Results 1 to 21 of 21

Thread: Nepotrebne stvari

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Nepotrebne stvari

    Prije neki dan objavljena je neka analiza koliko ko kupuje nepotrebnih stvari. Navodno da prośecna engleska porodica ima takvih stari u vrijednosti 1000 Ł, prośecni Njemac ima oko 10.000 raznih stvari, a skoro pola nepotrebnih....
    Kolicinu tih stvari tj prosjek znatno podize ljepsi pol, a posto se odje svi problemi rijese, da vidimo zasto kupujete desete cipele kad samo jedne mozete obuti ili bizuteriju koju probate u radnji i nikad vise.....

  2. #2
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se par puta zeznuo kod garderobe, u butiku djeluje kul, doma mi pih. Pa kupi prašinu u ormaru. Ostalo mi sve treba i koristim, nešto više nešto manje. Bižuterije nemam jer, iako sam lijep, nisam ljepši pol.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mi nemamo ni ono sto nam treba, a ne ono sto nam ne treba...
    istrajan budi.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja to nemam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    to je taj consumer society kada ljudi sa viskom sredstava kupuju samo radi kupovine, a cesto stvari koje nikada nece iskoristiti. U drugoj mi domovini dje sam god usao naisao sam na ovo :



    Na kuhinjskom stolu, na trpezarijskom... Ma svuda. Neke kuce po 2-3 imaju. Za bozic sam gledao ljude kako nose po 20 komada (sigurno da poklone svima). A sve zbog agresivne marketing kampanje. Na svakom kanalu placena reklama po 5min, kako je ovo strasna stvar, kako mrvi voce/povrce toliko sitno da ostaju sve vrijednosti.
    Kuci imas blender, kupujes ovo, od uzbudjenja ces ga upaliti par puta i to je to...

    Gomilanje gardarobe, obuce...


    Ja ne volim bacanje para na gluposti jer nisam neki consumer. Ne bih rekao da su knjige nepotrebne, ali licno kupim u sred sezone po 5-6 knjiga od jednom i tako po 10-15 puta, iako znam da necu imati vremena sve da ih procitam. I tako gomilam knjige.....



    Ono sto me fascinira kod Crnogoraca kao naroda glanog priznanja od strane ostalih je pokazivanje sta imas i kako imas. Recimo neko nema hleba da jede, nosice jaknu od 500eur, jesce 1 obrok dnevno 3 mjeseca ali ce je kupiti. Ili ce voziti auto od 20 000 a zirant ce da placa kredite itd... Sve nepotrebno
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nutribulet je zakon ;pppppppp
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    zar i ti sine Brute
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pix, mlatio bi ljude nutribuletom po glavi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja imam nutribullet lol. Problem su one stvari sto mislis da ce ti trebat a ustvari ne. Imas kljuceve od kofera, kofer vise nemas, ali eto kljucevi su tu su. Baterije ne rade ali tu su. Imas hemisku, ne radi ali tu je, nikad se ne zna. Imas robu koju mislis da ces obuci kad tad, a znas da neces. Tesko se razdvaja covek od stvari, nbt koje, crnjak je. Ja imam neki kabal, ne treba mi ali jbg...nikad se ne zna xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ja sam pravi bolesnik po ovom pitanju. Prvo od čuvanaj svega i svačega, a onda dodatno kupovine onoga što mi ne treba. Davno više nemam Nokiu 7250 ali mi ostao USB kabal od nje, i može valjat hahahhah. Kad, kome, za šta? Ne znam, ali neka ga. I tako, milion stvari. Malo sam se poboljšala otkad živim u stanu jer kuća je imala ostavu, potkrovlje, garažu, pomoćne prostorije...mada kući još držim masu tih stvari, zlu ne trebalo dok mi sestra sve to ne pobaca iz kuće.
    A kupovina? Ne znam objasniti. Vazda mi se čini trebaće mi "za neku priliku", i ond atako stvari stoje čekajući priliku. I samo pridodajem. Sad u ormar 5oro farmerki nikad obučenih U kutiji ispod kreveta tri para cipela nikad obučenih
    Ne mogu više, muka mi je i pisati o ovme, jer znam koliko griješim
    Ali...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam pravi bolesnik po ovom pitanju. Prvo od čuvanaj svega i svačega, a onda dodatno kupovine onoga što mi ne treba. Davno više nemam Nokiu 7250 ali mi ostao USB kabal od nje, i može valjat hahahhah. Kad, kome, za šta? Ne znam, ali neka ga. I tako, milion stvari. Malo sam se poboljšala otkad živim u stanu jer kuća je imala ostavu, potkrovlje, garažu, pomoćne prostorije...mada kući još držim masu tih stvari, zlu ne trebalo dok mi sestra sve to ne pobaca iz kuće.
    A kupovina? Ne znam objasniti. Vazda mi se čini trebaće mi "za neku priliku", i ond atako stvari stoje čekajući priliku. I samo pridodajem. Sad u ormar 5oro farmerki nikad obučenih U kutiji ispod kreveta tri para cipela nikad obučenih
    Ne mogu više, muka mi je i pisati o ovme, jer znam koliko griješim
    Ali...
    Problem je sto u Cg ne postoji kulturan nacin oslobadjanja od viska stvari sa "garage sale" ili nesto slicno tog tipa... Razumljivo da svi debelo placaju ono sto imaju i da im je tesko da ih se oslobode tek onako nizasta. Skupo kad se kupuje, a skupo da se baci.. Oglasi su bzvze..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-03-16 at 21:46.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ljudi valjda što su stariji teže se rastaju sa stvarima. Majka, ona voli da čuva neke stvari koje niti su u upotrebi, niti će biti ikada, tako da ja uradim čistku s vremena na vrijeme - naravno kada ona nije tu, jer bi bilo : A nemoj to dirati, to će mi trebati, a to mi je dao taj i taj -( nije uspomena, da se razumijemo). I kad se vrati, da li primjeti da toga nema? Naravno da ne.

    Desi mi se ponekad da se zanesem i uzmem nešto što ne upotrijebim, prije ne obučem - ali mislim da je u granicama normale.

    ps. Volim tako kozmetiku da uzmem, npr. imam već mlijeko za tijelo, ali uzmem drugo, ali oba se upotrijebe na kraju, tako da se ne računa. :P
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Od nepotrebnih stvari imam potrebu za svekrvom...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Proći će te brzo ta potreba, ne brini oko toga

  16. #16
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Udovoljavaka sam Zeljoteci neko vrijeme, onda se dozoves svijesti utulis zelju, pa trgujes samo ono za cim imas potrebu.
    Unazad 5,6 godina na svakih pola godine oslobadjam se stvari i garderobe koja mi ne treba ili je ne nosim. Operem, opeglam i spakujem i cekam suncan dan da stavim pored kontejnera. Pogledam s prozora ko bude srecni dobitnik i obicno je to neki Rom na biciklu.
    Zasto bas kod kontejnera, pitate se? Nije mi zgodno da nosam to do Crvenog krsta, a jednom sam stvari ostavila u onom kontejneru za polovnu garderobu kod Delte - otvaram jednu i imam sta vidjeti - deltasi unutra bacali smece - grickalice, sokove, zvake...

    Odkrcis svoju energiju sa coskova, posaljes je drugome da se povezete i iz - u + panta rei.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Meni nije zao da bacim tj "odlozim" kod kontejnera stvari koje mi ne trebaju,garderobu koja godinama visi u ormaru a ne nosi se...stare serpe,poklopce, i ostale gluposti koje mi prave nered i posao mi prave,uz to oduzimaju mjesto onome sto je potrebno,a nicemu ne sluze...moj domacin voli sve da cuva,tipa stari video rekorder,koji se ne koristi decenijama bukvalno,greota ga baciti,pa risiver za satelitsku prvi,dfugi,peti,sve cuvamo iako vec vise od 5 godina koristimo kablovske tv pa nam bas nista ne trebaju, razne kablove,nosace,drzace,sarafe,sundjere,podmetace,tr ake,cetke,kutije...sve moze valjati,a onda nam treba saraf te i te velicine, pale se kola i ide se u okov da se kupi to sto treba jer "ko ce to sad nac"?! E onda bas popi***m... inace da baci m bilo sto od toga ne bi znao...stalno prijetim,pa ponekad pobacam ali generalno bismo bili zatrpani da s vremena na vrijeme akciju ne napravim...

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja sam juče spakovao tri ogromne kese robe (nije moja ) i napunio pun gepek. U Baru sam to ostavio u Caritas.

    Ne razumijem pojam da neko baci nešto što je ispravno jer nekom to može valjati.

    Često zovem ljude iz Retocentra.
    Zato kada neko vidi kod mene u stan sve je minimalistički jer nemam potrebu za gomilom stvari.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ne, ne skupljam, ni stvari ni ljude.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Uh... najveci problem mi je roba, tu ima makar 50% mog plakara robe koju garantujem nikada vise necu koristiti ali ipak ne dam ziv da se bilo sto makne od toga.....
    U garazu skupljam sve, sta god da se radi ono sto pretekne ostavljam tamo, i posle kada mi to treba ja naravno zaboravim da to imam i odem i kupim novo !?! npr skoro sam krecio kucu na selo i otisao sam i kupio jupol i valjke jer sam bio ubijedjen da to nemam, i juce ono subota reko malo da pospremim garazu i pokosim dvoriste i nadjem 20kg jupola i 3 j*bena valjaka!?!?!? doslo mi je da se objesim.

    Inace jedino sa cim nemam problem jeste da ljude koji ne zasluzuju iz nekog razloga da budu u mojoj okolini ostavim iza sebe i batalim kontakt skroz prelagano
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #21
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Na ulazu u Deltu (ulaz kod OVS) postoje kontejneri za robu koju ne nosimo.tako da poslednje 3-4/god. Sve sto se ne nosi tamo zavrsi...

    Послато са Lenovo P1c72 уз помоћ Тапатока
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Par stvari
    By DJ Lucky in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 13-09-13, 19:33
  2. Replies: 27
    Last Post: 24-06-12, 15:57
  3. P:M: par stvari
    By hobotnica in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 04-04-11, 07:24
  4. P: par stvari
    By hobotnica in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 23-08-10, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •