazad vratili se preko tresnjevika i kolasina. Kaze majka nikad vise ja sam bio davno kad se moralo na tamaru. I tad sam rekao nikad vise, prosta bila lijeva rijeka koliko onuda tek ima krivina lijepo je to za motoriste

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  19. #3840
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,331
    Thanks Thanks Given 
    731
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

    Ne znam kakav je taj put sada (preko Tresnjevika) bio sam poslednji put pretprošle godine i rekao sam da je dosta dok se ne sredi. Inače sam išao iskljucivo tim putem, nešto mi je lakše, ne cimam se od policije, ne preticem 657 kamiona, lagano prirodom. Još auto automatik pa nema mijenjanje brzina 2-3-4-3-2-2-2-3 - brzina )

  20. #3841
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Samo izbjegavati vikend kad su guzve i dobro je to. Radnim danima se stize za sat i 15 minuta, kao do Budve


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #3842
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ne znam kakav je taj put sada (preko Tresnjevika) bio sam poslednji put pretprošle godine i rekao sam da je dosta dok se ne sredi. Inače sam išao iskljucivo tim putem, nešto mi je lakše, ne cimam se od policije, ne preticem 657 kamiona, lagano prirodom. Još auto automatik pa nema mijenjanje brzina 2-3-4-3-2-2-2-3 - brzina )
    Bio sam prošle nedelje. Rupa nema. Zakrpljene. Ima onih neravnina na putu ali lagano. Ona priroda i što kažeš automatik lagano. Jedino su mi dvoje auta HR table tako posjekle krivinu da sam morao van puta da bi smo se nekako mimoišli. Pričao to nekom začuđeno odakle Hrvati tuda,kao navigacija ih povede jer je bliže... Jedno od tih HR je bilo sa rente baba neka Njemica pretpostavljam onuda, pakao.
    Kad sam se vraćao sa familijom plus još neka djeca na Ribarevine, bolje nego da povraću. Ali sam i danju lagano onuda.
    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Samo izbjegavati vikend kad su guzve i dobro je to. Radnim danima se stize za sat i 15 minuta, kao do Budve


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Preko Trešnjevika za sat i 15 dooo? Inače se do Budve stiže za 45 minuta. Nisi ti mrdao sa Konika iako poeba sve.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:

    GaD

  23. #3843
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Dva ogromna autobusa sam ja prosle godine preko tresnjevika mimoilazio. Ovo ljeto rumuni u amanet stali 3 kola pitaju kad ce normalni put krenuli za budvu kukavci pa ih tuda povelo

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  24. #3844
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ali sam i danju lagano onuda. Preko Trešnjevika za sat i 15 dooo? Inače se do Budve stiže za 45 minuta. Nisi ti mrdao sa Konika iako poeba sve.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Mislio sam na put kroz Cijevnu da u normalnim uslovima treba sat i 15 min. Do Budve za 45 minuta jedino iz Donje Gorice ili iz Kokota, s Konika sanse nema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #3845
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    A teško sat i 15 do Gusinja, pa sve da kreneš s tog Konika... Do granice treba 20 minuta vožnje + sat i pet - deset minuta kroz Albaniju, pa do Gusinja dok siđeš posle...

    Opet kažem, čeka se autoput do kraja godine i nova magistrala Kolašin - Berane. A jednom otvore to, neće me gledat' Tamarë i te vukojebine tamo

  26. #3846
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,331
    Thanks Thanks Given 
    731
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bio sam prošle nedelje. Rupa nema. Zakrpljene. Ima onih neravnina na putu ali lagano. Ona priroda i što kažeš automatik lagano. Jedino su mi dvoje auta HR table tako posjekle krivinu da sam morao van puta da bi smo se nekako mimoišli. Pričao to nekom začuđeno odakle Hrvati tuda,kao navigacija ih povede jer je bliže... Jedno od tih HR je bilo sa rente baba neka Njemica pretpostavljam onuda, pakao.
    Kad sam se vraćao sa familijom plus još neka djeca na Ribarevine, bolje nego da povraću. Ali sam i danju lagano onuda. Preko Trešnjevika za sat i 15 dooo? Inače se do Budve stiže za 45 minuta. Nisi ti mrdao sa Konika iako poeba sve.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ovo je odlicna informacija jer sam bio totalno odustao od tog puta. Kako je na Matesevo gdje se pravi ona petlja ? Pretpostavljam da je tu loše ali je kratko?

    Inače sto se tiče navigacije, sada ima dosta stranaca da krene preko Cakora za Pec, pa policija zaustavlja da pitaju da nećeš na Kosovo. Rek’o znam dje ću, kao ne pitaj dodju do kraja i onda naidju ja piramidu (blokada granice) i one a nazad preko Rožaja.

  27. #3847
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Tako je. Samo onaj dio kod Mateševa loš ali je kratko.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  28. #3848
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Danas nije bilo gužve i sasvim druga priča. 2 sata od Plava do Podgorice sa kratkim pauzama. Ovaj put spuštanje, bez puno mrznih pedenci. Put je fakat pun krivina i jedino ako ste sami i željni adrenalina možete stići za sat ipo. Uživao sam danas. Ovaj dio kroz Albaniju mi se strašno dopada. Postoji nekoliko mjesta đe se može sjesti i popiti piće, nešto i pojesti. Sam put nema puno tabli, tako da sam prvi put promašio krivinu pred granicu kod Gusinja i uputio se ka mjestu Vermoš mislim. Ne žalim jer je prelijepo ali mi je uzelo 20 minuta vožnje tamo i nazad...
    E sad, razlog zbog kojeg pišem jeste apsolutna činjenica da smo izuzetno stagnirali sa razvojem kao država. Ljudi, ja ne mogu da vam opišem kako je lijep dio od Andrijevice do Plava i Gusinja kada krenete da ga obilazite. Išao sam do Hridskog jezera nakon dugo vremena. Ta priroda je nestvarna, postoji i katun u kojem možete prenoćiti, pojesti i osvjeziti se pred polazak na treking do jezera. Sve to na stranu, nacionalni park, a put takav da je to bruka i sramota jer ga masovno posjećuju stranci. Zaista mi nije jasno kako za sve ove godine nisu imali sluha da Opštini Plav makar taj put srede do katuna. Potencijali su ogromni. Taj dio je nestvarno lijep.

  29. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  30. #3849
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,331
    Thanks Thanks Given 
    731
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default

    Koliko treba od parkiranja auta do Jezera. Imamo i džipa, ne znam koliko možemo sa njim više.

  31. #3850
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Koliko treba od parkiranja auta do Jezera. Imamo i džipa, ne znam koliko možemo sa njim više.
    Polazna tačka je Bajrovića katun. Ko ne ode pješke od te tačke do jezera kroz netaknutu prirodu bolje i da ne dolazi. Usput imate na jednom mjestu kuda staza vodi i potok čija je voda prava planinska. Ja sam se tako napio, da sam i u povratku napunio boce. Inače je laganim hodom sat ipo vremena do jezera. Postoje i prečice ali ne preporučujem. Ja sam jednom bio prečicama i pokajao se.
    Ovo se vodi kao baš lagana tura. Meni je sin od 7 godina sam pičio ispred mene prateći znake i stazu, pomagao sam mu na par mjesta da preskoči potoke da ne ugazi.
    Last edited by Director; 11-08-21 at 22:08.

  32. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:

    GaD

Page 154 of 282 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 12:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 17:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 14:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 15:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •