Page 6 of 32 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 780

Thread: info-TELEKOM-MAGENTA

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Bugi mora da je novo-zaposleni u T-Com, ne vidim drugog objasnjenja.


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    Ne bih radio u Telekom bez kada bi morao odnosno bez sredstava bio.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bugi nije ti na mjestu poredjenje...

    Nijesmo mi zemlja od 100 miliona stanovnika i 10 milijardi kvadratnih kilometara nego Crna Gora.

    Ne moze biti kapitalizam da u istoj zemlji ja i ti placamo istoj kompaniji istu cijenu a dobijamo uslugu 20 puta losiju.

    Koristicu ovo tvoje poredjenje sa pumpom. U Baru naspes auto do cepa za 50eur a u Niksicu ne mozes ni cetvrtinu rezeorvara. Razlog je sto Niksic nema more pa troskovi transporta onemogucavaju da cijena bude ista. Ako ti se ne svidja idi u Bar sipaj.

    Ja ti garantujem ta bi pumpa planula isti dan.

    Nije kapitalizam nego bezobrazluk. Bilo bi super da nisu stavili ogranicenje 20 gigabajta ili bilo kakvo ogranicenje, kako bi nas izjednacili.

    Ovako je jedan dio populacije Ovce a drugi dio gospoda.

    I nemojmo ulaziti u odnos ponude i traznje posto je do skoro Telekom imao monopol koji je do maksimuma iskoristio.

    U Srbiji se evo 7 godina placa 10mbs 10eur. A kod nas de do skoro placalo 2mbs 20eur. I to si srecan ako ti izvuce 2mbs...

    Da ima naroda da spremi jednu grupnu tuzbu lako bismo...

    Nijesu imali kad 15 godina da optiku razvedu ili sta god. Nego su od jednom sad dobri konkurencija kad je stisla...
    i
    Gandalf_White zato se u NK otvori prvo jedna pumpa koja će za 50e da sipa pola rezervoara pa poslije još jedna koja će za 50 da sipa 3/4 rezervoara. Na kraju će biti isto u Bar i u NK.
    Tako je sa optikom, nije svuda, a kada bude biće svima ista cijena.

    Ne opravdavam, jer nema osobe koja me zna a da je čula da sam ikad rekao nešto lijepo za T-com i sada Telekom. Ali moram objasniti kakva je stvar, nije Crna kao što vi pišete i nije uvjek ako nije samnom protiv mene je...

    Edit: sjetih se da Telekom ima lijepe radnice. Dosta ☺


    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #127
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Puna usta optike, a ne vjerujem da 15% korisnika ima uslova za nju...

  3. #128
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Jednostavno je stvar u razmisljanju tekekoma . Uzeti sto vise novca sa sto manje ulaganja . Od famoznog ne moze adsl bez isdn-a pa nadalje . Imali su monopol moglo im je biti . E sad su prilike drugacije . Recimo u Bd , imamo kablovsku i pitanje je vremena kolikp ce jos dugo telekom da se bori sa njima .optiku imaju dve zgrade valjda . A kablovska do svake kuce . I jos ih vadi fiksni ,ne mogu majku ubijedit da nam ne treba to vise . Stari ljudi navikli . I najgore je sto neko iz telekoma smisli dobru ponudu a onda vjerovatno lokalni sefovi to uniste . Kao obo sad sa hibridom i ogranicenjem .
    I jos mi niko ne odgovori hoce li modem biti mobilan . Tako su mi rekli u kor centru . Pa i da prihvatimo da imamo 4 puta manju brzinuod optike ali bez ogranicenja i da je mobilan .

  4. #129
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,539
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    997
    Thanked in
    439 Posts

    Default

    Nemam kad sad pa cu kasnije ispisat kako mi zavrsise magentu gospoda iz call centra...samo nek su zdravo,bez da kazu bar "MAGARČE ili kako god IZVINITE" nista drugo...
    Last edited by METZ; 14-02-16 at 14:26.

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    @Bugi nema smisla,necu ulaziti zasto prica tako,ali jednostavno nije u pravu sa moje tacke gledista,a prilicno sam siguran da ni njemu ne bi bilo pravo da nema uslova za optiku. Ovako je lako pricati
    U Bar i u Nikšić nemam optiku. Ne mogu da ih maknem sa Telekoma jer im treba fiksni. A uzeti bilo koji drugi paket + fiksni je glupo i to je ono na šta se sredim na Telekom. Da je mtel malo pametniji pa da ne naplaćuje pozive ka fiksnoj mreži Telekoma 4x skuplje sigurno bi vršili tranziciju na njih.
    Uopšte nemam optiku bez na posao, lično koristim od interneta 3g/4g ruter a od televizije BBM onaj za dodatnog korisnika od 2e.

    Ali da, lako je meni...

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #131
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    [QUOTE=brodomaketar;4321928]Jednostavno je stvar u razmisljanju tekekoma . Uzeti sto vise novca sa sto manje ulaganja . Od famoznog ne moze adsl bez isdn-a pa nadalje . Imali su monopol moglo im je biti . E sad su prilike drugacije . Recimo u Bd , imamo kablovsku i pitanje je vremena kolikp ce jos dugo telekom da se bori sa njima .optiku imaju dve zgrade valjda . A kablovska do svake kuce . I jos ih vadi fiksni ,ne mogu majku ubijedit da nam ne treba to vise . Stari ljudi navikli . I najgore je sto neko iz telekoma smisli dobru ponudu a onda vjerovatno lokalni sefovi to uniste . Kao obo sad sa hibridom i ogranicenjem .
    I jos mi niko ne odgovori hoce li modem biti mobilan . Tako su mi rekli u kor centru . Pa i da prihvatimo da imamo 4 puta manju brzinuod optike ali bez ogranicenja i da je mobilan .[/QUOTE

    Sta ti to znaci hoce li modem biti mobilan. Dje ces sa njim.

  7. #132
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    20.000 pa racunaj koliko je to.

  8. #133
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    U korisnickom centru mi je receno da je modem mobilan , znaci uz laptop bilo gdje gdje je 4g

  9. #134
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    U Bar i u Nikšić nemam optiku. Ne mogu da ih maknem sa Telekoma jer im treba fiksni. A uzeti bilo koji drugi paket + fiksni je glupo i to je ono na šta se sredim na Telekom. Da je mtel malo pametniji pa da ne naplaćuje pozive ka fiksnoj mreži Telekoma 4x skuplje sigurno bi vršili tranziciju na njih.
    Uopšte nemam optiku bez na posao, lično koristim od interneta 3g/4g ruter a od televizije BBM onaj za dodatnog korisnika od 2e.

    Ali da, lako je meni...

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    ocigledno onda imas neki drugi razlog pa ti je ok da se isto naplacuje optika i adsl... ali ne ulazim u razloge,opet kazem
    nemoj pocinjati pricu o bbm,mtel,telemach,sta god,nisam pricao o tome, ja samo pricam da nije u redu da za iste pare dobijas drugu uslugu ti a drugu ja... ja ako sve bude kako je najavljeno od aprila bjezim iz telekoma,pa nek oni i dalje diskriminisu,na zdravlje šišanje vama kojima je ovo ok!

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Uglavnom sve u svemu komeNdija...

    Extra trio (TRI SERVISA) 39 eura
    Magenta (CETIRI servisa) 36 eura

    Ironija, komeNdija, sto god ocete
    Who let the dogs out

  11. #136
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bugi nije ti na mjestu poredjenje...

    Nijesmo mi zemlja od 100 miliona stanovnika i 10 milijardi kvadratnih kilometara nego Crna Gora.

    Ne moze biti kapitalizam da u istoj zemlji ja i ti placamo istoj kompaniji istu cijenu a dobijamo uslugu 20 puta losiju.

    Koristicu ovo tvoje poredjenje sa pumpom. U Baru naspes auto do cepa za 50eur a u Niksicu ne mozes ni cetvrtinu rezeorvara. Razlog je sto Niksic nema more pa troskovi transporta onemogucavaju da cijena bude ista. Ako ti se ne svidja idi u Bar sipaj.

    Ja ti garantujem ta bi pumpa planula isti dan.

    Nije kapitalizam nego bezobrazluk. Bilo bi super da nisu stavili ogranicenje 20 gigabajta ili bilo kakvo ogranicenje, kako bi nas izjednacili.

    Ovako je jedan dio populacije Ovce a drugi dio gospoda.

    I nemojmo ulaziti u odnos ponude i traznje posto je do skoro Telekom imao monopol koji je do maksimuma iskoristio.

    U Srbiji se evo 7 godina placa 10mbs 10eur. A kod nas de do skoro placalo 2mbs 20eur. I to si srecan ako ti izvuce 2mbs...

    Da ima naroda da spremi jednu grupnu tuzbu lako bismo...

    Nijesu imali kad 15 godina da optiku razvedu ili sta god. Nego su od jednom sad dobri konkurencija kad je stisla...







    Jokac, oficijelno imamo najsporiji internet u Evropi. Placamo NAJSKUPLJi internet u regionu, za kablovsku nijesam upucen.


    Zato sto je taktika T coma godinama naguzi se i cuti dok te karam.
    Optika nije od juce vec ima skoro 2godine u PG. Sad je to pocelo masovnije, a nikad nam ne bi dali ove hibride da nije uletio mtel i ovaj telemach na trziste sa boljim cijenama.

    Ovako uzimanjem ovog hibrida sigurno se zakoljes 2 godine da placas istu cijenu jer ti je ugovor na 24 mjeseca

    Vidim ja da su sve prilike da su ga kod mene popusili

    apsolutno si u pravu,jednostavno oni ne isporucuju ni dio onoga sto treba da isporuce,i tuzba bi bila ok.ja ne mislim uzimat ovu novu prevaru,sramotno je da nas i na ovome dijele ko brave....

  12. #137
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Puna usta optike, a ne vjerujem da 15% korisnika ima uslova za nju...
    optika nece bit jos za dugo,dosta dijelova recimo kotora je nemoguce uvesti optiku bez ulaganja od strane telekoma i to ovelikoga sto oni naravno nece ikad uradit.

  13. #138
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Uglavnom sve u svemu komeNdija...

    Extra trio (TRI SERVISA) 39 eura
    Magenta (CETIRI servisa) 36 eura

    Ironija, komeNdija, sto god ocete
    Upravo u tome se ogleda kvalitet Magenta ponude, prelaskom sa Extra tria se za manje para dobije više.

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    ocigledno onda imas neki drugi razlog pa ti je ok da se isto naplacuje optika i adsl... ali ne ulazim u razloge,opet kazem
    nemoj pocinjati pricu o bbm,mtel,telemach,sta god,nisam pricao o tome, ja samo pricam da nije u redu da za iste pare dobijas drugu uslugu ti a drugu ja... ja ako sve bude kako je najavljeno od aprila bjezim iz telekoma,pa nek oni i dalje diskriminisu,na zdravlje šišanje vama kojima je ovo ok!
    Đe sam napisao da mi je ok?

    Možda nisi vidio da jesam napisao da nikom nikad ne preporučujem Telekom?

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #140
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    kazes da "magenta ima odlican odnos cijena ulozeno za ADSL" a ja kazem da bi taj odnos mozda bio odlican da postoji neka prednost za ADSL u odnosu na extra trio start. Prednost je eventualno za nekoga ko zeli da predje na 067 mrezu. Ako su htjeli da budu fer,sto nisu makli limit brzine za ADSL, pa koliko cija linija moze da podnese? To bi onda moglo da se uklopi u tvoju pricu,a ovako u magenti L dobijas 4Mbps, a u XL 8Mbps...zasto?

    Ja bih preporucio telekom kome je potrebna stabilnost servisa i tehnicka podrska (pogotovu za mobilnu mrezu),extra tv mi je OK (srecom ne pratim sport),fiksna mreza OK (za 20 i vise godina mislim da fiksni nije radio ukupno mozda 2 dana,da ne pricam od kako je telekom privatizovan), ali ADSL ponuda i cijena je jednostavno KATASTROFA u ovom paketu
    Last edited by smfilip; 14-02-16 at 23:51.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    kazes da "magenta ima odlican odnos cijena ulozeno za ADSL" a ja kazem da bi taj odnos mozda bio odlican da postoji neka prednost za ADSL u odnosu na extra trio start. Prednost je eventualno za nekoga ko zeli da predje na 067 mrezu. Ako su htjeli da budu fer,sto nisu makli limit brzine za ADSL, pa koliko cija linija moze da podnese? To bi onda moglo da se uklopi u tvoju pricu,a ovako u magenti L dobijas 4Mbps, a u XL 8Mbps...zasto?

    Ja bih preporucio telekom kome je potrebna stabilnost servisa i tehnicka podrska (pogotovu za mobilnu mrezu),extra tv mi je OK (srecom ne pratim sport),fiksna mreza OK (za 20 i vise godina mislim da fiksni nije radio ukupno mozda 2 dana,da ne pricam od kako je telekom privatizovan), ali ADSL ponuda i cijena je jednostavno KATASTROFA u ovom paketu
    Pa ako ti ne vidiš prednost da plaćaš sada 36e umjesto prije 39e i da u tih 36e imaš uračunatu arenu koja se plaćala 5e i još 5e mobilnog interneta i još makar 15e za pozive ka fiksnoj i 067 mreži, onda zaista ne znam šta očekuješ kao prednost? Možda da se tebi plati jer koristiš servis?
    Sigurno je sada makar za trećinu povoljnije ko oće da vidi. Ko neće tražiće dlaku...

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #142
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    ja pricam o adsl-u a ti o tv-u i mobilnom...

    ali ako vec oces (a nebitno je jer to nisam ni osporavao): arene me ne zanimaju, pozive sa fiksnog imam besplatne u okviru extra trio mix paketa (u okviru kog imam i 2x2e mjesecno na 2 prepaid broja). Ti navodis ove povoljnosti za mobilni tel kao da neces placati pretplatu 5e mjesecno (a ni to mi ne treba, jer imam sve to preko firme)? sta sa tim svim? pojeo vuk magarca...

    Opet kazem,sprdnju prave sa adsl korisnicima,ostalo nisam pominjao,ali ti konstantno navodis druge servise,podsjeca me ovo na prezlin nacin komunikacije na forumu...

  18. #143
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    kratko oko adsl brzina: kroz trio i magentu se nudi adsl i iptv, adsl ima svomu brzinu, a u kombinaciji sa televizijom, koja povlaci i do 7-8 mbit, ne ostaje puno vise za povecanje iste. to ne mijenja cinjenicu da je magenta znacajno povoljnija nego ranije ponude. Za korisnike kojima treba veca brzina ce biti dostupan hibrid, u narednih nekoliko dana.

    hibrid i cuvena kvota: Hibrid se po prvi put nudi bilo gdje sem njemacke, cak je i uredjaj nesto drugaciji i ne potpuno porediv (npr u njemackoj radi samo na 4g mrezi, kod nas na 4g i 3g). Njegov uticaj na mobilnu mrezu jos nije poznat, a ta mreza treba da nudi i ostale usluge korisnicima i njen kapacitet je ogranicen. Zato je kvota postavljena na 20GB i brzo ce se mijenjati, ako ne bude nekih neocekivanih problema.

    jos cu vam reci da nijedan korisnik hibrida do sad nije pretrpio smanjenje brzine, a trosili su mnogo vise od 20 gb.

  19. #144
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,411
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    ja pricam o adsl-u a ti o tv-u i mobilnom...

    ali ako vec oces (a nebitno je jer to nisam ni osporavao): arene me ne zanimaju, pozive sa fiksnog imam besplatne u okviru extra trio mix paketa (u okviru kog imam i 2x2e mjesecno na 2 prepaid broja). Ti navodis ove povoljnosti za mobilni tel kao da neces placati pretplatu 5e mjesecno (a ni to mi ne treba, jer imam sve to preko firme)? sta sa tim svim? pojeo vuk magarca...

    Opet kazem,sprdnju prave sa adsl korisnicima,ostalo nisam pominjao,ali ti konstantno navodis druge servise,podsjeca me ovo na prezlin nacin komunikacije na forumu...
    Smfilip, evo sma ih ja kritikovala ali u ovom slučaju nijesi u pravu.
    Jednostavno je, za tebe je bolje uzeti Magentu L nego Extra trio jer je 36 eura manje od 38 eura za dva eura. Sve što imaš u Extra trio, imaš i u Magentu, znači štedih tih 2 eura, plus Magenta ima i nešto više ali da ne ulazimo u to.
    ADSL je u ondosu na optiku stvarno prevazidjen, ali to je druga priča.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    ja pricam o adsl-u a ti o tv-u i mobilnom...

    ali ako vec oces (a nebitno je jer to nisam ni osporavao): arene me ne zanimaju, pozive sa fiksnog imam besplatne u okviru extra trio mix paketa (u okviru kog imam i 2x2e mjesecno na 2 prepaid broja). Ti navodis ove povoljnosti za mobilni tel kao da neces placati pretplatu 5e mjesecno (a ni to mi ne treba, jer imam sve to preko firme)? sta sa tim svim? pojeo vuk magarca...

    Opet kazem,sprdnju prave sa adsl korisnicima,ostalo nisam pominjao,ali ti konstantno navodis druge servise,podsjeca me ovo na prezlin nacin komunikacije na forumu...
    Moraš prihvatiti da ovj paket nisu pravili za tebe ili za mene. Pravili su ga a zadovolji što više korisnika.
    Značli većina korisnika voli sport i trebaju im Arene
    Većini korisnika trebaju razgovori besplatni sa fiksnog
    Većini korisnika trebaju razgovori besplatni sa mobilnog
    Većoini korisnika treba internet na mobilnom telefonu

    To što ti misliš da tebe nijesu uboli i da tebi to ne treba je samo lično mišljenje koje sam gore okarakterisao kao "ako nisi samnom protiv mene si".

    Inače da nemaš paket preko firme (ja recimo isto to imam), da li bi ti trebao internet na mobinom telefonu? Šta bi ti smetalo da ga imaš džabe?
    Inače da nemaš paket preko firme dal i bi te oštetilo 2000 minuita gratis? Šta bi ti smetalo da ih imaš džabe?


    Ni meni ne treba ovo što nudi Telekom, ali ja gledam malo šire od sebe pa tvrdim da će sa ovim paketom da razbiju. Na žalost konkurencija nije spremna te iako sam prošle godine prognozirao pad učešća Telekoma u 2016 zbog toga što ne slušaju korisnike, ipak su se konsolidovali (na mnogo većem nivou od CG) i ponudili nešto što projsečnom građaninu CG odgovara.

    A mi možemo da palamudimo i pričamo da je ovaj ili onaj operator bolji ili jeftiniji ili ima više usluga, možemo maštati kko je trebalo da se posloži paket kako nama odgovara jer nam ovo ne treba ili nam nešto drugo više treba - tržište uvjek samo sve pokaže, a Telekom je ovaj put (na žalost ostalih) odlično odigrao.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #146
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Da, ali ne znacajno manje.

  22. #147
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    kratko oko adsl brzina: kroz trio i magentu se nudi adsl i iptv, adsl ima svomu brzinu, a u kombinaciji sa televizijom, koja povlaci i do 7-8 mbit, ne ostaje puno vise za povecanje iste. to ne mijenja cinjenicu da je magenta znacajno povoljnija nego ranije ponude. Za korisnike kojima treba veca brzina ce biti dostupan hibrid, u narednih nekoliko dana.

    hibrid i cuvena kvota: Hibrid se po prvi put nudi bilo gdje sem njemacke, cak je i uredjaj nesto drugaciji i ne potpuno porediv (npr u njemackoj radi samo na 4g mrezi, kod nas na 4g i 3g). Njegov uticaj na mobilnu mrezu jos nije poznat, a ta mreza treba da nudi i ostale usluge korisnicima i njen kapacitet je ogranicen. Zato je kvota postavljena na 20GB i brzo ce se mijenjati, ako ne bude nekih neocekivanih problema.

    jos cu vam reci da nijedan korisnik hibrida do sad nije pretrpio smanjenje brzine, a trosili su mnogo vise od 20 gb.
    Ako ne bude limita ja ostajem na telekomu,ali treba neko da mi napismeno da da ga nece biti.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Smfilip, evo sma ih ja kritikovala ali u ovom slučaju nijesi u pravu.
    Jednostavno je, za tebe je bolje uzeti Magentu L nego Extra trio jer je 36 eura manje od 38 eura za dva eura. Sve što imaš u Extra trio, imaš i u Magentu, znači štedih tih 2 eura, plus Magenta ima i nešto više ali da ne ulazimo u to.
    ADSL je u ondosu na optiku stvarno prevazidjen, ali to je druga priča.
    Konkretno ja ne stedim ta 2 eura,jer mi sa magentom L ukidaju 2x2e na prepaid,a postpaid broj jos jedan mi ne treba,fiksni vec imam dzabe,a ni oni mi ne treba previse. Ali nije to bitno,opet kazem da ne pricam o tome nego o usluzi ADSL-a u okviru ovog paketa. A kad uzmes magentu potpisujes 2 godine,to svi preskacete.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Moraš prihvatiti da ovj paket nisu pravili za tebe ili za mene. Pravili su ga a zadovolji što više korisnika.
    Značli većina korisnika voli sport i trebaju im Arene
    Većini korisnika trebaju razgovori besplatni sa fiksnog
    Većini korisnika trebaju razgovori besplatni sa mobilnog
    Većoini korisnika treba internet na mobilnom telefonu

    To što ti misliš da tebe nijesu uboli i da tebi to ne treba je samo lično mišljenje koje sam gore okarakterisao kao "ako nisi samnom protiv mene si".

    Inače da nemaš paket preko firme (ja recimo isto to imam), da li bi ti trebao internet na mobinom telefonu? Šta bi ti smetalo da ga imaš džabe?
    Inače da nemaš paket preko firme dal i bi te oštetilo 2000 minuita gratis? Šta bi ti smetalo da ih imaš džabe?


    Ni meni ne treba ovo što nudi Telekom, ali ja gledam malo šire od sebe pa tvrdim da će sa ovim paketom da razbiju. Na žalost konkurencija nije spremna te iako sam prošle godine prognozirao pad učešća Telekoma u 2016 zbog toga što ne slušaju korisnike, ipak su se konsolidovali (na mnogo većem nivou od CG) i ponudili nešto što projsečnom građaninu CG odgovara.

    A mi možemo da palamudimo i pričamo da je ovaj ili onaj operator bolji ili jeftiniji ili ima više usluga, možemo maštati kko je trebalo da se posloži paket kako nama odgovara jer nam ovo ne treba ili nam nešto drugo više treba - tržište uvjek samo sve pokaže, a Telekom je ovaj put (na žalost ostalih) odlično odigrao.
    Upravo zato sam rekao da je ostalo nebitno,shvati da ja pricam samo o ponudi ADSL-a u ovom paketu,gdje su svi korisnici interneta kojima je on bitan osteceni.
    Last edited by smfilip; 15-02-16 at 13:04.

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    kratko oko adsl brzina: kroz trio i magentu se nudi adsl i iptv, adsl ima svomu brzinu, a u kombinaciji sa televizijom, koja povlaci i do 7-8 mbit, ne ostaje puno vise za povecanje iste. to ne mijenja cinjenicu da je magenta znacajno povoljnija nego ranije ponude. Za korisnike kojima treba veca brzina ce biti dostupan hibrid, u narednih nekoliko dana.

    hibrid i cuvena kvota: Hibrid se po prvi put nudi bilo gdje sem njemacke, cak je i uredjaj nesto drugaciji i ne potpuno porediv (npr u njemackoj radi samo na 4g mrezi, kod nas na 4g i 3g). Njegov uticaj na mobilnu mrezu jos nije poznat, a ta mreza treba da nudi i ostale usluge korisnicima i njen kapacitet je ogranicen. Zato je kvota postavljena na 20GB i brzo ce se mijenjati, ako ne bude nekih neocekivanih problema.

    jos cu vam reci da nijedan korisnik hibrida do sad nije pretrpio smanjenje brzine, a trosili su mnogo vise od 20 gb.
    Oce li biti skoro opcija/paket gdje mozemo da uzmemo samo TV i Net ?
    Npr, ako koristim odredjen biznis paket mobilnoga sa posla, ne treba mi novi mobilni paket. A fixni mi tek ne treba.
    Zato bi bilo dobro dati u ponudi neki paket sa samo ova dva najtrazenija servisa. Ili bar extra trio servis pojeftiniti, jer nije logicno
    tri servisa placati skuplje od magente koja nudi cetiri servisa.
    Who let the dogs out

  24. #149
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kazem vam ja...ko j*** stare korisnike. samo daj da se novi korisnici dovedu i da se vezu ugovorom na 24 mjeseca.

  25. #150
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Данас ми донијели уговор за Magentu XL мобилни телефон и број.
    Јесте нет слабији али овај пакет за 45,90 ако неко има веће потребе јесте добар.

Page 6 of 32 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Original HP ketridze BR.364 (black, magenta,cyan,yellow)
    By Sajovan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 06-02-15, 11:36
  2. Kupujem VIP Telekom br.
    By bugs_bunny in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-07-13, 07:10
  3. magenta
    By sparco in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 05-08-11, 07:47
  4. Telekom )(*&*&(%^*%
    By User Name in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 26-04-06, 15:15
  5. Telekom 988
    By Iggy in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 6
    Last Post: 04-11-05, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •