Page 1 of 274 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 6826

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

    Evo vec neko vrijeme imam ideju da pokrenem ovu temu, jer postoji nekoliko tema gdje je pricao ovakvim stvarim razbacana....
    Ideja je da ovdje pisemo o saobracajnoj infrastukturi, problemima i rjesnjima...o kulturi vozaca i sl...

    sto se tice Podgorice dosta je uradjeno, ali mislim da ima dosta toga sto treba uraditi...

    konkretno treba zatvoriti potpuno ono skretanje sa krivog mosta prema Delti...iako postoji znak niko ga ne postuje, a policiju ne znam jesam li mozda jednom vidio tu...
    raskrsnicu Dalmatinske i Boska Buhe niko ne rjesava evo vec godinama, a bilo kakava kisa tu se pjeske ne moze proci...
    Ulica Vojislavljevica je odavno zrela za 4 trake..
    Niskicki put kroz gornju goricu je do skoro i bez rasvjete bio...trotoare da ne pominjem...
    ima ovakvih primjera koliko hocete...a da ne pominjem kvalitet radova kad se nesto zavrsi...npr nova Dalmatinska, pa rekonsturisani stari dio Dalmatinske, pa Vlada Cetkovica... ma svaki dio grada ima neki primjer losih radova...
    isto tako nije mi jasno da evo toliko vremena ne postoji normalna saobracajnica koja bi spojila Tolose/Vranice/Blok5/6 sa City kvartom, ili cetinjskim semaforima, gornjom i donjom goricom... evo slika dje se vidi da ne postoji uredjena saobracajnica u citavom ovom zaokruzenom dijelu...

    Last edited by E_K_V; 15-03-16 at 11:18.

  2. #2
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,678
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Trebala je ona Baku ulica od semafora u Blok da ide do studentske ulice. Ali koliko sam čuo neko od "uticajnijih" stanara one dvije-tri zgrade blokira gradnju da mu se ne bi dizala prašina i stvarala buka ispod prozora

    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Sto se spajanja Tolosa i City Kvarta tice, to su odlicno uradili do kraja Rodnijeve zgrade i stali pa se onda provlaci okolo... fali im 100m puta...
    Ostalo - po meni su vozaci najveci problem, pa onda putevi...
    Putevi jesu ocajni dje god krenes jer imam utisak da se neko ili debelo ugradjuje u svaki kvadrat asfalta ili je neka veca muka... slozicete se (nadam se) da rupe nijesu jedini problem... uveliko su putevi talasasti bilo bocno bilo uzduzno, sahte su sve u nekoj svojoj ravni vec posle mjesec dana ugradnje itd...
    glavni bulevar kroz grad (Petrov) ima lijevu traku neupotrebljivu, jer ili vozis na ivicu tudje trake ili upadas u svaku sahtu

    A vozaci i saobracajna (ne)kultutra su stvarno prica za sebe o kojoj je greota raspredat uopste... nadam se da ce nekad ugradit one kamere sto ih obecavaju pa da ce iste imat nacin da ulove pojedine i kazne ih... pa da vise nema bezobraznih preticanja kolone na semafor suprotnom trakom, prolaska iz trake za lijevo desno u raskrsnice na bulevar dje prekratis kolonu, poprecnih ulazaka u kruzni itd, itd...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Trebala je ona Baku ulica od semafora u Blok da ide do studentske ulice. Ali koliko sam čuo neko od "uticajnijih" stanara one dvije-tri zgrade blokira gradnju da mu se ne bi dizala prašina i stvarala buka ispod prozora

    ovaj produzetak od kruznog kod Dana sto ide prema bulevaru Dzordza Vasingtona nisam siguran da ce iakd napraviti... makar ne u bliskoj buducnosti..eno je onaj ulozio grdne pare da sredi ono dvorite dje je restoran...
    onamo je najbolje zabraniti skretanje lijevo u dalmatinsku, nego da svi idu pravo na kruzni i onda da se kroz kruzni vrate pa da onda idu desno u dalamtinsku...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ovaj produzetak od kruznog kod Dana sto ide prema bulevaru Dzordza Vasingtona nisam siguran da ce iakd napraviti... makar ne u bliskoj buducnosti..eno je onaj ulozio grdne pare da sredi ono dvorite dje je restoran...
    onamo je najbolje zabraniti skretanje lijevo u dalmatinsku, nego da svi idu pravo na kruzni i onda da se kroz kruzni vrate pa da onda idu desno u dalamtinsku...
    onamo je, po meni, mnogo veci proglem sto je traka za pravo iz pravca Male Pijace uvijek zauzeta zbog onih sto sjede u kafanu ili stanu na minut pa onda svi idu trakom za lijevo... i tu se onda guzva kolona...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja ne dam da mi dirate grad, ulice su top, infrastruktura je top do sad , al kultura ljudi koji bi i nja 800 traka ostavili auta je kljucni problem svega,i ono dje bi svi da voze jedno 120 bulevarom pa veli aaa sahta razbih auto, a rabio glavu kakav si
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ja ne dam da mi dirate grad, ulice su top, infrastruktura je top do sad , al kultura ljudi koji bi i nja 800 traka ostavili auta je kljucni problem svega,i ono dje bi svi da voze jedno 120 bulevarom pa veli aaa sahta razbih auto, a rabio glavu kakav si
    a na vecinu bi 120 mogo da vozis hamera 1, explorera, i sva vojna namjenska vozila... sve ostalo ti drob istrese
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    onamo je, po meni, mnogo veci proglem sto je traka za pravo iz pravca Male Pijace uvijek zauzeta zbog onih sto sjede u kafanu ili stanu na minut pa onda svi idu trakom za lijevo... i tu se onda guzva kolona...

    meni se ne svidja nikako kad prave ulicu sa 4 trake, a da ih ne dijeli ostrvo...jer kad vozim takvom ulicom... ne znam okle mi dje ko sikace, dje se parkira, okrece polukruzno... npr ona kroz city kvart i ulica u nastavku dalmatinske kroz blok 9...

    mada, ovom pricom bi mogli da obuhvatimo i taksiste koji obzira nemaju dje se arkiraju dok cekaju...redovno je to po sred raskrsnice ili na pjesackom...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto se tice ulice Vonislavljevica i NK/CT semafora, uvijek ima guzve. Zasto? Zato sto prije semafora imas 3 trake: jedna za lijevo, jedna za pravo a za desno nemas. Lijevo stane 3 auta, pali se zeleno za lijevo, idu ta 3 auta i
    to je to. Za desno je uvijek otvoreno ali fora je sto srednja traka ceka zeleno za pravo pa ovi sto su desno ne mogu da prodju zbog srednjih. Tu treba dodati 3 trake od petshopa i sve bi bilo OK. Problem je samo most.
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Samo šahte da se regulišu, da nije svaka kao rupa, i meni lično ništa više ne treba, jer je po meni haos kakve su nam šahte, i na svim novo asfaltiranim ulicama ista priča

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako su ti problem samo sahte onda...a rupe? A signalizacija? A lezeci?
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Sto se tice ulice Vonislavljevica i NK/CT semafora, uvijek ima guzve. Zasto? Zato sto prije semafora imas 3 trake: jedna za lijevo, jedna za pravo a za desno nemas. Lijevo stane 3 auta, pali se zeleno za lijevo, idu ta 3 auta i
    to je to. Za desno je uvijek otvoreno ali fora je sto srednja traka ceka zeleno za pravo pa ovi sto su desno ne mogu da prodju zbog srednjih. Tu treba dodati 3 trake od petshopa i sve bi bilo OK. Problem je samo most.
    iole su se spasili kako su promijenili da je samafor za pravo i lijevo sad zajedno upaljen, a ne naizmjenicno ko ranije... ali opet se ceka pofino

    a problem je i tanak asfalt pa je sav u talase, ko po makadamu da se vozim dzombavome se talasam u kola... mada, neki za to plate hiljade eura hidraulike DDD mi svi to imamo gratis
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisam osjetio da je talasast.
    TAKUMI

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Sto se tice ulice Vonislavljevica i NK/CT semafora, uvijek ima guzve. Zasto? Zato sto prije semafora imas 3 trake: jedna za lijevo, jedna za pravo a za desno nemas. Lijevo stane 3 auta, pali se zeleno za lijevo, idu ta 3 auta i
    to je to. Za desno je uvijek otvoreno ali fora je sto srednja traka ceka zeleno za pravo pa ovi sto su desno ne mogu da prodju zbog srednjih. Tu treba dodati 3 trake od petshopa i sve bi bilo OK. Problem je samo most.
    prijavio sam ja to nedje tokom oktobra...i zvao me covjek sa kojim sam desetak minutaa pricao oko toga, i rekao mu, pustite istovremenom lijevo i pravo, a onda mi je rekao kome da prijevim problem jer oni su zaduzen ida izadju da promijene nakon sto druga sluzba uradi prebroajvanje saobracaja.... tako je i bilo...i nedje od nove godine ko ide iz vojislavljevica sad ima mnogo vece sanse da nenaleti na onoliku kolonu, u najgorem slucaju bude do kraja mosta, sto se brzo prodje svakako...desi se da se narpavi guzva, ali je mnogo bolja situacija, neuporediva... a to kazem jer svaki dan tuda prodjem makar 2 puta

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    fabia kolko prodajes lexusa ajde odma reci jer svaki auto koji vozis svaku temu ombas i navodis kolko je dobar da ga bolje prodas, eto te ka cvx
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post

    a problem je i tanak asfalt pa je sav u talase, ko po makadamu da se vozim dzombavome se talasam u kola... mada, neki za to plate hiljade eura hidraulike DDD mi svi to imamo gratis
    kakav tanak asfalt? presvukli su citavu ulicu, i to je bolje odradjen posao sto se tice asfaltiranja... nidje jednog talasa nema...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    prijavio sam ja to nedje tokom oktobra...i zvao me covjek sa kojim sam desetak minutaa pricao oko toga, i rekao mu, pustite istovremenom lijevo i pravo, a onda mi je rekao kome da prijevim problem jer oni su zaduzen ida izadju da promijene nakon sto druga sluzba uradi prebroajvanje saobracaja.... tako je i bilo...i nedje od nove godine ko ide iz vojislavljevica sad ima mnogo vece sanse da nenaleti na onoliku kolonu, u najgorem slucaju bude do kraja mosta, sto se brzo prodje svakako...desi se da se narpavi guzva, ali je mnogo bolja situacija, neuporediva... a to kazem jer svaki dan tuda prodjem makar 2 puta


    E pa onda hvala.


    sparco, ne rise.
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    sad veci problem mogu da naprave semafori u vojislavljevica na zabjelu... tu su dva semafora na kratkom dijelu dje ne psotoji treca traka za ove koji srekcu..pa kad jedan stane da ceka da skrene, a ne moze od guzve, onda svi ostali uglavnom cekaju za njim...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Semafori kod Osmanagica su potpuno nepotrebni, ni oni na Cvijetin Brijeg ni oni kod Bulatovica u blv. Ivana Crnojevica.
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    kakav tanak asfalt? presvukli su citavu ulicu, i to je bolje odradjen posao sto se tice asfaltiranja... nidje jednog talasa nema...
    preko pola ulica kroz PG talasa ili ima lose uradjene prelaze izmedju razlicitih djelova asfalta... van grada da ne pricamo kakvih ima...
    kroz grad je ubjedljivo najgora Salmatinska ulica...
    a da ne pricamo o raskrsnici Oktobarske revolucije i Bratstva i Jedinstva npr kao bas finoj krajnosti
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,993
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    ok..ok...nesporazum je...ja sam mislio da pricas o vojsilavljevica konkretno... a to sto kazes jeste tako...ako nije u startu lose asfaltirano, onda je priprema toliko losa da vrlo brzo propane asfalt..

  22. #22
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,521
    Thanks Thanks Given 
    1,040
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    544 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ok..ok...nesporazum je...ja sam mislio da pricas o vojsilavljevica konkretno... a to sto kazes jeste tako...ako nije u startu lose asfaltirano, onda je priprema toliko losa da vrlo brzo propane asfalt..
    problem je nedovoljan sloj...
    bulevari kroz grad bi morali da imaju 30-35cm asfalta, mi toliko necemo imat na autoput DD

    a dokaz da nije samo losa podloga no nedostatak asfalta su ti mostovi - najgori je onaj na obilaznicu sto spaja Masline i Stari A. jer svudje se mozes vadit na podlogu osim kod mostova - jer armirani beton nije potonuo niti se izvitoperio, a asfalt sav izbrazdan...
    Jbg, kamion s utovarom moze da izbuca najzraviji sloj asfalta ko da ga nije bilo i ko nije gledo u to ni ne vjeruje... e sad nedje kamion, nedje bus, nedje sama kolicina saobracaja i eto ti...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kaze necemo imat na autoput. Kako mislis autoput?
    TAKUMI

  24. #24
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koji autoput?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Hellblazer...

  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Ugao Dalmatinske i Boška Buhe nikad neće riješiti, tamo bukvalno se od vode ne može proći.
    Ove ulice po Bloku 9 se pšretvoriše u parkinge (mada, zgrade projektovane bez dovoljnog broja parking mjesta). Nije mi jasno dje će se parkirati sad Šajo sagradi zgradu u onu rupu.
    Puteve sječe kako se kome ćefne, onda malo prikrpe i naravno ulegne krpljavina i trap strada. Ona raskrsnica kod delte i City Kvarta, po sredini, šahtovi izbačeni, onaj nekakav kanal, užas. A tom ulicom dolaziš u grad.

Page 1 of 274 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 13:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 18:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 15:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 16:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •