Results 1 to 19 of 19

Thread: Uvoz iz slo i de

  1. #1
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Uvoz iz slo i de

    Pozdrav moze li mi ko reci koliko odprilike izadju troskovi za uvoz auta iz Slovenije i Njemacke do registracije. Jedno je 2000 a drugo 3000€.
    Hvala

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Nema veze koliko si platio auto nego koje je auto i koje godiste/motor/itd na osnovu nekog njihovog kataloga se procjenjuje i odredjuje carina i ostale zezancije
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #3
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    196
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Znaci nije isto d2 4.2 2001 i fokus 1.8 tddi 2001 ?

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok. Recimo za mazdu6 88kw 2002 god da je njijova procjena 3000€ npr. Znaci sta tamo placam pa onda odje koliko bi me izasla spedicija carina ...

  5. #5
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Za auto iz Belgije, trosak puta (poci po auto i vratiti se sa njim) i administracije u mjestu kupovine auta do naseg carinjenja je cirka 1000€.Na to ide cijena vozila plus carinjenje (tj porez i spedicija) plus tehnicki i registracija

  6. #6
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci da ce iz SLO i DE bit nesto jeftinije?!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    carina 5 % porez 19 % na vrijednost vozila koja mora biti realna na racunu koji prilozis , ako doneses na neralnu vrijednost onda se procijenjuje po kataloskoj vrijednosti vozila , zatim certifikat prevodi dokumenata i carinski parking oko 200 eur spedicija na granici i u mjestu carinjenja oko 80 eur odjava iz njemacke col tablice osiguranje izvozna deklaracija oko 250 - 300 . put da odes u njamacku i da se vratis sa vozilom zavisi dje je koji dio njemacke ali racunaj oko 500 iz slovenije 250 . izvadi dokumenat o porijeklu ako si u mogucnosti EUR 1 obrazac onda je carinska stopa 1 % umjesto 5 %
    neko ko nezna kad bi stavijo vakuum kadu prije mufalice , dal bi se sjeebo ???

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm puno jada Hvala rossi.

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sani81 View Post
    Hm puno jada Hvala rossi.
    Mozda izgleda, ali vjeruj mi da nije bas tako komplikovano. Ja sam ljetos isao za Belgiju i doveo auto za sebe (prvi put sam to radio). Posto je auto imalo povracaj PDV-a tamo, jeftinije sam prosao nego da sam ga kupio kod nas. Bitno ti je da obezbijedis EUR 1 certifikat i tim ne placas carinu kod nas uopste. Porez ti je 19% i meni su bez ikakvih problema prihvatili pravu cijenu auta koju sam platio tj cijena bez PDV-a u Belgiji. Bitno je samo da kupis auto kod nekog od dilera, firme i slicno da bi ti pomogao oko papira vani, mada, iako kupujes od privatnog lica, barem u Belgiji, imas firme koje ti rade te eksporte papire sve jer je tako uradio i ovaj moj prodavac. Jedino specificno za kupovinu u Belgiji je sto mora da se ceka EUR 1 certifikat barem 3-4 dana, ja sam to rijesio tako sto sam unaprijed platio ovom prodavcu da mi izvadi taj certifikat i saceka me kad dodjem u Belgiju (kostao me je 50 Eura).

  10. #10
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Novice. U SLO ima povrat PDV-a ali za ova auta iz DE koja sam ja gledao pise da nema povrata MwSt tj PDV-a. U SLO je PDV 22% sto moze pokrit dosta ostalih troskova samo me interesuje dje i kako vracaju taj PDV. Jel odmah kod dilera ili na granici ili se uplacuje na racun ...?

  11. #11
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Novica View Post
    Mozda izgleda, ali vjeruj mi da nije bas tako komplikovano. Ja sam ljetos isao za Belgiju i doveo auto za sebe (prvi put sam to radio). Posto je auto imalo povracaj PDV-a tamo, jeftinije sam prosao nego da sam ga kupio kod nas. Bitno ti je da obezbijedis EUR 1 certifikat i tim ne placas carinu kod nas uopste. Porez ti je 19% i meni su bez ikakvih problema prihvatili pravu cijenu auta koju sam platio tj cijena bez PDV-a u Belgiji. Bitno je samo da kupis auto kod nekog od dilera, firme i slicno da bi ti pomogao oko papira vani, mada, iako kupujes od privatnog lica, barem u Belgiji, imas firme koje ti rade te eksporte papire sve jer je tako uradio i ovaj moj prodavac. Jedino specificno za kupovinu u Belgiji je sto mora da se ceka EUR 1 certifikat barem 3-4 dana, ja sam to rijesio tako sto sam unaprijed platio ovom prodavcu da mi izvadi taj certifikat i saceka me kad dodjem u Belgiju (kostao me je 50 Eura).

    Ovo su super informacija, Novice ako mozes ovdje da napises detaljnije kako sve to izgleda i sta je sve potrebno za uvoz auta posto se i ja lomim da podjem nedje vani i kupim auto jer mi je vise ovih sa placeva dosta - svako auto im je preslo po 179 000 na sat i uradjen mali i veliki servis !?!

    Sani - nadam se da se ne ljutis sto napisah ovo na tvoj oglas.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema frke. Ako ti novica ne pisalje javi se poslacu ti ja na pm to sto je on meni napisao. Pozzz

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima samo jedan problem sa Belgijom, ne mogu da se izvade regularno COL table, jer moras prijavu boravka da uradis.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    422
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak cu ih trazit u Sliveniji ili Njemackoj. Hvala

  15. #15
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nije carina 5% nego 1% ili je cak i nema ako uvozis auto iz EU... sto se tice povrata pdv-a, ne dobijas ga kod dilera, a na granici ti ovjere te papire ali na Hrvatskoj granici gdje ti udaraju pecat i potpise(obrati paznju oko toga, valjda na 2-3 mjesta je obavezno) i onda dobijas povrat pdv-a kroz neki period ali ne punu cijenu nego umanjenu izmedju 20-30%, odnosno ako ti je povrat pdv-a 100e, dobices 70-80e... ili jednostavno probas da se dogovoris sa dilerom oko exportne cijene sad' ne znam kako to ide ali ti ne naplati pdv...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    apple? prica se o autima, jos ne cuh da se ne dobija full iznos pdv-a ... ako je pdv na auto 3000e, dobices 3000e drugo je kad su tehnicki uredjadji itd onda se global blue gradi itd itd... pa ako je pdv 20% ti dobijas nekih 10%

  17. #17
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Oko povratka PDV je stvar dogovora. Ja sam imao srecu, tj prodavac je imao povjerenje i nije mi trazio da platim cijenu sa pdv-om, nego samo netto cijenu (koju sam umanjio za popust). Znam da dosta prodavaca traze neki zalog, tipa 500€ dok ne dobiju povratnu informaciju da je auto izaslo iz EU od carine na izlasku iz EU. Onda ti vrate taj zalog po unaprijed dogovorenoj proceduri( najcesce uplata na racun). Za Belgiju, a vjerujem i ostale zemlje je potrebno sa sobom da nosis uvjerenje (prevedeno naravno) o prebivalistu (ako je u pitanje fizizka osoba kao kupac, za girmu ne znam kako ide). Napravis nekoliko kopija toga i pasosa, potvrdu od banke za pare (takodje obavezno) koje nosis ako placas u kesu.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Lose je samo stO u belgiji ima malo auta koja mogu biti oslobodjenja pdv-a


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sani81 View Post
    Nema frke. Ako ti novica ne pisalje javi se poslacu ti ja na pm to sto je on meni napisao. Pozzz

    Poslao mi je Novica detaljno i jasno sve oko uvoza.

    Hvala obojici

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. laptop - uvoz iz HR
    By laciale in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 16-03-11, 11:22
  2. I:uvoz
    By head-hunter in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 05-10-10, 14:37
  3. Uvoz iz Njemacke?
    By AwAsH in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-10, 11:54
  4. Uvoz automobila iz EU?
    By Markoo in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 23
    Last Post: 13-01-10, 10:26
  5. I: uvoz automobila
    By MaxiMillion in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 15-05-09, 14:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •