Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 393

Thread: Smrt i kako se sresti sa njom

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Vidiš što je problem, ti misliš da znaš što ja znam.
    A to je veoma velika pretpostavka.

    Misliš da je manja pretpostavka da ti misliš da znaš što zna Bog ?

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    To sto si sad rekao je dupla pretpostavka.

    Da si ikad na ijednu od ovih ozbiljnih tema makar pokušao da vidiš šta to citiramo i pokuša da razumiješ nebi rekao tako naivne tvrdnju.

  3. #78
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    podgorica
    Posts
    1,859
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Svaka pretpostavka moze biti potencijalna istina,a ono sto je potencijalno to je i moguce,a ono sto je moguce moze i da bude ostvareno..Svaka matarija ponasa se na sebi svojevrstan nacin da bi prezivjela i opstala i otkrivanje bas te istine nije nikakva tvoja greska jer u sustini i nije moguce pogrijesiti.Mi ljudi vecinom se prepiremo oko rijeci ali ne i oko osjecanja koje osjecamo. Rijeci kontrolisu nasa osjecanja pa se tu vidi da se mi ne prepiremo oko onoga sto stvarno osjecamo ili mislimo nego oko samih rijeci koje smo davno u proslosti formirali i vezali za osjecaje .Na primer ti kazes bog je jedan,a ja kazem bog ne postoji, tu ,pocinje rasprava i dokazivanje istina raznim teorijama,ali ako stvari samo jednostavno pogledamo vidjet cemo da se mi raspravljamo u okvirima granica nasega jezika koji je ogranicen i koji nikada ne moze izraziti nasa osjecanja i ono sto osjecamo.A cilj rasprave spontano nas dovodi upravo do tih osjecanja koja su mozda i meni i tebi identicna ali na izgled nasi stavovi o tome su razliciti.Tu se vidi da smo se uhvatili u formu odnosno oblik jezika koji je kao paukova mreza sto se vise raspravljamo to se vise u njega pecamo i postajemo lovina jezika,ali na kraju ipak tvrdoglavo ostajemo pri svojim stavovima,samo zato da bi ostvarili onaj isti osjecaj koji svi mi ljudi posjedujemo ali to ne vidimo zbog maske koju nam je nas jezik nametnuo.Nadam se da nisam zakomplikovao stvari pokusao sam govoriti sto jednostavnijim jezikom.Lako je nekoga poraziti jezikom i spustiti pogotovo ukoliko ti je retorika i nacin izrazavanja jaca strana ,jedno vrijeme sam to volio da radim ljudima i uzivao sam u tome sad me je uhvatila faza saznanja istine kao takve a ne neko nadmetanje i dokazivanje u cilju jacanja i ucvrscivanja svoga ega.
    Last edited by gerilac; 20-04-16 at 01:14.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Svaka žena gatara bi se složila sa tobom.

    Međutim ljudska vrsta imala malo dublje misli na tu temu ali vidim to je tebi strano.

    Kukali Potije Pilat uzvika "što je Istina?"

    Apsolutna.
    Last edited by Ego_and_his_own; 20-04-16 at 04:50.

  5. #80
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    podgorica
    Posts
    1,859
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    To znaci da ja ne pripadam ljudskoj vrsti hvala na komplimentu Ego ....Gospodine Ego ja se u potpunosti slazem sa vama nemojte tako ali u pravu si ta tema mi jeste strana jer ne citam knjige, sam pokusavam do istine da dodjem.Medjutim jedan savjet cu dati ukoliko je to moguce.Do apsolutne istine o kojoj pricas ne mozemo doci ukoliko je do nje uopste moguce doci, samo citiranjem i citanjem knjiga.Zivot je dosta slozeniji od jedne knjige ma koja ona to bila.Dok se oslanjamo samo na ono sta je neko rekao ili na ono sta drugi kaze da bi trebalo da bude nalik smo invalidu koji je nepokretan i oslanja se na stake ili kolica.Svakako na pocetku se moramo oslanjati na nesto dok se sami ne razvijemo ,ako to postane svakodnevnica,onda smo slicni zavisniku koji stalno trazi nove doze da bi postigao isto zadovoljstvo koje je imao prvi put.Knjiga je ponekad neko prenijeto iskustvo koje je neko dozivio a ponekad neka vrsta maste,ako tu mastu preneses na realni svijet dolazis u sukob sa svime sto zivi taj svijet u realnom iskustvu.Zato se radja frustracija i nezadovoljstvo i pojam o tome da je ovaj vjek najgori od svih vjekova.Kada stanes sam na noge i prestanes da se koristis citatima brzo ces uci u svijet nepoznatog a to je sadasnjost koje nam iskustvo svakodnevno pruza ,mislim da se tu nalazi prava zagonekta zivota u samom iskustvu koje ne vidimo od silnih knjiga i mastarija. Ne bih da zvucim kao da nekome namecem svoju istinu samo zelim da dam smjernice u mogucnost necega novog neotkrivenog neiskusenog ne usmislu utvrdjivanja neke nove teorije jer u sustini nije nista moguce novo ni reci ali u smislu tovga subjektivnog saznanja necega novog svakako da da.
    Last edited by gerilac; 20-04-16 at 22:10.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam ti jako znati željan čovjek. Ali sam naučio od pametnija ljudi da vazda oprez is kažem i upoznam se sa materijom prije no što je se latim. Jer je opasno bez znanja ičega se dofatat.


    Last edited by Ego_and_his_own; 21-04-16 at 01:32.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zato treba knjige čitat, jer moš izginut ka zec, ako si neznalica.

  8. #83
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Obrazovanje bi trebalo da neprestano stremi ka probijanju plafona.......to bi nekako bilo logično Jer je samo po sebi takvog karaktera. A u stvari obrazovanje je danas jedna ljestvica do koje najčešće stižu pravi debili....ili i ako nijesu prirodno retardirani, a ono će se skoro garantovano zaglupit načinom obrazovanja ili u najboljem slučaju "samo" nervno popustiti isfrustrirani što im tata ili neko iz bliže rodbine nije hemoroid u nečijoj BITNIJOJ zadnjici, da bi mogli nesmetano da zauzmu NIVO u društvu.
    Što se tiče knjiga.......one nisu tu da te stvarno učine pametnijim. Već samo prividno da tako izgledaš u tuđim očima. A TO SE izgleda I TRAŽI LOL!

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Svako nadje sto trazi.

    ma je ugled nula naspram znanja, ko zna sto je zapravo znanje.




  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post



    O , pa ti imaš kanal svoj...svaka čast.

    Sad viđeh ovo oko pushstick styles



    Viđeh u pozadini dobro električno stabilno rende ili po naški abrihter...reci mi je li to deWalt i kako se pokazao?

    Je li za pribavit?
    Last edited by gaul; 24-04-16 at 19:45.

  11. #86
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Hard disk ne može nikad biti procesor.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Stvarno ovi pacovi su dosadni.

    Nikako da shvate ...

  13. #88
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    "Ne liče li jedno drugom
    novorodjeno dijete i smrt?
    Zar nisu oboje obilježeni znacima smrti?"
    Gilgameš
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Imaju katolici jednu knjigu koje nema u našu Bibliju.

    U njoj piše ovako:

    24: A đavlovom je zavišću došla smrt u svijet i nju će iskusiti oni koji njemu pripadaju.

  15. #90
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Smrt je "sekunda", poenta svjetskih smrda je da život cijeli bude smrt ustvari, iščekivanje i guranje u redu za istu. Svima nama je ona neizbježna, a najgore je onima koji od "zapisane" ili izvjesne moraju "bježat"... to je agonija.
    Cigarete i alkohol smrde na smrt, ali to mnogima ne smeta dok im se ne dijagnostofikuje datum.
    Last edited by Xerxes; 14-08-17 at 09:06.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima ljudi po 100 godina puše a ima nekih nikad zapalili nisu a dobiju tumor pluća.

    Ne govore svete knjige o ovoj smrti, no drugoj.

    Onoj strašnoj đe zubi skripe i đe je patnja nesnosna.

    Spremljenoj za zlice i lažove, ubojice i kriminalce, i svih onih te se ne nađoše u knjigu živih.
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-08-17 at 19:55.

  17. #92
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #93
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Smrt i kako se sresti sa njom

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #94
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Filozofsko-religijske rasprave su prilicno zatajile pa bi mogle da se opet ozive, ironicno bas na temi o smrti;

    Smrt je i dalje jedan ogroman tabu u drustvu i jedna od najnezeljenijih tema za razgovor, cak i na nekim prilikama koje bi svojom prirodom mogle da pokrenu takvu raspravu (npr. sahrane). Iz komunikacije sa obicnim ljudima, nevezano za starost, cini se da se smrti skoro niko ne plasi i ne strahuje nesto posebno od toga. Ali to naravna nije istina. Smrti se svi boje a to sto u sebi potiskuju da razmisljaju o tome, i sto su vec dovoljno preokupirani obavezama i ljudima iz svoje sredine ne znaci da su ravnodusni prema tome. A zasto se izbegava da se govori o smrti:

    1) Nije prijatna tema za razgovor - najocitiji razlog, tesko da se ikada moze naci i primerena situacija da se razgovara o tome. Ljudi najvise zele da razgovoraju o tome sta se njima desava u zivotu, kakvi ih problemi muce, njihov odnos sa njima bliskim osobama, gde su putovali, sta su radili... Ne zanimaju ih ni najprostije filozofske rasprave i zapravo sem mozda politike i sporta ne zanima ih nista van njihovog mikrokosmosa.

    2) Ostavlja los utisak - narocito ako pre zapocinjanja te teme nije prethodila neka licna tragedija, kao opravdanje pred sagovornikom. Da li neko moze da zamisli da se sa osobom sa kojom se tek upoznaje ili slabo zna pocne da se govori o smrti? Zapravo, sve one rasprave o Bogu i religijama su neka vrsta zamene polemisanja o smrti i kada neko insistira na tome da u njima nadje neko logicno uporiste zapravo pokusava da se licno izbori sa sopstvenim strahom o smrti.

    3) Ne dovodi do zeljene emotivne reakcije - osim mozda sto bi doziveo neko olaksanje sto bi podelio svoja razmisljanja ne bi bilo nikakvog osecanja zadovoljstva, nema zabave, nema nekog interesantnog saznanja, vracas se na pocetak. Znas da smrt ne mozes da izbegnes, mozda bi zeleo da to nije definitivan kraj ali sto dublje razmisljas i o tim mogucnostima opet ne dolazis do potrebne nade i unutrasnjeg mira.

    Zapravo, zivot je tako osmisljen i priroda i ljudi su tako uredili da zivot ne treba da bude nesto u cemu ti treba u potpunosti ili bar vecinom da uzivas, nego samo u nekim malim delicima ispunjenim zadovoljstvom. I kako vreme prolazi priroda ti starenjem nagovestava kako si sve manje i manje bitan kao pojedinac, slabljenje psihickih i fizickih funkcija imaju za cilj da ti sto vise ogade zivot a ljudi sve vecim izolovanjem da ti stave do znanja kako vise nikome nisi potreban i kako je bolje da sto ranije umres kako i tu bednu penziju ne bi morali da ti isplacuju. Naravno ne mire se svi olako sa tim poretkom stvari i pokusavaju da sto vise odloze starost a da opet produze sopstveni zivot. Ili pokusavaju da se sto vise izive kako bi se toga kasnije sa zadovoljstvom secali, kao da idu u grob da se izlezavaju.

    Smrt mozes samo da dovoljno dobro prihvatis, u toku trajanja zivota. Mozes i da pokusas da joj nadjes dovoljno dobar smisao a jedini opravdani smisao bi bio to da stvarno niti je prirodno niti pravedno da ti u okviru svoje telesne gradje neograniceno postojis. A to sto bi se onda ponistilo i sve sto si radio tokom zivota i sto ne bi imao nikakvu svest i o cemu sto se desilo, sto se moze slobodno reci da zapravo nikada nije nista postojalo jer i tako sve posmatras iz svoje licne perspektive, to je design flaw.

  20. #95
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Zapravo, zivot je tako osmisljen i priroda i ljudi su tako uredili da zivot ne treba da bude nesto u cemu ti treba u potpunosti ili bar vecinom da uzivas, nego samo u nekim malim delicima ispunjenim zadovoljstvom.
    E zamisli ti sad o religiji treba da pričaš sa nekim ovakvim. Religija nije za mučenje, to je za odabrane ej.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #96
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja sam bio u klinickoj smrti, ali nijesam imao nikakvu astralnu projekciju, samo se sjecam mraka, majcinog glasa i sporog budjenja.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Filozofsko-religijske rasprave su prilicno zatajile pa bi mogle da se opet ozive, ironicno bas na temi o smrti;

    Cinizam jeste da upravo je to jedina tema koju one obrađuju

    Smrt mozes samo da dovoljno dobro prihvatis...
    Neprihvatljivo.
    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Ja sam bio u klinickoj smrti, ali nijesam imao nikakvu astralnu projekciju, samo se sjecam mraka, majcinog glasa i sporog budjenja.
    Imaš najdivniju astralnu projekciju...život.


    Last edited by gaul; 06-06-18 at 20:30.

  23. #98
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ko kaze da nista ne mozemo ponijeti na onaj svijet.



    https://www.rt.com/news/429590-bmw-f...offin-nigeria/
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #99
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ko kaze da nista ne mozemo ponijeti na onaj svijet.



    https://www.rt.com/news/429590-bmw-f...offin-nigeria/
    Pa vrijedi pokusati, sad ako i tamo ima neka dezurna carina :upset:

  25. #100
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva smrt san - druga smrt vječna
    By miš iz rupe in forum Religija i filozofija
    Replies: 296
    Last Post: 11-10-15, 18:35
  2. I:klima samsung sta da radim s njom
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 04-12-11, 23:12
  3. Kisa je padala a ja sam plakao za njom...
    By Max Mozley in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 16-06-08, 15:26
  4. Sa njom na pusto ostrvo...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 30-09-07, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •