Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 147

Thread: Orion telekom Crna Gora

  1. #101
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Da taj problem je i meni, sa time sto ovaj monter kaze da je signal dobar i da nije do nas, inace za 2 dana su licno njega poslali da stavi jacu antenu, tako da ne znam je li to neka promjena u odnosu na tada kada si ti uzimao uglavnom meni su kroz 2 dana odgovorili i poslali ga isti dan da ugradi. Medjutim sve je ostalo isto, danas sam dobio email od njih, evo sta kazu: (SLIKA OVDJE) http://imgur.com/a/wEinP
    Tako da cu sacekati jos 1-2 dana, ukoliko se konacno ne stabilizuje mjenjamo provajdera, inace primjetio sam sinoc da se nocu oko 4 sata stabilizuje net, te je ovo samo tokom dana pogotovo u vecernjim satima kada ga skoro uopste ni nema.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Hvattrtrtrttrrtrtaj.jpg 
Views:	115 
Size:	2.3 KB 
ID:	141621  
    Last edited by Milosevicdu; 29-07-16 at 15:50.

  2. #102
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ni R od radova vjeruj, napustaju ih monteri i idu u Roaming i rade kablovsku (Mtel) toliko o njima....

  3. #103
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Da i ja bi ih napustio kada bi imao neku drugu opciju pored telekoma koji dere, mtel i m kabl kod nas nisu prosli, jedino jos da vidim nesto kao satelitski internet ali koliko znam mnogo je skupo.. Tako da ne znam sta cu ali i ja vidim od ove tehnologije nema nista, svaki dan je sve gore i gore, brzina se vec 2 dana krece od 1 do 2Mbps, ping 100-500ms, navece ni nema, televizija cesto prekida itd

  4. #104
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tebi je bas katastrofalno stanje! Realno svi mi koji smo uopste uzeli u obzir Orion, to smo uradili na osnovu necijeg iskustva koje smo procitali ili culi nedje! Moje misljenje je da su oni sa malim brojem korisnika imali dobru uslugu a kako se broj korisnika povecavao tako oni ne mogu da tehnicki isprate to povecanje. Vjerovatni su poceli da rade na tome da poprave to (i to su ti njihovi radovi) ali su/ce izgubili MNOGO korisnika jer ljudi nece da sjede kuci bez neta ako ima alternative. Ja bar necu. Sto se tice moga iskustva sa ExtravTriom kojeg imam nekih 3 god odprilike, samo da je upload veci ne bih razmisljao o drugom provajderu. Internet mi se ne gubi skoro nikad a kad se izgubi-pozovem, oni restartuju njihovo, ja ovo moje i ojhaa eto ga nazad za par minuta. Extra TV je takodje odlicna stvar, znaci samo taj usrani upload da podignu sa MRTVIH 200KB ili tako nesto.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  5. #105
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    da, i mi smo prije ovoga imali 5 godina ExtraTrio onaj paket od 38,50 net 4Mbps/256Kbps posto nema Optike kod nas inace je na optici 20/2 ili tako nesto, uglavnom i nama je uvjek radio dobro kao i kod tebe te nam uopste toliko veliki problem nije predstavljao upload s obzirom da smo imali krsten i stabilan net, ali cijene prevelike onda nam svaki mjesec nabiju po 10e videoteku nekada i vise a ni ne udjemo tu uopste i onda su trazili da produzimo ugovor, nismo htjeli tako da sve u svemu t-com ima dobru uslugu po meni ali su veliki lopovi samo da nabiju racun, nego da ne idemo sada off topic ponadali smo se da ce Orion biti bolji sto po specifikacijama neta sa sajta i tome sto su obecali, ali smo se zeznuli ako ovo danas/sutra ne rijese raskidamo ugovor, rekli smo im to posto stvarno nam treba net, i kao sto kazes necemo da sjedimo kuci bez neta, ili sa onim na koji ces izgubiti zivce dok udjes ovdje na forum i otkucas ovu poruku koja se salje po pola minute zbog sporog neta i visokog pinga. Inace stvarno nemamo ideju sta bi osim T-com-a moglo kod nas, sem neke solucije preko satelita.
    Last edited by Milosevicdu; 30-07-16 at 16:32.

  6. #106
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Evo cisto jedni svjezi rezultati neta prije nekoliko minuta odradjeni, 0 uredjanja spojenih na wifi, preko kabla:

    Navece ga ni nema, do sutra ujutru preko dana ovakav nekada i gori.

  7. #107
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bice mtel do kraja godine najkasnije u Novom, strpi se ako ikako moz

  8. #108
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Neko rece ovdje da je extratv trio super !?! Silom prilika inam magentu xl i sa svim kanalima nisu primac cablingu ili totalu . A net su malo popravili sa hibridom ali ova glupost oko 20gb je tipa ne moze adsl bez isdn-a . Da bar tih 20gb mogu ostaviti da potrosim kad hocu nego odmah to ode prvo

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #109
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Tony Montana tesko posto nam treba svaki dan internet i zbog posla

  10. #110
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosevicdu View Post
    Tony Montana tesko posto nam treba svaki dan internet i zbog posla

    Vidji ima li mkabl mogucnost kod tebe?

  11. #111
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    nema nazalost provjeravali smo, kontao sam 3G privremeno msm jedino mi to preostaje, ne znam kako ide satelitski internet ali kako sam vidio na nekim stranim sajtovima mnogo je skupa oprema.

  12. #112
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    evo im orion ovako od 21h svako vece, jedva i ovo cisto za nove korisnike da vide kakav ce net imati
    VELIKA GRESKA UZETI BILO STA OD ORIONA!

  13. #113
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Provjeri moje postove od kad ja pisem o tome da je Orion jedna velika PREVARA, a pojedinci mi odje daju negativnu reputaciju konstantno....zaa mi je zbog tebe, raskidaj to sto prije mozes, o satelitskom ne pomisljaj, ni jednosmjernom, ni dvosmjernom, preskupo je to, vjeruj...aj raspitacu se ima li jos ko u HN da drzi na 5GHz pa ti javljam. To ce ti bit neko privremeno rjesenje.

  14. #114
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    vazi hvala ti, sutra dolazi monter da raskinemo ugovor, za tv mi nije problem planirao sam uzeti total, cak imam i satelitsku usmjerenu posto sam davno imao.. nego mi je net problem

  15. #115
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Najgore sto je Orion dobio neke vrlo ozbiljne poslove. Totalno smecarska firma.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #116
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Neko rece ovdje da je extratv trio super !?! Silom prilika inam magentu xl i sa svim kanalima nisu primac cablingu ili totalu . A net su malo popravili sa hibridom ali ova glupost oko 20gb je tipa ne moze adsl bez isdn-a . Da bar tih 20gb mogu ostaviti da potrosim kad hocu nego odmah to ode prvo

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Pa sasvim je normalno da nesto vise odgovara tebi a nesto meni. Mi na prizemlju imamo Cabling i JA ga licno pogledao ne bih pored Extra TVa. Kod Extra TVa mi odgovara i izbor kanala i kvalitet, kao i funkcije! Tebi odgovara Cabling, nista cudno...

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  17. #117
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qpina View Post
    Pa sasvim je normalno da nesto vise odgovara tebi a nesto meni. Mi na prizemlju imamo Cabling i JA ga licno pogledao ne bih pored Extra TVa. Kod Extra TVa mi odgovara i izbor kanala i kvalitet, kao i funkcije! Tebi odgovara Cabling, nista cudno...

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Naravno ne bi ni valjalo da svi isto mislimo . ali volio bi znati jer koristim i cabling i magentu xl pa sta sem risivera je na strani Telekoma (i sa risiverom je tanko jer hd cablingov risiver je mnogo brzi a minus je snimanja jer treba usb ili hdd)
    Zaista bi volio argumentovano cuti koje to kanale telekom ima a cabling nema

  18. #118
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Naravno ne bi ni valjalo da svi isto mislimo . ali volio bi znati jer koristim i cabling i magentu xl pa sta sem risivera je na strani Telekoma (i sa risiverom je tanko jer hd cablingov risiver je mnogo brzi a minus je snimanja jer treba usb ili hdd)
    Zaista bi volio argumentovano cuti koje to kanale telekom ima a cabling nema
    Ja ne bih znao da kazem da li Cabling ima sve kanale koje ima i Extra tv. Extra tv ima Discavery kanale, National, TLC i to je ono sto meni treba! Od Cablinga imamo neki sivi risiver koji nema nikakvih funkcija, kao sto su pauza, premotavanje zadnjih sat vremena, snimanje emisija... Takodje kanali od Cablinga su nula prekrizena po kvalitetu naspram Extra Tv. E sad ti spominjes neki Cablingov HD risiver, ja za njega ne znam i nikad nam nije ponudjen. Ranije smo imali neki mali sivi i tih je dva-tri zamijenjeno jer su se kvarili, stalno su pokazivali upozorenje da kartica nije umetnuta. Sad imamo isto sivi samo malo veci, koji nije HD. Telekomov risiver radi bez greske. I kad grmi i pada kisa sta bilo, sve stanilno. Kvalitet usluge takodje mi se vise svidja kod Telekoma i brze su rijesavali probleme koje smo imali nego Cabling. Bukvalno nemam ni jednu stvar da zamjerim za Extra TV uslugu! Naravno volio bih da su full HD kanali ali ni ovi nisu losi! Eto tako izgleda moje iskustvo sa njima. E da...dodao bih samo ono Cablingovo tripovanje ako ne platis do 25 mislim...tako nesto-fffiiissst, nema signala. Kod Telekoma imam fore citav mjesec da preskocim i nece ugasiti. Znaci mi dosta to! Ne opterecujem se...

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  19. #119
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Sve kanale koje ima telekom cabling ima plus jedno stotinak pride plus 15-ak hd kanala . Kvalitet slike je po diifaultu bokju na kablu nego na bakru jer izvorno sa istog mjesta primaaju signal . Koristim obe usluge godinama i znam . Risiver telekoma je nesto bolji ali samo nesto . Ima hdd ali cablingov moze i na usb da snima i mnogo mnogo je brzi . Tehnologija je takva da ni u perspekitivi tekekom ne moze ponuditi hd paket jer je nemoguce to provuci bakrom a vjerovatno im se ne isplati kupovati prava zbog nesto korisnika na optici . Kad pricam o cablingu mislim na Budvu jer u vecini gradova mtel je na optici gdje tek ima mogucnosti za sirenje . I tu dolazimo do glavnog . Telekom je uljuljkan sa onim sto je bio dobio , jedini u svijet , i uopste se ne trudi da siri mrezu optike a samim tim i mrezu usluga .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #120
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ovako cisto da javim, molili oni da sacekamo sada do cetvrtka, i posto nista nije doslo kao zavrsili radove, ono bio net 0.20Mbps download, tv ni nije radio poslali montera da zamjeni ruter i kablove, on promjenio ruter medjutim nista nije pomoglo, vec kako je promjenio kabal od antene kao stavio neki bolji, jos gore, eto toliko od Orion Telekoma

  21. #121
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosevicdu View Post
    Ovako cisto da javim, molili oni da sacekamo sada do cetvrtka, i posto nista nije doslo kao zavrsili radove, ono bio net 0.20Mbps download, tv ni nije radio poslali montera da zamjeni ruter i kablove, on promjenio ruter medjutim nista nije pomoglo, vec kako je promjenio kabal od antene kao stavio neki bolji, jos gore, eto toliko od Orion Telekoma
    Ne mogu da vjerujem jbt! Sto li misle, cemu li se nadaju!? Neozbiljno skroz, bas steta.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  22. #122
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Pa da to i ja kazem, nadaju se da ce im samo od sebe doci rijsenje, uz to niko ne zna sta je tacno samo nagataju i bzvz pricaju korisnicima bajke.

  23. #123
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosevicdu View Post
    Pa da to i ja kazem, nadaju se da ce im samo od sebe doci rijsenje, uz to niko ne zna sta je tacno samo nagataju i bzvz pricaju korisnicima bajke.
    Bazna im se raspada, mogu menjt sto god oce, prenatrpani su tu.

  24. #124
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,356
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Znam, da nisi pogledao za neko privremeno rijesenje neta u HN?

  25. #125
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bio sam skoro u HN, pominjao te sa nekim drugarima, uglavnom Telekom je pondio neke free wifi sate i zone, te turisti imaju ujutru 2 sata free wifi, popodne i uvece po 2 sata...kad se to "aktivira" svi koji imaju adsl, pozdrave se sa internetom....brzina skoro 0...dok to ne prodje. Od ostalih, nidje ne naidjoh na na wifi da neko pruza.
    Jos gora situacija je sa mkabl kad krenu ovi turisti da se kace...mkabl muerto odma...
    Sacekaj da prodje sezona dako se nesto pojavi, vidjecemo, za sad je ovo katastrofa.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Orion Telekom/IPTV Srbija
    By BOXER NK in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 41
    Last Post: 27-11-15, 10:56
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  4. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •