Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 124

Thread: Unionisti na putu bez cilja!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Unionisti na putu bez cilja!

    Dragi moji forumasi i forumasice,

    zelio bih da vas pitam kako ce se to stanje izmjeniti u Crnoj Gori u slucaju da pobjediti negativna opcija NE, to jest da bude siva zona i da EU bas insistira da ostanemo u SCG, bar do narednog referenduma?

    Sigurno je da ova vlast nece htjeti nikakvo zblizavanje sa strukturama u Srbiji, cak sta vise, nastojace se da se jos vise razdvojimo. Na narednim izborima ce ponovo pobijediti zbog obecanja novog referenduma a opozocija nema ni teoretskih sansi da pobijedi na nekim od narednih izbora zbog svoje Srpske zadrtosti.

    Dakle, u slucaju da pobijedi NE bice malo auta i sviranja sa srpskim i yugoslovenskim zastavama ali ce se na tome sve i zavrsiti. Nasa zastava ce i dalje biti Crnogorska i jedino ce se ona vijoriti kod nasih organa uprave i u nasim srcima!

    Znaci, NE znaci usporavanje i odlaganje onog sto je neminovno a to je Nezavisnost koja ce se desiti prije ili kasnije kao i ojacavanje sadasnje vlasti koja nece morati dobrim radom da zasluzi dalju podrsku vec samo obecanjem narednog referenduma.

    Pamet u glavu!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ako rezultat bude ispod 55% onda je ova vlast izgubila referendum.

    To je jedini nacin na koji se ona moze oslabiti dovoljno da izgubi sledece izbore.

    A pad ove vlasti je jedini nacin na koji se CG moze izvesti na pravi put.

    Zato pamet u glavu.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ako rezultat bude ispod 55% onda je ova vlast izgubila referendum.

    To je jedini nacin na koji se ona moze oslabiti dovoljno da izgubi sledece izbore.

    A pad ove vlasti je jedini nacin na koji se CG moze izvesti na pravi put.

    Zato pamet u glavu.
    Uvidjas li ti dok ovo piskaras da ti prica nema smisla? Shvatas li ti da je vecina(to niko ne osporava samo je pitanje kolika vecina) za Nezavisnost i da ce ovaj blok imati podrsku tih ljudi i na narednim i svakim drugim izborima dok se ne izglasa Nezavisnost!! Prvo cu im ja dati podrsku koji nikad nisam bio ni glasao za njih!

    Jedini nacin da pane vlast i da krenemo naprijed je NEZAVISNOST!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Pazi, ja ne pricam o radiklanim fanaticima i obozavaocima lika i djela DPS-a, koji ce glasati za njih come hell or high water.

    Ja pricam o obicnim glasacima koji ce se razocarati ako DPS izgubi ovaj referendum. To je jedini nacin da se zbace sa vlasti.

    Jer, ako ga dobiju, onda ce da sjede na lovorikama i jasu nas bar jos 8-10 godina.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne pricam ni ja o fanaticima.
    Logicnije je da ce svi za Nezavisnost i dalje glasati opciju koja se zalaze za to pitanje. Ne znam kako to ne mozes da uvidis.

    DPS, u slucaju da vodi losu politiku, nakon proglasenja Nezavisnosti moze da dobije eventualno na jos jedne izbore a poslije padaju.
    Pogledaj sta se desilo sa HDZom u Hrvatskoj, odlican primjer.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ne pricam ni ja o fanaticima.
    Logicnije je da ce svi za Nezavisnost i dalje glasati opciju koja se zalaze za to pitanje. Ne znam kako to ne mozes da uvidis.

    DPS, u slucaju da vodi losu politiku, nakon proglasenja Nezavisnosti moze da dobije eventualno na jos jedne izbore a poslije padaju.
    Pogledaj sta se desilo sa HDZom u Hrvatskoj, odlican primjer.
    A, pa znaci ti u najboljem slucaju nudis samo jos 4 godine DPS vlasti

    Ja kazem - daj da ih oborimo odmah, na jesen.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U slucaju sive zone, koliko god se vama to cinilo nemogucim, Milu je dosao kraj. Ostali suverenisti ima da mu rasparcaju biracko tijelo na najsitnije komadice. GZP ce da pojede najvece parce, ali... Onda postoji ITEKAKO realna sansa da se vrati $ata na CG politicku scenu i da napravi totalni dar-mar. Pa, ljudi, i vi ste bili sinoc na skupu, i vi ste setali ulicama i gledali kolone.. Pa, recite mi, jeste li vidjeli ijednog koji je podizao ruku i ispruzio neke prstice, a da to nisu bili palac i kaziprst? Sad su odjednom svi liberali, a kako biti ravnodusan na tako nesto? Ako si bio predvodnik jedne ideje koja je dozivjela krah, rasturila se po ostalih partija, vecinom prelila u DPS... a sinoc si vidio da su SVI oni pokazivali dva prsta, ne bi se zamislio i rijesio da se vratis? Ja sam ubijedjen da ce taj covjek doci po svoje, jer to i zasluzuje...

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ako rezultat bude ispod 55% onda je ova vlast izgubila referendum.
    Ne razumijes,

    Vlast ne moze da izgbui ili dobije referendum, moze samo da izgubi ili dobije izbore. Jer referendum po definiciji nema ama bas nikakve veze sa politickim partijama.

    Zato se referendumi i odrzavaju, da bi se narodu dala direktna kontrola i odluka nad najvaznijim pitanjima.

    Inace smo sve mogli zavrsiti u parlamentu sa 50%+1 poslanika - simple and easy.


    GZP moze da se pozdravi sa politickom karijerom. Oni zaboravljaju gdje su, i zaboravljaju da se "vrsljanje" i izbjegavanje najznacajnijeg pitanja kaznjava... zestoko.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ako rezultat bude ispod 55% onda je ova vlast izgubila referendum.

    To je jedini nacin na koji se ona moze oslabiti dovoljno da izgubi sledece izbore.

    A pad ove vlasti je jedini nacin na koji se CG moze izvesti na pravi put.

    Zato pamet u glavu.
    Pa ti negiras drzavu radi vlasti?Drzava je vaznija od svake vlasti!Zato pamet u glavu!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Pa ti negiras drzavu radi vlasti?Drzava je vaznija od svake vlasti!Zato pamet u glavu!

    oni to ne shavataju!!!mrznja ih je izjela!
    ilustrovani namaz za kucnog ljubimca

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Bas zato ovo kazem sto nema stvari koja je gora po drzavu Crnu Goru od jos 4 godine DPS-a na vlasti.

    Osim toga ko je negira. Drzava Crna Gora postoji danas i nikakva joj ovlascenja ne fale. A ako vi mislite da je sepurenje Miodraga Vlahovica u zgradi UN vrijedno jos najmanje 4 godine Milovog jahanja - onda nazdravlje.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Drzava Crna Gora postoji danas i nikakva joj ovlascenja ne fale. A ako vi mislite da je sepurenje Miodraga Vlahovica u zgradi UN vrijedno jos najmanje 4 godine Milovog jahanja - onda nazdravlje.
    Odlicna ilustracija!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da unionisti imaju cilj, a glavni je da osvoje vlast u CG, bas kao sto je cilj DPS suverenista da zadrze vlast. Posto je najveci dio unionista uz SNP, DPS bracu po materi, onda njihova transformacija u suvereniste, ako im to bude politicki profitablnije, ne bi bila nista neobicno. Medjutim, koga interesuje demokratija taj ce pozdraviti smjenu vlasti jer se samo smjenjivoscu vlasti stvara demokratija. Isto tako, i nova vlast ce biti smjenjiva. U Hrvatskoj su se desavale druge stvari, a ipak osnovno je da se smjena vlasti desila 3 puta. Prvo je smijenjen nasljednik SKH, Racanov SDP, pa je onda HDZ izgubio vlast od SDP, pa je HDZ ponovo dosao na vlast i to izmedju ostalog uz podrsku srpske stranke. Istovremeno, predsjednik Hrvatske nije ni u HDZ ni u SDP. ... To je za CG beskonacno udaljeno stanje jer se u CG jos nije desila smjena SKCG.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SKOJ, imas neku traumu iz djetinjstva sigurna sam
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dobro, kada bi skinuo dps sa vlasti, koga bi ti, iz trenutne ponude, da bude na vlast?

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Bas zato ovo kazem sto nema stvari koja je gora po drzavu Crnu Goru od jos 4 godine DPS-a na vlasti.
    Postoji, i zove se Srbija. Zajednica sa tom tvorevinom je nesto najgore sto se moze desiti i sto se desilo bilo kojoj drzavi na Balkanu.

    Ja kritikujem DPS (vazda), ali kritike koje vi upucijete su ne pretjerane, vec pretjerano pretjerane. Za drzavu u ovakvoj situaciji, trenutna vlast je sasvim solidna. A to sto neki ocekuju da imamo 100% zaposlenosti i 1000 eura plate, i vlast koja nikada nista od naroda nece uzeti... to je ili utopijsko razmisljanje ili cista propaganda.

    Idi pa kritikuj Italiju, zemlju cije je pola vlasnistva u rukama mafije, a druga polovina u rukama Berluskonija, a fudbalska liga im je korumpiranija i od ove ovdje (mada ovdje niko taj fudbal ni ne gleda, pa se ne obrcu ni pare). Garantujem ti da bi imao mnogo vise posla nego kritikujuci Italiju nego Crnu Goru i njenu vlast.

    A Francuska koja je imala demonstracije koje zamalo ne zapalise cijelu zemlju?

    Osvijesti se. Svaka vlast u CG u narednih minimum 50-60 godina ce raditi iste stvari, pa cak i "plemeniti ekonomisti" iz takozvane GZP. A to nije ni priblizno katastrofi koja se desava u unutrasnjosti Srbije.
    Last edited by MadGod; 19-05-06 at 11:25.

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    radi mene ko god oce moze bit na vlast. samo da bude nezavisna
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko bi mogao da bude sasvim je svejedno. Vazno je da dodje do smjene. Prema sadasnjoj situaciji u CG, da bi se razmontirala DPS vlast moguca je samo koalicija izmedju unionista i suverenista. DPS opstaje zahvaljujuci manipulaciji nacionalnim osjecanjima.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Znaci, ja i onih 100,000 ljudi na trgu sinoc smo izmanipulisani?

    Jesi li svjestan da time vrijedjas sve te ljude (ukljucujuci i mene), vise nego sto vrijedjas bilo kakvu vlast?

    Pa ti razmisli.

    Koalicija izmedju 'suverenista' i 'independista' bi rezultiarala da ta koalicija dobije 0 glasova, a manjinske partije osvoje vlast.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    radi mene ko god oce moze bit na vlast. samo da bude nezavisna
    Tu smo obrnuti. Radi mene neka bude nezavisna ili ne-nezavisna, kako god hoce, samo da bude demokratska. Sto je nemoguce sa ovom vlascu.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znas onu, --nije svejedno--

    vlast u cg je losa, ali opzicija je jos losija a voditi se logikom ''ne moze biti grdje nego sto je sad'' ili ''milo je vec 18 godina na vlast i dosta je vise'' nije nimalo dobra..

    zar ste zaboravili 1999-u kada su ovi iz opozicije kleli se u djecu da cim neprijateljska noga kroci na Kosovo oni idu da ga brane..ne odose oni u Pristinu ni turisticki evo sedam godna skoro..

    ili mozda bolje da podsjetimo na onu ''bombardujte i nas, nismo ni mi gubavi''??

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    ...
    Osvijesti se. Svaka vlast u CG u narednih minimum 50-60 godina ce raditi iste stvari, pa cak i "plemeniti ekonomisti" iz takozvane GZP. A to nije ni priblizno katastrofi koja se desava u unutrasnjosti Srbije.
    Ne razumijes poentu. Nije bitno ko je na vlasti vec da se ostvare bar 2-3 smjene vlasti i ljudi shvate da ista nije u kamenu uklesana jednom zauvijek. Dakle, ako ce "manjinske partije" da preuzmu vlast - srecno im bilo i dabogda sto prije.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Tu smo obrnuti. Radi mene neka bude nezavisna ili ne-nezavisna, kako god hoce, samo da bude demokratska.
    Ne mogu ni da zamislim ljudsko bice koje nesto ovako moze reci. ;p

    Ali to je posljedica kompletne izvitoperenosti tradicije i ljudskih osjecanja na Balkanu.

    Pitaj bilo kog gradjanina bilo koje drzave na svijetu sta bi oni radje izabrali. Pa onda dobro razmisli.

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ne razumijes poentu. Nije bitno ko je na vlasti vec da se ostvare bar 2-3 smjene vlasti i ljudi shvate da ista nije u kamenu uklesana jednom zauvijek. Dakle, ako ce "manjinske partije" da preuzmu vlast - srecno im bilo i dabogda sto prije.
    Ali ti ne razumijes poentu da sam ja relativno zadovoljan trenutnom vlasti i onim sto ona meni pruza (i ne, nisam clan tih partija niti sam za njih glasao).

    Ja nemam razloga da zelim promjenu, jer promjena bi bila katastrofalna, ali iz principa ni za DPS ne galsam jer jos uvijek nisu dovoljno dobri. Ukoliko bi postojala prijetnja da oni tu vlast izgube u korist totalne katastrofe od opozicije (minus GP i LP koje bih podrzao), svakako bih za njih glasao.
    Last edited by MadGod; 19-05-06 at 11:35.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    ...Ali ti ne razumijes poentu da sam ja relativno zadovoljan trenutnom vlasti i onim sto ona meni pruza (i ne, nisam clan tih partija niti sam za njih glasao). ...
    Pa - to je fer i posteno receno, i iskreno. Nemam sta na to dodati sem da ja nisam zadovoljan.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ne razumijes poentu. Nije bitno ko je na vlasti vec da se ostvare bar 2-3 smjene vlasti i ljudi shvate da ista nije u kamenu uklesana jednom zauvijek. Dakle, ako ce "manjinske partije" da preuzmu vlast - srecno im bilo i dabogda sto prije.
    A kako ce oni bez Mila? :-)

    Dovoljno govore ova dva podgoricka mitinga - dok je Opozicija uglas vikala na njima: "Milo lopove!" i "Gotov je!", ovi su mu tapsali i navijali kad je rekao da ce da ih vodi u 21 vijek?! :-)

    Treba samo da mu se javi da je vec poceo taj 21 vijek, kao i ovima koji mu navijaju!;-)
    Last edited by Jelisaveta; 19-05-06 at 11:41.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. unionisti poceli sa sprovodjenjem "demokratije"
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 60
    Last Post: 18-05-06, 18:56
  2. Replies: 276
    Last Post: 17-04-06, 14:50
  3. Srbija,Cg,Kosovo,Vojvodina na putu odvojeno ka EU!!!
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 16-09-04, 08:59
  4. Labus o sudbini zajednice i putu u EU!
    By Ataman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-04, 12:54
  5. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •