Page 50 of 98 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 2429

Thread: Uvoz vozila iz inostranstva

  1. #1226
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Između 13-13.5k...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #1227
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Između 13-13.5k...

    Sent using Tapatalk
    e mnogo nam alava država i ostali organi, u PM! Ja se ponadah da ima kakvog povrata poreza, ovo ono, da polovnjak koji je na oglasu u Njemačkoj 10k ne može preć 12k, ako ga sam dovozim...

    Ništa, cijene polovnjaka su otišle u nebo, otprilike 20%, prognoza je da će i nastaviti da rastu bar do 2. kvartala naredne godine... :-/
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  4. #1228
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Povrat jedino ako uzmeš od firme u DE, ali i to sa njima završavaš...

    Generalno ti je jeftinije na šlepu da ga dovezu, nego sam da ideš... Bio sam 4 puta, ako oćeš da prespavaš kao čoek, uz avio kartu i prevoz do lokacije auta, ispane poprilično...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. #1229
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Nema stabilizacije tržišta do 2024 god. (ako se nešto drugo ne desi) jer niko nije bio spreman za ovu nestašicu čipova (autoindustrije troši oko 15% svjetske proizvodnje) koja je uzrokovala smanjenjem proizvodnje novih automobila, a potražnja za istim je ogromna (izlazak iz tzv. korona pauze). Zbog nedostatka novih automobila potražnja za polovnim je veća nego ikada, a to formira ovakve cjene. Po nekim prognozama proizvodnja čipova će se stabilizovati do 2024 god. (automobili, tableti, telefoni, ...) ako je vjerovati ovim analitičarima što ih danas slušah, mislim, na Bloomberg.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. #1230
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Povrat jedino ako uzmeš od firme u DE, ali i to sa njima završavaš...

    Generalno ti je jeftinije na šlepu da ga dovezu, nego sam da ideš... Bio sam 4 puta, ako oćeš da prespavaš kao čoek, uz avio kartu i prevoz do lokacije auta, ispane poprilično...

    Sent using Tapatalk
    Znači, auto je gross 10k, net 8-8.5k
    I onda sa svim čudima u CG ispadne oko 10.5-11?

  7. #1231
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oddo1 View Post
    Tourana sam isto gledao ali mi je nekako "ruzan" mada je to stvar ukusa.
    nama zet iznjemačku doveze,poslednja neđelja 2006te,3100 nas je ispao sveukupno (ostala rezervna se nađe samo,sve ostalo u šraf završeno),bilo dostavno ups-a dakle komplet servisna sa svim ikad urađenim,on sam je 1/1...sivi,petoro sjedišta najdosadnije auto u univerzumu,dok ne sjedeš u njega...2.0 16v tdi (žurilo se neđe tim momcima iz ups-a valjda) bukvalno metak,a u ovo par mjeseci sekao se trop za rakiju,ormari,komode,kreveti,voće,zvučnici i bilo par roadtripova pride.

    nego,izgleda sam naslijedio kola u srbiju,ima koja caka šta kako da se to doveze,sigurno nisu registrovana trebalo bi da su ispravna i mogu naći nekog da ih dovede u okej stanje,sad sam načuo da ima kao neka privremena polisa samo da mogu preći granicu...

  8. #1232
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    nama zet iznjemačku doveze,poslednja neđelja 2006te,3100 nas je ispao sveukupno (ostala rezervna se nađe samo,sve ostalo u šraf završeno),bilo dostavno ups-a dakle komplet servisna sa svim ikad urađenim,on sam je 1/1...sivi,petoro sjedišta najdosadnije auto u univerzumu,dok ne sjedeš u njega...2.0 16v tdi (žurilo se neđe tim momcima iz ups-a valjda) bukvalno metak,a u ovo par mjeseci sekao se trop za rakiju,ormari,komode,kreveti,voće,zvučnici i bilo par roadtripova pride.

    nego,izgleda sam naslijedio kola u srbiju,ima koja caka šta kako da se to doveze,sigurno nisu registrovana trebalo bi da su ispravna i mogu naći nekog da ih dovede u okej stanje,sad sam načuo da ima kao neka privremena polisa samo da mogu preći granicu...
    ako je nesto starije/jeftinije - manje ce ti kutare biti da ga gore prodas pa kupis nesto odje osim ako nijesi bas emotivno vezan ...
    plus, srbija ili ne- motor mora postovati euro 3/4/5 sta li je vec na snazi da bi uopste mogao da ga uzevez
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  9. #1233
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Povrat jedino ako uzmeš od firme u DE, ali i to sa njima završavaš...

    Generalno ti je jeftinije na šlepu da ga dovezu, nego sam da ideš... Bio sam 4 puta, ako oćeš da prespavaš kao čoek, uz avio kartu i prevoz do lokacije auta, ispane poprilično...

    Sent using Tapatalk
    da li se autoplacevi koji oglašavaju vozila na mobile.de i autoscout24 računaju kao firma?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  10. #1234
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Na mobile.de imaš date net i gross cijene. Sve koje imaju takve cijene možeš izvršiti povraćaj.

    Možeš i da staviš u filterima da ti prikazuje samo auta đe je povraćaj moguć.


    Evo i primjer cijena đe je moguć povrat.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #1235
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    693
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pozdrav ljudi, stize mi jedan auto sledece nedelje iz inostranstva, a posto prvi put carinim auto imam par pitanja. Znam da se mora raditi homologacija, radi li se prije ostavljanja auta na carinu? Posto auto stize slepom, vodim li ga prvo na homologaciju pa ostavljam na carinu? Cuo sam i za potvrdu proizvodjaca, to je dokument koji se mora izvaditi kod ovlascenog zastupnika tog proizvodjaca takodje prije carine? Prevode dokumenata zavrsava spediter ili je i to moja obaveza? Izvinite ako su glupa pitanja, svakako cu zvati speditera ali sam htio prvo da pitam ako ima neko sa iskustvom...

  13. #1236
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Jel moguće da ovi što uvoze polovna kola iz EU kod nas zarade jedno 30-40% ?
    Ja kad sam kupio Megana 2015, na papire iz Francuske pisalo je da je plaćen oko 3600eur, mene je izdata faktura na 4700eur a zapravo sam platio preko 6000eur keša.

  14. #1237
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    30-40 % ne znam,al da zaradjuju sigurno dosta 500-700e po autu,ne bih bilo na svaki bukvalno cošak

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  15. #1238
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    zarađuju u prosjeku oko 10-20% po autu, može dobro da se zaradi ali čoek kad uđe u taj posao počne vremenom i sebe da laže
    She is only here to annoy herself!

  16. The Following 7 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  17. #1239
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zarađuju u prosjeku oko 10-20% po autu, može dobro da se zaradi ali čoek kad uđe u taj posao počne vremenom i sebe da laže
    gledao sam jedan superb, bio na oglasima za oko 17k
    nasao oglas preko tablica, pise i cijena tu 6400.. taxi vozilo..


  18. #1240
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jel moguće da ovi što uvoze polovna kola iz EU kod nas zarade jedno 30-40% ?
    Ja kad sam kupio Megana 2015, na papire iz Francuske pisalo je da je plaćen oko 3600eur, mene je izdata faktura na 4700eur a zapravo sam platio preko 6000eur keša.
    kad ti basta da toliko preplatis sto bi te stedio?

  19. #1241
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jel moguće da ovi što uvoze polovna kola iz EU kod nas zarade jedno 30-40% ?
    Ja kad sam kupio Megana 2015, na papire iz Francuske pisalo je da je plaćen oko 3600eur, mene je izdata faktura na 4700eur a zapravo sam platio preko 6000eur keša.
    i fakture, neces vejrovat, se tamo smanjuju
    ali i da nije smanjena, sve i ako je bio 3600, znaci da je u CG bio oko 4200... ne znas nikad sta je ulozeno u auto da bi tebi bio 6000... dosta njih namjerno kupi da dodje popravlja i petlja da bi prodalo

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    30-40 % ne znam,al da zaradjuju sigurno dosta 500-700e po autu,ne bih bilo na svaki bukvalno cošak

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    da, oko 500e vecina ide da zaradi... neka dprobaju i vise pa ako prodje (npr na aukcije im nesto bas jeftino dodje)... opet, nesto prodaju za 15 dana, nesto za 6 mjeseci... ni tih 500e vise nije toliko
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  20. #1242
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Pa nije mnogo, standardno. Ja ne mogu da vjerujem da su ljudi toliko glupi da se auto danas ne moze provjeriti.
    Kolega krenuo da kupi auto,rekoh trazi broj da ga provjerimo na carvertical. Prodavac reko takve informacije ne dajem

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. #1243
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,338
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    I onda kod nekog koji ne vraća kilometrazu skuplja kola i svi ga psuju kako je lopov, jer kod ovoga isto auto manje prešlo i 1000€ jeftinije 🥲

  22. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  23. #1244
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    đevojka navalila da joj nađem neko auto 2009+ i da je dizel i 4 vrata do 4000e, jedva ali jedva sam našao jednoga grande punta 2011 i to ja koji većinu uvoznika poznajem, šta je zamalo sama kupila bolje da ne pominjem (primjer megan 2009 koji na tablu ima 250.000 km a volan mjenjač i pedale od-ra-ni)

    da ne pominjem ponude tipa da joj za auto koje cijene 3800 traže astru njenu i 3700 doplate
    She is only here to annoy herself!

  24. #1245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Dobro je samo dok ti ne trazi novo auto 😀

  25. #1246
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    kad ti basta da toliko preplatis sto bi te stedio?
    U tom momentu ja sam dobio najbolju cijenu, to je bila okvirna tržišna cijena kod nas.
    Ali ne radi se o tome, zanima me koliko je auto stvarno plaćeno tamo vani? i da se vidi onda kolko je zarada

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    i fakture, neces vejrovat, se tamo smanjuju
    To je dostavni bio, ugrađena su sjedista. Ostalo nije ništa.
    Možda i tamo u EU dio uzmu preko fakture dio na ruke, što bi značilo d aje onda zarada za naše uvoznike manja od onih 30-40% kolko zaključih na osnovu zvaničnih faktura .
    Mada nisam siguran da tamo smiju baš tolko da varaju sistem ka kod nas. Jedino ako i tamo nisu naši ljudi koji prodaju pa idu na rizik.
    Last edited by autodijagnostika; 08-11-21 at 15:22.

  26. #1247
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ne možeš to da znaš bez ako si baš dobar sa prodavcem pa ti kaže

    zarada im je svakako mnogo manja od 30-40%, ponekad ubodu tih 30% ali u prosjeku je to nekih 10-20% na auto a često ni toliko, fora je u tome što vrte sve istu paru i generalno se to isplati radit na duže staze, na neko auto se i izgubi a nije lako ni imat posla sa dokonim debilima koji unaprijed znaju da auto kod nas ne može da bude za iste pare dobar i sa istom km kao i onaj u npr. Francuskoj ali čisto idu da otvaraju ljudima glave da bi liječili svoje frustracije
    She is only here to annoy herself!

  27. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  28. #1248
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U tom momentu ja sam dobio najbolju cijenu, to je bila okvirna tržišna cijena kod nas.
    Ali ne radi se o tome, zanima me koliko je auto stvarno plaćeno tamo vani? i da se vidi onda kolko je zarada

    To je dostavni bio, ugrađena su sjedista. Ostalo nije ništa.
    Možda i tamo u EU dio uzmu preko fakture dio na ruke, što bi značilo d aje onda zarada za naše uvoznike manja od onih 30-40% kolko zaključih na osnovu zvaničnih faktura .
    Mada nisam siguran da tamo smiju baš tolko da varaju sistem ka kod nas. Jedino ako i tamo nisu naši ljudi koji prodaju pa idu na rizik.
    mog druga zet je bio vlasnik jednog poveceg placa u berlinu - na kraju je svirao klavir zbog poreske prevare...
    po negovome svjedocenju, ako su balkanci, turci, afrika i slicno ukljuceni u trgovinu sve se vara... i auta kakva se prodaju i koliko i sve... pa dok te ufate - nekog kazen, nekog zatvore, nekog proceraju
    sto se cijena tice, ako ti plac nudi povracaj poreza onda su "cisti" jer za tako nesto moraju imati bas uredne papire, sve ostalo je siva zona

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne možeš to da znaš bez ako si baš dobar sa prodavcem pa ti kaže

    zarada im je svakako mnogo manja od 30-40%, ponekad ubodu tih 30% ali u prosjeku je to nekih 10-20% na auto a često ni toliko, fora je u tome što vrte sve istu paru i generalno se to isplati radit na duže staze, na neko auto se i izgubi a nije lako ni imat posla sa dokonim debilima koji unaprijed znaju da auto kod nas ne može da bude za iste pare dobar i sa istom km kao i onaj u npr. Francuskoj ali čisto idu da otvaraju ljudima glave da bi liječili svoje frustracije
    ja znam par njih koji uvoze kvalitet (koliko se moze) - od lizing kuca sa aukcija i slicno, sa istorijama, 3-4-5 god staro itd... kazu da im je min provizija 300, ocekivana 500, a da sve preko toga je premija i to ako ubodu nedje krajem aukcije nesto bas povoljno kad se ljudi vec ispucaju i pokupuju, ali da su to rijetke situacije...
    kao, ako prodaju nesto "sa slepe" onda ce ga dati i na onih 300, jer im nece dana stajati
    naravno, i to je li 300-500 ili preko zavisi i od toga je li kes ili lizing... ako je kes, svi ce izdati fakturu na nizi iznos pa ce svoju proviziju traziti u neprijavljenoj dobiti i porezu...

    opet, ovi koji uvoze kvalitetnija auta imaju "problema" jer, sto neko rece, ne mozes ljudima objasniti sto je njihov pasat 1000 skuplji no na ostale placeve jer dostina i dalje zivi u 1990 i ne zna da provjeri nista i uvidi otkud takva cijena
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  29. #1249
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne možeš to da znaš bez ako si baš dobar sa prodavcem pa ti kaže
    Taman si dobro reka, živimo u takvom društvu đe se sve krije i radi i djeluje kao prevara.
    Dobar sam sa nekolicinom pa eto reču poneku rabotu.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zarada im je svakako mnogo manja od 30-40%, ponekad ubodu tih 30% ali u prosjeku je to nekih 10-20% na auto a često ni toliko, fora je u tome što vrte sve istu paru i generalno se to isplati radit na duže staze, na neko auto se i izgubi a nije lako ni imat posla sa dokonim debilima koji unaprijed znaju da auto kod nas ne može da bude za iste pare dobar i sa istom km kao i onaj u npr. Francuskoj ali čisto idu da otvaraju ljudima glave da bi liječili svoje frustracije
    Imaj na umu da neki uvoze odjednom više auta, i sasvim sam siguran da na taj oblik veleprodaje dobijaju dobre diskaunte pri nabavci.
    A pošto sam radio u nekim veleprodajama (van auto sektora) znam da one imaju najviše prostora za zaradu, jednostavno diktiraju cijenu.
    Last edited by autodijagnostika; 10-11-21 at 07:51.

  30. #1250
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pa može ali na više auta moraš brzo i da ih prodaš, imaš ljude npr koji pođu na plac napolje i uzmu 9 auta na šlepu i dobiju jedan auto gratis, onda dođu ovdje i prodaju nakupcima bukvalno čitavu šlepu po cijeni koja je u inostranstvu i zarade taj auto čisto im ostane, onda idu odmah tamo drugu turu da dovedu
    She is only here to annoy herself!

Page 50 of 98 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Polovna bicikla - uvoz iz inostranstva
    By orlo in forum Ostali oglasi
    Replies: 91
    Last Post: 20-10-15, 12:33
  2. Usluge Dovoz uvoz automobila iz inostranstva
    By Auto-prodaja-Bar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-14, 10:35
  3. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 17:22
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 02:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •