Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Bog zarobljen u tijelu covjeka

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default Bog zarobljen u tijelu covjeka

    Kako ljudima dokazati da ste Bog, a da pri tom ne unistite porodicu, karijeru i ne zavrsite u nekoj ustanovi koja se bavi izbijanjem Boga iz covjeka?

    Naime, svakim danom, sve vise i vise sam ubjedjen da sam Bog i da sam se stvorio na planeti Zemlji da pomognem napacenom ljudskom rodu koji je skroz skrenuo sa puta kojeg sam Ja imao u planu.

    I ako jesam sveznajuci, svemoguci i vjecan, sa ovim ne mogu da se izborim.
    Zadnji put kad sam posjetio planetu Zemlju, ljudi su zivjeli u satore, svega njih 3 je znalo da cita i pise, a danas sva ova nauka, tehnika i tehnologija od ljudi je napravila monstrume i robote bez imalo emocija. Ljudi se ne libe i da Boga, licno bace u dusevnu bolnicu!

    Kako dalje?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Uuuuu jbt...dobra tema...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Brate, nemoj ti ići dalje. Dobro je i ovo dosad.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Zadnji put kad sam posjetio planetu Zemlju, ljudi su zivjeli u satore
    Mora da je to bilo oko protesta? Msm, šatora prije 2000 godina nije bilo, pa mora da je to to.

    Elem, ja da sam Bog, fokusirao bih se na to da nađem način da pomažem ljudima. Ne bih se drugim stvarima zamajavao.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kako ljudima dokazati da ste Bog, a da pri tom ne unistite porodicu, karijeru i ne zavrsite u nekoj ustanovi koja se bavi izbijanjem Boga iz covjeka?

    Naime, svakim danom, sve vise i vise sam ubjedjen da sam Bog i da sam se stvorio na planeti Zemlji da pomognem napacenom ljudskom rodu koji je skroz skrenuo sa puta kojeg sam Ja imao u planu.

    I ako jesam sveznajuci, svemoguci i vjecan, sa ovim ne mogu da se izborim.
    Zadnji put kad sam posjetio planetu Zemlju, ljudi su zivjeli u satore, svega njih 3 je znalo da cita i pise, a danas sva ova nauka, tehnika i tehnologija od ljudi je napravila monstrume i robote bez imalo emocija. Ljudi se ne libe i da Boga, licno bace u dusevnu bolnicu!

    Kako dalje?
    Dalje tako sto ces mi zavrsit jedno milijardu franaka na moje ime u nekoj od svajcarskih banki...

    ...a ako se tu pokazes ja cu te progurat da nastupas u stefan braun 3x nedeljno! Poslije toga bogo moj sky is the limit!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar topic,

    Nastavi...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Mora da je to bilo oko protesta? Msm, šatora prije 2000 godina nije bilo, pa mora da je to to.
    Satora je bilo, a i bice ih sve vise i vise!
    Jedan od razloga je upravo to sto su se u potpunosti izgubile iskonske vrijednosti koje sam ja prije par hiljada godina postavio. Ljudi su skrenuli sa pravog puta!


    Cist primjer je gospodin Crka.
    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Dalje tako sto ces mi zavrsit jedno milijardu franaka na moje ime u nekoj od svajcarskih banki...


    ...a ako se tu pokazes ja cu te progurat da nastupas u stefan braun 3x nedeljno! Poslije toga bogo moj sky is the limit!
    Ni manje ni vise, covjek trazi MILIJARDU franaka kao dokaz da sam ja svemocan. Skepticizam i materijalizam su posasti novoga doba, one su i ubile Boga, tj. mene u ovom slucaju, mada ne bas literalno, vise metaforicki, ali svakako Ja patim, a paticete i vi!


    Quote Originally Posted by γνῶθι σεαυτόν View Post
    Elem, ja da sam Bog, fokusirao bih se na to da nađem način da pomažem ljudima. Ne bih se drugim stvarima zamajavao.
    Takodje, kao i uvjek kada su ljudi u pitanju, doslo je do nesporazuma. Tema nije sto bi ste Vi uradili da ste sveznajuci, svemoguci i vjecani! Jer to sigurno niste, Vi ste samo ljudi, jedan je Bog i ako toga jos uvjek niste svjesni.


    Jedan odlomak iz revidirane svete knjige jasno kaze:
    Oh ti bednice, kada pomislis da si dotakao dno, sjeti se, nikada nisi ni odmakao dalje od istog.


    Od kada sam se vratio na planetu Zemlju, sve vise i vise imam suicidalne misli, naravno kada to kazem ne mislim na to da dignem ruku na sebe, mislim na nesto nalik nekadasnjem potopu, ali ipak ne zelim da djelujem impulsivno, mozda je najbolje da sacekam da se Vi sami medjusobno poubijate, na dobrom ste putu da to postignete.


    Evo jos par poslovica iz moje revidirane knjige koja bi trebala da bude objavljena u 25 milijardi primjeraka (svi cete dobiti po 3 ipo knjige), cisto da ne bude da pricam prazne price:


    Kada se sve nedace, problemi, tuga, cemer i jad sakupe i ne vidis ni tracak nade, sjeti se, samoubistvo je uvjek opcija.


    Sumoran si, usamljen si, tesko ti je, kajes se zbog grijehova svojih i zelis iskupljenje, sjeti se, Ja, Bog tvoj stvorih te takvog, ne usudjuj se da mi protivrecis – budi jadan, budi gresan.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Osnuj sektu brt
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kada se sve nedace, problemi, tuga, cemer i jad sakupe i ne vidis ni tracak nade, sjeti se, samoubistvo je uvjek opcija.
    Bog ono besmrtan bješe? Ili smo svi Sinovi Božji pa se ovozemaljskim i vječnim životom razmećemo...

    Svjestan li si koliko je proturječnosti u ovim tvojim redovima? Ili je izvlačenje iz konteksta učinilo svoje? A i ako je to posrijedi, kako je moguć toliko previd nekoga ko je tvorac cjeline... Ili je kvazi umjetnost zaista počela da se uvija kao go*no u celofančiće od bombona?.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Bog ono besmrtan bješe? Ili smo svi Sinovi Božji pa se ovozemaljskim i vječnim životom razmećemo...

    Svjestan li si koliko je proturječnosti u ovim tvojim redovima? Ili je izvlačenje iz konteksta učinilo svoje? A i ako je to posrijedi, kako je moguć toliko previd nekoga ko je tvorac cjeline... Ili je kvazi umjetnost zaista počela da se uvija kao go*no u celofančiće od bombona?.
    S obzirom da sam osudjen na suzivot sa vama, postajem sve vise i vise olicenje Vas samih, a Vi sve manje olicenje mene. Otuda i kontradiktornosti.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oslabila ti Erotova moć, pojede je Dabar u dabarskoj pećini... moraš leđa osunčat na mjesečini i biće bolje... tada asocijalnost nećeš krstiti suživotom, tada ćeš moći i pijan mamurati, ne samo trijezan.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Al ajd, osvrtom na temu... kada se moliš Bogu možeš primjetit da pričaš sa samim sobom... to mu ga još dođe kao logično

    Kao kad imaš omanju kesu duvan čvaraka, i imaš istu takvu omanju kesu duvana.Kese su slične veličine, i vrlo sličnog sastava.
    Za one kojima matematika nije jača strana i ne umiju da saberu dva i dva, pa zamijene duvan sa duvan čvarcima, pa ga smotaju u rizlu i zapale svu onu mast, a ono ukne ko novina na sred dnevne sobe, pa zasvijetli ko Vembli.
    Pa da vidimo ko tad kosu nema.

    Ko će Kodžak kome...
    Last edited by Xerxes; 14-01-16 at 22:06.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Satora je bilo, a i bice ih sve vise i vise!
    Jedan od razloga je upravo to sto su se u potpunosti izgubile iskonske vrijednosti koje sam ja prije par hiljada godina postavio. Ljudi su skrenuli sa pravog puta!


    Cist primjer je gospodin Crka.

    Ni manje ni vise, covjek trazi MILIJARDU franaka kao dokaz da sam ja svemocan. Skepticizam i materijalizam su posasti novoga doba, one su i ubile Boga, tj. mene u ovom slucaju, mada ne bas literalno, vise metaforicki, ali svakako Ja patim, a paticete i vi!



    Takodje, kao i uvjek kada su ljudi u pitanju, doslo je do nesporazuma. Tema nije sto bi ste Vi uradili da ste sveznajuci, svemoguci i vjecani! Jer to sigurno niste, Vi ste samo ljudi, jedan je Bog i ako toga jos uvjek niste svjesni.


    Jedan odlomak iz revidirane svete knjige jasno kaze:
    Oh ti bednice, kada pomislis da si dotakao dno, sjeti se, nikada nisi ni odmakao dalje od istog.


    Od kada sam se vratio na planetu Zemlju, sve vise i vise imam suicidalne misli, naravno kada to kazem ne mislim na to da dignem ruku na sebe, mislim na nesto nalik nekadasnjem potopu, ali ipak ne zelim da djelujem impulsivno, mozda je najbolje da sacekam da se Vi sami medjusobno poubijate, na dobrom ste putu da to postignete.


    Evo jos par poslovica iz moje revidirane knjige koja bi trebala da bude objavljena u 25 milijardi primjeraka (svi cete dobiti po 3 ipo knjige), cisto da ne bude da pricam prazne price:


    Kada se sve nedace, problemi, tuga, cemer i jad sakupe i ne vidis ni tracak nade, sjeti se, samoubistvo je uvjek opcija.


    Sumoran si, usamljen si, tesko ti je, kajes se zbog grijehova svojih i zelis iskupljenje, sjeti se, Ja, Bog tvoj stvorih te takvog, ne usudjuj se da mi protivrecis – budi jadan, budi gresan.
    Dzizuse jesi to ti?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  14. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Dzizuse jesi to ti?
    ne, ovo je Kanye


  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    ne, ovo je Kanye
    West?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kako ljudima dokazati da ste Bog, a da pri tom ne unistite porodicu, karijeru i ne zavrsite u nekoj ustanovi koja se bavi izbijanjem Boga iz covjeka?
    Mislim da je to stvar putovanja kroz vrijeme

    Ako uzmemo da sadašnjost postoji kao tačka imamo dva pravca kretanja , naprijed i nazad.

    Psiha može putovati u budućnost i vidjeti projekciju sebe koji često nema nikakve veze sa onim koji je sada. Teško da nešto što je van naših spoznajnih okvira možemo jasno vidjeti, ali to je jedini način da izađemo iz nega.


    Teško da ćeš imati ikakvu karijeru ili porodicu ako sebe nisi već prije toga zamislio kao takvog.

    Sa druge strane prošlost nam je mnogo jasnija i shvatljivija, jer je spoznajno uokvirena.

    Sve ono što je pametnije to je još uvijek za nas u sjenkama nespoznajnog, možemo ga osloviti božanskim, ali nikako Bogom, jer bi to bila već to imalo neku konačnost našeg progresa.

    Tako treba da se pazi čovjek šta želi

    Neđe pročitah da je svijest poput kapetana broda i da ona daje naredbu o maršruti, dolje u utrobi broda mašinisti poput podsvijesti , bukvalno preuzimaju instrukcije i okreću brod u tom smjeru.

    Tako da je mentalna higijena jako korisna, sama religija može dosta u tome da pomogne, posebno ako su u pitanju neki problemi. Međutim izgleda da je u prirodi samog čovjeka fanatizam utkan, tako da često se ode do vraga...kao i svakom drugom rabotom, ako se nema neka mjera.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,051
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kako ljudima dokazati da ste Bog, a da pri tom ne unistite porodicu, karijeru i ne zavrsite u nekoj ustanovi koja se bavi izbijanjem Boga iz covjeka?

    Naime, svakim danom, sve vise i vise sam ubjedjen da sam Bog i da sam se stvorio na planeti Zemlji da pomognem napacenom ljudskom rodu koji je skroz skrenuo sa puta kojeg sam Ja imao u planu.

    I ako jesam sveznajuci, svemoguci i vjecan, sa ovim ne mogu da se izborim.
    Zadnji put kad sam posjetio planetu Zemlju, ljudi su zivjeli u satore, svega njih 3 je znalo da cita i pise, a danas sva ova nauka, tehnika i tehnologija od ljudi je napravila monstrume i robote bez imalo emocija. Ljudi se ne libe i da Boga, licno bace u dusevnu bolnicu!

    Kako dalje?
    Vidi lijepa je ta perspektiva odozgo gledati. Valja se zaista ponekad dići i pogledati ispod sebe. Ali ako ostaneš previše dugo gore nedostatak kiseonika zna da poremeti spoznaju. Prvi znakovi su: želja da se spasu drugi, sveznanje, vječnost, otuđenost... Ali kao faza u razvitku Bogolikost je nezaobilazna i poželjna.

    Been there, done that.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Vidi lijepa je ta perspektiva odozgo gledati. Valja se zaista ponekad dići i pogledati ispod sebe. Ali ako ostaneš previše dugo gore nedostatak kiseonika zna da poremeti spoznaju. Prvi znakovi su: želja da se spasu drugi, sveznanje, vječnost, otuđenost... Ali kao faza u razvitku Bogolikost je nezaobilazna i poželjna.

    Been there, done that.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Cesto mozes cuti, pogotovo u raspravama izmedju teista i ateista, kako teisti kazu: "S tobom nije moguce polemisati, ti ne bi prihvatio kao valjan dokaz sve i da ti se sam Bog pred oci ukaze"


    S druge strane, isti ti vjernici nikada ne bi prihvatili moju tvrdnju da sam ja stvarno olicenje Boga i da sam stvarno dosao na Zemlju da Vas spasim.


    Zasto je to tako?
    Da li je razlog jer se ja ne uklapam u percepciju vaseg Boga?
    Da li je razlog to sto covjek ne moze da bude Bog?
    Kako uopste uociti razliku izmedju pravog i laznog proroka?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ti vjerujem da si ti Bog u tijelu čovjeka. Pa zaBoga svi smo!
    Samo ova percepcija o spasavanju, ne znam šta će ti to kada je sve već spaseno.
    Što dalje? Kao Bog ne brini se, razapet ćete koliko sjutra.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,051
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Cesto mozes cuti, pogotovo u raspravama izmedju teista i ateista, kako teisti kazu: "S tobom nije moguce polemisati, ti ne bi prihvatio kao valjan dokaz sve i da ti se sam Bog pred oci ukaze"


    S druge strane, isti ti vjernici nikada ne bi prihvatili moju tvrdnju da sam ja stvarno olicenje Boga i da sam stvarno dosao na Zemlju da Vas spasim.


    Zasto je to tako?
    Da li je razlog jer se ja ne uklapam u percepciju vaseg Boga?
    Da li je razlog to sto covjek ne moze da bude Bog?
    Kako uopste uociti razliku izmedju pravog i laznog proroka?
    Ja cu da prihvatim tvoju tvrdnju za sad.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Cesto mozes cuti, pogotovo u raspravama izmedju teista i ateista, kako teisti kazu: "S tobom nije moguce polemisati, ti ne bi prihvatio kao valjan dokaz sve i da ti se sam Bog pred oci ukaze"


    S druge strane, isti ti vjernici nikada ne bi prihvatili moju tvrdnju da sam ja stvarno olicenje Boga i da sam stvarno dosao na Zemlju da Vas spasim.


    Zasto je to tako?
    Da li je razlog jer se ja ne uklapam u percepciju vaseg Boga?
    Da li je razlog to sto covjek ne moze da bude Bog?
    Kako uopste uociti razliku izmedju pravog i laznog proroka?
    Bice da je u nasem narodu bilo dosta slucajeva kao tvoj pa je zato se u narodu ustalila prijetnja "ubicu boga u tebe"! Sad mi je sve jasno i sve ima smisla. Hvala!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kako uopste uociti razliku izmedju pravog i laznog proroka?

    Vrlo lako, svi proroci su lažni, većinom su to kriminalci koji žele iskoristiti lakovjernost svojih žrtava dok manji broj tih proroka su stvarno ljudi koji vide vizije i čuju glasove, takvi pojedinci su u stvari mentalno bolesne osobe.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Šta tu ima da se prorokuje, ko ozna - ZNA

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Bice da je u nasem narodu bilo dosta slucajeva kao tvoj pa je zato se u narodu ustalila prijetnja "ubicu boga u tebe"! Sad mi je sve jasno i sve ima smisla. Hvala!

    To smo uvezli iz Grčke. Prijetnja da ćeš biti porobljen.

    Robovi su bili atheo - bez Boga.

    Obično su bili odani svojim gospodarima, koji su bili jako dokazivi.

    Nisu znali za bolje, tako da nisu nešto posebno ni željeli.

    Kao i danas iznjedrila se titula GAZDA, nekima je životna privilegija biti neđe blizu njegovih skuta, onako stamen i sujetan na straži. To je kao kad staneš ispred kakvog velikog reflektora ba bačiš veliku sjenku, što si bliži to je sjenka veća.

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Kako uopste uociti razliku izmedju pravog i laznog proroka?
    Prorocima je nekako uvijek bio život jako težak. Valjda je to cijena znanja.

    Koliko je Orvel bio suštinski srećan, na onakav način kako bi bio mediokritet. Opet nedokučivo srećniji nego što ovaj može da zamisli, svakako mu njegova sreća i ne izgleda baš tako. Čak šta više idotski nesrećan - što se bakće sa time

    Iz današnjeg poimanja best-seller kulture, on je napravio dobar produkt koji je donio dobar profit (da baš profit - kakva ironija anglodebilizma).

    Njegovo djelo je napisano da se njegova vizija ne ostvari. To mu je cijeli smisao. Takva djela ne stvaraju ljudi koji žele neku značkicu, novca, već ljudi koji su osjetili potrebu da brinu o drugima.

    Kako bi bilo divno da se sada sprdamo njegovim djelima. Mi srećni, a on još srećniji - ma đe da jeste.

    Malo ljudi može da sasluša od drugoga onu čuvenu - Jesam li ti reka' fino! Čak mu i tada smeta da čuje. Što mu više smeta , više mu je potreba da je čuje.


    Da li je on bio prorok?

    Jeste.

    Kriminalac? - ja velim jok.

    Da li je razlog to sto covjek ne moze da bude Bog?
    Može neko da ti pokaže tvoga Boga


    Još jedna divna izreka, dvojica sa motkama u mračnoj ulici ispred zgrade su divna prilika da se napravi jedna velika zaobiaznica.

    Šta je Bog? - ja lično nemam pojma. Blage veze nemam moeš li ili ne možeš da budeš.

    Uzmimo Hrista, kao lik koji je imao nevjerovatan uticaj na kultorološko nebo - toliki da ga je gotovo stvorio.


    Njegovi psotupci meni su neshvatjivi, ali možemo racionalno da sagledamo da su bili masivni i njihov eho i danas se čuje. Ahil se polomio za mnogo manje buke.

    Sve što danas smatramo naprednm u društvenim i ličnim odnosima uspostavljeno je na njegovim djelima. Još uvijek nam je to tako nedostižno.

    Ni on ne liči na kriminalca
    Last edited by gaul; 16-01-16 at 00:44.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Momak nemoj nikad više da se šališ sa ovim.
    Odgledaj ovo ili pročitaj knjigu proroka danijela, ili pročitaj o faraonu i drugima koji su pamet izgubili gradeći se Bogom nad drugim ljudima pa su kaznu strašnu doživljeli. I to sve ljudi na visoko postavljeni pa u ambis bačeni jer nisu śćeli da se pokore Bogu no zaludne snove snivali.



    MI smo ljudi trava jednaka, stvorenja koja je Bog stvorio i izričito nam je zabranio da jedni druge svojim bogovima drzimo.
    Nemoj da se igraš sa svojom sudbinom no budi ono sto si covek ni milimetar više ni milimetar manje. Jer ko bi da je više od čoveka taj je za đavolom zalutao.
    Samo je jedan Bog i njemu niko ravan nije. To da se ne zabunimo slučajno.

    A naš narod jedva čeka neko da glup ispadne, zato ga ni ne sprečavaju, da mu se sprdaju jer ni sami ne znaju ništa bez to da rade da sebe tješe. Kakav promašaj od životnog izbora...
    Last edited by Ego_and_his_own; 16-01-16 at 09:06.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta je zivot dostojan covjeka?
    By Kliker17 in forum Društvena hronika
    Replies: 17
    Last Post: 16-01-16, 10:47
  2. Dogo Argentino - fleke po tijelu
    By heliumht in forum Kućni ljubimci
    Replies: 24
    Last Post: 30-03-14, 17:42
  3. Evolucija covjeka...
    By Bonja the Zmaj in forum Nauka generalno
    Replies: 39
    Last Post: 04-08-12, 13:14
  4. Zdrav duh u zdravom tijelu - korisne informacije
    By SnowQueen in forum Ženski kutak
    Replies: 80
    Last Post: 03-05-09, 12:40
  5. Gre'ote sto napravise od covjeka
    By NSX in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 20-10-04, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •