Page 96 of 275 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146196 ... LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 6868

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #2376
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    'samo sekund da zavrsim nesto' na aparatyma

    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to radza-madza For This Useful Post:


  3. #2377
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Sad sam prosao ovuda znaci ista reakcija ako naprave isto i kod zabjelske vektre top
    A trake 30 pa skretanje lijevo pa onda je 40m za skretanje iz kontra smjera i sve tako bice belaja tu gdje sta i kako

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  4. #2378
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Kad su stavili ogradu?
    Ovo je kod Amfore koliko vidim.

  5. #2379
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    a u dzordza vasingtona 30 centi ograda. kao da je nema

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #2380
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    I na Stari Aerodrom su postavili ovu ogradu kod Čelebić zgrade. Sviđa mi se i bolja je od one što razmontiraju da bi prolazili. Jedina mana je što bi valjalo da je visočija malo, jer će goveda da je preskaču.

  7. #2381
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    I na Stari Aerodrom su postavili ovu ogradu kod Čelebić zgrade. Sviđa mi se i bolja je od one što razmontiraju da bi prolazili. Jedina mana je što bi valjalo da je visočija malo, jer će goveda da je preskaču.
    Skinuće vlasnik Lide i ovu, ne boj se

  8. #2382
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a u dzordza vasingtona 30 centi ograda. kao da je nema

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ono je jedna od jacih ograda. Za djecu do godinu ipo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  9. #2383
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ono je jedna od jacih ograda. Za djecu do godinu ipo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    uhhhh. nisam ni ja za visinu koja je u ilije plamenca namontirana, ali sam tu do 55-60 cm visine. i dalje ne izgeda kao tor, a odbice bar 90%ljudi da je preskace

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #2384
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Ali moras postavit ovakvu. Jer ona zelena motanza kao na stari ne traje tri dana


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  11. #2385
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    pa na onakvu i mislim kao sto je montirana. ali da je visa 30ak centimetara ili cak i 25, bilo bi dovoljno da odvrati vecinu veseljaka od parkiranja na bulevaru

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #2386
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    parkiraće i ovako, samo će morati da protegnu noge do ulaza.

  13. #2387
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    nece. stavi ogradu od 60cm ili 55cm kakva je ispred profesorskih i potpisacu ti da se nece 95% veseljaka tu vise parkirati. cujes da me neko vidi kako preskacem...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #2388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    gledam ovu sliku i onda premotavam film koliko smo samo unazad posli

    sad odje ima duplo manje traka, parkinga vise nema, ni duz ulice bukvalno a da ne pominjem trg....
    zgrada je vise, guzva je veca....ali u centar vise niko ne ide...
    tuga me ufati kad jednom u godinu dana prosetam kroz centar i ukapiram da nidje nikoga nema...a nekad se nisi mogao mimoici ulicom slobode i hercegovackom...
    ni onaj trg sto napravise nista lijep posebno nije...a jedinu funkciju sem doceka sportista i mitinga partiskijh ima tokom nove godine, i tako nesto bi da je srece trebali da guramo citave godine...ali opet, ko ce doci u centar i kako?...javni prevoz 0 a parkinga tesko da ima...ja iz vranica biciklom mogu, ali bez djece, a opet bih sa djecom da dodjem...



  15. The Following 4 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  16. #2389
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Zamisli danas parkiranje na ove cetri trake. Jedna slobodna ostala
    Ne bi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #2390
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nece. stavi ogradu od 60cm ili 55cm kakva je ispred profesorskih i potpisacu ti da se nece 95% veseljaka tu vise parkirati. cujes da me neko vidi kako preskacem...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Eno je ograda na Stari posle kružnog(ispred Lide) od 80cm.Malo prije prođoh.4-5 auta parkirani u adesnu traku.Ljudi,pješaka okolo ograde ...na 5min samo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  18. #2391
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    brzo ce to, vjeruj mi. sad kad naleti policija nece biti da samo istrcis iz baste i kazes "ada samo dva minuta do kladionice..."
    cim je to malo dalje da se kruzi i trci, nece to dugo trajati

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #2392
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    gledam ovu sliku i onda premotavam film koliko smo samo unazad posli
    Ako je ovo unazad, onda vjerovatno imamo različite kriterijume za mjerenje napretka.

    Last edited by Viscount; 26-06-20 at 13:35.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  21. #2393
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    da...danas je kraj vrtica pa eto i to da dodam... okupsie se djeca...ostalih 340 dana u godini (ako ne racunamo pcelare) zjapi prazan....

    nemam ja nista protiv trga...da me ne shvatis pogresno...
    ali ovaj grad infrastrukturom mora da ide naprijed....60tih smo rapvili ulcie sa vise traka, bolje projektovane i sl.... sad pravimo saobracajncie za frekvenciju saobracaja taman iz 60th...
    Last edited by E_K_V; 26-06-20 at 14:37.

  22. #2394
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Shvatam ja potpuno što pričaš, ali isto tako moraš da razumiješ da to nije rješenje. Više traka znači više kola, a to znači više gužvi, više zagađenja, više nervoze i više udesa. Čitav svijet se okreće održivosti saobraćaja i naročito izmještanju motornog saobraćaja iz centra. Pa nismo valjda mi pametniji od ostalih da idemo skroz suprotno.

    Što se tiče centra, iskreno ne pamtim da je taj prostor bio puniji nego ove godine. Evo, prođi bilo kada poslije 19h i vidjećeš gomilu ljudi. Ovo ne pričam napamet, nego je svaku noć kada prođem tuda trg krcat. To inače ne bi bio slučaj da je na tom mjestu ostao parking.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  23. #2395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    problem je sto mi ne izmjestamo...sve bi bilo dobro da mi to radimo, nego mi samo dodajemo dodajemo dodajemo a "arterije" gradske smanjujemo.... evo oko grada livada i livada ali mi gledamo kako u neki park da posadimo novu zgradu,...ili da je popnemo na goricu...

    nove zgrade se prave bez planiranog parkinga... a starima se uzima parking koju su imali... kupis stan u blok 5 i onda posle 40 godina ti zagrade parking il itvoj parking koristi neko ko radi u vektru ili ide na kafu u maxima... i sl...
    ovi iz ulice slobode su imali park, imali po kojeparking mejsto ispred zgrade... a sad je park postao parking i to kakav parking...strah me svaki put da probam nedje u centar da se zavucem...
    Last edited by E_K_V; 26-06-20 at 15:02.

  24. #2396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,838
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,700
    Thanked in
    3,671 Posts

    Default

    Guro, je li realno da ti nedostaje onaj raspali parking na sred centra, kakvo je ono ruglo bilo. Što se tiče centra, ne slažem se da je prazan zbog nedostatka parkinga no se jednostavno grad proširio i postala su popularna neka nažalost druga mjesta.
    Mada, čini mi se da je Vuković najavljivao postepeno zatvaranje kompletnog strogog centra za saobraćaj i kad se to desi (uz naravno adekvatno preusmjeren saobraćaj), vratiće se i ljudi nadam se.
    Last edited by BiTrAtE; 26-06-20 at 15:09.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #2397
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    @E_K_V Slažem se, problem je mnogo širi od saobraćaja - čitav sistem urbanog planiranja je takav da se naselja grade bez ikakvih sadržaja. Svaki kvart treba da ima vrtić, školu, park, dom zdravlja, supermarket, teretanu itd. u krugu od 15 minuta pješke. A ne, kao što neko ranije na forumu napisa, samo zgrade, zgrade, zgrade.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. #2398
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    problem je sto mi ne izmjestamo...sve bi bilo dobro da mi to radimo, nego mi samo dodajemo dodajemo dodajemo a "arterije" gradske smanjujemo.... evo oko grada livada i livada ali mi gledamo kako u neki park da posadimo novu zgradu,...ili da je popnemo na goricu...

    nove zgrade se prave bez planiranog parkinga... a starima se uzima parking koju su imali... kupis stan u blok 5 i onda posle 40 godina ti zagrade parking il itvoj parking koristi neko ko radi u vektru ili ide na kafu u maxima... i sl...
    ovi iz ulice slobode su imali park, imali po kojeparking mejsto ispred zgrade... a sad je park postao parking i to kakav parking...strah me svaki put da probam nedje u centar da se zavucem...
    U onoj temi o javnom saobraćaju smo se dotakli tog fenomena ,,umiranja centra grada" (ne samo Podgorice, već svih u Evropi). Kako je rečeno, ljudima su centri gradova prestali da budu interesantni početkom devedesetih (kod nas puno kasnije) zbog pojave tzv. velikih šoping centara na periferiji koji su uz klasičnu trgovinu nudili usluge pošte, banke, dječijih igraonica, restorana, kafea, bioskopa, ... i što je najvažnije bili su lako dostupni (veliki, uglavnom besplatni parkinzi, ili pored stanice autobusa, metroa ili voza). To je primjećeno, i zato većina evropskih gradova u centru grada nudi besplatne kulturne programe kako bi centar grada bio živ, bio mjesto gdje se ljudi sreću. Ipak, grad ne može odgovoriti šoping centrima besplatnim ili jeftinim parking mjestom, ali može efikasnim javnim prevozom.

    Sent from my Motorola 8400

  27. #2399
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Guro, je li realno da ti nedostaje onaj raspali parking na sred centra, kakvo je ono ruglo bilo. Što se tiče centra, ne slažem se da je prazan zbog nedostatka parkinga no se jednostavno grad proširio i postala su popularna neka nažalost druga mjesta.
    Mada, čini mi se da je Vuković najavljivao postepeno zatvaranje kompletnog strogog centra za saobraćaj i kad se to desi (uz naravno adekvatno preusmjeren saobraćaj), vratiće se i ljudi nadam se.
    daleko od toga da mi nedostaje...ali npr kad su makli toliko parking mjesta, mogli su da razmisljaju i dje ce sa tolikim vozilima, a da nisu parking garaze na mjesto parkova....zamisli ispod trga jednu veliku podzemnu garazu npr...
    mozda u centru vise nema kafica kao nekad, ali dalje su tamo mnoge institucije a ni broj stanovnika se nije smanjio, to je sigruno

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    @E_K_V Slažem se, problem je mnogo širi od saobraćaja - čitav sistem urbanog planiranja je takav da se naselja grade bez ikakvih sadržaja. Svaki kvart treba da ima vrtić, školu, park, dom zdravlja, supermarket, teretanu itd. u krugu od 15 minuta pješke. A ne, kao što neko ranije na forumu napisa, samo zgrade, zgrade, zgrade.
    nama je plan samo kako uzet pare za komunalije i sl....a posle cemo vidjet kuda cemo ulicu, trotoar, i ostale sadrzaje koji treba da prate nove kvartove....
    na zabjelo ispod ljubovica niklo 1000 zgrada, a ulica koja je tu 100g, odjednom sa 4 trake ide na 2....jer eto mi postajemo grad koji ce da forsira ekoloski transport, a sto je najbolje pored te ulice ima prostora da se napravi biciklisticka staza sa koje god oces strane...
    i umjesto da vide kako da rijese krivi most...koji je tu usko grlo, oni onda kazu lakse je da sve bude usko grlo....
    ja znam da nije lako rijesit most... ali sigurno je to jedan od prioriteta ovoga grada i ne mogu to da guraju pod tepih... isto kao i ulica vojislavljvica

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    U onoj temi o javnom saobraćaju smo se dotakli tog fenomena ,,umiranja centra grada" (ne samo Podgorice, već svih u Evropi). Kako je rečeno, ljudima su centri gradova prestali da budu interesantni početkom devedesetih (kod nas puno kasnije) zbog pojave tzv. velikih šoping centara na periferiji koji su uz klasičnu trgovinu nudili usluge pošte, banke, dječijih igraonica, restorana, kafea, bioskopa, ... i što je najvažnije bili su lako dostupni (veliki, uglavnom besplatni parkinzi, ili pored stanice autobusa, metroa ili voza). To je primjećeno, i zato većina evropskih gradova u centru grada nudi besplatne kulturne programe kako bi centar grada bio živ, bio mjesto gdje se ljudi sreću. Ipak, grad ne može odgovoriti šoping centrima besplatnim ili jeftinim parking mjestom, ali može efikasnim javnim prevozom.

    Sent from my Motorola 8400
    uvijek ce mi biti interesantno kako je ljudima ljepse da sjede deltu nego nedje na otvoreno... mada sto ima ja da pricam, moja zena bi se preselila da zivi u deltu....
    a sto se tice parkinga, to je bas jedna od glavnih stvari...ja u centar ne pamtim kad sam otisao autom...a volim da odem i isao bih cesce... samo da imam mogucnsot da djecu nekako prebacim, jer ipak djeca od 2-3-4-5godina nisu previse ljubitelji kilometarskih setnji iako i vise od toga pretrce tokom igre...

  28. The Following 2 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  29. #2400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    ovaj edit meni nesto nece da radi ni odmah posle postovanja....

    zamislitr onoliku zgradurinu u centar dje su carine i onu preko puta nje.... ljudi imali parking i odjednom neko odlucio nema vise... dje ce oni sa autima?
    a to je situacija sa svim kvartovima....

    zato sam ja stavio onu sliku dje se vidi kako se radilo planski prije 50 godina i vise...

    nova dalmatinska.... mogli da rasire ulicu kako su htjeli ali oni sabili to i digli zgrade odma uz trotoar...istrcis iz ulaza i ubije te auto....
    jos napravili 10 -15 zgrada a parkinga nidje...pa onda kacimo slike degenerika koji se parkiraju po trotoarima i sl....
    sve je to povezano i vuce jedno drugo
    Last edited by E_K_V; 26-06-20 at 15:38.

  30. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


Page 96 of 275 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146196 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 13:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 18:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 15:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 16:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •