Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 393

Thread: Smrt i kako se sresti sa njom

  1. #151
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Momcovi a sto vi mislite na temu? Ono kad idete na saucesca, vidite li sebe kad u onom sanduku? Jos kad stave onu hladnjacu poklopac. Onaj hladni vazduh sto ljeti tako prijatno preko lica struji i priguseni glasovi od vana.
    Pročitah neđe da je najbolji način za oslobađanje od stresa da zamišljaš sebe u sanduku.
    Ležiš, niko ništa ne traži niti očekuje od tebe, nirvana.

  2. #152
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ka na svaki put, spreman.

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,129
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Ja cu ovdje rezervisat kabinu - https://alcor.org/AboutCryonics/index.html

    Pa kad nauka sustigne trenutnu naucnu fantastiku....vaskrsnuce. Hebem li ga....ne vjerujem da ce mi jedan vijek zivota biti dovoljan. Ja bih prije da se ugasim kad se meni bude gasilo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. #154
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    I najbolje, tj. GENIJALNE kalkulatorske sposobnosti uma (uma koji pati od nedostatka ZDRAVOG razuma), su bitne taman toliko koliko je bitan i onaj CRV u trulom mesu.
    Svi smo mi najvecim dijelom "robovi" genetskih predispozicija........ i vjerujem da ce Bog u svojoj savrsenosti uzeti to kao OLAKSAVAJUCU okolnost

  5. #155
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Nesto imam iskustva sa bolesnicima u zadnje vrijeme te odlucih da izvadim dozvolu za levor ako me kakav djavo snadje da mogu da se ispostujem. Taman donio odluku kada padne na um nesto te ne zaspah jedne noci(besane jelte)...-Djavo je djavo sta ako strefi da se ne moze do utoke doci a znam da bi me bliznji od velike ljubavi zalivali kao biljku i navodnjavali, vitaminima, mineralima i hemijom.. u nedogled...I opet (padnu na um)djavo je djavo-oduzeta mogucnost govora, a i da nije kazem- ubijte me ljudi ili pustite da krepam, rekli bi- Izgubio se greote, daj mu Doppelherz aktiv za mozak.. Onda rekoh treba imati i plan b -najbolje cijanid u zub implementirati kao Svabo te kada dodje trenutak krc! Nego daleko bilo zamislite na kakvoj zurci , upoznam djevojku taman sve kako treba a ono pukne ekser progutan 40 min prije i od stezanja vilice kvrc.. Ajd sada ti zaspi i budi pametan majcin sine.
    Last edited by Nista; 10-04-19 at 04:37.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Sto velis to druze moj, ti mora da si rucak preskocio

  7. #157
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Хахахах брат је покидао ноћас , таман ми паде ово штиво фино пред спавање

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  8. #158
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    ovaj nije rucak no terapiju preskocio haha
    Čupatelj

  9. #159
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    .....
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  10. #160
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imala sam tu srecu da se rodim bez straha od smrti sto ne znaci da ne razmisljam o prolaznosti, smislu ili besmislu je l' te. Pomirena tako sa smrcu koja moze doci bilo kada u jednom jedinom obliku, pokusavam da se fokusiram na zivot sad a to ide tesko. Tako da bih da to mogu pristala da mi se oduzme i 10ak godina ovoga sto je "plan" za mene. To kako ces se sresti sa smrcu je bitnija stvar iliti sustina.

  11. #161
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Severnjak, jos je veca iluzija ako posle smrti i ima nesto neko "iskljupljenje" u smislu novog zivota jer kao kad igras igricu pa znas da imas jos zivota ... nebitno je kako si odigrao prvi manje-vise. Ako postoji neka "nagrada-kazna" e onda je to uslovljen zivot i pitanje je koliko je realan.
    Po meni sustina je dostici neko stanje apsolutnog duhovnog zadovoljenja bica ali ne na osnovu znanja ili saznanja o tome sta tvoja vera propoveda vec slusanjem svoga bica. A malo vremena imamo za to a i slobodnog prostora cime je ova igrica komplikovanija ali i zanimljivija.

  12. #162
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Očekivanje "susretA" sa smrću nam se desava svaki dan. Jer ne znamo kad će se desiti (može i iznenada ), odnosno ...... s njom susret I NE POSTOJI,.... ZA NAS postoji samo ovaj život i vaskrsenje obećano i najavljeno u Bibliji. Smrt nismo u stanju da osjetimo na bilo koji način.
    Ovaj život nije igra, ili ako veććć želite tako da ga sagledavate onda je vrlo OPASNA igrica u pitanju. Igrica u kojoj se formiraju naši karakteri koji će kasnije imati ogroman doprinos u onome što nas očekuje poslije ovoga života.
    Ovaj život je FILMSKI DRAMATIČAN žanrrr Ali MI.....LJUDiiii nijesmo u situaciji da ga možemo gledati iz tog ugla. I dobro je što je to tako! Jer kako bismo drugačije pokazali SVOJE PRAVO LICE??? Mnogo toga je sakriveno od naših očiju, ali IPAK je dovoljno otkriveno da svaka ISKRENA DUŠA ne može zalutati.
    Onnnn je savršeno napravio plan!!! Plan koji je sito i rešeto kroz koje neće moći proći ništa što bi moglo da ugrozi VJEČNI život na obećanoj i obnovljenoj zemlji.
    Ko??? ima oči, neka vidi!!!

  13. #163
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Nesto imam iskustva sa bolesnicima u zadnje vrijeme te odlucih da izvadim dozvolu za levor ako me kakav djavo snadje da mogu da se ispostujem. Taman donio odluku kada padne na um nesto te ne zaspah jedne noci(besane jelte)...-Djavo je djavo sta ako strefi da se ne moze do utoke doci a znam da bi me bliznji od velike ljubavi zalivali kao biljku i navodnjavali, vitaminima, mineralima i hemijom.. u nedogled...I opet (padnu na um)djavo je djavo-oduzeta mogucnost govora, a i da nije kazem- ubijte me ljudi ili pustite da krepam, rekli bi- Izgubio se greote, daj mu Doppelherz aktiv za mozak.. Onda rekoh treba imati i plan b -najbolje cijanid u zub implementirati kao Svabo te kada dodje trenutak krc! Nego daleko bilo zamislite na kakvoj zurci , upoznam djevojku taman sve kako treba a ono pukne ekser progutan 40 min prije i od stezanja vilice kvrc.. Ajd sada ti zaspi i budi pametan majcin sine.
    Daj broj dilera, imam nekih problema poslednjih dana, crne misli okuju me, valjalo bi mi to sto si ti konzumirao.

  14. #164
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    To sto sam konzumirao je sloboda da mlatim sta hocu (dokle god to ne vrijedja ili povrjedjuje drugu osobu) ne sjekirajuci se sta ce neko pricati ili misliti o meni.. Pozdrav.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  15. #165
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Čovjek kad umre samo prelazi u drugi oblik života.
    Kako zasluži u ovom životu.

  16. #166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Zašto onda gledaš ima li kola kad prelaziš ulicu ?

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #167
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Onnnn je savršeno napravio plan!!! Plan koji je sito i rešeto kroz koje neće moći proći ništa što bi moglo da ugrozi VJEČNI život na obećanoj i obnovljenoj zemlji.
    Ko??? ima oči, neka vidi!!!
    Testiraj plan tako što ćeš skočiti sa neke zgrade. Ako ti je Onnnn zapisao da ćeš doživeti 80 godina onda ćeš se barem zabaviti kad se budeš lebdio, a ako ti je zapisao da ćeš umrijeti te sekunde bolje je umrijeti na zabavan način nego u krevetu

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #168
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Testiraj plan tako što ćeš skočiti sa neke zgrade. Ako ti je Onnnn zapisao da ćeš doživeti 80 godina onda ćeš se barem zabaviti kad se budeš lebdio, a ako ti je zapisao da ćeš umrijeti te sekunde bolje je umrijeti na zabavan način nego u krevetu

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Ne postoji "zapis"(citaj- predodređenost, iliti sudbina). Postoji "matematika" kojom je moguće predviđet budućnost. Ali ta matematika je mnogo komplikovana i nedostižna za naše mozgove. Morao bi znat pregrštttt informacija i imati memoriju koja ne gubi ni sekund iz prošlosti odvajkada paaaa ni tad ne bi bio previše precizan Ali za Boga to nije nikakav problem ...... vrlo je precizan pa se stiče utisak kao da postoji predodređenost. Ali to je GREŠKA!

  19. #169
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    to i dalje nije odgovor
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #170
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    to i dalje nije odgovor
    A!, jesi li znao da je naš INDIVIDUALNI maximalni učinak a bez uticaja "spoljašnjeg" faktora, nekihhhh 60%. Odnosno......sve što radimo a da pri tome radimo najbolje što je u našoj mogućnosti je SAMO 60% uspješnosti. A preostalih CIJELIH 40% su uticaji raznih drugih faktora, tipa...... srećnih ili NEsrećnih okolnosti. Tako da ako ostvaruješ u nekom "poslu" ALI! KONSTANTAN postotak uspješnosti od 60%, smatraj da si jedan od najboljih u toj branši
    Ne znam kakve ovo ima veze sa tvojim pitanjemmmmmm, ali bih opet PONOVO ovo sve ispisa

  21. #171
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Dok sam bio jako mlad, neki period srednjoskolski recimo, imao sam izrazen strah od iznenadne smrti, i strah za zivote mojih bliznjih. Posle se svasta izdesava u zivotu. Sad sam "spreman i naredan" za svoju smrt, sto bi Selimovic rekao "kao prelazak iz jedne prostorije u drugu", ali i dalje me je u nekim situacijama strah za bezbjednost zivota mojih bliznjih.

  22. #172
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da nema onoga kome se ova tema ponekad zavrti u glavi. Za mene osobno, kad dođe - dođe, i paf nema te više...

  23. #173
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ne brt izvini glup sam

  24. #174
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Питање је депласирано.

    Или парафразирајући Буковског - људска смрт је превара,ништа ту није остало да умре.

  25. #175
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ima li novih razmišljanja? Znam da je bilo hrabrih koji se ne boje ali da li je i sad isto? Obicno se ljudi prepanu kad se sretnu sa neizbjeznim krajem ili sa onim sto misle da je neizbjezan kraj.

    Ne bih da prouzrokujem jos anksioznosti ali ovo je prilika da svoju paznju umjesto napolje okrenemo ka unutra. Dakle, da zagrebemo dublje i vidimo sta se iza straha od smrti zapravo krije. Straha vise nece biti, obecavam.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva smrt san - druga smrt vječna
    By miš iz rupe in forum Religija i filozofija
    Replies: 296
    Last Post: 11-10-15, 18:35
  2. I:klima samsung sta da radim s njom
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 04-12-11, 23:12
  3. Kisa je padala a ja sam plakao za njom...
    By Max Mozley in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 16-06-08, 15:26
  4. Sa njom na pusto ostrvo...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 30-09-07, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •