Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Setaliste Pet Danica...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Post Setaliste Pet Danica...

    Kenova!

    Setaliste je nekad bila staza za setnju vrlo dugacka... bar se ja kao dijete sjecam toga djetinjstva vrlo rado...
    Sad, dok sam na nekoj postoperativnoj terapiji, setam iz dana u dan, radi setnje i mora.... ali se svaki put nadisem benzina i dizela ( samo danas u jednom pravcu sam izbrojao 19 automobila kojima sam se sklanjao ja sa setalista a ne sa magistrale ), nagledam se suteva sa svih strana, cudim se kako ljudi svoje neodrzavanje ne sakriju...

    A prije tri godine mene policajac salete da me kazni, jer sam prisao parkingu preko setalistu da prebacim prtljag... Dje je on danas.... U pola sata rijesio bi penzije za tri policajca !!!!!

    Sta sam ja htio da pitam ovdje ? Da li je Vama kao stanovnicima ili gostima milije da se setalistima vrzmaju automobili ili vise jednom za svagda zabraniti bilo kakav prolaz motornim vozilima tuda ?

    Pozdrav
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njivice, mirno setaliste iz vremena kojeg se ti sjecas vise ne postoji.

    Svojevremeno ni bicikla nisu bila dozvoljena. "Mudri" (tadasnji poznati "milicajac-detektiv") me je jednom uvatio pored Macele i izdusio ventile na gume od bicikla.
    Iako mogu razumijeti ljude koji zive uz obalu i nemaju drugi pristup do kuce, ali neki od ovih "sofera" voze brze nego po magistrali. Mnoge su milicijske zasjede na magistralnom potezu od Novog do Kamenara. Postoji i novi zestoki sistem kazni za vrlo mala prekoracenja brzine. Nego... nesto ne vidim ove zasjede na setalistu ili je tu nesto drugo u pitanju.

    "Mudri" mi sada puno nedostaje...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Herceg Novi,Boka
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    A prije tri godine mene policajac salete da me kazni, jer sam prisao parkingu preko setalistu da prebacim prtljag... Dje je on danas.... U pola sata rijesio bi penzije za tri policajc!!!

    E ovako ti je bilo prije dvije-tri godine...:
    Jedan nas momak-Novljanin,zavrsio za pandura i na pocetku sluzbe oni njega posalju da saobraca setalistem.Zaustavi on tako par automobila i ispise par kazni i sada ga vise nema na setalistu...
    Naplatio je kaznu nekom budzi koji je bio dovoljno mocan da njega nejakog ukloni sa setalista!Tako da od te zabrane autima da idu po setalistu nema nista.Nego da se i ja i ti i svak ko se zatekne dolje pazimo da nas sto ne pogazi,jer cemo jos i mi biti krivi za stetu na autu.
    Tuzno,ali istinito!!!

    Pozdrav
    venduto anima

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    taj pandur je sad u pg sa svojim motorom

    koliko god bezvezno to shetalishte izgledalo ono drzi grad. nije ovo metafora, vec ga fizicki drzi da ne sklizne u more.

    ( verovali vi meni ili ne )
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grad drze i seke ispod setalista koje genijalci raskrampavaju da bi pravili kafice i jedonkratne plaze. Jednokratne jer im jugo sve sambisa. Dok u nekim boljim vremenima neko ne sakupi lovu i napravi valobran ili sistem valobrana, seke amortizuju mocna juga i cuvaju setaliste i grad. To, naravno,novokompovani imaoci dozvola za rad na setalistu ne znaju, a ni gradske vlasti koje im to dozvoljavaju. A ni Morsko dobro koje se je srecno kad naplati zakup, a to sto ce jednom jugo da im pomarenda morsko dobro nikome nista.
    Seke su, u moje vrijeme, imale i jako zanimljive druge namijene.
    antiki fijamanti novi

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    pa ima ih josh uvjek. mada neka osete ljudi moc mora kad okrene jugo... ( shta oni znaju )
    \\
    OFL•GIC

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Arrow

    pogotovo nam lijepa plaza nastade izmedju pristanista i yachtinga....

    prosto je se ne sjecam od prije 5 godina.....

    pa sirenje plaze ispod forte marea - zar to nije divno.... pogled na karatoc, a tu pored tece voda, i neki korektor se nazire.... i pokatkad se opojni mirisi sire.... ali dobro.

    virujem u sve njih, svi su strucniji u meni, to je sve obuceni kadar
    i da nam treba toliko kuca, i apartmana odma pored plaza bez prilaza, i toliko kafica... a onda mi poslije kruso blica iz suprotnog smjera od beogradjanke, povise teniskih terena, da se ja sklonim, iako ja idem prema gradu...

    inace, radi se setaliste pored pristanista. u dvije faze, prva faza poplocavanje puta zavrsava se do jula. kasnije ide druga faza poplocavanje setalista, vjerovatno poslije ljeta..... nisam bas najbolje informisan...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  8. #8
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Herceg Novi,Boka
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito
    taj pandur je sad u pg sa svojim motorom

    Ma ne taj pandur,nego jedan sto se vozio autotabanovicem!!!
    Mada,istina i taj na motoru je pokusao nesto napraviti...
    Kako je samo smijesno izgledao dok je jurio dva klinca na skuterima...hahaha!!!:mrgreen:
    venduto anima

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Herceg Novi,Boka
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    inace, radi se setaliste pored pristanista. u dvije faze, prva faza poplocavanje puta zavrsava se do jula. kasnije ide druga faza poplocavanje setalista, vjerovatno poslije ljeta..... nisam bas najbolje informisan...
    ...kao i obicno prva faza prije referenduma,druga faza pred neke nove izbore...
    Ko kaze da kod nas nema "planske",sve tece po savrsenom redu!!!:twisted:
    venduto anima

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    morsko dobro nije morsko dobro,vec je morsko zlo.

    mogao bih samo kukati...

    svi vide o cemu se radi,samo jbg,onaj koji treba da vidi to,NECE da vidi.

    eto,to je moje mishljenje.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN]
    morsko dobro nije morsko dobro,vec je morsko zlo.

    mogao bih samo kukati...

    svi vide o cemu se radi,samo jbg,onaj koji treba da vidi to,NECE da vidi.

    eto,to je moje mishljenje.
    15 godina nas zajebavaju. Pobuna je jedini nacin da se sredi situacija.
    Follow The Leader

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nece pobuna rijesiti problem... bice ugusena.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poceo sam izbjegavati neke dijelove setalista... Poceo je vasar... Mirise pica, mirise rostilj, ljudi se guzvaju, vec grabe gdje ce koji stand da se stavi.... sad je car majskog setalista nestala, a maj je bio do prosle nedjelje dosta surov sa vremenom..... Ne pamtim bas tako vrijeme iz vremena skolovanja.... i drugovanja.... i setnji...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    nece pobuna rijesiti problem... bice ugusena.
    Kako nece?
    Sjecas li se kada su hteli da naprave silose u zelienici?
    Pa tada se narod pobuni protiv toga i ovi su batalili.
    Ae opet da se strjkuje da zatvorimo ulice i morace da daju sta treba. .
    Ae ko ce da pravi taktiku.
    Follow The Leader

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ti si dao ideju... pocni sa razvijanjem strategije, pa onda oformi knights of the round table i u tajnosti da se organizuje a javno da se izvede.... ali nije poenta rijesiti problem na dve tri sezone....
    tako ce se i silosi ponovo javiti za par godina, pretpostavljam....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ^
    i ja isto.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam jeste li batalili vec ovu temu,ali svejedno.. Nedavno sam nashla kasete josh od prije rata,kada na shetalishtu nije bilo nijedne birtije sem onih par stolova kod Plaze..Elem,te birtije su nikle zato shto je neka vlast,nekada dala uglavnom idiotima (danas ti isti ljeti shetaju sa Harisom Dzinovicem i sebe nazivaju poslovnim ljudima)da zakupe shetalishte.

    Mala retrospektiva.. 1995 god. na Savini je bio samo Lutkin restoranchic u kome nije bilo "muzike sa sintisajzera" nego je atmosfera bila bash onako "morska"..Negdje u tom periodu Gosdpodin pored se sjetio da bi mogao da "mlati pare" ako otvori kafanchinu i napravio je pravo ruglo.Ali ne,to nije bilo dovoljno nego je uz blagoslov Morskog Dobra zakupio i plazu i pocheo da pravi pjeshchanu plazu,uz shprdnju mjeshtana...svi znamo shta se desi sa pjeskom kada maknesh stjene i nasilno pravish obalu.. naravno,jedino On to nije znao pa kad su mu talasi dvije godine zaredom odnijeli sav pjesak shvatio je da mu je isplatljivije da izlije beton...(vjerovatno svi znate na shta to lichi,prolazite tuda..)Ali ni to nije bilo dovoljno nego je pocheo da pravi diskoteku (!!!!!) ali je komshijama,valjda,puk'o film pa su uspjeli da ga sprijeche.Naravno izliveni beton namjenjen diskoteci i dalje tamo stoji(gdje su ovi iz Morskog Dobra ne znam..)O treshtanju muzike prvih godina necu ni da kucam.. A tamo je te davne 1995 god. bilo divno...Ovo je samo jedna od 4 podignute kafane od tada,ostale 3 su tik jedna pored druge.


    Pricha 2 : Javna je tajna da Gospodinu koji se sheta sa Harisom Dzinovicem niko ne moze nishta... Zashto,kako(charobna rijech je..pare?) ali vashar koji on napravi na shetalishtu je dovoljan da mu se uzme dozvola i kao obrazlozenje navede (nesposoban da vodi posao). Elem,to niko ne chini,ali je zato Gospodin zakupio plazu ispod kafane i napravio ni manje ni vishe nego konobu..O uzase R. ti je ime..

    Reshenje: je vrlo jednostavno. U Grchkoj su diskoteke zatvorene i napravljene sa takvom izolacijom da mjeshtani apsolutno nishta ne chuju,a muzika se ne gasi u 1 nego dok ima ljudi. To naravno koshta,ali ove "poslovne ljude" bi neko trebao natjerati da shvate da nije dovoljno samo da (za)kupe shetalishe vec da treba da ULOZE neshto! Kako? Lupish ga po dzepu
    (oduzmesh mu dozvolu,o divne li mjere,rijetko korishcene)!

    Elem,vjerovatno svi vec ovo znate i znate da se po tom pitanju nishta ne moze uchiniti,ali.. ko zna,ko zna..
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Elem, nismo Grcka.
    Cilj NE opravdava sredstva!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I evo cudo... Kad mogu automobili mogu i kamijoni.... i to ni manje ni vise nego u 6 ura popodne
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se setaliste odavno smucilo, najvise zbog ciganluka od standova, a onda i od naroda sa kojim se ne mogu mimoici u cik sezone. Nema tu odavno ni traga setalistu, a jedino sto mi stvarno nije jasno je to da se vise nisu sjetili da stave neke ograde, bankine ili bilo kakvu drugu zastitu na ivicama setalista jer stalno imam osjecaj da cu pasti slomiti glavu na onaj beton.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Gradiliste i dalje na sve strane duz setalista, smeca koliko hoces, a 11 jun je danas..... zalosno. Da nisam iz ovog grada, nego iz nekog drugog kraja, samo bih u more gledao... Evo plaza kod tunela, puna praznih pivskih flasa, mirisi vasara se sire po topljanskom dijelu kod teniskih terena i kod igala tamo kod mexica.... a tek ce se to prosirit...mislim miris i vasarisne usluge tipa bioritam, tatoo, ogrlice narukvice..... a samo da cira jos naleti i eto veselja...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ozbiljno,onog ciru treba ukinut.Bas smara i nikakve koristi od njega..
    THC=TNT for your brain

  23. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jbt moras pazit da te auto nedje ne prizdije!mene juce zamalo taxi da udari!strasno!

  24. #24
    kravac Guest

    Default

    KAKO UNOVČITI STORIJU VILE "GALEB" U IGALU

    Jagma za Titovim krevetom




    Ni najstariji ne pamte da je tako, “jadno i čemerno”, dozlaboga razvaljeno Igalo dočekalo neku sezonu, kao ovog ljeta!? Raskopane i prašnjave ulice, buka građevinskih mašina, saobraćajni kolaps i “divlji juriš” nezajažljivih graditelja koji “budvanizuju” ovdašnje predjele u stilu; “gdje god nađeš zgodno mjesto, tu kuću posadi”, zbilja, pružaju više nego sumornu razglednicu nekad prestižnog lječilišnog mjesta! Naprosto, Igalo kao da “samo sebe ždere”, ne promišljajući ni najmanje – kako i kamo sjutra?! U toj kakafoniji nereda i besmisla, ne pomažu ni upozorenja, zapravo i već serijski vapaji menadžmenta Instituta, da se ovaj neviđen “horor” urbanističko-komunalne pošasti zaustavi!
    Na tom fonu gotovo svakodnevne žustre prepiske, od čije žuči za sada ima malo vajde, jedino što razumnom još preostaje, jeste tek poučno podsjećanje na neka sasvim “normalnija” vremena. Na primjer: izlet u još i srećom netaknutu “zavjetrinu” prostranog atrija Vile “Galeb”. Tu, gdje i danas počiva nedopričana storija o “Titovoj vili”, ali i transparentno naravoučenije o tom što je ovaj mikrolokalitet mogao no, opet na žalost i bar sudeći po tekućoj nedomaćinskoj pohari, teško da će to ikad i biti!? Dakle, reprezentativna vila “Galeb” iznad Igala, izvjesno nikla i ispred svog vremena, i sad podsjeća na svojevrstan “svjetionik” u kakvo elitno društvo je trebalo i moglo da se “upiše” ovo odavno i svjetski znano ljekovito mjesto na bogomdanim padinama “čudotovrnog” crnog blata! A, eto, nije…

    Liderski i lordovski spomenar

    No, da bi se čovjek makar i na tren sklonio pred navalom tekućeg primitivizma koji caruje u samom središtu Igala, ljekovito je ponovo zaviriti u “Maršalove odaje” koje potonjih godina ponajviše pohode pripadnici novopečene ruske elite. Ujedno, danas već vremešna vila “Galeb”, sagrađena 1976. u rekordnih šest mjeseci, ove godine obilježava i svoj jubilarni - trideseti rođendan, a što je i povod više ovoj priči. Za još radoznale, sagrađena, kako se to u ono doba često narodu pojašnjavalo; “Zbog zdravstvenih potreba druga Tita”, a posjeduje oko 5.500 kvadrantih metara sa oko pedesetak prostorija koje čine apartmani, sale za sastanke, objekti za rekreaciju, bazeni, a sve je to opet “ušuškano” u oko sedam hektara raznovrsnim rastinjem obogaćenih parkovskih površina.
    Samo u julu prošle godine, oko 250 ruskih turista posebnim su čarter-letovima stigli ovdje prvenstveno da posjete ovo zdanje, a računa se da je ovuda do sada prodefilovalo i oko pedeset hiljada znatiželjnika iz dvadesetak evropskih zemalja. Istini za volju, od negdašnje raskoši osamdesetih, danas je tek malo što preteklo. I ako rađeni od prvoklasnog i posebno odabranog, često i egzotičnog drveta, pojedini djelovi namještaja za sadašnje ukuse su već prevaziđeni, “démodé”, ali su ipak istorijski vrijedni artefakti. Uz spavaće sobe, za koje se sadašnji visokoplatežni gosti najviše “otimaju” kako bi prenoćili u Titovom ili Jovankinom krevetu, i sad veoma impresivno posjetiocu djeluju dva kupatila, jedno u jarkoplavoj, a drugo u roze boji, s mermernim pločicama dopremljenim čak iz Brazila! Uz njih je još i kompletan frizerski salon za potrebe znamenitog predsjedničkog para, a nešto podalje bilijar-sala sa stolom za kojim je Broz rado boravio. Sa radnom mapom, tu je i njegov robusni sto, za koji najradije sjedaju posebno mlađi posjetioci. Gotovo netaknuta i relativno doboro očuvana je i poveća konferencijska dvorana, sa prostranim rezbarenim stolovima i 51 stolicom. Svojevremeno, tu je zasijedalo i Predsjedništvo CK SKJ, a tokom četiri svoja boravka ovdje, Tito je pod krovom vile “Galeb” primao i mnoge državnike, krunisane i ostale “svjetske glavešine”. Tu ga je zatekao i zemljotres 1979…
    Tek sporadično, mahom u nekim privatnima arhivima, moguće je danas pronaći požutjele fotografije koje svjedoče o tim “zlatnim danima” Igala, poput fotosa o boravku Sirimavo Bandanaraike, koja se takođe ovdje liječila. U dva navrata, vilu “Galeb” pohodio je i čuveni ruski kosmonaut Leonov, a tokom tragičnih istorijskih mijena na ovom balkanskom okrajku, tu su bezuspješno o mirnom razlazu besjedili takođe blagopočivši Milošević i Tuđman. U kamin-sali još postoji bijela garnitura, u kojoj je udobno zavaljne lidere jugoslovenskih republika lord Karington 17. septembra 1991. zalud nagovarao da sve naraslije tenzije riješe bez krvi! Ovdje je svojevremeno i Veselin Đuranović izabran za predsjednika SIV-a. I, baš zavaljujući odluci Savezne vlade, vila je 1985. i bez naknade data u vlasništvo Institutu, navodno, uz obrazloženje - “Zbog uspješnog liječenja druga Tita”!?

    Rani poraz vizionara

    Naravno, velik dio priče “progutalo” bi nabrajanje “istorijskih” susretanja u “vili iz bajke” s čije terase “puca” prekrasan pogled na “kapiju” Boke, ali i na 1.800 metara visok vrh Lovećan, recimo, dok su i poluostrva Prevlaka i Luštica odavde, takođe - “kao na dlanu”! Do 1997. prvi zakupci “Galeba” bili su dvojica “biznismena” domaćeg porijekla, Ken Stanojević i Džek Samardžija, kojih se već danas ovdje malo ko i sjeća!? Na njihove igaljske “avanture” i pusta obećanja, podsjećaju nekolko lumperajki, takođe, zaboravljenih - Dafine i Jezde! Gostovao je tu potom i češće Milan Panić, pa su vilu kasnije zakupili ruski “Lukoil”, pa “Erturs” i, naposljetku, agencija “Travel-turs” sa sjedištem u Moskvi, u vlasništvu našeg čovjeka, Krsta Markovića…
    Od prošle godine, vila “Galeb” je na međuanrodnom tenderu za privatizaciju. No, izjalovila su se očekivanja da će taj proces biti okončan do decembra 2005. Istina, i danas je, kao potencijalne mušterije, “mjerkaju” znana i neznana, ali uglavnom dobrostojeća imena iz bliže i šire okoline. No, pitanje je ko će od njih konačno da “odriješi kesu” i vrati joj stari sjaj, pogotovo nad ovom danas neveselom slikom razgrađenog i danonoćno prebučnog Igala i u kome su izvjesno neodgovorni “domaćini” dozvolili da ono više liči na sve, nego li potencijalnoj evropskoj klijenteli privlačno lječilišno mjesto?! Bezbozirna divlja gradnja, neriješena komunalna insfrastruktura, a što je najžalosnije i odsustvo zdrave vizije, ovdje u bescijenje obaraju vrijednost, kako pomenutoj vili, tako i kompletnom Institutu, čime dovode u pitanje čak i igaljsko sjutra! Izgleda, ovdje se opet ponavlja nevesela priča s kraja pedesetih, kad su dvojica osvjedočenih vizionara, čuveni dr. Živojnović i arhitekta Dobrović ustuknuli pred najezdom sitnosopstveničkog mentaliteta koji je naprosto zbrisao i njihove vizionarske namjere da ovdje sagrade svjetski referentno lječilišno mjesto!? Kako tad, tako evo i sad, još i gore! Dakle, i dalje čineći mnogo toga u korist sopstvene štete Igalo se, pogotovo kao svjetski znamenit zdravstveni mikrolokalitet, više teško može i prepoznati - čak i u onom najvećem ogledalu prostrane Titove berbernice!

    Blago bez korica

    Tridesetogodišnjica vile “Galeb” i njen istorijat itekako su marketinški potencijalno i promotivno vrijedan reper, koji na žalost u ponudi, ne samo Igala i Crnogorskog primorja, nego i našeg sveukupnog turizma, još nijesu adekvatno iskorišteni!? Tako, o tim istorijskim i međudržavnim susretanjima, boravcima krunisanih glava ovdje, pa jubilejima, poput onog o tri decenije “Norveškog programa”, još nemamo tako nasušne turističke publikacije. Istini za volju, u Institutu postoji deponovana zavidna građa za moguću monografiju i slična promotivna izdanja.
    Ali, i po ko zna koji put - na žalost - sve to i dalje počiva u fasciklama, bez tako poželjnih knjiških korica referentnih turističkih izdanja!?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I tako mi volimo Bu2, i Bu2 voli nas..... Da se prisajedinimo ? Ma jok! Urbanizacija grada, da se vratimo 20 god. nazad pa da ponovo krenemo ? Hmmm

    Kravac lijep text. Ja jos u vilu nisam usao, a svaki dan mi pogled puca na nju. Kad sam bio pionir, za nas je svaki 25 maj bio na parku podno vile. Sad je tamo nesto sto lici na vasar. Ali vasar samo tu pocinje i nastavlja se... Kazemo Bu2, a je li ko bio u Sabac na vasar ? Pa slicno je--- samo to traje 7 dana i gacas se po blatu, a ovdje po setalistu sa svim miomirisima sa strane nekih 2 i po mjeseca....
    Koliko ce trebati da Novi vrati stari sjaj ? Koja ekipa moze da se potrudi i da uradi bar 20% onoga sto nam je preko potrebno ? Da ne gledamo degradaciju grada iz godine u godinu... Izgleda da je tuzno. Ima li sposobnih ljudi iz Novog, koji su Novljani da vrate Novom sjaj ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. novo setaliste
    By podgoricanka in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 05-05-06, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •