Page 152 of 250 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202 ... LastLast
Results 3,776 to 3,800 of 6229

Thread: Preporuke i iskustva sa kineskim telefonima

  1. #3776
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nije da vam ubijam volju, ali za 400e imate note 9 polovni ili za 430e S10e polovni koji će pojesti ovog mališana za doručak i dati komšijama da se najedu i to u pogledu kamere, ekrana i dužine trajanja funkcija.
    Zaista vas ne razumijem

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Čuš polovni, naročito samsung kojem posle pola godine baterija vise dan ne moze svezat.

  2. #3777
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ispravka, Note 8 ne moze da izgura ni dan! Star je 6 dana

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  3. #3778
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nije da vam ubijam volju, ali za 400e imate note 9 polovni ili za 430e S10e polovni koji će pojesti ovog mališana za doručak i dati komšijama da se najedu i to u pogledu kamere, ekrana i dužine trajanja funkcija.
    Zaista vas ne razumijem

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ne razumijem ni ja toliku ljubav prema Samsung-u ali to je ok, nemam problem sa tim

    Meni je novo, novo. A mozda nikad ne bih uzeo telefon sa 'notch'-om a jos manje sa 'hole punch'-om. To mi je vjerovatno i najgore rjesenje.

    Bas me zanima na osnovu cega S10e "jede ovog malisana za dorucak" jer se ja ne bih slozio sa tim.

    Mislim mene u principu Samsung ne zanima i vjerovatno ga nikad ne bih uzeo ali eto... informativno me zanimaju argumenti koliko su Samsung polovnjaci bolji od novih Kineza sa najboljim hardverom mogucim i sasvim pristojnim dizajnom i drugih rjesenjima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #3779
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Samsungova S serija je precijenjena , njihova apple cjenovna politika "skup je jer je najbolji" više ne pije vodu, xiaomi, huawei , one , oppo ... hebu im kevu sa telefonima koji ne zaostaju ni jotu po perfomansama a koštaju duplo manje. Za fitnes opcije integrisane u telefonu koje im drastično podiže cijenu uvijek može da se pobrine solidan sat ili narukvica od 20-60tak eur za naprednije modele sa gps-om. "A" serija je pristupačnija , neki novi modeli A50, A70 , A9 mogu da takmiče cijenom sa kineskim telefonima ali je solidan hw uglavnom spakovan u plastičnim kućištima sa staklima koji se lako grebučaju t.j. upitnom gorilla specifikacijom. Naravno, S i A fanovi su vjerni svom izboru i navikama pa ih je teško ubjediti da to nije tako. Jesu li Mi , Huawei i ostali provjereni "kinezi" lošiiji pa su zato drastično jeftiniji? Naravno da ne, u cijenu Apple i Samsung uređaja je uračunat i trošak za reklamiranje , ne mislite valjda da skupe reklame plaćaju od ostvarenog čistog profita, plaćaju ih kupci kroz paprenu cijenu, Kinezi se oslanjaju na drugačiji marketing, od usta do uši, odnosno, zadovoljni korisnik je najbolja reklama a društvene mreže i xiaomi portal sa ogromnom mi zajednicom rade posao fenomenalno. Eto , zato su jeftinij a ne zato što su lošiji.
    Last edited by Tivatech; 13-06-19 at 16:39.

  5. #3780
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ovaj K20 Pro ima snapdragon 855, 6 ili 8gb memorije, super amoled ekran i bateriju od 4000mah, ne znam kako ga samo može pojesti samsung i da ostane i za komšiluk...

    Ne no treba uzet polovan note 9 pa posle nekog vremena da se trese da bi mu ta fantastična kamera proradila

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #3781
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Neka provokacije alo ahahhaha

  7. #3782
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    A nije mu ni čudo

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  8. #3783
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Zesca sprdacina porediti Saomi i Samsung, Saomi mnogo bolje stari od Samsunga, baterija, podrska, ui su daleko na strani Saomija. Redmi serija je budzet pa posle tri godine baterija drzi dva dana, Samsung to moze da sanja sa bilo kojim modelom telefona.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  9. #3784
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ako dodje do ovoga (a doci ce ako Trump ne povuce svoju odluku, makar uz neke izuzetke) bice zanimljivo... Vrlo moguce je da ce vecina kineskih bredova preci na drugi OS ili da ce makar imati alternativu, da im se ne bi desilo ono sto se desilo Huawei-u...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Interesting....

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #3785
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da će biti Kinezi pametni i sačekati da Trump izgubi izbore prije nego što pređu na drastične mjere, pošto neka im je sa srećom što će prodati ne-Android na svjetskom tržištu.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #3786
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,072
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    401
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Mislim da će biti Kinezi pametni i sačekati da Trump izgubi izbore prije nego što pređu na drastične mjere, pošto neka im je sa srećom što će prodati ne-Android na svjetskom tržištu.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    A ista je ta prica bila "cujes kineski telefon da se kupi, nikad oni nece primac ni ni apple-u ni samsung-u" pa ih evo prodaju gaze se koje kolicine telefona prodaju, tako mislim da ce se i desit sa ovim operativnim sistemo, naravno trebace vremena ali meni nije nemoguce da izguraju po njihovom

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  12. #3787
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Nije to ni blizu isto. Android vlada i vladaće i dalje, jednostavno nema te cijene za koju će prodati ne-Android telefon nekome, vidjeli smo već od Symbiana, MeeGo, pa do Windowsa i Tizena. Puno lakše i jeftinije je sačekati da ode kreten-in-chief.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #3788
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,495
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Pa e, jer se telefoni prije androida nijesu prodavali, a neće ni poslije...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #3789
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Prodavali su se Palm, Blackberry, Windows Mobile... Đe su sad? Hajde nemojmo pričati na nivou djece ispred zgrade, znatw dobro stanje tržišta.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #3790
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pa i Symbian je nekad bio popularniji od Androida, pa ga niđe nema. Ništa nije nemoguće.

  16. #3791
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Jer je Nokia ignorisala konkurenciju.
    Google nikad ne ignoriše konkurenciju. Ili kupi fore od konkurencije ili jednostavno kupi konkurenciju

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #3792
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,495
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ako želiš da pričamo ozbiljno, prekini da miješaš babe i žabe...

    Imaš os koji je koristila kompanija sa vrlo malim tržišnim udjelom i specifičnim korisnicima (bb), windows koji je Nokia preuzela kad je bila u slobodnom padu, a palm nije vrijedan ni pomena... Na drugoj strani imamo 2. najjaču tel kompaniju i tehnološkog giganta, koji već 7 godina radi na svom os... Čak i da ga ne podrže ostale Kineske kompanije, oni mogu kao i apple, funkcionisati sami sa sopstvenim os... Uz podršku ostalih Kineskih kompanija, to je već trećina kompletnog tržišta...

    Google svakako radi na novom os, android će prije ili kasnije poći u penziju, a oće li ga u nju poslati sam Google ili Huawei, nije ni bitno... Ono što jeste bitno, i čemu smo svjedočili mnogo puta u poslednje 20ak godina, u tehnološkom svijetu ništa nije vječno, pozicije lidera se gube vrlo lako, a nekada dominantni os nestaju u par godina (symbian)...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  18. #3793
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,072
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    401
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jer je Nokia ignorisala konkurenciju.
    Google nikad ne ignoriše konkurenciju. Ili kupi fore od konkurencije ili jednostavno kupi konkurenciju

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Slažem se sa ovim vezano za google, ali vidiš da se ne oitaju samo oni, pa sami google moli američku administraciju dase ukine ban, jer i oni znaju da mogu dosta da izgube, koliko vidjeh ( mozda se i varam) ali ako kinezi svi se maknu sa androida i naprave svoj softver google gubi preko 60% udjela u telefonskoj industriji sto je ogroman broj, jer ako cemo pravo kinezi ce naravno stati svi na svoju stranu ako oni ne popuste, jer ih najvjerovatnije ceka ista sudbina kao i huawei tako da ne bih bio iznenadjen ako kinezi naprave neki preokret u telefonskoj industriji


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  19. #3794
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako želiš da pričamo ozbiljno, prekini da miješaš babe i žabe...
    JA miješam? Ček da vidimo:

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Imaš os koji je koristila kompanija sa vrlo malim tržišnim udjelom i specifičnim korisnicima (bb), windows koji je Nokia preuzela kad je bila u slobodnom padu, a palm nije vrijedan ni pomena...
    Blackberry je dominirao smartphone tržištem godinama, bukvalno 100% najisplativijeg, business tržišta je bilo njihovo... Windows Mobile je Microsoft gurao godinama, nije Nokia preuzela njega nego oni Nokiu. Microsoft je jedna od najvećih kompanija u istoriji, sa nezapamćenom sinergijom softvera i hardvera, i nije uspjela da "provali" mobilno tržište i priznala je poraz. Palm ne da je vrijedan pomena nego su zasluženo dominirali handheld segmentom godinama, a jedini su ponudili iole validan softver kao alternativu Androidu i iOSu. Nažalost sve se završilo loše zbog nemogućnosti da se takmiče hardverom i podrškom aplikacija.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ono što jeste bitno, i čemu smo svjedočili mnogo puta u poslednje 20ak godina, u tehnološkom svijetu ništa nije vječno, pozicije lidera se gube vrlo lako, a nekada dominantni os nestaju u par godina (symbian)...

    Sent from Tapatalk
    ...a u prethodnom pasusu potpuno pogrešno analiziraš ovu tezu. Nisu Palm, Nokia, Symbian i Blackberry primjer kako lider padne vremenom, nego primjer nemogućnosti da se takmičiš sa novim standardom. Apple i Google dominiraju do te mjere da ni ove, mnogo moćnije i prekaljene kompanije, nisu uspjele da razbiju dualitet tržišta, čak ni poslije godina i godina pokušaja i uloženog novca. Šta god da pravi Huawei na softverskom polju trenutno je samo iznuđeni potez, i koliko god da je moguće da od toga bude nešto, u ovom kratkom roku od idućih par godina teško da može bude nešto više od pokušaja da održe mobilni biznis na površini, dok se ne promijeni stanje sa trgovinskim ratom.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  20. #3795
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Pa ne mislite valjda da su Kinezi glupi da pokušaju sa neandroid osom da osvajaju tržište? Sve će ostati isto samo neće biti neko vrijeme global verzija već se kupci morati sami snalaziti sa doinstlacijom gogleovih servisa a u tome će im pomoći njihovi timovi sa nekim easy install aplikacijama. Na kraju krajeva neka o tome misle vlasnici Huaweia i Google-a. Mi korisnici u Evropi bez androida nećemo ostati na kineskom hardveru ... osim ako ne izaberu Trampa još jednom, u tom slučaju nije isključen ni taj scenario

  21. #3796
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    U cemu je razlika izmedju Redmi Note 7 i Redmi Note 6 Pro? Razlike u specifikaciji su minimalne, cijene slicne...

  22. #3797
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Dizajn i kamera najviše.

  23. #3798
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,072
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    401
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    I mislim da je camera2api otkljucan na redmi note 7 a na 6 da nije, što znaci moze direk da se skine i instalira google camera, koja masu poboljsa kvalitet slike

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  24. #3799
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Honor 8x ili Redmi Note 7?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  25. #3800
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    huawei mate 10pro, niko na vajber ne moze da ucita moje snimke koje snimim. isti poslati putem instagrama ili messengera, mogu. Zna li ko sto je problem? fabircko sve na telefonu, fabricka camera app
    ___________________________

    slikam slike povoljno

Page 152 of 250 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 05-07-14, 17:27
  2. Koju kameru uzeti? Iskustva, preporuke, info!
    By safra in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-13, 13:49
  3. Slim Laptop iskustva preporuke i sl.
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 01-01-13, 11:07
  4. Kuhinje po mjeri. Iskustva i preporuke.
    By black bird in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-11, 02:53
  5. Iskustva sa kineskim telefonima
    By OCTAVIAN in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-10, 04:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •