Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Necu zvaku vrati mi kusur

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default Necu zvaku vrati mi kusur

    Jes da je strarija tema al poceo sam da skupljam ovo po cent dva da vidim bas za godinu dana koliko se skupi.
    Nocas u Deltu famozno xx,98 (posto su dvije stvari). Vrace mi kusur 4e (one 2 centa nista). Reko na racun pise kusur 4 eura i 2 centa. Ona me pogleda kao da sm joj po familije na Goli Otok poslao. Otvori kasu izvadi dvije kovanice po 1 cent daje i veli evo ti tvoja 2 centa nek su ti srecna, obogatice te.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Jes da je strarija tema al poceo sam da skupljam ovo po cent dva da vidim bas za godinu dana koliko se skupi.
    Nocas u Deltu famozno xx,98 (posto su dvije stvari). Vrace mi kusur 4e (one 2 centa nista). Reko na racun pise kusur 4 eura i 2 centa. Ona me pogleda kao da sm joj po familije na Goli Otok poslao. Otvori kasu izvadi dvije kovanice po 1 cent daje i veli evo ti tvoja 2 centa nek su ti srecna, obogatice te.
    Ja moram priznati da sam prvi put dozivio da mi vrate tacan cusur prije pola godine u Ljubljani. Inace smatram da smo samo mi krivi za to, ne prodavci, jer oni na taj nacin legalno kraduckaju a mi to prihvatamo

    Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Jes da je strarija tema al poceo sam da skupljam ovo po cent dva da vidim bas za godinu dana koliko se skupi.
    Nocas u Deltu famozno xx,98 (posto su dvije stvari). Vrace mi kusur 4e (one 2 centa nista). Reko na racun pise kusur 4 eura i 2 centa. Ona me pogleda kao da sm joj po familije na Goli Otok poslao. Otvori kasu izvadi dvije kovanice po 1 cent daje i veli evo ti tvoja 2 centa nek su ti srecna, obogatice te.
    I koliko se mjesecno skupi tako?

    Inace drugarica je placala preko kartice da bi u cent placala i posle je ispalo da joj je mjesecna provizija na taj obrt novca na kartici veci trosak nego da nije uzimala taj kusur

    Sent from my Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Ako vidim da treba da mi vrati i 5 centi,ja sacekam,jer nesto ne volim da joj ostavljam ni to. Ove manje kovanice ne cekam stvarno,nijesam tolka cicija

    Ovo je moja teglica u kojoj cuvam kovanice od 5 centi.


    S vremena na vrijeme se napuni,bude oko 20 eura i slatko panu

  5. #5
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    U inostranstvu kao što rekoše kolege za 1 cenat će 100e da ti usitne ali isto tako će i da vrate svaki cenat. Npr. Kod telekoma kad se placa račun preko onog njihovog automata primijetio sam da ne vraća u cenat nego kao onaj ba sitni novac ideš u minus od narednog računa. Mislim lično da ovo nije samo problem kod prodavnica nego i kod našeg naroda uopšte ne cijenimo novac kao ovi iz inostranstva(koliko sam puta bavio po 1-2centa na ulicu jer mi "ne trebaju") a imam rodbinu u inostranstvu koja ima kasu pa se svaki cenat viška stavlja u nju i to žive super imaju kuće, auta,stanove,zaradjuju baš dobro ali ipak ne bacaju pare.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Da bi napravio 20eur po 5c neko 400puta mora da ti vrati 5c.

    Vrijeme utroseno u skupljanje, brojanje, ukrupnjivanje para nijw vrijedno 20eur.

    Ne sisnjam se za 5c nego uvijek ostavim radnicima jer se X puta desi da mi kazu za 5-10-15c u redu je... A
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Kod Hipotekarne ima ona opcija sa zaokruzivanjem racuna prilikom placanja karticom, gdje se onda taj zaokruzeni dio prenosi na poseban racun koji postane dostupan nakon odredjenog vremena.

    A ovo sto se tice kusura, ne znam je li do prodavacica ili do naroda. Svudje na svijet je potpuno normalno da se saceka i 1c kusura. Cak je uvredljivo ostaviti kusur kao baksis prodavcu... Neka kazu drugi koji su bili drugdje ali Brisel, Luksemburg, Dablin, Viljnus, Riga, Larnaka, Strasbur, Stutgart, Torino, Rim svudje su mi bez razlike vracali u cent kusur u prodavnicama i bili pri tome vrlo revnosni da isti uzmem...

    Posebno sam obratio paznju u Luksemburgu, eto spadaju u grupu najbogatijih zemalja svijeta - em svi uzimaju kusur, em sto je interesantno ne kupuju kese od 3c vec svi od reda nose ceger ili jacu kesu i nije ih sramota da fino izvade to iz dzepa i popakuju to sto su kupili... Da ne govorim da u prodavnicama nema onim momcica koji pakuju kese... Nego podjoh predaleko...
    Last edited by Ben Dover; 04-01-16 at 00:14.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    U inostranstvu kao što rekoše kolege za 1 cenat će 100e da ti usitne ali isto tako će i da vrate svaki cenat. Npr. Kod telekoma kad se placa račun preko onog njihovog automata primijetio sam da ne vraća u cenat nego kao onaj ba sitni novac ideš u minus od narednog računa. Mislim lično da ovo nije samo problem kod prodavnica nego i kod našeg naroda uopšte ne cijenimo novac kao ovi iz inostranstva(koliko sam puta bavio po 1-2centa na ulicu jer mi "ne trebaju") a imam rodbinu u inostranstvu koja ima kasu pa se svaki cenat viška stavlja u nju i to žive super imaju kuće, auta,stanove,zaradjuju baš dobro ali ipak ne bacaju pare.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
    Ovo me podsjeti na Crnjanskog. Baš to vraćanje kusura. Bio je ataše za kulturu u Berlinu, kasnih 20-tih ili početkom 30-tih godina XX vijeka. I, on nešto da kupi, košta ga naprimjer 1,20, a daje pet maraka i još dodaje 20 pfeniga, radi lakšeg vraćanja kusura. To je trgovce ne samo zbunilo, nego i naljutilo. Svaki put ga se sjetim, kad i ja dodajem tih pet, deset, dvadeset centi.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da bi napravio 20eur po 5c neko 400puta mora da ti vrati 5c.

    Vrijeme utroseno u skupljanje, brojanje, ukrupnjivanje para nijw vrijedno 20eur.

    Ne sisnjam se za 5c nego uvijek ostavim radnicima jer se X puta desi da mi kazu za 5-10-15c u redu je... A
    Ja se definitivno necu obogatit od toga,daleko bilo i da zavisim oce li mi vratit kasirka 5 centi.Gledaj na ovo kao na hobi.

    To se samo nakupi drug spontano,ne trosim ja nikakvo vrijeme za to...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,966
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Kupci za pozeljeti, sve redom

    Radi lakseg vracanja kusura i ne gubljenja vremena se ne prektikuje vracati po taj cent ili dva, ali takodje malo ko ce vam traziti 1-2-5 centi preko zaokruzenog broja... Ni radi 10c nece vam niko usitniti 10e. Vlasnik trgovine se def od ovoga nece obogatiti, nego dodje na pribliznu nulu.
    Tu es mon héro!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Pričate gluposti jer nikad niste stali iza neke kase pa da znate "kraduckali" trgovac na taj način. Prvo i osnovno te cijene od 1 i 2 centa ništa ne donesu trgovcu, ima stotine drugih nacina kako se kupac "krade", i pouzdano znam da jedna kasa supermarketa koja ima promet od nekoliko hiljada u smjeni na kraju iste nema 1€ viška! Ajde sad izracunajte koliki je to % na promet od recimo 10000?

    Kad vidim da neko donese 1 i 2 centa najradije bih ga lansirao na mjesec pa da ih tamo troši.

    Ono kako ja, iz igre, nastojim je je odvojiti nesto para jeste skupljanje "sovica", grčkih kovanica od 1€, i recimo za neku godinu i nešto imam preko 1k.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Pričate gluposti jer nikad niste stali iza neke kase pa da znate "kraduckali" trgovac na taj način. Prvo i osnovno te cijene od 1 i 2 centa ništa ne donesu trgovcu, ima stotine drugih nacina kako se kupac "krade", i pouzdano znam da jedna kasa supermarketa koja ima promet od nekoliko hiljada u smjeni na kraju iste nema 1€ viška! Ajde sad izracunajte koliki je to % na promet od recimo 10000?

    Kad vidim da neko donese 1 i 2 centa najradije bih ga lansirao na mjesec pa da ih tamo troši.

    Ono kako ja, iz igre, nastojim je je odvojiti nesto para jeste skupljanje "sovica", grčkih kovanica od 1€, i recimo za neku godinu i nešto imam preko 1k.
    Nista ne donose!? E pa izracuna to na nivou dnevnog pazara puta br radnji u CG (recimo Voli, Roda i ostali koji imaju po 50-ak radnji u CG) i puta broj dana u godini. Ako je tebi to nista, onda si ti vjerovatno potomak nemog Rotshilda...

    Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  13. #13
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Kad ste vec kod toga.
    Evo sto se desilo mojoj sestri.

    Kako je svaki dan kupovala po kutiju cigara kusur jojj je bio 5 centi.
    I naravno svaki dan joj ova kasirka umjesto 5 centi vracala po jednu zvaku.

    I tako ti jedan dan moja sestra dodje sa punom sakom zvakom koja je jednaka vrijednosti kutiji cigara i ladno kaze sad mi dajte kutiju cigara za kusur koji ste mi dali u prethodni period
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kakvi crnjaci, ne vjerujem...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Druže, kad čovjek nauči da poštuje novac koji zaradi, i da je svaki apoen vrijedan i bespotrebno ga je rasipati, tek onda će krenuti da se bogati. Nije problem potrošiti novac na sebe, već uzaludno ga bacati svakodnevno, makar to bio i u apoenima od 1 centa.

    Nama velike trgovine kese naplaćuju po 3 centa, i to reklamne što je zakonom zabranjeno, a kad se kupac pobuni za svoje, onda je crnjak. Teško je biti glup.

  15. #15
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    sto bi rekli kod nas "je**li bi se za cent" :-D
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kakvi crnjaci, ne vjerujem...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa kaže:

    0.05 eura x 3 trgovine dnevno x 365 dana u godini x 60 godina x 600.000 stanovnika = 2.053.125.000 eura
    Šta je 2 milijarde za nas, pf, još jedan autoput.

    Bogat je naš narod. Na 5 centi zgubimo u proseku 3000 - 4000 eura po osobi, fina bi to bila štednja.


  16. #16
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    @Kal el

    Ajde ne jedi g**na! Marže u prodavnicu su 30-40% ali su pazari toliko mali da se jedva cupaju jer lanci marketa grabe, država isto, kradje, otpisi, istekli rokovi... Marže u trafikama su 3-5 %, opet zbog monopolista!

    Moje cijene su zaokružene, sem par artikala koji su na ...,99 kao dobavljacke cijene, niko mi nikad nije tražio taj 1 cent, a kad musteriji hvali 10, 20... ne pravimo problem dodamo iz mizernog bakšiša koji rijetki ostave(HVALA IM najiskrenije) , ako nemamo za kusur zaokruzimo na svoju štetu, i kraj priče.

    A tebi ne znam odakle pravo da iznosis ikakve, a naročito ne provjerene informacije čime se ko bavi, bilo ja ili ko od forumasa!

    Predpostavljam da si jedan od onih parazita koji ima 30+ godina, zivi na račun roditelja, radnog staza bez, dane provodi u sobi i onanise na postove po forumu, a kad izadje to je obicno kad ga posalju po hleb pa se ogrebe i za cigare od majcine penzije pa svoje komplekse prosipas radnici u pekaru i trafiku!
    Last edited by Tom; 04-01-16 at 09:33.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kod mene u markete nikad ne ostane viska ispod 3-5 eura dnevno po marketu, a pazari su mi smijesni u odnosu na lance velike naravno a mogu misliti koliko onda njima viska bude.

    Obicno dnevno na sve objekte imam oko 15-20 eura viska, time platim kafu, secer da popiju radnice na pauzu, hemiju za ciscenje marketa i tako te potrosne materijale...

    Sent from my Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Pa kaže:

    0.05 eura x 3 trgovine dnevno x 365 dana u godini x 60 godina x 600.000 stanovnika = 2.053.125.000 eura
    Šta je 2 milijarde za nas, pf, još jedan autoput.

    Bogat je naš narod. Na 5 centi zgubimo u proseku 3000 - 4000 eura po osobi, fina bi to bila štednja.
    1.vazda mi vrate 5 centi.koje ne uzmem nego ostavim,osim ako su u pitanju roda prodavnice.njima ne bi ostavio centa
    2.isti nece da mi zbog 5-10 centi razbiju euro masu puta
    3.racunas li da masu ljudi ostane duzno 5-10 centi.a mnogi imaju.ali nece da razbijaju "krupno".iako ce nacet te pare mozda isti dan
    4.volio bi da dobijas baksis.a ne bi ga nikad dao
    5.ko to ide 3x dnevno u prodavnicu?i kome to svaki put ostanu duzni?
    Last edited by Randy Orton; 04-01-16 at 10:35.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    U Pariz me žena jurila po prodavnici da mi vrati 1 cent. Pomislih da mi je neko nešto uvalio u kesu. Ako vam je račun 1,01€ date 1€ i novčanicu 500€ rasitniće je zbog 1 cent, dok kod nas nikog nije briga za 1 cent, kod nas ga ne bi vratili jer mi smo paraši teški. Da vidite samo kako se stranci uvrijede kad dođu kod nas i mi ih zakinemo za 1 cent.
    Počeo sam da skupljam ovo po 1,2 i 5 centi. Kad se skupi 10€ poći ću sa tim da kupim nešto i samo me zanima reakcija onoga kome plaćam

  20. #20
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Rotšildi i Rokfeleri lajkuju ovaj topik.





    Nego, uzimam neki produkt u zdravoj hrani, iznos je 1.94, a gospođa ga zaokruži na 2.00.Ladno mi dignu 6 centi uz osmjeh.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Najzalosnije sam se osjecao u lugano kad sam kupovao nesto I sad racun bio 14.90 I ova vrace 10c I ja lagano, ok je to I ona za mnom da vrati I ja I dalje insistiram da je to ok. Narod me gledao zalostno, svi su znali okle sam cini mi se :-)

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Nismo mi za euro valutu. U BiH ti vrate lijepo svaki fening, u Srbiji dinar.

  23. #23
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najjače mi je da se za sopstveni novac koji sam ja zaradio - stidim da tražim na kasu u prodavnici... A kakav nivo inteligencije preovladava među današnjom omladinom koja ni cent sama zaradila nije, nije mi čudno što im je to blam, jer ne cijene novac, nisu ga zaradili.

    Znači, u CG te nije sramota što sopstveni novac bez svoje volje poklanjas svakodnevno onima kojima baš ne treba, a onima kojima treba (prosijacima), njih narod mrška i šikanira, a ako zatražiš svoj kusur na kasi u kompletu, onda si škrt, gabelj, viđi ciciju, e vala ako te taj cent ne spasi, itd...

    Seems legit. 10000 put rečeno, još jednom da ponovim, ovaj narod ovdje taman živi kako i zaslužuje, pare ne možeš imati ako ih ne cijeniš.


  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Nismo mi za euro valutu. U BiH ti vrate lijepo svaki fening, u Srbiji dinar.
    I u Srbiju su namazani. Stave cijenu 99,5 i 5 para ti ukradu jer nemaju kovanicu od 5 para, nego je minimalna 1 dinar.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da su cijene tipa 0,99 stavljene vise zbog nekog psiholoskog efekta nego zbog kradje tog jednog centa. Ako je racun tipa 2,02 ili 5, 05 na kasu nikad ne traze tih nekoliko centi. Pravda za trgovce!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prof od po 70 i kusur godina.
    By loungebar in forum Nauka generalno
    Replies: 16
    Last Post: 01-01-13, 21:30
  2. necu astru,necu golf.....hocu.....
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 56
    Last Post: 01-04-04, 21:28
  3. Ima li sansi da se vrati komunizam?
    By sh0cker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 13-03-04, 09:34
  4. Vrati se Ck
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 46
    Last Post: 06-03-04, 18:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •