Poslije mnogo muka i teskih pregovora, dosao Papa u Sarajevo. Domacini hoce da budu na usluzi po svakom pitanju. Pitaju, poslije oficijelnog dijela posjete, sto bi volio. Veli Sveti Otac: "Mnogo sam slusao o ovom gradu i i ovim ljudima, htio bih da licno sve to upoznam. Bez pratnje i obezbjedenja.Dajte mi samo sofera.."
Domacini se zgranu ali Papi se ne odbija. Sjedna papa, u odori, na zadnji sic, vozi ga sofer kroz grad. Papa ga kucne po ramenu: " Sine, uvijek sam volio sam da vozim. Daj, molim te, predji pozadi, da ja vozim kroz ovaj lijepi grad." Sto ce, sofer, Papi se ne odbija. Predje sofer pozadi, a Papa nalozi auto. Osamdeset, sto, sto dvadeset. Projuri pored dezurnog saobracajca. Saobracajac prenerazen, zove centralu. " Alo, jedan procero stodvajes". Centrala: "Što nas zoves, uzapti ga". Policajac: " Ne mere se ovoga zaustavljat". Centrala: "A sto, da nije Buš?" Policajac: " Buš nije." Centrala: da nije Putin?" Policajac:" Nije ni Putin." Centrala: Da nije koji od nasih predsjednika?" POlicajac: " NIje ni nas nikoji". Centrala: " Pa da nije papa?" PoIicajac: " Ja mislim da je Bog, jer ga Papa vozi"...