Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 393

Thread: Smrt i kako se sresti sa njom

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne mora da znači da ćemo svi umrijeti, neki ljudi produžavaju svoj život..
    Npr. Neki šeik ugradi pluća i srce od momka
    Možda naučnici otkriju nešto što će zaustaviti starenje..
    Kako god, ne treba razmišljati o tome


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Vidim dosta nas je hrabro ovako kad pričamo. I ja sam ali kad doživite neke situacije shvatite da ipak niste. Gledao sam bolesne na izdisaju i one koji su znali da neće dugo. Kod svih sam vidio strah. Vidim šta rade ljudi ne bi li produžili život makar i na tren. Kako otići bez tog straha, onako uspravno. Kao Sokrat, Katon... Tako je ispravno valjda. Kako to naučiti?

    Kako da se ispije čaša otrova, a da ni glas ni ruka ne zadrhte? Kako otići bez žala i bez suza? Sa tim "darom" da umremo se rodismo svi. Ipak ništa prirodnije od toga, a sve što je prirodno lijepo je kažu. I smokva kad pane sa drveta se ne žali neko reče. Svi gledamo tu neku svoju smrt daleko u budućnosti ali nasmješnije je što se ona nalazi na svakom koraku. Valjda tako treba. Gdje je život tu je i smrt. I taj strah od smrti je vezan za sve ono što ne pripada nama. Sve što nam pripada nosimo sa sobom. Možda kad prestanemo da želimo nešto što nam ne pripada onda neće i biti ni takvog vezivanja za ovaj svijet. Do tada ostaje strah.

    I kakva smrt onda? U brzini, krevetu, kadi, vodi...Svaka je dobra i za čovjeka. I da me sahrane po običajima. Ne zbog mene, no da ne talasam, da druge ispoštujem.

    Evo nešto iz 1972 sa Ljubom Tadićem. Prije neki mjesec na RTS nalećeh na ovo. Odbrana i smrt Sokratova. Neprevaziđeno.

    Last edited by Caesar; 20-02-16 at 20:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #28
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dosta nas je hrabro, slazem se, vidjela sam kako neko umire pored mene, znam da moj otac ima operaciju u srijedu, kazu doktori da nema spasa(tako kazu), ne znam sta ce biti ali znam da tu ja nista promijeniti nemogu. A ne vidim straha kod njega, vidim da je iscrpljen covek, a da ti pravo kazem, mene bi zaboljelo, i vise bi voljela da umrem(nbt kako) nego da "cekam" smrt. Hocu naravno da moj otac zivii jos, ali koliko se muci covek? 5 operacija u roku od 6 mjeseci? Sad ga briga koliko vidim, mene nije, hocu da idem da se ispricam sa njim, ali ispricala sam se. Ne znam sta da radim uglavno. Svakako je zajebano i kazem crnjak je znam, ali kad nemozes da utices? sto ti ostaje? nista. Ali kad pomislis da se sranja desavaju i mladjima? E sad @Caesar-e ne znam kako otici bez straha, samo znam da kad je blizu, ljudi se nakace na to. Ne svi ali masu njih hoce da zivi. Sto se mene tice.? ne. Ne volim ovaj svijet,ne volim dje zivim, ne volim da zivim. Znam da je ekstremno malo ovo sto pisem, ali tako se osjecam. Zabolje me hocu li umrijet sad ili odmah.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    dođi kod mene da se podružimo xexexe kao da nije dosta filozofije u životu, još treba u smrti da je nalazimo. svi ćemo pod onu ploču, neko ovako, neko onako.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #30
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    dosta nas je hrabro, slazem se, vidjela sam kako neko umire pored mene, znam da moj otac ima operaciju u srijedu, kazu doktori da nema spasa(tako kazu), ne znam sta ce biti ali znam da tu ja nista promijeniti nemogu. A ne vidim straha kod njega, vidim da je iscrpljen covek, a da ti pravo kazem, mene bi zaboljelo, i vise bi voljela da umrem(nbt kako) nego da "cekam" smrt. Hocu naravno da moj otac zivii jos, ali koliko se muci covek? 5 operacija u roku od 6 mjeseci? Sad ga briga koliko vidim, mene nije, hocu da idem da se ispricam sa njim, ali ispricala sam se. Ne znam sta da radim uglavno. Svakako je zajebano i kazem crnjak je znam, ali kad nemozes da utices? sto ti ostaje? nista. Ali kad pomislis da se sranja desavaju i mladjima? E sad @Caesar-e ne znam kako otici bez straha, samo znam da kad je blizu, ljudi se nakace na to. Ne svi ali masu njih hoce da zivi. Sto se mene tice.? ne. Ne volim ovaj svijet,ne volim dje zivim, ne volim da zivim. Znam da je ekstremno malo ovo sto pisem, ali tako se osjecam. Zabolje me hocu li umrijet sad ili odmah.
    Gledaj, okolnosti uticu na nas bez svake sumnje. Ali to su samo okolnosti. Iscrpljeni losim okolnostima cesto suocavanje sa smrcu biva lakse. Isto je u boju sa onim naletom adrenalina. Afekat. Da izuzmemo okolnosti jer nam zamagljuju sliku. Taj strah se javlja kod pretjeranog vezivanja za materijalne stvari. Cak i za djecu. Ne pripadaju nam.Jer nam je zao da ostavimo sve to. Ako uzivamo u novcu, skupoj garderobi, zimovanjima, raskosnim iventima onda pretpostavljam da strah raste srazmjerno tome. Ako smo to, a dostina jeste, onda je i stah veliki. Ako zelimo mnogo, a ne dovoljno, opet ista stvar cak iako smo siromasni.dostina jeste. Nosi igleda zlato svoje breme. Veliki strah od smrti. Jedan uzrok straha od smrti. Ima li ih jos?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 20-02-16 at 21:29.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #31
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "vezivanje za materijalne stvari" nema veze za ovim sta sam pisala.

    i ne razumijem tvoj post.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Mladost? Kao mlad pa žao umrijet jer kao ima još dosta toga da se doživi? Toeto?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    "vezivanje za materijalne stvari" nema veze za ovim sta sam pisala.

    i ne razumijem tvoj post.
    I nema veze zapravo, samo sam priču nastavio na okolnosti.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #34
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Racionalizacijom kao i svi ostali.

    Ljudi vole da zive. O suicidnim ljudima da ne pricam jer to je druga prica.

    Zdravi ljudi koji kazu da se ne plase smrti opako lazu prvenstveno sebe. Svi se boje smrti. Neki samo ne razmisljaju o njoj dovoljno duboko da shvate sta su rekli. Strah od smrti nam je u genima. Ali sto je covjek stariji i blizi smrti to mu je lakse da racionalizuje smrt kao nesto prirodno cega ce ne treba plasiti. Ostavite se te price ne cini vas mudrima. Smrt je kraj svijeta za svakog covjeka koji umire.

    Stari ljudi obicno pricaju kako je smrt prirodna stvar koje se ne treba plasiti. Zamislite kad stari ljudi ne bi prihvatali svoju situaciju. Kad se ne bi pomirili sa cinjenicom da vise nemaju buducnost i da su im se najbolje stvari vec desile tako da sve sto od zivota sad imaju je cekanje neizbjeznog. Izgubili bi razum. Tako da tu nema ni trunke mudrosti. I to je na neki nacin proizvod instinkta za prezivljavanjem, jer ustvari pokusavaju da olaksaju sebi ostatak zivota tj. pokusavaju da zive sto bolje mogu. Zasto pobogu ako su se istinski pomirili sa sudbinom? Zasto se ne ubiju ako je stvarno tako?

    Svi ljudi hoce ne samo da zive nego da budu mladi. Kad prestanete tako da razmisljate znaci da ste zasli u godine u koje je pocelo mirenje sa sudbinom
    Last edited by VanjaTheMan; 20-02-16 at 22:16.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #35
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja iskreno bas dosta razmisljam o smrti, moze se reci i da svakodnevno mislim o tome i kao mali sam se dosta bojao toga, imao sam napade panike otkad sam prvi put postao svestan te cinjenice i to me je dosta dugo drzalo a cak ni danas se nisam bas skroz otresao toga. Smrti se svako boji, da nije tako ne bi postojale religije i ne bi imale toliki uticaj na drustvo jer sve one propagiraju vecni zivot u nekom obliku. Samoubistvo je u najvecem broju slucajeva proizvod nekog resivog problema sa kojim ta osoba nije bila dovoljno mentalno jaka da se izbori. Jedino opravdam samoubistvo kroz eutanaziju jer neko ko boluje od neizlecive bolesti stvarno ni nema cemu vise da se nada u zivotu i sam zivot mu samo predstavlja neprekidnu patnju. Sto se mene licno tice, ne znam koliko cu ziveti, ne bi bas da licitiram sa godinama kad te moze uvek nesto strefiti, nadam se samo da nece biti nasilna smrt. Sta god mislio o smrti sa njom ti ostaje samo da se pomiris. Ne bi sada tu o nekim "produzecima" raspravljao, voleo bi samo da mogu nekako da vidim kako bi mi zivot izgledao da se nisu desile neke stvari za koje mislim da su mi potpuno odredile tok zivota i uticale dosta i na mene samog i moju licnost.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,530
    Thanks Thanks Given 
    2,165
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Nedje pročitah


    "Ništa na svijetu ne čini čovjeka tako ništavno malim kao strah od smrti"


    " Ništa prirodnije od smrti a da je čovjeka više strah"

  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    "vezivanje za materijalne stvari" nema veze za ovim sta sam pisala.
    Može u smislu vezivanja za tijelo, ono što Vanja napisa kako je prirodno da se svi boje smrti.
    Dosta dobrih postova, eto još samo volio bih da bude nepostidna, tiha.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Znakovi preaktive faze umiranja


    · Pojačan tjelesni nemir, zbunjenost, uzbuđenost, nesposobnost osobe da se zadrži u jednom položaju i inzistiranje na čestome mijanjanju položaja (što iscrpljuje obitelj i njegovatelje)
    · Povlačenje iz aktivnog sudjelovanja u društvenim aktivnostima
    · Produljeni periodi spavanja, letargija
    · Smanjen unos hrane i tekućine
    · Počinju se javljati razdoblja zastoja disanja (apneje), bilo u snu ili za vrijeme budnosti
    · Osoba kaže da vidi osobe koje su već umrle
    · Osoba kaže da umire
    · Osoba zahtijeva posjete obitelji da bi riješila "nedovršene poslove" i "stare dugove"
    · Nesposobnost da se oporavi od infekcije ili da joj zacijele ozljede
    · Pojačavanje oteklina (edema) bilo ekstremiteta, bilo cijelog tijela



    Znakovi aktivne faze umiranja

    · Osobu je nemoguće probuditi (koma), ili je se može probuditi veoma teško, a potom se osoba brzo vrati u stanje iz kojega ju je veoma teško dozvati (polu-koma)
    · Teška uznemirenost, halucinacije, ponašanje koje djeluje "ludo" ili koje nije normalno i uobičajeno za osobu
    · Mnogo dulji zastoji u disanju (apneja)
    · Dramatične promjene u ritmu disanja, uključujući apneju, ali također i veoma ubrzano disanje ili cikličke promjene u ritmu disanja (kao što je promjena od sporoga do veoma brzog disanja a zatim opet usporavanje, ili pak promjena od plitkoga do vrlo dubokog disanja pri čemu se i brzina disanja mijenja od vrlo brzog pa do vrlo sporog)
    · Drugi veliki poremećaji u načinu disanja
    · Veoma pogoršana kongestija (zastoj krvi) pluća ili nakupljanje tekućine u plućima
    · Nesposobnost da proguta ikakvu tekućinu (također i nesposobnost da voljno uzme na usta ikakvu hranu)
    · Osoba kaže da će umrijeti
    · Osoba neprestano diše široko otvorenim ustima, više ne može govoriti (iako može biti budna)
    · Pojava inkontinencije (nemogućnosti zadržavanja) stolice i mokraće kod osobe koja prije nije imao inkontinenciju
    · Veoma smanjeno stvaranje mokraće, te tamna ili vrlo neobična boja mokraće (npr. crvena ili smeđa)
    · Dramatičan pad krvnog tlaka u odnosu na uobičajeni krvni tlak te osobe (više od 20 ili 30 mm Hg)
    · Sistolički krvni tlak ispod 70 mm Hg, dijastolički krvni tlak ispod 50 mm Hg
    · Ekstremiteti (šake, ruke, stopala i noge) su jako hladni na dodir
    · Osoba se žali da su joj noge/stopala utrnuli i da ih uopće ne osjeća
    · Cijanoza, tojest plavkasta ili ljubičasta boja ruku i nogu, a osobito stopala i šaka
    · Osoba drži tijelo u krutom nepromjenjivom položaju
    · Pad donje čeljusti; osoba više ne drži čeljust ravno, te joj se može iskriviti na stranu na koju joj je glava nagnuta.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Od dana rođenja do dana oslobođenja...

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Dva dana saucesca po kisi i po vjetru. Onda rucak za sve. Pa trece jutro. Dorucak. Cetres dana... Koliko smrt postujemo. Tudju. Pokojniku je svejedno, a porodici tezina. Obicaji da ispostujemo sve ostale u zao cas.

    Ima i ono da o smrti treba razmisljati da je se ne bi plasio. Mozda su obicaji usmjereni na to. Kao klinac nacuh nekog te rece "Sto vise saucesca to ces duze zivjeti". Smijesno ali i mudro. Kad se jednom naviknemo na tu pomisao o prolaznosti onda zivot ne gledamo kao prekratak, te stoga zaista duze zivimo.

    Interesantno je da su stari grci imali skoro identicne obicaje kao mi kad neko umre. Lelekaci, cetres dana itd.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ljudi su spremni da bi sačuvali sopstvenu čapru mnoga zla da počine.

    Valjda je zato napisano, da ko gleda svoj život da spasi izgubiti će ga, a ko ne bude mario da ga izgubi, naći će ga.

    Kao neko ko je imao iskustvo blisko smrti, jasno mi je da strah od smrti se bazira na neznanju. Vide ljudi leš i nista više.

    Ne kapiraju da je tijelo ka ljuska od sjemena. Mora da umre i pane na zemlju, da bi iz njega izraslo ono što mu je suština.

    Ali to oko nemože viđeti, da može nebi ljudi mogli biti iskušani.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-02-16 at 19:51.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    BogaMi, Ego... tvoje vidi.. da ne vidi, ne bi pisao tu poslednju rechenicu.
    A vidi i moje, i Mjesechevo i Sunchevo.. oko.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mnogo sam ja suza prolio na čepurke, dok mi nije došlo u glavu da tu nemam šta da tražim.
    Nije moje oko zaslužno za išta od toga, nego ono oko svevideće. Koje nad svima bdi.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo savjet koji sam našao proučavajući Religiju.

    Kad budete umirali, fokusirajte se na Boga. Samo neka vam je On na pameti.

    Ako ne budete vežbali taj fokus tokom života, velike su šanse da nećete uspjeti ni u tom trenutku.

    Ko bude umro bez vjere, taj je nagrabusio. Ništa ga opravdati neće moći.

    Na masu mjesta sam našao potvrdu toga tako da... take it or leave it, it was free.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne srijetat se nipošto, nego svojim poslom.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Evo savjet koji sam našao proučavajući Religiju.

    Kad budete umirali, fokusirajte se na Boga. Samo neka vam je On na pameti.

    Ako ne budete vežbali taj fokus tokom života, velike su šanse da nećete uspjeti ni u tom trenutku.

    Ko bude umro bez vjere, taj je nagrabusio. Ništa ga opravdati neće moći.

    Na masu mjesta sam našao potvrdu toga tako da... take it or leave it, it was free.
    Ne prdi. Da nisi mozda umro pa znas? Treba da se spremam citavog zivota za smrt i kad budem umirao obavezno da se FOKUSIRAM na boga. Cujes li ti sebe nekad? A tak da ne pricamo o ljudima koji umru iznenada, o novorodjencadima, djeci, maloumnima, ljudima koji nikad culi nisu za boga itd.

    Kakav fortune cookie savjet.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #47
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne prdi. Da nisi mozda umro pa znas? Treba da se spremam citavog zivota za smrt i kad budem umirao obavezno da se FOKUSIRAM na boga. Cujes li ti sebe nekad? A tak da ne pricamo o ljudima koji umru iznenada, o novorodjencadima, djeci, maloumnima, ljudima koji nikad culi nisu za boga itd.

    Kakav fortune cookie savjet.
    Haha taman krenuh da napišem kako zna da im je pomoglo to fokusiranje prilikom umiranja.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja reko besplatan je, šta se buniš.

    Fokus na Boga kroz život znači da paziš šta radiš i da stremiš da budeš bolji čovjek.

    Ko neće, neka neće. To je stvar izbora. Datog ili izabratog to Bog zna.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Istraži sam. Geografsku lokaciju ću ti dati: Indija.
    Pa kad si tako zainteresovan što su božiji izaslanici rekli, motivacija ti ne fali za potragu, ako ima uopste istine u onome što si rekao.

    Ako misliš da ću ti dati tačno citat, žao mi je. To je zabranjeno specifično baš za ono što sam rekao. To je namijenjeno samo za one koji vjeruju.
    A imaš i Bibliju i Kuran pa listaj. I tu ima.

    Za nevjernika nema savjet a niti šanse ikakve za spas dok god je nevjernik.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-02-16 at 21:30.

  25. #50
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Oće li mi pomoći ako istetoviram Ostrog na rame?

Page 2 of 16 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva smrt san - druga smrt vječna
    By miš iz rupe in forum Religija i filozofija
    Replies: 296
    Last Post: 11-10-15, 18:35
  2. I:klima samsung sta da radim s njom
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 04-12-11, 23:12
  3. Kisa je padala a ja sam plakao za njom...
    By Max Mozley in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 16-06-08, 15:26
  4. Sa njom na pusto ostrvo...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 30-09-07, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •