Results 1 to 8 of 8

Thread: Gljivice na noktu

  1. #1
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    64 Posts

    Default Gljivice na noktu

    Da li je neko probao neki tretman koji je dao rezultata? Cula sam za onaj laserski, gde laser valjda zagreva nokatnu plocu, ali ne znam koliko je efikasan. Osim toga, boli li? Iskustva, neko?
    Nevidjeno ruzno izgleda i ovako, a sad leti kad nosimo sandale tek...lepim flastere koji se odlepljuju i slicne zajeb..ncije. A djavolski tesko ih je se resiti.

  2. The Following User Says Thank You to GerdaBuddenbrook For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Unapred hvala na odgovorima.

  4. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ja sam cula pohvale za taj tretman...ali nijesam nikoga ko je to uradio upoznala...a srela sam ljude koji su sebi pomogli jednim jako laganm tretmanom i to sm vidjela da je boljitak....svake veceri prije spavanja namotas na nokte koji su zahvaceni vaticu natopljenu sa troprocentnim medicinskim hidrogenom, umotas onom folijom plasticom da ostane vlazno, ujutro skines, iscistiš sve ispod nokriju sa strane i oko noktiju sa onim spatlicama iz pribora za nokte, i namazes prste lagano sa nekom od krema protiv gljivica (kanesten) i normalno se ponasas do uvece, pa opet....kazu da se nakon 15 dana vec vidi napredak a nakon mjesec je bas vidno...medjutim, potrebno je to raditi duze iz razloga sto noktu treba da izraste mnogo, pola godine i vazno je da to radis sve dok ti ne izraste zdrav nokat....bice ti nokat bolji brzo vec poslije mjesec dana, ali ako ne nastavis brzo ce se vratiti na staro stanje...ja svoje odrzavam tako sto povremeno, mjesecno to odradim i tako sam cak i urastanje noktiju rijesila....a kazu da je urastanje gljivicni problem iako ja nemam simptome klasicne gljivicne infekcije i nokat i normalno izgleda spolja....ali uvijek imam sto da iscistim kad stravim hidrogenski oblog....evo ti jedan savjet primijenjen uspjasno vidi sama imas li zivaca da se tine bavis svake veceri, premda je to svega 3 minuta i ujutro i uvece...treba ti flasica hidrogena 3% i tuferi i jedna kesa iliti kupi one tanje rukavice najveci broj pa pokidaj prste i te prste nvuci na nozne prste kd stavis vaticu, ili kesu od zamrzivaca p obmotaj i zavezi da ne spadne ...ja tako radim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Đe ima taj laserski tretman?

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  6. #5
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja sam cula pohvale za taj tretman...ali nijesam nikoga ko je to uradio upoznala...a srela sam ljude koji su sebi pomogli jednim jako laganm tretmanom i to sm vidjela da je boljitak....svake veceri prije spavanja namotas na nokte koji su zahvaceni vaticu natopljenu sa troprocentnim medicinskim hidrogenom, umotas onom folijom plasticom da ostane vlazno, ujutro skines, iscistiš sve ispod nokriju sa strane i oko noktiju sa onim spatlicama iz pribora za nokte, i namazes prste lagano sa nekom od krema protiv gljivica (kanesten) i normalno se ponasas do uvece, pa opet....kazu da se nakon 15 dana vec vidi napredak a nakon mjesec je bas vidno...medjutim, potrebno je to raditi duze iz razloga sto noktu treba da izraste mnogo, pola godine i vazno je da to radis sve dok ti ne izraste zdrav nokat....bice ti nokat bolji brzo vec poslije mjesec dana, ali ako ne nastavis brzo ce se vratiti na staro stanje...ja svoje odrzavam tako sto povremeno, mjesecno to odradim i tako sam cak i urastanje noktiju rijesila....a kazu da je urastanje gljivicni problem iako ja nemam simptome klasicne gljivicne infekcije i nokat i normalno izgleda spolja....ali uvijek imam sto da iscistim kad stravim hidrogenski oblog....evo ti jedan savjet primijenjen uspjasno vidi sama imas li zivaca da se tine bavis svake veceri, premda je to svega 3 minuta i ujutro i uvece...treba ti flasica hidrogena 3% i tuferi i jedna kesa iliti kupi one tanje rukavice najveci broj pa pokidaj prste i te prste nvuci na nozne prste kd stavis vaticu, ili kesu od zamrzivaca p obmotaj i zavezi da ne spadne ...ja tako radim
    Hvala zvoncice, mislim da cu pokusati.


    zrnojed2, u Podgorici ima sigurno.

  7. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ima u Podgorici u nekoj od ovih privatnih poliklinika....

    https://arsmedica.co.me/hirurgija/#laserska
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #7
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GerdaBuddenbrook View Post
    Da li je neko probao neki tretman koji je dao rezultata? Cula sam za onaj laserski, gde laser valjda zagreva nokatnu plocu, ali ne znam koliko je efikasan. Osim toga, boli li? Iskustva, neko?
    Nevidjeno ruzno izgleda i ovako, a sad leti kad nosimo sandale tek...lepim flastere koji se odlepljuju i slicne zajeb..ncije. A djavolski tesko ih je se resiti.
    Za gljivice je najbolje, pored toga što se redovno mora održavati higijena, treba se površinski sloj nokta ostrugati i nanositi "vick" balzam. Prenosim iskustvo od člana porodice.
    Trenutno je nestao taj proizvod iz naših apoteka pa pogledajte da ga dobavite iz inostranstva. Začudila me je činjenica da ga u Hrvatskoj nema.

    Nadam se da sam pomogao.
    Sve najbolje i da Vam brzo prođe!

  9. The Following User Says Thank You to advanton364 For This Useful Post:


  10. #8
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Hvala, nije do higijene nego mi je bio ostecen nokat (usled losih cipela, itd, da ne idem u detalje). Cula sam da su takvi nokti podlozni takvoj zarazi. Jos jednom, hvala na savetu!

  11. The Following User Says Thank You to GerdaBuddenbrook For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gljivice na nogama
    By Pashtro.PtC in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 13-09-21, 20:42
  2. Replies: 2
    Last Post: 17-05-19, 20:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •