Results 1 to 18 of 18

Thread: Dimenzije identiteta

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dimenzije identiteta

    Poslije dugog vremena, navratih na ovaj forum da vidim i pročitam ko se sve i kako mota po ovome cyber prostoru. Koliko god mi bi drago vidjeti da su se oglasili Jeronim, Guzlar, Stari i dr. Utoliko više me je spopada muka vidim da su na okupu svi „dežurni“ ućerivači Svesrpstva, ne pokazujući ni najmanju zeru napretka... Naprotiv, jednako oru jednu te istu brazdu, poput razvaljenijeh gramofona, te mi ih naprosto dodje žao a i opomene na sopstvenu odgovornost što sam ih tako neodgovorno zapustio i ostavio same.

    U stvari, ovaj ojađeli forum nije ništa drugo do jedan buvljak na kome se odvija skoro ilegalna trgovina identitetom skarabudženim u novostvorenim centima isto tako ilegalne moći a sve na polzu komunizma prerušenog u blještavu odezdu novokomponovanog „Svetosavlja“.

    Vjerovatno zbog toga, ovaj sveprisutni i nasrtljivi identitet Srpstva koje bjesomučno nudi ovo narečeno „Svetosavlje“, izgleda tako plakativno i prizemno, poput nespretno i bez bilo kakve vizije sročenog proglasa, koji naređuje umjesto da poziva i motiviše.

    Neka što se za avatare koriste simboli, inače smisaono umetnuti u jednu višu duhobu i istorijsku dimenziju, već se pojavljuju kojekakve spodobe sa imenima CG rodova kao izvjesni Perovic, iza koga se skriva neka odrođena protuva riješena da trguje imenom ovoga časnog bratstva od plemena Cuca, sve ponosna što je postigla tako visoku cijenu.

    Problem ovih dežurnih zombija jeste da im tragično izmiče ona viša dimenzija kojom se legitimiše izvorni crnogorski identitet, najbolje definisan neprolaznim Matijinim stihom u kome kaže:

    „Crna Gora je ime jedne vjere...“

    ...time uveliko prelazeći granice uobičajenih mogućnosti shvatanja a sve one koji su za to sposobni, upućuje na intuitivno shvatanje identiteta cijelim bićem, koje isključuje svaku dilemu.

    Pošto znam da će ovaj topic kod svih pomenutih izazvati nervozu i nemoćni gnjev, pokušaću da im pažnju odmamim pretpostavkom o mogucnosti „Ujedinjenih Srpskih Država“ na koju bi svaki Crnogorac barem deseti dio mogao biti ponosan koliko i na pokojnu SFRJ. E, jado moj, kakva bi to država i njene upravljačke i ine institucije morale biti, da bi se to postiglo. U svakom slučaju najiskrenije bih želio da jednoga dana zavladaju istorijske nužnosti koje bi do toga mogle dovesti ali mi je dovoljno pomisliti na ove jurodive popove pa da te divne vizije nestane.

    Da bi čovjek shvatio, koliku jeres mogu predstavljati ova moja nesuvisla razmišljanja, dovoljno je da pomenem jedan kriterijum koji mi se u posljednje vrijeme neodoljivo nameće, a to je, da su nosioci crnogorskog identiteta koga ništa više ne može dovesti u pitanje, jesu baš oni njegovi pripadnici, vjere – prorokove! Zato što su pripadnost tome identitetu podigli do visina - vjere, baš kao što je to iskazano u pomenutom stihu.

    - M -
    COITO ERGO SUM

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dimenzije identiteta

    Quote Originally Posted by Met
    Pošto znam da će ovaj topic kod svih pomenutih izazvati nervozu i nemoćni gnjev...



  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dimenzije identiteta

    Quote Originally Posted by Met
    da su nosioci crnogorskog identiteta koga ništa više ne može dovesti u pitanje, jesu baš oni njegovi pripadnici, vjere – prorokove!
    Fakat je da su muhmedanci najgorljiviji zagovornici ovog tvog novokomponovanog crnogorskog identiiteta. Vjernici prorokove vjere, naravno.

    Pi, pogani.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kriva Kishmala
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dimenzije identiteta

    Quote Originally Posted by Aelita
    Quote Originally Posted by Met
    da su nosioci crnogorskog identiteta koga ništa više ne može dovesti u pitanje, jesu baš oni njegovi pripadnici, vjere – prorokove!
    Fakat je da su muhmedanci najgorljiviji zagovornici ovog tvog novokomponovanog crnogorskog identiiteta. Vjernici prorokove vjere, naravno.

    Pi, pogani.
    Kush suludnice,bolje nadji nekog da te istrese dobro ne bi li ta histerija izhljegla iz tebe,no ga treba nac... :twisted:

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Krst i Luna, dva strasna simbola, njihovo je na grobljima carstvo."
    ili tako nekako, ne secam se najbolje.
    te strasne sjenke proslosti jos uvek gutaju zive ljude, i decu. ponajprije su se ljudi ubijali zbog svojih kamenih bogova, a jos uvek se ubijaju sbog svojih kamenih simbola. nije stvar bas mnogo odmakla.
    istorija je ogromni, kameni zrvanj koji neumoljivo melje sve one sto ne znaju da hode napred.

    bice, moramo nastaviti na onom mestu gde smo stali 90-ih. moracemo se odeliti. ili mirno ili nasiljem. mi smo braca po macehi.
    kome nije jasno da je to sled dogadjaja bice mu uskoro jasno.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plannco zdravo!

    Znam, sigurno, da se neces zacuditi ako ovdje i zvanicno objavim da te ubrjam u prave - Crnogorce!

    Isto tako znam, da ces me bezrezervno podrzati kad iznesem tvrdnju da je ovo sa jezikom jedna od manipulacija ovoga rezima i njegovog dvodimenzionalnog shvatanja istorijskih nuznosti, jer da nije tako mogli su iskoristiti jedinstvenu mogucnost da jezik kojim se govori u Crnoj gori i zvanicno pproglase:

    -Srpsko-hrvatskim, odnosno hrvatsko-srpskim"

    i time se izdignu iznad balkanske politicke zabokrecine, jer se svaki Crnogorac na ovome jeziku moze punopravno izraziti i razumjeti i u Zagrebu i u Sarajevu i u Beogradu!, isto kao sto to Njemci cine u Svajcarskoj i Austriji, da ne pominjemo Engleze i ostale...

    - M -
    COITO ERGO SUM

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mete,
    kada procitah ove redove morao sam se nasmijati. meni recimo to nije palo na pamet. i sam sam upao u dilemu potrebe promjene naziva kao odgovor nacionalizmu i brojacima srba.

    interesantna je cinjenica da su cesto najprostija resenja tesko uocljiva a obicno najkvalitetnija.

    pozdrav

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Dimenzije identiteta

    Quote Originally Posted by Choldo Malishic
    Quote Originally Posted by Aelita
    Quote Originally Posted by Met
    da su nosioci crnogorskog identiteta koga ništa više ne može dovesti u pitanje, jesu baš oni njegovi pripadnici, vjere – prorokove!
    Fakat je da su muhmedanci najgorljiviji zagovornici ovog tvog novokomponovanog crnogorskog identiiteta. Vjernici prorokove vjere, naravno.

    Pi, pogani.
    Kush suludnice,bolje nadji nekog da te istrese dobro ne bi li ta histerija izhljegla iz tebe,no ga treba nac... :twisted:

    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto to Met-e? po mom znanju, ja san najpraviji crnomontanjac. pa zato ja nebi da budem "vi", ali dajem puno vama da budete "vi".

    sho se jezika dotice... mogli ste ga nazvati CJJ (centralni jugoslovenski jezik) jer je nastao i upotrebljava se na liniji - zagreb-sarajevo-podgorica-beograd. time bi izbili jezicko orudje iz malih mozgova velikosrba. a neka ga svako u svoj privatnosti naziva kako mu volja. legenda o srpsko-hrvatskom je razjevana.
    jevena je cinjenica da taj jezik u ovoj fazi razvoja pripada podjednako svima koji ga govore. tzv. srpski, hrvatski, crnogorski, bosanski sada imaju samo dijalekatsku vrednost u okviru ujedinjenog sistema CCJ.
    a da nemate tako jevene susede jezik se nebi koristio kao orudje za okupaciju i atak na administrativne granice.
    fakat su srbijanski carapani gramziva stvorenja. dogod ga ne udaris po prstima uvek ima ruku u tudjem dzepu.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    fakat su srbijanski carapani gramziva stvorenja.
    more, u tome crnogorska Cosa Nostra nadmaši čak i onu sicilijansku :roll:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala karma ovu zemunsku nemogu zajebat pa da se sastanu sve mafije svijeta :wink: :hammer:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Met
    Isto tako znam, da ces me bezrezervno podrzati kad iznesem tvrdnju da je ovo sa jezikom jedna od manipulacija ovoga rezima i njegovog dvodimenzionalnog shvatanja istorijskih nuznosti, jer da nije tako mogli su iskoristiti jedinstvenu mogucnost da jezik kojim se govori u Crnoj gori i zvanicno pproglase:

    -Srpsko-hrvatskim, odnosno hrvatsko-srpskim"
    CRNA GORA 672656
    srpski 59,67%
    hrvatski 0,46%

    Зашто толико форсираш хрватски?


    Може и само српски, што да не?
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Narode!

    Uleceh da isprobam ovi novi/stari nicname (metuzalem) i da ve sve lijepo pozdravim...

    - Na srpsko-hrvatskom odnosno hrvatsko srpskom jeziku - naravno.

    - M -

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,150
    Thanks Thanks Given 
    2,251
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Metuzalem,
    ja se lazem sa tobom da eto to je neki jezik koji se razumije od Zagreba preko Sarajeva do Beograda (srpsko hrvatski)ali...drzava u kojoj se on govorio nestala je.Svaak drzava za sebe je zadrzala svoj jezik, sem nas.Pa mi ne govorimo niti srpski niti hrvatski.Zasto se bojati nazvati svoj jezik svojim imenom.Znam da ce se saad pobuniti ovi koji zastupaju srpsku opciju ali neka doci ces ve na svoje.I Kilibarda je pio srpsku kafu na stradunu pa evo vidite dj eje sad....no nij eto tema ovoga topica.definitivno sam protiv tog naziva jezika.Treba da bude CRNOGORSKI.I bice (nadam se samo da nece ovi studenti poumirati od gladi)

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,150
    Thanks Thanks Given 
    2,251
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Sorry za ovolike greske u kucanju

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa edituj

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,150
    Thanks Thanks Given 
    2,251
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Sh0cker, ma lakse napisati sorry nego sad editovati pa ispravljati

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa editovanje = ispravljanje

    Anglicizam

    Lakse i ja kazem..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •