Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 131

Thread: Nasilje u porodici

  1. #51
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoje momenti kad je to neizbjezno mada sam 100% protiv toga..ali malo vaspitno po guzi nece naskodit nista a moze da bude lekcija..

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Majka me nikad nije udarila, a otac me mlatio i kad je trebalo (po njegovom) i kad nije...i mogu samo reći da sa tim nije ništa postigao, čak je imalo i kontraefekat..
    Vi koji imate djecu, nikakvo rešenje nije da ih bijete, ni prutom, ni šamar, ni šakom..ni nečim gorim..užas..
    Zna da boli iz duše, ne samo onaj fizički bol
    Kako god, znam da moje dijete, kad ga budem imao, NIKAD neću udariti niti ću dozvoliti nekome da to uradi
    Nista kad krene nedje sa 5 godina da gurne prst u uticnicu trofaznu ti pokusaj pricom da mu objasnis zasto to ne treba, a nakon sto ga sprzi struja javi se da ti damo broj pogrebnog. Ja cu moje kad ne poslusa prvi put fijuknut kakvim prutom i nece mu padat na pamet vise da uradi nesto kad mu se kaze da to ne radi

    Sent from my Samsung Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #53
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nista kad krene nedje sa 5 godina da gurne prst u uticnicu trofaznu ti pokusaj pricom da mu objasnis zasto to ne treba, a nakon sto ga sprzi struja javi se da ti damo broj pogrebnog. Ja cu moje kad ne poslusa prvi put fijuknut kakvim prutom i nece mu padat na pamet vise da uradi nesto kad mu se kaze da to ne radi

    Sent from my Samsung Galaxy S6
    Kupi se zaštita za utičnice, nisam znao da živiš u Cuce pa nisi znao da tako nešto postoji
    Ajde navedi sledeći primjer da (po tebi) treba mlatit i biti

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    nista onda Lucke91 no to nemoj čekat no mu unaprijed daj po prknu da mu ne bi nam palo da krene put uticnice!
    Ne sprdajte se! Dijete ne kreće put uticnice da bi roditelja zezalo no zato što mu branis i sto je radoznalo i ne razumije posledice svojega činjenja!
    Pitanje za Lucke91, ako ne razumije posledice, kako će razumjeti zasto ga tučes a ono je samo prstićem htjelo da takne to nešto sto mu branis?

    Nemo' da se ljutis, ali ti ne valja da biješ dijete, valja ti da mu rečes u kratkim crtama da to nije lijepo ni dobro i da ga e ispustas iz vida i sprecavas ga da metne prst u uticnicu dok ne shvati jednom da to ne treba da radi...naravno, ovo je samo savjet a ti se ponašaj onako kako misliš da treba
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Kupi se zaštita za utičnice, nisam znao da živiš u Cuce pa nisi znao da tako nešto postoji
    Ajde navedi sledeći primjer da (po tebi) treba mlatit i biti
    potpuno sam saglasna sa tobom, dijete se treba maziti, ljubiti i voljeti i paziti...onda neće ić put utičnice.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nista onda Lucke91 no to nemoj čekat no mu unaprijed daj po prknu da mu ne bi nam palo da krene put uticnice!
    Ne sprdajte se! Dijete ne kreće put uticnice da bi roditelja zezalo no zato što mu branis i sto je radoznalo i ne razumije posledice svojega činjenja!
    Pitanje za Lucke91, ako ne razumije posledice, kako će razumjeti zasto ga tučes a ono je samo prstićem htjelo da takne to nešto sto mu branis?

    Nemo' da se ljutis, ali ti ne valja da biješ dijete, valja ti da mu rečes u kratkim crtama da to nije lijepo ni dobro i da ga e ispustas iz vida i sprecavas ga da metne prst u uticnicu dok ne shvati jednom da to ne treba da radi...naravno, ovo je samo savjet a ti se ponašaj onako kako misliš da treba
    Ma nisi me shvatila., naravno da treba reci ne radi to i objasniti zasto to da ne radi , pa ako on i dalje navali da oce za njegovo dobro malo ga dofatit prutom i mislim da je to ok

    Sent from my Samsung Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    razumijem sto kažes i znam da to mnogi roditelji rade, medjutim kako sam starija sve sam sigurnija da to nikako nije dobar način čak ni kao mala "prijetnja" ...i ja sam znala da iskoristim prutic ali danas mi je zao sto sam to radila...eto to je to

    To ti je otprilike isto kao kad sad ja tebi ne dam da jedes slatkiše, pršutu, pecenje no ti savjetujem da jedes zeleniš i svježe povrce i voce jer je to zdravo, a ja sam 30 godina, dok nijesam shvatila da je zdravo ovo drugo, bucala ovo prvo...znam da je ovo osjetljiva stvar i da je lako pričati ali istina je da djeca rijetko ili cak NIKAD ne zasluzuju batine...samo se treba malo udubiti i shvaticemo da kad god djecu bijemo jer su ona nešto pogriješila naći ćemo naše "ruke" upetljane u tu "grešku"....ili kao nedovoljna paznja, posvećenost ili kao nestrpljenje, nervoza, nemoć, nesposobnost i sl....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #58
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam bio mali majka me tukla a otac tukao nju... Zato sam danas debil i nikome od roditelja to ne preporucujem sem ako im je dijete debil a ako je zaostalo u razvoju treba ga verbalno kaznjavat

  9. #59
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije da trolujem, ali me zivo zanima koja je fora sa uticnicama. Kako to dijete moze da stavi prst u uticnicu.
    Meni su to isto govorili kad sam bio mali i ja sam bas zbog toga probao da stavim prst unitra, cak sam je malo cacka, ali nista mi nije bilo.
    A kad sam bio u osnovnu, ispred WC si bile otvorene neke zice i sjecam se da je bila fora ko ce duze da drzi. Narano da sam probao, struja samo malo prodrma kroz ruku i to je to, nista strasno.
    kako to moze da uboje struja kroz uticnicu, je li to uopste moguce i da li se nekome desilo? Evo bas sad posmatram uticnicu, ne mogu da skinem pogled sa nje,mislim da me doziva.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Kotor
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Nije da trolujem, ali me zivo zanima koja je fora sa uticnicama. Kako to dijete moze da stavi prst u uticnicu.
    Meni su to isto govorili kad sam bio mali i ja sam bas zbog toga probao da stavim prst unitra, cak sam je malo cacka, ali nista mi nije bilo.
    A kad sam bio u osnovnu, ispred WC si bile otvorene neke zice i sjecam se da je bila fora ko ce duze da drzi. Narano da sam probao, struja samo malo prodrma kroz ruku i to je to, nista strasno.
    kako to moze da uboje struja kroz uticnicu, je li to uopste moguce i da li se nekome desilo? Evo bas sad posmatram uticnicu, ne mogu da skinem pogled sa nje,mislim da me doziva.
    u pravu si ja jos nisam cuo da je neko dijete poginulo od uticnice , ima dosta vecih opasnosti... evo npr. ja sam kao mali mislio da mogu da letim, popeo sam se na vrh zgrade koja ima 7 spratova, krenuo da skacem ali je baba Stoja na krov bila nesto oko antene i rekla mi je da ne skacem bez padobrana jer cu poginut - na ovakve stvari treba obracat paznju

  11. #61
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    I amerikanci bacau bombe preventivno. Onaj njihov premptive attack. Tako i djecu treba. Preventivno mlatiti. I zene isto. I lgbt isto. Svakog. Bolje sprijeciti nego lijeciti.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #62
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja vjerujem da dijete nikd ne može da zasluži batine....pričam o maloj djeci...ova starija kako-tako,
    Znači po tebi ona djeca(u prosjeku 6 godina) što su bacala mačiće sa vrha Seljanke nisu zaslužila batine ?

    Ne da bi tukao da je neki moj već bi ga tukao kopčom kajša
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #63
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nista onda Lucke91 no to nemoj čekat no mu unaprijed daj po prknu da mu ne bi nam palo da krene put uticnice!
    Ne sprdajte se! Dijete ne kreće put uticnice da bi roditelja zezalo no zato što mu branis i sto je radoznalo i ne razumije posledice svojega činjenja!
    Pitanje za Lucke91, ako ne razumije posledice, kako će razumjeti zasto ga tučes a ono je samo prstićem htjelo da takne to nešto sto mu branis?

    Nemo' da se ljutis, ali ti ne valja da biješ dijete, valja ti da mu rečes u kratkim crtama da to nije lijepo ni dobro i da ga e ispustas iz vida i sprecavas ga da metne prst u uticnicu dok ne shvati jednom da to ne treba da radi...naravno, ovo je samo savjet a ti se ponašaj onako kako misliš da treba
    Неке ствари, колико год добар био, не можеш дјетету објаснити. Везано ово за утичницу, претпостављам да треба ући у причу са дјететом шта је СМРТ и како електрична енергија функционише. Пошто бјеше све се може објаснити.

    Даље најјача је прича ово да треба пажњу поклањати, фино причати бла бла бла. Дијете неке ствари неће, не може и и никада неће укапирати , све док је дијете наравно. Због тога некад ријечи не могу и неће никад продријети до њиховог ума колики год да сте сви ви узорни родитељи и врхунски психолози. У том тренутку прут ће и вама и дјеци учинити огромну услугу.
    Такође прича ових што никад дијете ударили нису а овамо им дјеца размажена деришта што поштовања ни према чему и коме немају. Али битно је да они не дотакну дијете. Која гомила глупости. Све ваља , ако се граница и моменат зна, и наравно разлог.

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  14. #64
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Nije da trolujem, ali me zivo zanima koja je fora sa uticnicama. Kako to dijete moze da stavi prst u uticnicu.
    Meni su to isto govorili kad sam bio mali i ja sam bas zbog toga probao da stavim prst unitra, cak sam je malo cacka, ali nista mi nije bilo.
    A kad sam bio u osnovnu, ispred WC si bile otvorene neke zice i sjecam se da je bila fora ko ce duze da drzi. Narano da sam probao, struja samo malo prodrma kroz ruku i to je to, nista strasno.
    kako to moze da uboje struja kroz uticnicu, je li to uopste moguce i da li se nekome desilo? Evo bas sad posmatram uticnicu, ne mogu da skinem pogled sa nje,mislim da me doziva.
    Oli me duše ti oženit' da me zabavljaš dok nas smrt ne rastavi...

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #65
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Mene je jednom fištila struja u ulaz od zgrade, tinejdžer bijah, neko je polomio bio prekidač za svijetlo i onda smo držali parče kartona koje je trebalo pritisnut da se upali svijetlo. Bješe to ono doba sankcija i hiperinflacije, nije se imalo za te štekere i čuda, a i da se imalo nije se moglo nać da se kupi. No nebitno. Fišti mene struja, bogome me držalo par sekundi, ne moš ruku odvojit od gomana. Od tad mi je masu memorija popuštila, čini mi se da se zbog toga ne shećam velikog dijela svog djetinjstva (neki vele da je to zato što sam ostara, gadovi pakosni!), takođe, upisah kasnije Pravni fakultet, jedva položih tri ispita, jednostavno nisam moga da bubam, tojest učim napamet. Onda napuštih Pravo, upisah ovaj ETF i to SPRdnju jer čuh da nije teško. I zaista, nije bilo ništa napamet da se uči sem onih Baza podataka kod Jaroslava, to nekako na jedvite jade naučih. Nisam ima problema sa, recimo, matematikom i zadacima iz elektronike i elektrotehnike. Inače sam završio Gimnaziju i to društveni smjer. Iz fizike sam jedva dvojku izvlačio a matematika mi je dobro išla ali je bila masu laganija no na druge smjerove. I, shećam se, ja na prvu godinu, gledam one zadatke sa strujnim kolima, računamo nekakve otpore i napone...zamalo nisam odustao, ama za dlaku. I sad nešto razmišljam. Kakva je to diploma, platih je četiri hiljade eura i, jes da nije težak fakultet, ali isto sam išao na sva predavanja i proveo sate doma učeći, krivio kičmu, gubio živce i vrijeme i pare...Dvije diplome sad imam, bačolor i specijalista, obije sam bačio na dno ormara, ispod nekakvih kablova i putnih torbuljina. Kad tražim posa, govorim da sam Gimnaziju završio, to ljudi više cijene no SPR. Četiri godine i četiri iljade, moga sam neki zanat završit, sad bi bio gospodin čoek, vozio mercedesa. Ovo jes malo of topik ali jes i vezano za porodicu. Nemote davat đeci da vam se upisuju na SPRdnju kumim vas kapom, mislim, zna se da je smeće od fakulteta ali nikad dovoljno upozorenja. Ako im je merak na kompjutere i čuda a misle da će im teško bit na druge smjerove, bolje da upišu kakve kurseve, polože kakve sertifikate, Cisco, Microsoft...ili knjigu u ruke pa sami da uče HTML, SQL, C, C+ i ostalo. Ja se, eto, bavim pomalo kompjuterima, ufatim koju paru ali one četiri iljade još mi suze na oči ćeraju...
    A što se tiče ovih utičnica, danas su većinom napravljene tako da se ne može ništa zavuć u jednu rupu, znači, samo se može utikač ubačit, tj. moraju obije rupe bit istovremeno pritisnute. Inače, nisam pristalica mlaćenja đece, eto, ponekad povuć za uho, viknut, mislim da je to ok. Treba mislit na budućnost, đeca sve to zapamte, ono malo puta što me otac puknuo ili mi vika iz sveg mozga pamtiću cijeli život. E sad, mogu mislit kako će bit đeci koju roditelji krvnički biju, nema tu sreće. Poslije ta đeca treba da se brinu o vama, da vam mijenjaju pelene i da vas prevrću po kreveta. Vazda se toga shetite, ili štekajte pare za kakvi starački pansion ili dom.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #66
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    sem onih Baza podataka kod Jaroslava, to nekako na jedvite jade naučih.
    Nema gadnijeg profesora na ETF od Poluščeka, Poliščeka kako li se već preziva taj ratni profiter


    PS.

    šta je to SPR ?
    Last edited by Rakun; 05-12-15 at 04:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #67
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ada Studije primijenjenog računarstva.
    Poliščuk, mensečini.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #68
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nije bilo kad sam ja bio
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #69
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Mislim da se djeca trebaju po malo šklepati čisto da ne postanu razmažena kao one scene po prodavnicama kad dijete vrišti kao da mu klince pod nokte zabijaju.

    Roditelji su često veliki licemjeri pa ne dozvoljavaju djeci ono šta su oni radili kad su bili mladi.

    Ima slučajeva da je roditelj na nešto posebno osjetljiv kao u slučaju mog pok. oca koji me je u nekim slučajevima pošteno istukao za laganje i ja sam zahvaljujući tim batinama alergičan kad neko laže
    Sve sam mogao da radim sem da lažem jer je imao sistem da mi je dozvoljeno sve ono što je on u toku života radio.

    Fantastična anegdota

    Tetka nam u goste i pošto u njenom ulazu živi narkoman standardno krene se priča o narkomanima

    Tetka " Pi kakvi su, jadni ti roditelji"
    Moja majka " Ma Marihuana je najveće zlo, od nje se počinje"
    Ja " Daj majko ne lupaj, trava je ništa"
    Majka " A ti kao znaš"
    Ja " Pa ja sam je pušio "

    Majka i tetka " KUUKUUUUUU MENE !!!!!!"
    Majka ocu " Čuješ li ti šta ti sin radi !!!! "

    Otac " Da li i dalje pušiš ?"
    Ja " Ne "
    Otac " U redu. Ajde vas dvije sad ćutite"

    Tako da sam ja vjerovatno jedini lik u CG koji je prošao bez poslijedica kad su mu otkrili da troši maru

    Takođe kad sam počeo da pušim došao sam kući sa kutijom cigara i naravno majka se skandalizovala ali pošto su i jedno i drugo pušili nisam bio sankcionisan ni na koji način.
    Last edited by Rakun; 05-12-15 at 04:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #70
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja sam mislio, kako me nije bilo bas puno na SPRdnju, bilo me dosta kod alena ali predavanja nista (jbg imao sam.jednu godinu iskustva na italijanski u nk) da je poliscuk totalno oduzet I ja na ispit prepisujem koliko mogu, ono je on davao vazda iste testove. Kad on moj brate krenu put mene skroz u vrh, doduse polubrzim korakom I spustene glave. Ja kako sam vec to skoro bio omunjio fiissssaaa sa druge strane ubacih u gomilu grupe dva (sreca te je ostavio da se predaje sa grupom prije nas) I polozih.
    Inace da su mi sad te 5-6 iljada isao bi da zavrsavam kurseve za pomorca, ljeba nema odje.

    Sto se tice djece I da li ih umjereno biti, naravno.
    Ja juce sa malom u grad I kako se vezala sad za majku jer je stigla jos jedna beba jedva se odvojismo da ona zavrsi nesto. Te ona oce picu, ajmo. Dodje pica I cujes samo bijak. Ok. Puna forma ja trpim. Ocu slag veli, stize slag. Necu. Ocu sok.
    Stoicki sam izdrza to, mada sam ja kriv generalno, familija to meni pripisuje, prvo dijete, zensko jos. Ja nisam ima srca, sad doduse I ne smijem jer ne bih volio da se sad svi derinjamo na nju kad smo se prosirili :-)
    Pricam neke jade ali sa vremena na vrijeme ipak prutic mora da radi.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 05-12-15 at 07:12.

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači po tebi ona djeca(u prosjeku 6 godina) što su bacala mačiće sa vrha Seljanke nisu zaslužila batine ?

    Ne da bi tukao da je neki moj već bi ga tukao kopčom kajša
    ja iskreno da ti kažem, Rakune, ne vjerujem da su djeca od 6 godina sama posla na vrh neke zgrade....mislim tolika djeca, od 6 godina...ako dobro vidim, a vidim, ovi današnji roditelji odnosno majke, vod djecu skoro do osmoga razreda (prećerujem, ne do osmoga, ali prva tri svakako) s sve tašnom preko ramena da im se djeca ne umore u školu a ne da ih š'ušte da se sami igraju napolje...u moje pero smo sami išli u školu, osim prvi dan...no ajde

    A djecu stariju koja su spremna na takvo zlodjelo treba po prknu naravn...inače, sam mislila na malu djecu ipak je 6 godina dijete koje može razumjet

    a i ne velim čoče da mu treba casove filozofije dat
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #72
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ali zvoncice, u tvoje vrijeme si mogla na klupu spavat :-P
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #73
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja iskreno da ti kažem, Rakune, ne vjerujem da su djeca od 6 godina sama posla na vrh neke zgrade....
    Seljanka je na Zabjelu
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mislim tolika djeca, od 6 godina...ako dobro vidim, a vidim, ovi današnji roditelji odnosno majke, vod djecu skoro do osmoga razreda (prećerujem, ne do osmoga, ali prva tri svakako) s sve tašnom preko ramena da im se djeca ne umore u školu a ne da ih š'ušte da se sami igraju napolje...u moje pero smo sami išli u školu, osim prvi dan...no ajde
    To bješe prije jedno petnaestak godina, kad su majke vodile računa o djeci u stilu "nema frke ako nema prosutih crijeva". Ovaj sistem je bio posebno izražen na Zabjelo
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A djecu stariju koja su spremna na takvo zlodjelo treba po prknu naravn...inače, sam mislila na malu djecu ipak je 6 godina dijete koje može razumjet
    Ti reče "Ne vjerujem da dijete može zaslužiti batine"
    Last edited by Rakun; 06-12-15 at 00:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #74
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Oli me duše ti oženit' da me zabavljaš dok nas smrt ne rastavi...

    Послато са GT-I9070
    Macka, ada mi smo se davno dogovorili da ces da mi rodis 2-3 sina, zar si zaboravila na to...☺

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ali zvoncice, u tvoje vrijeme si mogla na klupu spavat :-P
    Pričaju da je tako bilo, mada ti moram reći da se ja ne bih usudila kako tad, tako ni sad ....ai jeste bilo daleko sigurnije, mirnije, manje saobraćaja...medjutim, meni se isto ne sviđa što današnje mame jako dugo prate djecu u školu...

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Seljanka je na Zabjelu

    To bješe prije jedno petnaestak godina, kad su majke vodile računa o djeci u stilu "nema frke ako nema prosutih crijeva". Ovaj sistem je bio posebno izražen na Zabjelo

    Ti reče "Ne vjerujem da dijete može zaslužiti batine"
    pretpostavljam da ovo potenciranje Zabjela ima neku skrivenu poruku? Nešto kao djeca su luđa tamo no u drugim krajevima PG? Ili šta?

    Rakune, preganjaš se bez veze....ti si kao uvijek veliki bukvalista koji obožava da se hvata za neku riječ i da onda ćera mak na konac....znači, onamo se pričalo o đeci jako maloj, od godine, dvije i tri, takodje se pričalo o djetetu koje UPOZNAJE svijet oko sebe tj utičnicu koja mu se čini mnogo interesantna jer mu je tata i mama brane a ono pojma nema zašto...tačno, tvrdim da dijete od godine, dvije, tri NE MOŽE nikad i nizašto zaslužiti batine, što tebe svakako ne obavezuje da svoje dijete ne mlatiš a to što ću ja misliti da si debil i kreten ako udariš bebu od godinu, dvije ili tri koja je prosula vodu na sebe (a gledam mame koje stoje na ulici pričaju sa drugaricom, dijete tek prohodalo potrči ka ulici i mamma tek kad čuje vrisku kreće ka đetetu, hvata ga i mlati....oproti Rakune, nju bi trebalo mlatiti ne dijete) bebu, koja je povukla stolnjak sa stola i sa stolnjakom tanjir, flašu, čašu, nesvjesna onoga što je uradila i posledica koje njeno činjenje može da ima, to je samo moj problem...i dalje mislim da malo dijete NIKAD ne zaslužuje batine a ni veliko ne prečesto, no smo mi bez živaca....oprosti Rakune, ali ti si ođe na forum ka tempirana bomba, mogu mislit kako bi živčanio na diejte i za koje sve situacije, ali ja ne mislim da si u pravu i to je moje pravo kao što je tvoje da ti vjeruješ da đecu treba mlatit kad po tebi zasluže...tu se drastično razlikuje tvoje i moje vidjenje....kažem, mačka koju pominješ je patologija i to mi je stvarno nenormalno... ja ne znam da li bih svoje dijete pretukla da ga uhvatim da to radi, ali bi svakako završilo kod psihologa i psihijatra!


    Inače, ja sam porasla na Zabjelo, preko puta škole Vuk Karadžić i nešto me to nije opredijelilo da budem mali mafijaš kao ni moga brata...i nešto mojoj đeci ne pada na'm da čereče mačke, doduše, kad bi im palo nam ne bih sjedjela i mirno gledala smijući se a i zamisli kako će to diejte sjutra da uči svoje dijete? Mislim da sam ovdje na forumu pročitala da ima neki naš forumaš koji kad vidi mačku jednostavo mora nogom da je šutne...pa dijete je veli krivo posle????

    I dalje tvrdim da dijete ne može zaslužiti batine ako dozvoljavaš

    I još nešto, moje dijete moja odgovornost, nikad se ne bih odrekla svoje odgovornosti u njegovom činjenju! Ma kakvo da je!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ziro racun za pomoc porodici Kaludjerovic
    By Serhi in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-11, 02:42
  2. Pomognimo porodici Bulajić
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-05, 13:48
  3. Porodici Draže Mihajlovića biće vra&#2
    By Cetinjanin in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-04, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •