Page 95 of 282 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 7036

Thread: Saobracajna infrastruktura - Problemi i rjesenja

  1. #2351
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Imaš li negdje taj član zakona? Ozbiljno pitam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Zakon o bezbjednosti saobraćaja, član 7, stav 97:

    97) učesnik u saobraćaju je lice koje na bilo koji način učestvuje u saobraćaju;
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2352
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Već postoje staze bulevarom preko Blažovog mosta i one se neće spuštati. Vjerovatno planiraju u onim djelovima đe nije moguće da prođe staza zbog uskog trotoara.
    Mogle su i na Zabjelo trotoarom. Šire bi bilo no preko most Blaža Jovanovića. Logike bez.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #2353
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    @extravaganca Nisam siguran šta me tačno pitaš?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #2354
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Tri trake za auta, jedna za bicikla i opet ne valja. Ne, ne razumiju ljudi što znači ravnopravan.
    A gradom vozim svud ulicom đe nema staza, biciklom se ne penjem na trotoar, jer ne vidim što bih se nekome sklanjao kad imam isto pravo da tu stojim kao i on.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  5. #2355
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ne valja zato što će sad gužva biti još veća a samim tim i zagađenje koje će pogotovo uticat na ljude koji udišu više vazduha a to su - biciklisti
    She is only here to annoy herself!

  6. #2356
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    @Viscount Pitam o biciklistima kao ravnopravnim u saobraćaju. A evo i iz kojeg razloga. Poznanica moja mi priča još davno o događaju u kojem je ona biciklistu udarila autom. Imao on neke lakše povrede itd, ona ga častila pozamašnu cifru (ima pa može) međutim on tražio još i onda se ona odluči na to da idu na suđenje itd. Da skratim. Na kraju se došlo do toga da on nije smio biti biciklom na putu - saobraćajna traka ili kako li se već krsti. Meni bilo čudno ali me ona ubjeđivala da je tako. Stvarno nema razloga da laže. E sad, tome ima i više od 10 godina.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #2357
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ne mogu da komentarišem ako već nije najjasnija situacija. U svakom slučaju, kao što je hercules napisao, na sve učesnike u saobraćaju se primjenjuje Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima - nije savršen, posebno u pogledu suštinske ravnopravnosti učesnika u saobraćaju, ali je propis koji se mora poštovati. Tako da vjerujem da su se oni prosto vodili zakonskim odredbama koje su važile u tom periodu.

    Inače, u cilju postizanja ravnopravnosti, teret dokazivanja bi uvijek trebalo da bude na onome ko je 'jači' - u ovom slučaju vozač motornog vozila. Drugim riječima, onaj učesnik saobraćajne nezgode koji je manje ugrožen treba da bude pozvan na odgovornost (a ne obratno), što naravno može da pobije na sudu uz odgovarajuće dokaze. Takve pravne norme postoje u brojnim evropskim zemljama.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. #2358
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Bolji je Migo nego ovaj Vuković vjerujte mi. Ovaj oće izgleda da unese nešto novo, a ne zn ađe je šupalj. Sad idem od krivog prema Zabjelu. I ladno moraš u sred raskrsnice da se presteoijiš kako ne bi ušao u traku za bicikliste. A još ti ide biciklista iz suprotnog smjera. Smjeurija. Plus jedna traka od Zabjela do mosta. Hahaha. Al dobro, nije bilo mjesta za bicikliste na trotoaru stvarno. Koji su kreteni ovo projektovali. A gradonačelnik im dao ideju siguran sam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. #2359
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne vjerujem da gradonačelnik izrađuje projekte. Pretpostavljam da je htio reailizovati ideju sa stazama. E sad je tu pitanje stručnosti onih koji su to osmišljavali.

  10. #2360
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Može li mi ko objasniti zašto veliki broj biciklista vozi LIJEVOM trakom, prave se Englezi ili...? U poslednjih par dana sam bio lični svjedok 3 potencijalne nesreće sa smrtnim ishodom, đe su automobili u poslednjem sekundu izbjegavali bicikliste prelaskom u drugu traku... Da ne pominjemo prelijetanje preko pješačkog bez usporavanja...

    Potpuno podržavam popularizaciju bicikla kao prevoznog sredstva, kao i izgradnju staza, ali se to mora pratiti ozbiljnom edukacijom...
    #fakenews

  11. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #2361
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne vjerujem da gradonačelnik izrađuje projekte. Pretpostavljam da je htio reailizovati ideju sa stazama. E sad je tu pitanje stručnosti onih koji su to osmišljavali.
    Naravno da ne izrađuje ali sam siguran da forsira tu ideju.
    Još nešto. Forsiranje Podgorice kao grada sa puno biciklista mi nije na mjestu. Da bi se smanji saobraćaj trebalo bi da dosta ljudi koristi biciklo za odlazak na posao. Da vidim koliko je vas spremno da ide po kiši biciklom na posoa ili u periodu od polovine juna do polovine septembra? Evo jutros je u 7h sati bilo 22 stepena. Da ne pričamo o julu i avgustu i vraćanje sa posla na 50 stepeni. Itd.
    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 25-06-20 at 07:18.

  13. #2362
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,395
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Super je ovo, trebao bi @Viscount da se pointeresujes da vam jednu traku naprave na autoput dok se još nije završio... Pošto ste vi ravnopravni učesnici u saobraćaju.

  14. #2363
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Može li mi ko objasniti zašto veliki broj biciklista vozi LIJEVOM trakom, prave se Englezi ili...? U poslednjih par dana sam bio lični svjedok 3 potencijalne nesreće sa smrtnim ishodom, đe su automobili u poslednjem sekundu izbjegavali bicikliste prelaskom u drugu traku... Da ne pominjemo prelijetanje preko pješačkog bez usporavanja...

    Potpuno podržavam popularizaciju bicikla kao prevoznog sredstva, kao i izgradnju staza, ali se to mora pratiti ozbiljnom edukacijom...
    mene je strah da cu nekog biciklistu pokupit na neko desno skretanje jer necu ukapirat da on prolijece na zeleno 30km/h....

  15. #2364
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Isto, pa bi ga dodatno izbio...

    Uh... Kako neće policiju uvesti i njima pa da im pišu kazne.

  16. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  17. #2365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    policija moze i njima da psie kazne...samo sto se ne bave njima...
    moj stric u cacak je popio kaznu jer je vozio biciklo pod uticajem alkohola.... a od tada ima 15godina makar...

  18. #2366
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Naravno da ne izrađuje ali sam siguran da forsira tu ideju.
    Još nešto. Forsiranje Podgorice kao grada sa puno biciklista mi nije na mjestu. Da bi se smanji saobraćaj trebalo bi da dosta ljudi koristi biciklo za odlazak na posao. Da vidim koliko je vas spremno da ide po kiši biciklom na posoa ili u periodu od polovine juna do polovine septembra? Evo jutros je u 7h sati bilo 22 stepena. Da ne pričamo o julu i avgustu i vraćanje sa posla na 50 stepeni. Itd.
    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Podgorica kao grad ima veliki broj sunčanih dana tokom godine. Razvijanje biciklističkih staza je svakako dobra ideja. Biciklom od starog do ETF fakulteta, treba vam max 20 minuta lagane vožnje recimo. To što mi nemamo navike, kulturu i svijest je druga stvar. U pravu si da tokom vrućina u julu i avgustu nije baš dobro za vožnju ali ima tokom drugih mjeseci. Evo jutros kamion udario otpozadi tačno na semaforima auto ispred u ul Vojsilavljevića, odma je bio kolaps jedno sat vremena, dovoljno da zakasnite neđe đe ste krenuli. Gledao sam u Drezdenu, otac ide na posao biciklom, iza njega sin malim bicklom, osnovac pretpostavljam, oko 7 godina, znači taj čovjek nema potrebu da se okreće i gleda đe je, jer je kultura u saobraćaju takva da on se ne boji ko će biti nervozan da turira i upada u trake predviđene za bicikliste. Činjenica je da je PG postala gusto naseljena,a tek nas čeka porast broja stanovnika i da je broj auta sve veći, a saobraćajna infrastuktura skromna, zato vjerovano žele podizati svijest o biciklima. Meni je svakako jako lijepo kada vidim po inostranstvi ujutru sređene žene i muškarce koji biciklima idu na posao. I ja bi rado išao nekada ali ne mogu da gatam koji će šleper da me pokpi u pojedinim ulicama...

  19. #2367
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    mene je strah da cu nekog biciklistu pokupit na neko desno skretanje jer necu ukapirat da on prolijece na zeleno 30km/h....
    bzveze je sto se moras dokazivati, a mi lazemo a zinemo u ovakvim situacijama.
    ogranicenje za bicikliste na stazi je 10km/h, i mora da uspori kada prelazi pjesacki. ali mi ni za kariolicu nismo, a ne za nesto na motorni pogon. na sagorijevanje ili elektricno, nebitno....
    zbog idiota na motorima, biciklima i trotinetima kad skrecem desno nabijem se uz ivicnjak mnogo prije, da budale ne mogu da prodju pravo. dana nije bilo da ne dodjem u poziciju da mi neko preko auta ne preleti

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #2368
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    ja biciklom sve i da hocu ne mogu na posao...
    jer moj odlazak na posao ukljucje i ostvljanje djece u vrtic, pa posle i da ih pokupim....
    ja sam prije svega da se gradski prevoz podigne na mnogo veci nivo, jer to bi rasteretilo ovaj grad, pa samim time i otvorilo vise mogucnosti biciklistima....
    trenutno bicikilisticke staze sluze kao parking mjesta...(makar ove koje nisu na trotoaru...)

  21. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  22. #2369
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Podgorica kao grad ima veliki broj sunčanih dana tokom godine. Razvijanje biciklističkih staza je svakako dobra ideja. Biciklom od starog do ETF fakulteta, treba vam max 20 minuta lagane vožnje recimo. To što mi nemamo navike, kulturu i svijest je druga stvar. U pravu si da tokom vrućina u julu i avgustu nije baš dobro za vožnju ali ima tokom drugih mjeseci. Evo jutros kamion udario otpozadi tačno na semaforima auto ispred u ul Vojsilavljevića, odma je bio kolaps jedno sat vremena, dovoljno da zakasnite neđe đe ste krenuli. Gledao sam u Drezdenu, otac ide na posao biciklom, iza njega sin malim bicklom, osnovac pretpostavljam, oko 7 godina, znači taj čovjek nema potrebu da se okreće i gleda đe je, jer je kultura u saobraćaju takva da on se ne boji ko će biti nervozan da turira i upada u trake predviđene za bicikliste. Činjenica je da je PG postala gusto naseljena,a tek nas čeka porast broja stanovnika i da je broj auta sve veći, a saobraćajna infrastuktura skromna, zato vjerovano žele podizati svijest o biciklima. Meni je svakako jako lijepo kada vidim po inostranstvi ujutru sređene žene i muškarce koji biciklima idu na posao. I ja bi rado išao nekada ali ne mogu da gatam koji će šleper da me pokpi u pojedinim ulicama...
    Sve je to lijepo. Ali mi prvo treba da dođemo do te kulture. Da li možemo? Mislim da ne. Bar ne u neko dogledno vrijeme. A ovaj haos od saobraćaja u Podgorici može jedino da se riješi poboljšanjem gradskog prevoza. Pisano je već o tome. A ovako praviti biciklističke staze tako što oduzmeš cijelu jednu traku jednoj od najprometnijih ulica u Podgorici ne ide. Odlično znam kako funkcioniše ona raskrsnica jer prođem bar 5 puta dnevno onuda. I znam da će biti haosa. A znaš li koliko će biciklista da prođe onuda? Možda 20 dnevno.
    Poenta. Gradski saobraćaj prije ovakvih biciklističkih staza.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #2370
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    10,930
    Thanks Thanks Received 
    5,158
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Super je ovo, trebao bi @Viscount da se pointeresujes da vam jednu traku naprave na autoput dok se još nije završio... Pošto ste vi ravnopravni učesnici u saobraćaju.
    Koliko će saobraćaja biti,mogu i 2 biciklističke trake:brza i spora

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. #2371
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    .
    ogranicenje za bicikliste na stazi je 10km/h, i mora da uspori kada prelazi pjesacki.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Uspori ili sidje s bicikla na pjesackom?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #2372
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Uspori ili sidje s bicikla na pjesackom?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    moze da se vozi ukoliko je iscrtana biciklisticka staza, u drugom slucaju je pjesak, tj. mora da sidje jer je zabranjena voznja na pjesackom prelazu(bicikla, motori, automobili)
    i biciklista je duzan da obrati paznju na saobracaj i prilagodi brzinu.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  27. #2373
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    juce neka gospodja/djica punom brzinom preko pejsackoga(nema biciklisticke) u sve pantalone i stikle(tesko da mogu vece biti)... a biciklo, makar da je zensko no onaj polar mtb...

  28. #2374
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    u pg ocekujem uskoro ovako nesto....


  29. #2375
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    moze da se vozi ukoliko je iscrtana biciklisticka staza, u drugom slucaju je pjesak, tj. mora da sidje jer je zabranjena voznja na pjesackom prelazu(bicikla, motori, automobili)
    i biciklista je duzan da obrati paznju na saobracaj i prilagodi brzinu.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ovo 70% ovih sto voze ne znaju i zato pitah da potvrdim da je tako nego samo odjednom smotaju i odluce da ce tuda a ti u auto se snadji kako da kocis ili bjezis da ih ne pokupis

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

Page 95 of 282 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Nadjena saobracajna
    By Z600 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-13, 12:17
  2. Savremena poslovna rjesenja za prezentacije i sl
    By Djed_Djuro in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-12, 17:21
  3. opstinska pitanja i rjesenja
    By sparco in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-11, 14:37
  4. P: Sophos antivirus rjesenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-09, 15:44
  5. Podgorica Blok IX Telekom-Infrastruktura
    By Jocker in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-09, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •