Page 157 of 250 FirstFirst ... 57107147153154155156157158159160161167207 ... LastLast
Results 3,901 to 3,925 of 6229

Thread: Preporuke i iskustva sa kineskim telefonima

  1. #3901
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Nakon 20 dana korišćenja evo nekog mog zaključka vezano za Mi 9T

    - ekran odličan, milina je gledati YT video na all-screen ekranu bez ikakvih notecheva, kapljica i rupa, prija. I na suncu brightness jako dobar, stvarno nemam zamjerki ikakvih na ekran, uopšte ne smeta što je 1080p. Da pomenem i otisak prsta koji radi odlično, otključava u pola sekunde mada ponekad zna da zeza ako je ekran masan pa otključa tek iz par puta ali dobro, razumljivo.

    - zvučnik, jako, jako dobar, glasan i jasan. E sad, nije stereo i to se da primijetiti, razmazio me Samsung tu.

    - baterija, fantastična! Ako se ne teroriše previše može i 2 puna dana da izdrži što je meni do sada to bilo potpuno nezamislivo... 6.5-7h SOT-a imam gotovo uvjek, prezadovoljan! Takođe je i fast charge brži nego kod S10e npr. tako da je i to +

    - kamera - Poredio sam već sa S10e i mogu da kažem da sa gcam S10e nema tu šta da traži, Mi 9T ima bolju kameru Što se tiče selfi kamerice tu nema dileme nikakve, Mi 9T briše patos sa S10e. E što se tiče video snimaka, tu je S10e bolji, jednostavno na Samsungu to izgleda mnogo bolje ali samo zbog OIS-a. Snimak kao snimak je jako kvalitetan i jasan ali bilo kakva dinamika i drmanje ruke smara, čak i u 1080p/60 taj EIS ne pomaže mnogo.

    - fluidnost - sve leti - SD730 radi fantastičan posao i iskreno ako bi SD855 imao uticao na bateriju ne bih ga mijenjao jer sve žvaće bez problema, a igre na telefonu ne igram da bih možda negdje ostjetio prednosti flagshipa. Takođe nisam primijetio ni da mu treba više rama, stvarno sve odlično funkcioniše.

    - MIUI - s obzirom da mi je ovo prvi Xiaomi (imao sam Mi Mix 3 kratko samo) bio sam skeptičan kako će teći prilagođavanje ali sam se jako prijatno iznenadio, prilagodio sam se već prvi dan. Dialer odlično odrađen, gestures rade odlično, sve je fluidno i user-friendly. Mana su mu notifikacije, tj. Viber uopšte ne sarađuje sa AOD mada kažu da je to ispravljeno u EU rom-u. (flašovaću za par dana pa javljam)

    Da napomenem još da je WiFi za klasu bolji nego na S10e, tj. na mjestima u stanu gdje sam na Samsungu imao crtu ili nisam imao signala uopšte, ovdje je signal na 50 do 75% što je fantastično.
    Izrada jako dobra, telefon je dosta težak i u rukama djeluje kao pravi flagship, čista desetka za izradu. Takođe, maskica koja dođe sa njim je odlična, maske inače ne stavljam na telefone ali ova mu paše odlično!


    Eto, to je to, mislim da sam sve obuhvatio, ako koga još nešto zanima neka pita. U svakom slučaju Mi 9T je više muzike nego para, odličan uređaj!
    War. War never changes.

  2. #3902
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,777
    Thanks Thanks Given 
    629
    Thanks Thanks Received 
    101
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    I mene je samsung razmazio sa stereo zvukom, da taj telefon to ima, isti tren bih ga kupio....

  3. #3903
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,957
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Huawei na mate 20 pro je uzasan stereo.

    Bolje da ga nema... I tih kad pričaš (citah po netu masu njih ima taj problem)

    A stvarno su samsung i apple br1 sto se klipova tiče.

  4. #3904
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    7h SOT, to mi kaži...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  5. #3905
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nemam iskustva pa me zanima jel ima neko među vama OnePlus 6T? Gledao sam samo reviewe po netu... Valja li što i kakva je kamera

  6. #3906
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,117
    Thanked in
    2,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nemam iskustva pa me zanima jel ima neko među vama OnePlus 6T? Gledao sam samo reviewe po netu... Valja li što i kakva je kamera
    Ja imam OnePlus 6. Zadovoljan. Nisam neki ekspert za kameru ali bih rekao da je zadnja solidna. Prednja tu i tamo. I u uslovima slabe osvetljenosti bi valjalo da su bolje fotografije. Što se tiče brzine telefon je odličan. Baš sam zadovoljan. Baterija meni traje jedan dan. Što je po meni sasvim dovoljno. Punjenje je inače baš brzo. Otprilike je to to. 6T bi trebalo da je još bolji. Ne mnogo ali bolji.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #3907
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nakon 20 dana korišćenja evo nekog mog zaključka vezano za Mi 9T

    - ekran odličan, milina je gledati YT video na all-screen ekranu bez ikakvih notecheva, kapljica i rupa, prija. I na suncu brightness jako dobar, stvarno nemam zamjerki ikakvih na ekran, uopšte ne smeta što je 1080p. Da pomenem i otisak prsta koji radi odlično, otključava u pola sekunde mada ponekad zna da zeza ako je ekran masan pa otključa tek iz par puta ali dobro, razumljivo.

    - zvučnik, jako, jako dobar, glasan i jasan. E sad, nije stereo i to se da primijetiti, razmazio me Samsung tu.

    - baterija, fantastična! Ako se ne teroriše previše može i 2 puna dana da izdrži što je meni do sada to bilo potpuno nezamislivo... 6.5-7h SOT-a imam gotovo uvjek, prezadovoljan! Takođe je i fast charge brži nego kod S10e npr. tako da je i to +

    - kamera - Poredio sam već sa S10e i mogu da kažem da sa gcam S10e nema tu šta da traži, Mi 9T ima bolju kameru Što se tiče selfi kamerice tu nema dileme nikakve, Mi 9T briše patos sa S10e. E što se tiče video snimaka, tu je S10e bolji, jednostavno na Samsungu to izgleda mnogo bolje ali samo zbog OIS-a. Snimak kao snimak je jako kvalitetan i jasan ali bilo kakva dinamika i drmanje ruke smara, čak i u 1080p/60 taj EIS ne pomaže mnogo.

    - fluidnost - sve leti - SD730 radi fantastičan posao i iskreno ako bi SD855 imao uticao na bateriju ne bih ga mijenjao jer sve žvaće bez problema, a igre na telefonu ne igram da bih možda negdje ostjetio prednosti flagshipa. Takođe nisam primijetio ni da mu treba više rama, stvarno sve odlično funkcioniše.

    - MIUI - s obzirom da mi je ovo prvi Xiaomi (imao sam Mi Mix 3 kratko samo) bio sam skeptičan kako će teći prilagođavanje ali sam se jako prijatno iznenadio, prilagodio sam se već prvi dan. Dialer odlično odrađen, gestures rade odlično, sve je fluidno i user-friendly. Mana su mu notifikacije, tj. Viber uopšte ne sarađuje sa AOD mada kažu da je to ispravljeno u EU rom-u. (flašovaću za par dana pa javljam)

    Da napomenem još da je WiFi za klasu bolji nego na S10e, tj. na mjestima u stanu gdje sam na Samsungu imao crtu ili nisam imao signala uopšte, ovdje je signal na 50 do 75% što je fantastično.
    Izrada jako dobra, telefon je dosta težak i u rukama djeluje kao pravi flagship, čista desetka za izradu. Takođe, maskica koja dođe sa njim je odlična, maske inače ne stavljam na telefone ali ova mu paše odlično!


    Eto, to je to, mislim da sam sve obuhvatio, ako koga još nešto zanima neka pita. U svakom slučaju Mi 9T je više muzike nego para, odličan uređaj!
    Bolja kamera od S10e?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #3908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Sa stock kamerom tu i tamo (neđe bolje slike daje Samsung - neđe Xiaomi) ali sa gcam definitivno je bolja kamera na Mi 9T i prednja i zadnja u svakom slučaju. Širokougaona je takođe bolja na Mi 9T dok Xiaomi ima još i telephoto kameru (optički zum x2)
    War. War never changes.

  9. #3909
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Danas sam čačkao malo Mi9T. Nema priče, zaista izgleda jako dobro, kvalitet izrade je solidan, kamera djeluje odlično ali dok se to ne isproba u svim uslovima , ne može se snositi zaključak. Dizajn je ok, displej dobar...a onda vidite samsung s10 i razbolite se

  10. #3910
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Stani, škljocnuli ste fotku samsungom, pa sa mi9t, viđeli to na displeje telefona i donijeli zaključak da je ova kamera bolja od one?
    Dajte malo uozbiljite se ljudi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #3911
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ljudi, do juče sam ima' oba telefona, koristio ih paralelno, pričam iz mog iskustva a ne rekla-kazala, uostalom nebitno...
    War. War never changes.

  12. #3912
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne nego po internetu imaš gomile semplova takođe, neobrađene fotografije. Inače samsung po svemu što sam gledao uvijek je na samom vrhu što se premium segmenta tiče ali i znatno skuplji uređaji od pomenutih...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #3913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Po internetu imaš gomilu plaćenih testova i svakakvih gluposti... Samsung flagship sam imao svaki, od S4 do S10, evo 4 godine trpaju isti senzor kamere, nego dobro, nemam namjeru ikoga u išta da ubjeđujem...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  14. #3914
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Stani, ti si ovako gledajući na display telefona utvrdio da je kamera bolja na mi9t? I to je to, baci s10, mi9t je vrh jel?
    Test ti je bio što si škljocnuo i na jedan i na drugi, vidio to na display i donio zaključak. Ma daj...
    Malo dublje treba zagaziti, pitati nekog fotografa, prebaciti sirove fotke na komp itd... Eto Fidel ti je rekao na primjeru one dvije fotke šta je bitno.
    Imao sam bukvalno sve šomije koji su ikad izašli, i ni na jednom kamera nije niti se može mjeriti sa s10 serijom, i nije to marketing samsunga, plaćene recenzije, nego kvalitet senzora.
    Niko ne kaže da mi9t loš telefon, sjajan je za te pare, ali dizati ga toliko u nebo i tvrditi da mu je kamera bolja od s10...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #3915
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne sporim ja ništa što se tebe tiče i tvog islustva vezano za ovu priču, samo sam odgovorio na komentar iznad. Moje mišljenje na osnovu onoga što sam vidio do sada je da je samsung šampion kvaliteta fotografije na smartphone-ima. Da li S10e ima istu kameru kao S10?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #3916
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ima, razlika je jedino što nema telephoto kameru, tj optički zum, sve ostalo isto.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  17. #3917
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ima dosta komentara na netu od strane ne-superstar reviewera koji optužuju ove najgledanije da dižu Samsung kamere u nebesa a da u stvarnosti nisu ništa posebno... Nije da sad ovdje neko priča napamet a svi drugi misle suprotno.

    Uzgred - optužiti nekoga da ne zna šta priča jer je "samo pogledao na displeju" i nije se "posavjetovao s fotografima" je čist bezobrazluk... Te fotke se gledaju 99% na telefonima, ako neko preferira jedan rezultat znači da mu to odgovara.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  18. #3918
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Znači tako se testira kvalitet fotografije na telefonima, škljocneš, pogledaš na display telefona pa kako kome odgovara i zavisi šta preferiraš napišeš d aje bolja jel? Nisam to znao do danas.
    I onda tvrdiš ova bolja od one.
    E ovo nije bezobrazluk nego neznanje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #3919
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ovi koji govore da je Samsung sampion fotografije ocigledno nisu nikad culi za Piksel
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  20. #3920
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ponavljam, stock na Mi9T u odnosu na S10 su tu neđe, što po danu, što po mraku. Kad se gcam instalira, ljepše fotografije dobijem na Xiaomi, prirodnije boje, na Samsung su prenapucane. Noćne fotografije su mnogo bolje na Xiaomi, prednja kamera nije ni uporediva, vjerujte...

    Isto tako video nije uporediv sa Samsungom, tu on dominira.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  21. #3921
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Jescv Pixel je u videu fantastičan...

    Fotografije sninljene kamerama telefona su sve tu neđe...

    Video u UHD rezoluciji pri 60fps ne može svaki...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #3922
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    UHD u 60fps Mi9T ne može, može u 30fps ili 1080p u 60fps. Mi9T Pro ce moci u 60fps UHD (SD855 procesor)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  23. #3923
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Nista dok ne izbacite 100% crop-ove i uporedite ih layer-ovanjem.

    I ne razvucete ih na bilbord koji ima najmanje 10 metara u sirinu.

    Posto se samo tako gledaju i koriste fotke sa telefona.

    Oh madona.
    Last edited by Fidel Castro; 13-08-19 at 17:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #3924
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Čekaj, ođe se priča koja je bolja kamera.
    Oće li ih neko koristiti za instagram ili za bilbord, nije to poenta priče.
    Ođe ljudi oće odokativno da utvrde, e ova je kamera bolja od ove...u tome je stvar. Onako subjektivo, kako kome paše na kako koji display. I onda se donese zaključak šta je bolje...


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #3925
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,957
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Pa tako gleda 90% korisnika... Kako na telefonu izgleda i na insta/fb

Page 157 of 250 FirstFirst ... 57107147153154155156157158159160161167207 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 05-07-14, 16:27
  2. Koju kameru uzeti? Iskustva, preporuke, info!
    By safra in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-13, 12:49
  3. Slim Laptop iskustva preporuke i sl.
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 01-01-13, 10:07
  4. Kuhinje po mjeri. Iskustva i preporuke.
    By black bird in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-11, 01:53
  5. Iskustva sa kineskim telefonima
    By OCTAVIAN in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-10, 03:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •