Page 29 of 97 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast
Results 701 to 725 of 2416

Thread: Uvoz vozila iz inostranstva

  1. #701
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Uzmes auto od 50hiljada za sebe i radi 1500e ti se vodi na babu sa cetinja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    a prve godine kad ga uzmes na vrijednosti izgubi 10 hiljada
    She is only here to annoy herself!

  2. #702
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a prve godine kad ga uzmes na vrijednosti izgubi 10 hiljada
    "Svak je lud na svoj način", reče đavo i sjede u koprive....

    Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

  3. #703
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Oce li mi ko objasnit o cemu se odje radi....

    https://m.mobile.de/auto-inserat/dac...Page&top=1%3A1

    https://m.mobile.de/auto-inserat/dac...7.html?ref=srp

    Na koji foru su ove cijene, jel neka prevara u pitanju ili je alliance brutalno bezobrazan?

  4. #704
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Nije prevara

  5. #705
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Ovo ti je benzin da znas

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  6. #706
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Jeste benzin, ali nisu oni 1.0 motori sto su kod nas najjeftiniji za13k. Ako sam dobro pohvatao beninci drugi pocinju od 16k. Sem ako ja nisam nesto pogresno shvatio.

  7. #707
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Poljak mi nudio novu, zastupnik je tamo za njih, ispod 9k, nisam mogao da verujem koliko ih kod nas cijeni Aliance.

    Poslato s Jadrana

  8. #708
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default



    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  9. #709
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Na forumu sam pokupio dosta korisnih informacija i red je da napisem svoju avanturu sa kupovinom u inostranstvu. Nisam imao iskustva i sve sto sam znao prije polaska sam procitao ovdje i cuo od ljudi koji "znaju nekoga ko je uvezao kola".
    Elem, 2-3 nedelje sam pratio oglase u Belgiji i Njemackoj i napravio sam listu tj. uzi izbor. Kako mi drug zivi u Belgiji planirao sam da budem kod njega. Let me je kostao 60e. Izdvojio sam nedelju dana da budem tamo, malo prosetam i pogledam placeve. Nasao sam nekoliko kola u Belgiji ali je vecina bila u Njemackoj. Dosta njih je bilo blizu same granice tako da sam listu pravio i na osnovu lokacije tj. mogucnosti da odem da ih vidim. Drug mi je dao kola pa sam mogao da idem bilo gdje.
    PDV je malo veci u Belgiji : 21% u odnosu na Njemackih 19% ali su kola skuplja pa cu to zanemariti.
    Prednosti Belgije u odnosu na Njemacku : car-pass (garantuje kilometrazu i raspored posjeta servisu) i EUR1 sertifikat. Prodavac je licno ispred mene zvao agenciju i potvrdio mi da moze da mi zavrsi EUR1 kako ne bih platio carinu ovdje. To je u Njemackoj ukinuto 2017., kao sto je ranije pisano. Mane Belgije su sporija papirologija koja moze trajati danima (Novica je pisao o tome) i sitne peripetije oko povrata PDVa sa ovim prodavcima kod kojih sam ja bio. Mozda je kod ostalih to bolje, ne znam. Neki prodavci U Belgiji koje sam zvao ili im pisao su me potpuno ignorisali. Vjerovatno ih je smaralo da se bakcu sa mojom papirologijom za izvoz.
    U Njemackoj sam bio na 4-5 velikih placeva. Svi su bili na potezu od Belgije do Frankfura i nekih 120km okolo.
    Tu sam probao svasta i nasao sam to sto mi treba i sto mi odgovara. Svidjelo mi se to sto sam mogao da uzmem kljuceve svih kola koja mi se svidjaju i da ih probam kako god zelim bez toga da mi prodavac stoji nad glavom i da me smara sa pricom da ga je baba vozila. Da mi kljuceve, uzme pasos i to je to.
    Papire, tablice i sve ostalo zavrsavaju bas brzo. Isti dan, ako se dodje ujutru. Ja sam dosao u subotu popodne pa sam morao da se vratim poslije vikenda da bi sve zavrsili. Ostavio sam mali depozit i to je sve. Dio novca sam im prebacio na racun, dio sam im dao u kesu. Po tom pitanju su prilicno fleksibilni. Prodavac kod kojeg sam kupio ima svoju zgradu za finansije i primaju kes bez problema. Na tom placu su uglavnom bolja vozila (ima ih oko 400-500) i ne znam jel bilo 4-5 njih ispod 8-9 hiljada eura. Cijene nisu niske ali su prilicno realne i kola koja sam ja gledao su uglavnom bila OK. Ona koja su jeftinija imaju manu i jeftinija su sa razlogom (ili imaju ostecenja ili su presla puno itd.). Obaranja cijene na tim placevima, za kola koja sam ja gledao, nije bilo. Mozda na nekima ima ali ja sam gledao vozila stara 3-4 godine i skoro sva su presla 50-80 hiljada km. Ljudi su cekali u redu za probu tako da mi je jasno zasto ih spustanje cijene nije zanimalo. Razlika u odnosu na CG je sto takvih vozila kod nas nema nesto u ponudi.


    Vratio sam se poslije vikenda i platio sve sto je trebalo. Za papire, tablice i ostale usluge su mi uzeli 250e. Ponudili su mi zute i crvene zoll tablice. Zute traju 5 dana i jeftinije su (ali su i ljepse ). Pojma nisam imao o tome da postoji neka razlika ali su mi prodavci rekli da u Madjarskoj i Rumuniji znaju da prave problem za zute. Kako sam planirao povratak preko Austrije, Slovenije i Hrvatske odlucio sam ipak uzeti njih i sve je bilo OK. Niko me nista nije pitao na granicama, cak mi ni papire za kola nisu gledali ni u Sloveniji ni u Hrvatskoj ("samo putovnica, hvala").
    Morao sam prodavcu naglasiti gdje cu napustiti EU, zbog povracaja PDV-a. Tu se auto i odjavljuje. Ja sam naveo Karasovice.
    Kada sam sve platio i potpisao sve papire preuzeo sam vozilo. Dobio sam racun na neto iznos i poseban racun za PDV. Jedina obaveza nakon toga je bila da odem do Zoll stanice koja se nalazi u susjednom gradu i da im pokazem ugovor i racun na osnovu kojeg mi izdaju papir sa bar kodom i podacima vozila sa kojim se vozilo u Karasovicima odjavljuje iz EU.
    To sam uradio i krenuo sam nazad za rodnu grudu. Bio sam prilicno umoran pa sam spavao u hotelu na granici Njemacke i Austrije. Sutradan sam nastavio rano ujutru i stigao sam oko ponoci u Karasovice. Na hrvatskoj granici su mi skenirali taj bar kod i pecatirali papir da je vozilo izaslo iz EU. Na nasoj granici sam prijavio da imam vozilo za uvoz i spediter na granici mi je sredio papire sa kojima sam sutradan isao kod svog speditera. Svi oni saradjuju i znaju sve sto treba tako da je to trajalo nekih 15 minuta i kostalo me 30e. Kuci sam bio oko 2 ujutru. Sutra popodne sam odvezao auto na carinski terminal sa papirima za spediciju. Agent je sve zavrsio u toku dana i auto je prenocilo na carinskom terminalu. Parking na carini su mi naplatili 7e. Ujutru sam odvezao kola u AutoRemont Kotor, po nalogu spedicije. Tu se radi homologacija i tehnicki pregled "u saradnji sa masinskim fakultetom Pg". Ovo je klasicna pljacka. Naplatili su mi 103e svoje "usluge" i dodatnih 20e za parking jer sam dosao u petak a tek u utorak su zavrsili sve. Sramota je sto naplacuju parking i sto se tu placa tehnicki za koji se ne dobijaju papiri tako da se opet mora raditi kada se auto vodi na registraciju.
    Spedicija me je zvala da je auto prosao famozni pregled i da mogu da platim carinu i PDV. Uplatnicu su mi poslali na Viber tako da nisam gubio vrijeme. Uplatio sam to u banci i sa uplatnicom otisao u AutoRemont da podignem kola.
    Kada sam zavrsio sa AutoRemontom otisao sam kod speditera da podignem sve papire za registraciju. Spedicija je bila 60e + troskovi prevoda 30e. Odmah sam otisao u auto agenciju da uradim novi tehnicki i da predam papire za registaciju. To me je kostalo 354e.


    Ovo su svi troskovi puta i papirologije sa registracijom. U to ne racunam hranu, izlaske, obilaske placeva, gradski prevoz i smjestaj (koji ja nisam platio). Neko to moze da uradi za jedan ili dva dana tako da ovo moje nije mjerodavno jer sam ja isao i turisticki pa sam ostao 7 dana.


    Avio karta do Brisela + metro - 71e
    Papiri u auto kuci - 250e
    Nocenje u Njemackoj u povratku - 42e
    Putarine: Austrija 9.2e + 5.5e + 9e, Slovenija 15e, Hrvatska 40e:moody: , trajekt 4.5e = ukupno 83e
    Gorivo: oko 85 litara, ~ 110e
    Spedicija na nasoj granici - 30e
    Carina parking - 7e
    AutoRemont homologacija i parking - 123e
    Spedicija - 90e
    Registracija i tehnicki - 354e (2015. godiste, 2.0 dizel, 180 konja)
    Ukupno: 1160e


    U ove troskove na racunam carinu i PDV kod nas. Meni su vratili PDV iz Njemacke a platio sam carinu i PDV kod nas. Iznos varira u zavisnosti od toga koliko kosta vozilo ali platicete oko 45% vise od onoga sto vam vrate u Njemackoj jer je nas PDV veci i obracunava se na cijenu sa carinom.


    Da li bih opet isao na ovu varijantu? Nisam siguran, iako sam kupio odlicno vozilo. Kao sto rekoh na pocetku, usao sam u ovu avanturu bez ikakvog iskustva, veza i slicnih stvari i dosta sam usput naucio. Sve sam istrazivao samostalno i ispostovao sam kompletnu zakonsku proceduru. Ako nekome treba preporuka za plac neka mi pise, da ne reklamiram ovdje. Zivi bili, nadam se da ce ovo nekome biti korisno.eaceful:
    Last edited by Tauruss; 29-11-19 at 01:13.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Tauruss For This Useful Post:


  11. #710
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Rece li ti da si uzeo eur1 na pocetku posta?
    Pa sad na kraju platio carinu?

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    James Tiberius Kirk

  12. #711
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Napisao sam da u Belgiji izdaju EUR1. Tamo moze. Kola sam na kraju kupio u Njemackoj

  13. #712
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Jeste,ali mu je vozilo preko vj 15.000e
    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Rece li ti da si uzeo eur1 na pocetku posta?
    Pa sad na kraju platio carinu?

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  14. #713
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,493
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    napisi koji je plac dje ima toliko auta

  15. #714
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    napisi koji je plac dje ima toliko auta
    Neki lažni puritanci ženskog pola mi obrisaše post jer ih vrijedja ime placa. Evo da okačim i fotku sa gugla, da se vidi da je ime pravo.

  16. #715
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,717
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Tu je i Stefke kupio Pežu.


  17. #716
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Samo je Stefke u Njemacku,a ovaj u Belgiju. Ali vj isti lanac.
    To je poznati plac automobila. .

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  18. #717
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Kakva Belgija... Čoek je rekao da je auto kupio u Njemačku...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. #718
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    @Tauruss odlican post, svaka cast na vodjenju evidencije i neka te auto dobro sluzi . Ja ne bih imao ni zivaca ni vremena za ovakvo putovanje. Samo me zanima jedno, da si dao nekom ko uvozi auta da sve obavi umjesto tebe (ti im samo posaljes link vozila) koliko bi te to kostalo preko cijene vozila? Tj. koliko si ustedio svojim odlaskom?

  20. #719
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,830
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Mislim da ustedio nije i to je bio kod druga, on ga je vodio u obilazak itd i nije racunao dnevne troskove. Samo ovo sto je sracunao mislim da ga je ispalo oko 700e a toliko ti je slepa.

    S tim sto ovo kazem za racunicu a evo ja bi prvi sam posao za svoje auto jer MERAK


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  21. #720
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    A reci mi za sta su ti uzeli 250e za zute tablice? Sva papirologija oko zutih tablica kostala me 90e.

    Imace sertifikat je najveca prevara ikad. Prevod papira i sertifikat 160e (ako imas potvrdu proizvodjaca 120e) za 10min posla.


    Inace stalno me pitaju ljudi za zute tablice. Kako si dovezao kako daju itd. Samo mi je jednom carinik na Neum rekao da su zute samo za EU i da moze biti problem, ali 10e je rijesilo sve probleme.

    Mene je auto kostalo okruglo 1500 vise od placene cijene u njemacku sa carinom registracijom i svim uracunatim.


    Sent from my p30 pro using Tapatalk
    Last edited by AmFi; 01-12-19 at 09:12.

  22. #721
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    A reci mi za sta su ti uzeli 250e za zute tablice? Sva papirologija oko zutih tablica kostala me 90e.
    Nisu samo zute 250e, sve ukupno je toliko kod njih. Dobio sam cjenovnik ali se ne sjecam svake stavke posebno (COC, eksportna deklaracija, osiguranje/zeleni karton, tehnicki, tablice). Mozda su samo skuplji od ostalih.

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Mislim da ustedio nije i to je bio kod druga, on ga je vodio u obilazak itd i nije racunao dnevne troskove. Samo ovo sto je sracunao mislim da ga je ispalo oko 700e a toliko ti je slepa.

    S tim sto ovo kazem za racunicu a evo ja bi prvi sam posao za svoje auto jer MERAK


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tačno! :encouragement: Potrošio sam dosta na karte za prevoz i na gorivo jer sam obišao mnogo placeva ali jeste merak jer sam na licu mjesta mogao da vidim svaka kola koja me zanimaju. Poseban bonus je voznja luksuznih i sportskih kola koja inače nikada ne bih kupio i za koja nemam para.

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    @Tauruss odlican post, svaka cast na vodjenju evidencije i neka te auto dobro sluzi . Ja ne bih imao ni zivaca ni vremena za ovakvo putovanje. Samo me zanima jedno, da si dao nekom ko uvozi auta da sve obavi umjesto tebe (ti im samo posaljes link vozila) koliko bi te to kostalo preko cijene vozila? Tj. koliko si ustedio svojim odlaskom?
    Hvala! Nisam uštedio, naprotiv. Potrošio sam bar 500e više i 3-4 dana ali vrijedi vidjeti kola i napraviti pravi izbor na licu mjesta. Ovi što dovoze kola rade dobro i pošteno ali neće za te pare da obilaze i uporedjuju kola na 5 placeva koji su medjusobno udaljeni ukupno 500-900km jer se to ne isplati ni nama ni njima.
    Last edited by Tauruss; 01-12-19 at 09:46.

  23. #722
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Mislim da ustedio nije i to je bio kod druga, on ga je vodio u obilazak itd i nije racunao dnevne troskove. Samo ovo sto je sracunao mislim da ga je ispalo oko 700e a toliko ti je slepa.

    S tim sto ovo kazem za racunicu a evo ja bi prvi sam posao za svoje auto jer MERAK


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    eto bas tako, + sto uvijek postoji sansa da ti auto ostete na slepu (primjera radi u zadnja dva mjeseca dvije slepe su zviznule jer vozaci nisu pazili il su bili premoreni)
    She is only here to annoy herself!

  24. #723
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    @Tauruss

    Odlican opis, ovako sam i ja isao za svoj u Belgiju, ali, jedino sto nisam isao da trazim i gledam po placevima, nego sam nasao njega kao prvu opciju i jos 2 u blizini kao opcije da prvi nije kako treba.

    Koje auto je u pitanju, ako nije tajna?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #724
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,717
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    A vjerovatno Ford Mondeo.


  26. #725
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Tu je i Stefke kupio Pežu.
    Istina... I za spuštanje cijene, ne znam jesam li 200e spustio

Page 29 of 97 FirstFirst ... 192526272829303132333979 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (1 members and 5 guests)

  1. pauki

Similar Threads

  1. Prodajem Polovna bicikla - uvoz iz inostranstva
    By orlo in forum Ostali oglasi
    Replies: 91
    Last Post: 20-10-15, 12:33
  2. Usluge Dovoz uvoz automobila iz inostranstva
    By Auto-prodaja-Bar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-14, 10:35
  3. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 17:22
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 02:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •