Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 304

Thread: Diskvalifikacija

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default Diskvalifikacija

    Ne znam kako da počnem.
    Postoji li neka osobina ili navika, koja bi cak i idealnu osobu diskvalifikovala kao idealnu za vas?
    Postoji li neki tik kod osobe, po kojem mozete naslutiti da ta osoba nije za vas?
    Naravno, najvise mislim na neke nelogicnosti, koje su vama logicne, a drugima neobjasnjive.

    Ja npr., ne bih mogao da budem sa zenom, koja ne voli pse. Ili jos neobjasnjivije, nesto mi ima odbojno kod zena, koje vole macke. Kad vidim da se djevojka mazi sa mackom. To mi je bas jak indikator da nijesmo kompatibilni. Zasto, ne znam. Neobjasnivo je.

    Od ovih objasnjivih, manje zanimljivih, to je vrsta muzike isl..Da cujem kako joj je cirilica mainstream, upala bi u minus iz kojeg se nikad ne bi mogla izvadit.

    I naravno, ne volim smotanost kod zena. Mora da zna , makar, odbojku da igra. Koliko-toliko da je sportski tip.

    Naravno, mora da bude empaticna, jer sam i sam bolesno empatican.

    Da li prepoznate u nekoj sitnici naznaku nekompatibilnosti, da budem jos precizniji?
    Last edited by Sandor Kolar; 03-03-16 at 02:30.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tik da šara (okolo)
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja to nazivam "hipersenzibilnost"...
    Ono sto bi malo ko primijetio kao razlog, a nepremostivo je.

    Hvala Lepo

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Nepoštovanje familije, tj. način ophođenja prema njima, bez obzira na to kakvi su.
    Etiketiranje bivših, koje je sam birao, pogrdnim imenima...
    Nehigijena...kako fizička, tako i mentalna.
    Vehabisanje i religijsko 'orgazmisanje' bi ga automatski suturisalo iz mog grešnog, epikurejskog života...
    Last edited by KRKNA; 03-03-16 at 02:11.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A to je vec konkretno tip muzike, kuce-mace... To se moze lako desifrovati i ne bi moglo da bude ni 'i" od idealnog.
    Iha...
    Primjeri: Da nema pojma o arheologiji, istoriji civilizacija, istoriji, umjetnosti, ekonomiji, politici, automobilima, muzici,estetici.. a karakter - nedostatak etickih kodeksa, kukavicluk i nelojalnost ne podnosim..
    p.s. kako se to manifestuje na vas - kad primijetite?



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-03-16 at 02:06.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pa rekao sam, objasnjivi i neobjasnjivi razlozi, sa posebnim akcentom na ove druge, jer su fenomenoloski interesantniji.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    OK, ali sve je to do zrele licnosti kreirane uz vaspitanje i spoznaje sebe i svojih limita. Zna sta nece i sta hoce za sebe... Sto je napisala i g. Krkna..
    Ovi drugi 'neobjasnjivi' su manje ocigledni, jer precesto druga strana i ne razumije, ne moze razumjeti, i zato ostaje u neznanju - sta je 'kvrcnulo'.. tu je senzibilitet u pitanju a vecina bi rekla - sitnica, nebitno, nije vrijedno udaljavanja itd.
    Hvala Lepo

  8. #8
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Idealna osoba - > rece covjek. Sa nekom ''sitnicom'' koja je diskvalifikuje. A vi pricate o higijeni, nepostovanju familije itd.. Pa to je krucijalna stvar za svakoga normalnog covjeka.

    Ono sto meni smeta je provincisko razmisljanje sta ko misli, sta ce ko reci..ako uradim ovo, ako uradim ono...bla bla.. Nikad sa osobom koja tako razmislja ne bih mogao biti.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ne znam kako da počnem. Postoji li neka osobina ili navika, koja bi cak i idealnu osobu diskvalifikovala kao idealnu za vas? Postoji li neki tik kod osobe, po kojem mozete naslutiti da ta osoba nije za vas? Naravno, najvise mislim na neke nelogicnosti, koje su vama logicne, a drugima neobjasnjive. Ja npr., ne bih mogao da budem sa zenom, koja ne voli pse. Ili jos neobjasnjivije, nesto mi ima odbojno kod zena, koje vole macke. Kad vidim da se djevojka mazi sa mackom. To mi je bas jak indikator da nijesmo kompatibilni. Zasto, ne znam. Neobjasnivo je. - minus, bas je nebitno koju zivotinju voli, nevjerovatno mi je da mrzim neku zivotinju Od ovih objasnjivih, manje zanimljivih, to je vrsta muzike isl..Da cujem kako joj je cirilica mainstream, upala bi u minus iz kojeg se nikad ne bi mogla izvadit. I naravno, ne volim smotanost kod zena. Mora da zna , makar, odbojku da igra. Koliko-toliko da je sportski tip. Naravno, mora da bude empaticna, jer sam i sam bolesno empatican.
    Minus, bas je nebitno koju zivotinju voli, nevjerovatno mi je da mrzim neku zivotinju, pa makar i macke. Ovo za empatiju veliki plus. Uglavnom, istina je ono da je sav problem u nama, stvaramo neka totalno nebitna ogranicenja, bitno je da je osoba dobra i dopadljiva.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Nema to veze sa mackama, nego sa mojim radarom, koji prepoznaje neku alarmantnu osobinu kod zena, koje imaju odredjeno ophodjenje prema mackama. Ne mogu da vjerujem da sam ovo rekao i ostao ziv, ali tako je.
    Last edited by Sandor Kolar; 03-03-16 at 02:30.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hmm.. ja ne razumijem zasto ljudi imaju potrebu uopste da dodiruju zivotinje, ali.. Hraniti, pomoci, obratiti paznju, nepovrediti.. to ok.
    Kad vec spomenuste... Moze li neko objasniti taj poriv da se dodiruju zivotinje, maze, cmacu itd?
    Hvala Lepo

  12. #12
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hmm.. ja ne razumijem zasto ljudi imaju potrebu uopste da dodiruju zivotinje, ali.. Hraniti, pomoci, obratiti paznju, nepovrediti.. to ok.
    Kad vec spomenuste... Moze li neko objasniti taj poriv da se dodiruju zivotinje, maze, cmacu itd?
    Hvala Lepo
    Zivotinje u covjeku bude njeznost. Bar je takav slucaj sa mnom. Tu bih izdvojio pse Samim tim rodi se zelja da pomazis zivotinu. Kao sto bi dijete, djevojku... Bas mi je nenormalno da to neko ne razumije, ne shvati licno

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pitam jer mi je nejasno, i meni nenormalno..bizarno cak. Sta znam.
    Ne mogu cak da zamislim poredjenje sa djetetom ili ljudskim bicem uopste...
    Volim da vidim zivotinje, nasmiju me, izazovu njeznost naravno, pomogla bi im, zastitila, ali maziti, dodirivati, cmakati.. boo.. cemu to?
    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post

    Ono sto meni smeta je provincisko razmisljanje sta ko misli, sta ce ko reci..ako uradim ovo, ako uradim ono...bla bla.. Nikad sa osobom koja tako razmislja ne bih mogao biti.
    Bješe li ti onaj koji razvedene žene naziva raspomamljenicama i koji se na osnovu poljupca sa đevojkom razumije u stočarstvo i uzgoj grla bolje no ijedan farmer?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Mnoge zivotinje su bolje od ljudi, ako si na to mislila kad je pitanje poredjenje..razumijem te u potpunosti
    Ja dijete kad dobijem prvo sto od mene ce dobiti je pas. Jer sam i ja rastao uz jednog i boljeg druga/prijatelja ne mozes dobiti za odrastanje. Danas sam vidio djevojcicu od 6godina max koja je isla sa bakom i na povodac setala kucica. Kucni ljubimac djecu i odrasle moze mnogo cemu nauciti. A najmanje sto mozemo da mu iskazemo ljubav. Za poljupce nisam, ali pomaziti psa ..macku...ne znam sta bih ti rekao. Bez da te pitam, da li volis kada te neko zagrli, pomazi? Isto bi i zivotinja odgovorila sto i ti kada bi pricala ili kuckala

    Ali nije to tema.

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Bješe li ti onaj koji razvedene žene naziva raspomamljenicama i koji se na osnovu poljupca sa đevojkom razumije u stočarstvo i uzgoj grla bolje no ijedan farmer?
    Karikiras, pa necu ulazit u diskusiju. Postoje odstupanja u svemu, glup covjek trpa sve u kos. Moja svijest je sve, samo ne ''provinciska''.
    Last edited by samson; 03-03-16 at 02:49.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Pošto imam neko "srednje" osjećaje niti kao Maja niti kao Samson, dadoh sebi za pravo da ti odgovorim iako me nijesi pitala...Što se mene tiče, zamjeram spavanje sa životinjom u krevetu, ljubljenje....medjutim maženje životinje, dodirivanje mi je ok, jer ako o nekome brineš, Majo, moraš ga dodirnuti.....ono sa čim ja imam problem jeste higijena u svoj toj situaciji, jer životinja je ipak životinja i ja nemam ništa protiv da izmazim kuče, ali nakon toga se moram i presvući i umiti i posle više mogu da ga dodirnem ako je neopodno ali uvijek posle toga obavezno pranje ruku....ne dozvoljavam da posle skače na mene i da mi bude u krilu...ja nemam kuče iz razloga što znam da nema šansi da bih mogla tom kučetu da zabranim ako se uplaši da legne u moj krevet a ja to ne mogu, zbilja, a ono što znam jeste da je kuče koje držiš u kući bukvalno kao član porodice i ljudi ga zbilja jako vole...morala bi da imaš kuče koje ćeš tako jako zavoljeti da to shvatiš...ja sam silom prilika imala jednog gosta (haskija)najboljega psa, dobricu jednu neopisivu petnaest dana, trajno sam se vezala za njega i toliko ga volim da sam rekla da zbilja neću da imam kuče jer to je atak na moj nervni sistem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa imala sam i ja kucne ljubimce, svi pitomi, "trcali' za mnom, neka sam pazila da ne nagazim u toj trci oko mene, neki sletali na rame dok bih radila bilo sta po kuci, ali nikad nisam ja licno imala poriv da ih dodirnem. Svi zadovoljni, pitomi da su prilazili gostima bez "trauma' strahova i gluposti.. zivotinje osjecaju i to im je dovoljno uz paznju. ne vidim ja tu problem kod zivotinja nego kod ljudii koji taj poriv imaju..
    Ljudsko bice je ljudsko bice, zivotinja je zivotinja.. Cemu projekcija zivotinje kao covjeka?
    Sad mi djeluje da i jeste tema jer ni ja ne bih mogla biti sa osobom koja ima takve sklonosti emotivnog praznjenja ili akumuliranja emocija kroz dodirivanje-mazenje zivotinje...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-03-16 at 02:56.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja i moja supruga imamo 3 psa. Upravo ljubav prema tim psima, briga, paznja i emocije pokazale su mi da ce biti savrsena majka mojoj djeci. Koliko god bizarno zvucalo


    Ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude.
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Moram priznati da mi životinja ne smeta u dvorištu, ali u stanu mi nije po volji, tako da da, ako je osoba sa kojom trebam da živim toliko vezana za životinju da je pušta u svoj krevet ne bi mi bilo po volji

    Mačke ne bih takodje voljela po svojoj kući i teško da bih ih držala u stanu
    Logično je da svi biramo za sebe osobe koje su sličnih senzibiliteta Ne bismo ni mi ovakvi nikako odgovarali nekom ljubitelju životinja koji životinju doživljava kao dio porodice
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moram priznati da mi životinja ne smeta u dvorištu, ali u stanu mi nije po volji, tako da da, ako je osoba sa kojom trebam da živim toliko vezana za životinju da je pušta u svoj krevet ne bi mi bilo po volji

    Mačke ne bih takodje voljela po svojoj kući i teško da bih ih držala u stanu
    Logično je da svi biramo za sebe osobe koje su sličnih senzibiliteta Ne bismo ni mi ovakvi nikako odgovarali nekom ljubitelju životinja koji životinju doživljava kao dio porodice
    E zaista ... Rekoh ja ne bi bio ni primac' na "i" od idealnog..
    btw. Sjetih se jednom mi je "gostovala" jedna zivotinjica (jer sam istu vec imala), ali divlja, sa nekim strahom.. zalosno mi je bilo gledati.. I komentarisem sta joj je, zasto je takva.. a moj zvrk pitom sa svima.. komentar sam dobila "da, ali nije bila kod tebe od rodjenja vec kod drugacije osobe".. Sve jasno.. Malo se primirila jer nisam dozvolila da je traumiraju.. ali zalud.. Nazalost,samo je bila "gost"na neko vrijeme, pa ode..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 03-03-16 at 03:30.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Sto se mene tice muzicki ukus isto moze dosta da utice. Ako je neka teška grandovka ili fan karleuse bas bi tesko islo, morala bi dobro da nadoknadi na ostalim ukusima, osobinama itd. Stvarno ima masu stvar tu ali eto mojeg jednog primjera.
    Last edited by Ser Bronn; 03-03-16 at 04:12.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jezim se od grandovki i sekinih fanova... Pi pi pi.


    A i od transerki nagutanih... Pi
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    nepismenost.. kao pokazatelj brojih osobina.

    a osobine idealne su odsustvo empatije, i da voli macke i filmove. i da ima duge noge.
    Last edited by aquamarin; 03-03-16 at 06:43.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Znate kako, sve osobine zbog kojih sam neke djevojke diskvalifikovao na kraju budu prihvacene kod "savrsene". Mislim d zaista ne postoje nepremostive razlike i osobine jer se, na kraju krajeva, dosta stvari moze ispeglati, uskladiti i sl.
    Tu es mon héro!

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    danas imam više razumijevanja za neke stvari za koje prije recimo 10 godina nisam. nekad je bilo "kako može ovo ili ono", danas je to "ok, to si ti, ja to ne volim, ne mogu, ne bih". ne diskvalifikujem ljude zbog načina života, zbog toga što ne/vole nešto, ne/rade nešto... iako to možda ne izgleda tako, teško se vežem za nekog, a kad se to desi, sigurno me je kupio/la nekim gestom. nekad je kod mene sve bilo ili crno ili bijelo. u međuvremenu sam, sticajem okolnosti i prisustvom ljudi kojim sam bila češće okružena, upoznala i tu sredinu. doooosta vremena mi je trebalo i da to prihvatim. postoje ljudi sa kojima mogu, a i ne moram, a postoje i oni koje ja zovem mojim. nije mi problem da ih prihvatim takve kakvi jesu, ne pokušavam ni jedne ni druge da mijenjam samo zato što se meni nešto ne sviđa u njihovom načinu života. ove stvari vezano za muziku, životinje i sve što ste nabrojali mogu preživjeti. i moje miševe nazivaju pacovima, ne vole ljudi, što ću ja tu, neću ih objesit. što se tiče potencijalnih i emotivnih partnera, ja sam uvijek tu da nađem opravdanje kad se ono zatelebam kao kreten. tu sam ćorava za mnoge stvari, to je neki moj problem i njih, i ljude do kojih mi je baš stalo, diskvalifikujem kad me "ujedu", a i to sporo ide, zatvorim se u sebe, odbolujem sama sa sobom i tako to. nikad ne zamrzim, nemam ružnu riječ kad sve prođe, jer su moji izbori uvijek dobri ljudi baš, baš dobri ljudi... diskvalifikacija u startu ide za ljude koji se foliraju, koji se trude da se predstave onakvim kakvi nisu i kad su zli. ne kad su pomalo kvarni, nego kad su zli i bezobrazni.

    ooo, kako ovi dani utiču na mene, moram opet počet da pušim...
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •