Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast
Results 301 to 325 of 414

Thread: Smrt i kako se sresti sa njom

  1. #301
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Čovjek koji je jeo smrt od Pekića je isto dobra priča kad smo kod tih političkijeh umiranja.

    Baš ta giljotina je surova, al opet kad pogledaš, brza i laka smrt, pa i danas letalne injekcije pri izvršavanju smrtne presude su tehnički daleko humanije, da kažem, nego dobrovoljno umiranje od brojnih bolesti.


    Uvijek se govori "od čega je neko umro", ne o tome šta mu se dešava sad kad je mrtav.


    Ali kao da većina očekuje od smrti baš to - ništavilo ili bjekstvo od boli života, od umiranja zapravo, mučenja u umiranju. Pa i nacisti su svi nosili cijanid.

  2. #302
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Jesu od njih su to i preuzeli.

    Suicid pill.
    No pasaran!

  3. #303
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Sta ako smrt je kraj jednog poglavlja i pocetak drugog? Sta ako svako mora da prozivi sta mu je dato, sta je posijao u prethodnim poglavljima i ovom sad? Sta ako nema bjekstva od zivota jer smrt zapravo i ne postoji? Sta ako je pakao da ponavljas razred unedogled, a raj zapravo dissolution? Sta ako je samoubistvo besmisleno? Sta ako…


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #304
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sta ako smrt je kraj jednog poglavlja i pocetak drugog? Sta ako svako mora da prozivi sta mu je dato, sta je posijao u prethodnim poglavljima i ovom sad? Sta ako nema bjekstva od zivota jer smrt zapravo i ne postoji? Sta ako je pakao da ponavljas razred unedogled, a raj zapravo dissolution? Sta ako je samoubistvo besmisleno? Sta ako…


    Sent आत्मन:
    Jesi čitao rusku priču Vojnik i Smrt?
    Kad je vojnik zarobio smrt u vreću i pokajao se.

    https://archive.org/stream/soldierde...siala_djvu.txt
    No pasaran!

  5. #305
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Čovjek je najviše prepadnut samim sobom, vjerovatno jedini svih ostalih bića. Svojom egzistencijom. Tako da i smrt doživljava kao strašnu. Sve poznato i nepoznato. Naša svijest, bilo da je došla evolucijom ili da nam je Bog dao, je naš najveći prijatelj i neprijatelj... svijest o smrti, o prolaznosti, o apsurdu i o čemu sve ne. Svijest je naš mač sa dvije ostrice. Da nismo svjesni umiranja i smrti, ne bi tu bilo nikakve filozofije, pa ni nekog straha. Ponekad razmišljam da je razlog zašto su Adam i Eva izbačeni iz Edena, jer je Eva postala "svjesna", da je svijest zabranjeno voće homo sapiensa. Kad smo počeli razmišljati o svim tim stvarima, kad smo se prepali prvi put sami sebe, smrti ili života, stvaranja... izbačeni smo van, iz vječnog uživanja.

  6. #306
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Imam osjecaj da covjek prosto zeli da u trenutku smrti, koji cijeli zivot ocekuje bude stvarno prisutan i svjestan. I da je to jedan od razloga zasto mu nagla i neocekivana ili brutalna smrt izgleda strasno. Da ima vremena da se suoci, jer time mozda instiktivno osjeca da moze da nastavi svjesnost ili budnost tog trenutka, koju bi trebalo da praktikuje cijeli zivot. Odnosno da ne pada lako na distrakcije koje su svakodnevne.
    Postoje trenuci kad sam potpuno blazen i miran i kad ne bih imao nista protiv da u tom trenutku predam dusu. A onda se dese trenuci nervoze, rasijanosti, nekad i gnijeva i pomislim u ovakvom stanju da docekam smrt ne bi bilo dobro.

  7. #307
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    @nicky... tu lažnu sliku hrabrosti čekajući smrt stvaraju emocije. Iz toga razloga ljudi i kada govore o smrti ili nepostojanju, kao da opisuju nešto đe će emocije i dalje postojati. Potpuno nesvjesni(iz opravdanih razloga) ništavila. Kad bi njihov razum iole bio u stanju da sagleda "vječno ništa", instinktivno bi se ufatili za Boga(kao pijani plota) čak i ovi najzagriženiji "racionalisti". Ali to se neće desiti jer međusobno ohrabruju jedni druge ovako emocionalno drogirani. Ođe je najopasnije to što ljudi usljed intelektualnog NEsamopouzdanja više vjeruju drugima(mnoštvu), nego svojim usađenim instinktima za preživljavanjem. Ovo je neka vrsta fenomena(prosto neobjašnjivo) kako strah od izolovanosti iz društva nadjačava sve ostale strahove. Ovo po nekoj logici stvari ovako ne bi trebalo da bude??? Ali, jeste!
    Eh, teee emocije One zahtijevaju savršenu preciznost "doziranja" Dok su u mjeri daju savršenstvo postojanju. A, mrvicu ispod ili preko..... pođe sve u tri lijepe.....
    Last edited by pecaros; 30-09-23 at 03:41.

  8. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  9. #308
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Previše se značaja pridaje smrti uzimajući u obzir da je to jedina sigurna stvar u životu!

    Iz iskustva, susret sa smrću mi je uvijek izgledao kao iznenadan susret sa najboljim prijateljem iz djetinjstva na, npr. željezničkoj stanici… I mada mi je bilo drago što ga napokon ponovom vidim, znao sam da taj susret znači da je moje putovanje na toj stanici, vjerovatno - gotovo…

    Smrt ne treba tumačiti ili filozofirati o njoj; ona je neizbježna i jedino sigurna; najbolje je jednostavno je prihvatiti kao nešto nalik posljednjoj stranici knjige koju ne želiš zatvoriti, ali znaš da moraš i kada je knjiga dobra, umjesto da tuguješ što je gotova, budi zahvalan što si je uopšte imao priliku pročitati…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 4 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  11. #309
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Smrt i kako se sresti sa njom

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Previše se značaja pridaje smrti uzimajući u obzir da je to jedina sigurna stvar u životu!

    Iz iskustva, susret sa smrću mi je uvijek izgledao kao iznenadan susret sa najboljim prijateljem iz djetinjstva na, npr. željezničkoj stanici… I mada mi je bilo drago što ga napokon ponovom vidim, znao sam da taj susret znači da je moje putovanje na toj stanici, vjerovatno - gotovo…

    Smrt ne treba tumačiti ili filozofirati o njoj; ona je neizbježna i jedino sigurna; najbolje je jednostavno je prihvatiti kao nešto nalik posljednjoj stranici knjige koju ne želiš zatvoriti, ali znaš da moraš i kada je knjiga dobra, umjesto da tuguješ što je gotova, budi zahvalan što si je uopšte imao priliku pročitati…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sa ateistickog gledista to je ok al sa aspekta vjernika smrt predstavlja centralni motiv svih religija. Razumljivo je gledanje na smrt sa psiholoskog, filozofskog i religijskog aspekta. Nauka ce svakako dokazati da li ima beceg posle smrti ili ne. Za sada odgovor nauke ne ide previse ostro u pravcu tretiranja smrti kao kraja knjige.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 30-09-23 at 19:18.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  13. #310
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sa ateistickog gledista to je ok al sa aspekta vjernika smrt predstavlja centralni motiv svih religija. Razumljivo je gledanje na smrt sa psiholoskog, filozofskog i religijskog aspekta. Nauka ce svakako dokazati da li ima beceg posle smrti ili ne. Za sada odgovor nauke ne ide previse ostro u pravcu tretiranja smrti kao kraja knjige.


    Sent आत्मन:
    Slažem se a tobom, donekle…

    Religija i nauka moraju da se posmatraju kao dvije suprotstavljene sfere, svaka sa svojim načinom shvatanja svijeta. Dok nauka teži empirijskom shvatanju svijeta kroz posmatranje, testiranje i dokazivanje, religija teži dubljem, duhovnom razumijevanju kroz vjerovanja i tradicije. Tvoja tvrdnja ističe ključnu tačku: nauka nije stroga u osudi religijske percepcije smrti jer je, s naučne perspektive, smrt konačni i apsolutni rezultat života i nema poresbe filozodirati…

  14. The Following 2 Users Say Thank You to assassinate For This Useful Post:


  15. #311
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Već sam neđe rekla da čovjek sebi toliko daje na značaj da je to iracionalno a posebno vjernici.Oni (pojedini) misle iz sopstvenog straha od smrti da ima nešto.Ima ka i sa drugim bićima na planeti.A ako misle da su izvan drugih bića na planeti to je sušta - arogancija!

    Postavila sam video na temi Biologije ovaj.



    Ništa nema - nada što bi rekli Španci.Voljela bi i ja nekad da još jednom sretnem nekoga koga sam izgubila ali znam samo ga u mislima mogu sresti.
    I nekad desi se u snovima sve ostalo je laž nekakvih religioznih vođa koji su najveći licemjeri na svijet jer se igraju ljudskim osjećajima.
    Last edited by Bluemoon; 30-09-23 at 20:33.
    No pasaran!

  16. #312
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Treba biti realan i ne tvrditi nesto toga tipa, sa takvom sigurnoscu.
    Covjek je po meni specifican iz razloga sto zbog slobodne volje moze da pravi dijametralno suprotne promjene i uticaj na svijet. Covjek je postao ne objekt, nego subjekt evolucije.

    I najveci vjernik i najveci ateista, oba u pozitivnom smislu, prihvatice smrt mirno, dostojanstveno. Pomireni da idu u nastavak zivota i nebice ili nista, respektivno.

  17. #313
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Jeste baš je specifičan posebno po (samo)destrukciji.
    U stanju je da i pored svih svojih veličanstvenih otkrića i dalje cijelo čovječanstvo strijepi oće li neki majmun kao predstavnik ljudskog roda dići planetu u nuklearnu prašinu.

    Nije naivna ona ruska bajka o vojniku i smrti kad je vojnik zarobio smrt u vreću a poslije je molio da ga uzme a ona je bježala od njega da je opet od istog jad ne nađe.I da baš je arogancija vjerovati da je čovjek i u smislu smrti nešto izvan drugih bića na planeti.

    A na planeti postoje bića koja su daleko starija od njega.
    No pasaran!

  18. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  19. #314
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Veca plata veca odgovornost

  20. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  21. #315
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Treba biti realan i ne tvrditi nesto toga tipa, sa takvom sigurnoscu.

    I najveci vjernik i najveci ateista, oba u pozitivnom smislu, prihvatice smrt mirno, dostojanstveno. Pomireni da idu u nastavak zivota i nebice ili nista, respektivno.
    "prihvatice smrt mirno, dostojanstveno"... Ne može se znat što je u ljudskoj glavi.

    Pitanje je kako se "sresti sa njom", ali mora bit raspre o životu s one strane groba (tema trigeruje određeni tip)...Jedan lik H.Dž. Velsa kaže: "Samo kukavičluk čini smrt strašnom." Tako, kad je smrt došla po babu - ona je na unuka pokazala. Ne znam je li religiozna bila.
    Ovo sad slikah mislim da je baš za temu, Cezar se busa u grudi junačke eto tako treba svi!



    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #316
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Treba biti realan i ne tvrditi nesto toga tipa, sa takvom sigurnoscu.
    Covjek je po meni specifican iz razloga sto zbog slobodne volje moze da pravi dijametralno suprotne promjene i uticaj na svijet. Covjek je postao ne objekt, nego subjekt evolucije.

    I najveci vjernik i najveci ateista, oba u pozitivnom smislu, prihvatice smrt mirno, dostojanstveno. Pomireni da idu u nastavak zivota i nebice ili nista, respektivno.
    Možeš li da elaboriraš ovaj dio oko slobodne volje? Ili da pojasniš tačno poziciju sa koje aludiraš na “slobodnu volju”?
    Pitatm te čisto zbog nekih konflikta na koje želim da ti ukažem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to assassinate For This Useful Post:


  24. #317
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Žaba ispruži noge dok je zmija guta da bi joj olakšala gutanje. To je strah!
    Vele da junak gine jednom, a kukavica 100 puta. Ali ta kukavica barem gine ne mireći se sa konačnim porazom. Pa čak i u tom fatalnom trenutku neće smrt prihvatiti i pomiriti se sa njom.
    Što je to onda hrabrost? Hrabrost je priznat poraz? Ili je "hrabrost" biti toliko glup i položiti oružije pred mnogo jačim protivnikom ALI! bez borbe?!
    Ja sam KUKAVICA, i to u skoro svakom smislu te riječi! Sve i da hipotetički gledano ne znam za Isusa, opet se moj razum ne bi nikad mogao pomirit sa "nečim" što je konačno NIŠTA. Neizbježno je da bih umro, ali ne bih se ni u jednom trenutku dok me svijest bude služila moga pomirit sa tim. To se oštro protivi mojoj logici, umu i na kraju krajeva mojem odnosu prema DARU(svjesnosti) života. A smrt želi da ga ODuzme?! E! Paa! Ne dam ga!
    Dnekud!? Odjednom! Pojavio se Isus koji se odazvao na vapaje i jezive krike moje duhovne borbe sa mnogo jačim protivnikom đe je poraz bio neizbježan, ali isto tako ni predaja nije bila moguća. To je borba! Priznajem da sam kukavica. Ali čak i kao takav neću nikad prihvatiti poraz. Sve i da me Isus "ne prepozna" prilikom vaskrsenja, nestaću, ali sigurno ne kao neko ko se POMIRIO sa svojim dželatom.

  25. #318
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Po meni onaj ko se pomiri sa stvarnim stanjem je hrabar pa bila to žaba ili čovjek ili ratnik.

    Šta je stvarno stanje je situacija koju ni žaba, ni čovjek ni ratnik ne znaju do samog kraja.


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  27. #319
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mogu li mi kolege koje su na ti sa Isusom približiti kako izgleda taj život poslije smrti i u čemu je bolji nego kod drugih religija?

  28. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  29. #320
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Smrt i kako se sresti sa njom

    Opet jedan od indikatora kolko smo spremni je i onaj kolko smo vezani za materijalne stvari. Mislim tu i na ljude, zivotinje i stvari. Vezanost ne indikuje neku spremnost. Po tome bi mogli da vidimo sebe. Mislim nije problem imat i voziti BMW ali mos li nemati i pržulin vozit jednako opusteno i bezbrizno? Jer najjaci je onaj koji moze sam da stoji.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 01-10-23 at 10:13.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  30. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  31. #321
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Pa dobro ne treba filozofirati oko smrti ali o njoj odnosno temi tanatosa su pjesnici toliko stihova spjevali.
    Ja priznajem ne umijem osim neki sudoku i to u stilu crnog humora slobodno.

    Evo Vito.

    I OPET JESEN

    I opet jesen.
    Opet tutnje
    beskrajne kiše
    po Nikšiću,
    i opet stare
    crne slutnje,
    i opet —
    sam si,
    Nikoliću.

    I opet neka
    pisma duga,
    očajna pisma —
    bez adrese,
    a nigdje drage,
    nigdje druga,
    samo ta jesen.
    Opet jesen.

    A šta ako
    prosviram
    taj metak
    kroz ovo čelo
    neveselo,
    a onda počne
    sve
    ispočetka:
    život,
    stradanja,
    pa opet —
    čelo.

    A šta ako
    nema zaborava,
    ako je to
    samo
    vječna igra kruga?
    A šta ako
    tamo
    ispod trava
    boli ova
    ista
    ljudska tuga?

    Vitomir Vito Nikolić
    No pasaran!

  32. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  33. #322
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mogu li mi kolege koje su na ti sa Isusom približiti kako izgleda taj život poslije smrti i u čemu je bolji nego kod drugih religija?
    Ja sam ti na Vi i sa sobom a ne sa Isusom,ali mogu ti reć da ti se,a i nama zajedno s tobom,odgovor na tvoje pitanje sam približava.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  34. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  35. #323
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    I pusto, i tužno, i nikog da ruku ti dade kada je duša raspeta.
    Želje! Ta našto zaludne želje i nade?
    A ljeta bježe – najbolja ljeta!


    Ljubit – al koga? Privremeno – ne vrijedi truda,
    a vječne ljubavi nema.
    Pogledaš u se – prošlosti tamo ni traga:
    tu bol i radost je nijema.


    Strasti? – Uvijek je naslada bolesna i luda
    pred umom u ništa pala.
    A život, kad hladno pogledaš oko sebe svuda,
    pusta je i glupa šala.

    - Mihail Ljermontov

  36. #324
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Možeš li da elaboriraš ovaj dio oko slobodne volje? Ili da pojasniš tačno poziciju sa koje aludiraš na “slobodnu volju”?
    Pitatm te čisto zbog nekih konflikta na koje želim da ti ukažem.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Konkretno sam pomislio na malo ekstremnije situacije jer u njima ljepse do izrazaja dolazi ta specificnost. Recimo trenutak potezanja obaraca kod osvete, donoselje odluke o spasavanju covjeka iako je zivotno opasno, da ne pominjem politicke odluke koje se ticu rata i sl.

  37. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  38. #325
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Mrzim smrt, hoću ba vječno da živim. Dajte mi neke tablete, neki eliksir mladosti, nešto za besmrtnost. Neću da umrem. Nije me strah da umrem, ali šta ako mi zapravo ne bi trebali da umiremo... mislim ljudi će za 1000 godina, ako ne izginu u nekoj katastrofi, sigurno živjeti po 500 godina i više... neki ljudi.

    A onda mi pane na pamet od Žan Žak Rusoa: kad bi mogao postati besmrtan, koji čovjek bi htio primiti takav tužan poklon?

Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva smrt san - druga smrt vječna
    By miš iz rupe in forum Religija i filozofija
    Replies: 296
    Last Post: 11-10-15, 17:35
  2. I:klima samsung sta da radim s njom
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 04-12-11, 22:12
  3. Kisa je padala a ja sam plakao za njom...
    By Max Mozley in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 16-06-08, 14:26
  4. Sa njom na pusto ostrvo...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 30-09-07, 21:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •