Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 147

Thread: Orion telekom Crna Gora

  1. #76
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pobro83 View Post
    Sa sajta wimax-a
    http://mywimax.me//wp-content/upload...ife5G-4-cg.pdf

    Ovdje zavrsavam svu dalju komunikaciju.
    Sta si mi pokazao ovim?
    Sta da ova firma koristi WiFi koji radi na 5GHz, PONAVLJAM druze to veze nema sa PRAVIM WiMax-om koji radi na 3,5GHz i za koji nije potrebna opticka vidljivost.
    Malo edukacije nije na odmet, uzmi pretrazuj, edukuj se, nemoj pricat odje budalastine razno razne.
    I shvati WiMax 5GHz NE POSTOJI.
    Postoji WiFi koji radi na 2,4 i 5GHz, WiMax je druga prica. A sad na edukaciju.....

    Kolega @bann WiMax tehnologija moze ali i ne mora da ima opticku vidljivost.
    CItajte malo ljudi, edukujte se prije nego svata pocnete da pisete, evo linka za pocetak :

    https://sr.wikipedia.org/wiki/WiMAX

  2. #77
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Tony, uvjeravam te ali ne iz wikipedie nego iz iskustva za razliku od tebe. Nema potrebe da se pravdam ali oko wimax tehnologije malo toga ne znam. Ja licno nikad nebih dozvolio i nikad nisam dozvolio da se odradi provisioning servisa kad je situacija NLOS tj nema opticku vidljivost. Rekao sam ti razlog. Ne kazem da se nisu radile NLOS instalacije ali to je losa stvar i kad tad ce se pojaviti problem sa uslugom.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  3. #78
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Jaku i stabilnu vezu mozes imati samo ako postoji opticka vidljivost,ako postoje prepreke izmedju ne cudite se onda sto vam puca net ili vam pada protok.

    Da postoji usluga na 5 ghz kod wimax-a ,niko nije rekao da je to wimax tehnologija i ista se koristi kod oriona, cambium je u pitanju.
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...UM-Tehnologija

    Nesto sam siguran da decko koristi komsijin net a za te probleme se ne javljas podrsci nego nadjes jaci ruter a ono ako je vec udario grom u baznu stanicu ,tebi se nista nije moglo desit ,zapravo sam ubijedjen da je kod tebe doslo do ostecenja prilikom udara groma u t-com paricu dok si nosio slusalice na glavi zato ti nista ne zamjeram.
    Last edited by Pobro83; 25-06-16 at 07:09.

  4. #79
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Slazem se. 5GHz koristi i Wimax MNE i Orion i to samo iz 1 razloga jer je na tim frekvencijama oni daju IP adrese nelicencirane tj iz nelicenciranog opsega. Mtel je na 3.5 GHz i koristi licencirani opseg i zato je to mnogo skuplje, samim tim sto se placa velika svota RDCu i Agenciji za telekomunikacije. Sve u svemu, kolega treba da zovne suport i da trazi intervenciju ako je njihov korisnik. Ti serviseri svasta rade, zbog njih je wimax na losem glasu jer lose rade instalacije tj instalacije rade konobari, policajci, fizikalci...uzas! Pa ne mogu ja da asistiram hirurgu samo zato sto znam kako izgleda skalpel! Serviser ce svasta da ti napravi ako te namirise da si neupucen. On ce ti licno pokvariti servis da bi sto cesce dolazio na intervenciju kod tebe jer mu se sve to placa 10€ po izlasku na teren. Gledali smo snimak servisera koji namjerno izvlaci 1 pin iz konektora...dje setuje mreznu na sleep mode na 1h pa cim ode ovaj mrcho od korisnika prijavi kvar i opet ga vraci kod istog, onda se desavalo da im uvaljuju svoje rutere...ma zvek su cinjeli. 90% problema je izazvano losom instalacijom od strane servisera.
    Last edited by bann; 25-06-16 at 08:01.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  5. #80
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,741
    Thanks Thanks Given 
    1,995
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Meni su dolazili neki za Wimax i rekli kao imaćeš brzinu samo ti se povećava ping, ja rekoh super ugrađuj. Ugradiše i aj zdravo. Posle toga brzina je bila nikakva. Došao je neki profi serviser i kad je vidio na kojoj lokaciji su ga ugradili pitao me jesu li bili normalni, a na granici pokrivenosti Wimaxom sam. Onda je on malo doštelovao i malo se poboljšalo. Onda su mi trazili 15e, nisam htio da platim, nego sam rekao neka firma plati, što ću im ja kad imaju nesposobne servisere.
    Ko ima uslove, zakon je optički net.
    Last edited by mur3633; 25-06-16 at 08:06.

  6. #81
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Bann ,ne znam kako mislis (ne)licencirane IP,sve IP adrese koje dodjeljuju su registrovane u nekom regulatornom tijelu za istocnu EU ne znam tacno kako se zove ,tako su meni odgovorili iz Oriona ,dopisivao sam se sa njima u vezi trobojke jer neki sajtovi te vide kao da si iz CG a neki kao da si iz SR ,nije strasno ali ako na nekom sajtu gdje je prilikom placanja ili registracije potrebno da uneses podatke ,recimo br telefona nekad nema onaj dok da odaberes +382 nego ti automatski dodijeli +381 mada svugdje postoji kontakt pa se to lako rijesi.Slazem sa tobom da je vecina problema izazvana losim monterom samo mi nije jasno da li oni imaju radni odnos ili su samo unajmljeni kao kad recimo kupis klimu kod jednog a drugi ti je ugradi.Meni licno monter nije htio da ugradi na prizemlje antenu po mom zahtjevu i ako je bilo signala nego je ju je izbacio na krov da ima opticku vidljivost i radi savrseno.

  7. #82
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Naravno da WiFi mora da radi sa optickom vidljivoscu, dok kod WiMaxa to nije slucaj.

    A covek koji prica o optickoj vidljivosti WiMaxa, ocigledno nije posjetio $ever gde Telekom i Telenor ugradjuju po selima fixne telefone na bazi WiMax tehnologije, bez ikakve vidljivosti sa baznim stanicama, al kad bi sad morao da objasnjavam kakav je koji signal, otisli bi do djavola, ionako prveise spama, mada se nacitah budalastina, opet i opet...

  8. #83
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,741
    Thanks Thanks Given 
    1,995
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Ja nemam optičku vidljivost sa WiMaxovom baznom stanicom, pa imam signal.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Mur3633 sa takvom ugradnjom tesko da ces imati iole jacu brzinu o stabilnoj vezi i da ne pricamo i da jeste optika zakon ali ako na 3 km od centra PG nemas optiku onda si prinudjen da uzmes neki bezicni net ,od svih koji nude takav wimax ,m-tel i orion ovaj treci se pokazao najbolje ,ovi drugi su mi cak i bili smijesni sa cekanjem 2-3 mjeseca na opremu koju usput moras da iznajmis ili platis dok je ovamo dobijas gratis .

    Drgog korisnika sto se zali na komsijin net necu ni komentarisati.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pobro83 View Post
    Bann ,ne znam kako mislis (ne)licencirane IP,sve IP adrese koje dodjeljuju su registrovane u nekom regulatornom tijelu za istocnu EU ne znam tacno kako se zove ,tako su meni odgovorili iz Oriona ,dopisivao sam se sa njima u vezi trobojke jer neki sajtovi te vide kao da si iz CG a neki kao da si iz SR ,nije strasno ali ako na nekom sajtu gdje je prilikom placanja ili registracije potrebno da uneses podatke ,recimo br telefona nekad nema onaj dok da odaberes +382 nego ti automatski dodijeli +381 mada svugdje postoji kontakt pa se to lako rijesi.Slazem sa tobom da je vecina problema izazvana losim monterom samo mi nije jasno da li oni imaju radni odnos ili su samo unajmljeni kao kad recimo kupis klimu kod jednog a drugi ti je ugradi.Meni licno monter nije htio da ugradi na prizemlje antenu po mom zahtjevu i ako je bilo signala nego je ju je izbacio na krov da ima opticku vidljivost i radi savrseno.
    Mozda se nisml razumjeli, nelicencirani opseg frekvencija... mtel radi na licenciranom 3.5 Ghz a ova dva druga operatora na 5Ghz.

    Za Tonya: druze a ne da nisi u pravu nego off topic totalno. Tcom nema wimax, Telenor ima i on ga radi vrlo rijetko i pusta samo voice servise. Net pusta kroz wi fi mrezu MNNEWSa kojeg je nedavno kupio i radi takodje u nelicenciranom opsegu. Za tcom si pomijesao ruralnu telefoniju koja radi na wcdma i wimax a ovamo napadas druge da spamuju...ubi brate...
    Last edited by bann; 25-06-16 at 12:42.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  11. #86
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Mozda se nisml razumjeli, nelicencirani opseg frekvencija... mtel radi na licenciranom 3.5 Ghz a ova dva druga operatora na 5Ghz.

    Za Tonya: druze a ne da nisi u pravu nego off topic totalno. Tcom nema wimax, Telenor ima i on ga radi vrlo rijetko i pusta samo voice servise. Net pusta kroz wi fi mrezu MNNEWSa kojeg je nedavno kupio i radi takodje u nelicenciranom opsegu. Za tcom si pomijesao ruralnu telefoniju koja radi na wcdma i wimax a ovamo napadas druge da spamuju...ubi brate...
    Hahahah, kako si ti puko brate hahahaah, fixni da radi preko WCDMA ????? HAHAHAHAHAH, ako nisi trol, onda je ovo provala godine i posle ovog ne bi smio ni jedan komentar da objavis...ahahah WCDMA i fixni ahahahahah.....mozda na marsu, kod nas moze ali preko CDMA, no necu dalje poslije ovakve izjave ahahahhaah, qq kako se prosu covjek hahahaah, moram screenshoot ahahahahah.....bez majke ovo je pobjednik foruma hahahahaah.....Covjke veze nema sta je WCDMA a sta je CDMA a ubija, ubija koliko veze nema ahahahahah.

  12. #87
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ako nista bar te je nasmija

  13. #88
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jos je i izbrisao sto je napisao hahahahahah, auuuuu kakvo forumasko samoubistvo (iz zasede) hahahahahah, srecom screenshoot je vazda tu, aahahahah

  14. #89
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pozdrav, kakvo iskustvo imaju trenutni korisnici Orion-a, ukoliko ih ima ovdje.
    Uzeli smo Internet i TV prije 2 dana, danas su nam tek ugradili TV posto smo cekali Set box iz PG, Televizija radi dobro sa time sto se nekada ceka dosta dok se kanali ucitaju, ali internet je problem uzeli smo paket Combo 5 (Internet 5/1), medjutim od kako je postavljena Televizija, brzina se smanjila.

    Da li imate neku ideju, sta da uradimo dalje? Inace imamo odlicnu Opticku vidljivost, udaljenost oko 7km od bazne stanice.

  15. #90
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Normalno da se smanjila, vjerovatno je bazna preopterecena, pa i ovo jedva gura...a tek ce opadat, vidjeces ubrzo kakvu si gresku napravio, uzet tv preko wifi mreze....velika greska.

  16. #91
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tony Montana View Post
    Normalno da se smanjila, vjerovatno je bazna preopterecena, pa i ovo jedva gura...a tek ce opadat, vidjeces ubrzo kakvu si gresku napravio, uzet tv preko wifi mreze....velika greska.
    Sta bi mi preporucio osim telekoma, sa obzirom da sam iz Herceg Novog. Posto kod mene jos nije prevedena kablovska...
    Inace imali smo Extra Trio paket 4 godine, i nije nikada bilo problema ni sa Internetom ni TV, medjutim preskupo i trazili da produzimo ugovor ili ode sve pa posto nismo htjeli morali preci na nesto drugo.

  17. #92
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ovo je strasno, kako dan prolazi Internet je sve gori ne znam sta da radimo, kontaktirao sam podrsku u Beogradu, kazu da su radili odredjena podesavanja medjutim sve je gore i gore, u odnosu na danas trenutni rezultati bez ijednog uredjaja na Wifi, pomocu kabla na kompu:
    Ako se ovako nastavi nema druge nego potraziti novog provajdera. Inace da li samo ja imam ovakvih problema sa opadanjem brzine ili svi koji koriste Orion?

  18. #93
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    sada mi uopste ne radi nista preko LAN kabla, ni TV ni Internet, Wireless radi pa mislim stvarno strasno

  19. #94
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    824
    Thanks Thanks Received 
    190
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ja i neki drugari imamo Orion sve radi bez greske,mozda je monter nesto zeznuo kad je ugradjivao kod vas?

  20. #95
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Prije 2 dana, javili iz BG da ce kao da ga posalju da stavi vecu antenu, evo sada cekamo inace net je od 2 do 2.50Mbps uzas

  21. #96
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tebi su makar javili, ja kad sam pitao za vecu antenu, niko mi nije ni odgovarao na mail!

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  22. #97
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Meni su juce (27.7) ugradili vecu antenu, ali nista bolje sta vise gore je. Danas su obecali da ce nanovo sve podesiti i kao rijesiti, ali ako se ne rijesi sutra u toku dana tj danas raskidam ugovor i prelazim na nekog drugog..

  23. #98
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    inace kakva ti iskustva imas sa njima? isti problemi?

  24. #99
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U novom imas i mkabl, koliko znam net im je katastrofa dole, al makar tv fercera....a od Oriona bjezi sto dalje, bice samo gore i gore, vidjeces...

  25. #100
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Budva
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosevicdu View Post
    inace kakva ti iskustva imas sa njima? isti problemi?
    Kod mene je dolazio instalater ali jacina signala nije bila u okviru trazenih vrijednosti jer je jedna zgrada dijelom zaklonila put izmedju repetitora na spasu i mog krova. Posto jacina signala nije bila bas neupotrebljiva, dogovorili smo se da trazim jacu antenu da probamo sa njom hoce li biti bolje! Isti dan sam poslao mail Orionu! Poslije par dana posto niko nije odgovarao, poslao sam opet. Opet niko nista, e ne bih vise stvarno... Inace oni su zestoko neorganizovani i potpuno nespremni da pruze usluge VECEM broju korisnika! Sad mi je drago sto nisam potpisao taj ugovor sa njima jer meni zaista ne odgovara da gubim net i brzinu svako malo!

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Orion Telekom/IPTV Srbija
    By BOXER NK in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 41
    Last Post: 27-11-15, 10:56
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  4. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •