Page 10 of 198 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #226
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Video je presmijesan

  2. #227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,459
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Kome je ono Marko na 2:32 pjevao Hepi Brdej tu juuuuu?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  3. #228
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Kako lose uradjen klip pa sve je smijesno....
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #229
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Gradjanski pokret otpora kuje planove uz viski na nekoj dosta otmenoj lokaciji .D

    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...68938116_o.jpg

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    uhh ovo su oni(mislim na ove iz BG što su pokretači ovoga) što su "savjetovali" Ukrajince za Majdan, onda po Egiptu Libiji i kojekuda...da sam na mjestu dpsa ove bih smatrao najozbiljnijim protivnicima

    She is only here to annoy herself!

  6. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Nije naš narod lud da padne na ovakve sitnice...
    Previše smo inertni, ne samo za promjene već i za sve u životu. Zato nam je dobro ili loše u zavisnosti od toga gdje si se zatekao...

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #232
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ista ova ekipa je dolazila kad su bile bijele koshulje.
    Ridin' on the black train

  8. #233
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ja nisam ni jednom pomislio da Marko ima ozbiljnu ekipu, ko bi ozbiljan njega pratio.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. #234
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam kako je danas, ali u moje vrijeme je bila sramota biti u partiji...bruka i nemoral, ta konotacija..
    Ko god je u politici taj nema skrupula i etickih nacela, ni za sebe ni za druge...
    Sve im isto - kako partija kaze..uz ono od Bore Corbe - lezi, dig'se, ustaj, sedi...

    Hvala Lepo

  10. #235
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne znam kako je danas, ali u moje vrijeme je bila sramota biti u partiji...bruka i nemoral, ta konotacija..
    Ko god je u politici taj nema skrupula i etickih nacela, ni za sebe ni za druge...
    Sve im isto - kako partija kaze..uz ono od Bore Corbe - lezi, dig'se, ustaj, sedi...

    Hvala Lepo

    Pravi je izazov biti u politici i kazivati partiji kako da radi 😊
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. #236
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default Parlamentarni izbori 2016

    Mislim da je doslo vrijeme da se polako pokrene ova tema.

    Radna grupa za pripremu izbora vec uveliko dogovara biracki spisak. Izbori ce sigurno biti po novom izbornom zakonu koji je diktirala opozicija, sa sve elektronskom identifikacijom.

    Vec su pocele price o koalicijama, jedno je sigurno, po prvi put cemo imati DPS i SDP u dvije kolone.... Vidim vec se URA i slicni nude SDP-u za koaliciju, vidjecemo gdje to vodi, da li ce se opeci kao pozitivna....

    Sto se tice opozicije, gotovo je izvjesno zajedno ce u jednu kolonu URA DEMOS DEMOKRATE... za ostale se jos ne zna nista...

    Manjinske partije vjerovatno svako za sebe kako smo i navikli pa onda u post izborne kombinatorike....

    Jedno je sigurno DPS nikad jaci po pitanju podrske nije bio, vecinski zahvaljujuci posrtajima opozicionih stranaka i podrsci zapada upravo zbog pojedinih ispada opozicije....

    Sto se nekih procjena tice rano je pricati, jos se ne zna ko ce sa kim tacno i kako a sve to utice mnogo... takodje jos ne znamo koliko ce biti stranaka kojima su minimalne sanse za cenzus i na koje ce biti prosipanja glasova...

    Sve u svemu mislim da nas ocekuju nikad uzbudljiviji kampanja i izbori.... Udrite
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #237
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje misljenje je da zbog svih situacija koje su se desile u opoziciji da ce DPS na ovim izborima imati apsolutnu vecinu. Sto je katastrofa za "demokratske procese" koji se valjda odvijaju kod nas...

    Licno bi bio zadovoljan da nova ne udje u parlament...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  13. #238
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Licno bi bio zadovoljan da nova ne udje u parlament...
    Bas tesko jer ce da se proguraju kroz masku DF-a i eventualno ako im jos neko pridje u koaliciju.... imace tih nekih 8-9% kao DF...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #239
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam al eto nadam se da cemo se rijesit nacionalista. Bolje da ljudi koji glasaju za srpsku opciju daju glas SNP il vjerovatnoj koaliciji demos-demokrate i mozda ura.

    Ura me podisijeca na pozitivnu. I tada sam gajio nade da ce doc neko "novi" sa nekom zdravom pricom i zajebo se.... Tako mislim da ce ura na isti nacin proc... Cak moze bit da ce ura i sdp napravit koaliciju sami jer to je taj sistem... Sdp bi dobio ono sto mu fali a oni iskustvo od sdp-a...

    No ko ce ti ga znat...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  15. #240
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Davno je počela kampanja.
    Izvjesno je da će DPS imati apsolutnu većinu, ostalo ćemo vidjeti.

  16. #241
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Znam al eto nadam se da cemo se rijesit nacionalista. Bolje da ljudi koji glasaju za srpsku opciju daju glas SNP il vjerovatnoj koaliciji demos-demokrate i mozda ura.

    Ura me podisijeca na pozitivnu. I tada sam gajio nade da ce doc neko "novi" sa nekom zdravom pricom i zajebo se.... Tako mislim da ce ura na isti nacin proc... Cak moze bit da ce ura i sdp napravit koaliciju sami jer to je taj sistem... Sdp bi dobio ono sto mu fali a oni iskustvo od sdp-a...

    No ko ce ti ga znat...
    ja mislim da bi URA uzela mnogo vise glasova u kombinaciji sa demosom i demokratama ili u najgorem slucaju samostalno.... sa sdp-om ce imati odliv glasova, a i to sto osvoje ima da ih oguli sdp i uzme vise poslanickih mjesta nego sto mogu da osvoje.... evo vidjecemo oce li sdp konacno probati samostalno da napanu cenzus, ali plase se oni vjerovatno da ne odu u istoriju pa mislim da ce da se priblize ura-i ili tome slicno....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #242
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadam se da Pozitivna nece proc cenzus previse su ljigavi. Ostalo kako god. Opet ce nas dps jahat.

  18. #243
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moja prognoza u sluchaju da izbori budu recimo u maju: DPS 46% DF 11% DEMOS 9% SNP 7% Demokrate 6% URA 4% SDP 4% BS 3% SD, Pozitivna, CDU (pretpostavljam da ce to biti koalicija) 2-3% borba za cenzus i ostalo manjine.

    Vlada ce biti DPS-manjine eventualnu zovnu i ovaj SD-Pozitivna blok ako predju cenzus koaliciono ili neko od njih. Ako bude koalicija URA-DEMOS-Demokrate mozhda uzmu koji procenat vishe na shtetu DFa.
    Ridin' on the black train

  19. #244
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Mislim da je doslo vrijeme da se polako pokrene ova tema.

    Radna grupa za pripremu izbora vec uveliko dogovara biracki spisak. Izbori ce sigurno biti po novom izbornom zakonu koji je diktirala opozicija, sa sve elektronskom identifikacijom.

    Vec su pocele price o koalicijama, jedno je sigurno, po prvi put cemo imati DPS i SDP u dvije kolone.... Vidim vec se URA i slicni nude SDP-u za koaliciju, vidjecemo gdje to vodi, da li ce se opeci kao pozitivna....

    Sto se tice opozicije, gotovo je izvjesno zajedno ce u jednu kolonu URA DEMOS DEMOKRATE... za ostale se jos ne zna nista...

    Manjinske partije vjerovatno svako za sebe kako smo i navikli pa onda u post izborne kombinatorike....

    Jedno je sigurno DPS nikad jaci po pitanju podrske nije bio, vecinski zahvaljujuci posrtajima opozicionih stranaka i podrsci zapada upravo zbog pojedinih ispada opozicije....

    Sto se nekih procjena tice rano je pricati, jos se ne zna ko ce sa kim tacno i kako a sve to utice mnogo... takodje jos ne znamo koliko ce biti stranaka kojima su minimalne sanse za cenzus i na koje ce biti prosipanja glasova...

    Sve u svemu mislim da nas ocekuju nikad uzbudljiviji kampanja i izbori.... Udrite
    Mislim da nikad laksi izbori za predvidjeti
    Podgorica Podgoricanima!

  20. #245
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikada lakši izbori po DPS... Prosto se svi utrkuju da im se ušlepaju, a prednjače SD i Pozitivna.

    SDP sluđeni, bez ikakvih poteza, samo prima šamare od DPS-a...
    Ako preskočimo Podgoricu, šamare od Miga i Mugija... Doći ćemo do ništa svjetlije skorašnjosti:

    ''Ako ne smijenite Vujicu i Brajovića, pada Vlada!'' ... Niti su smijenjeni, niti je Vlada pala. SDP išamaran.
    ''Dobro, dobro, ali čim dođe NATO pozivnica, provedrava više Crne Gore, pada Vlada!'' ... Pozivnica tu, SDP-a nigdje.

    Na koju priču SDP misli da animira prije svega svoje birače, ili mene kao člana??? Oni svoje članove treba da ubijede da vrijedi dati glas SDP-u.

    Možda pričom ''Znaš moj Grujane, kaldrma nema fuge... Pozivnica je ništa, moramo sačekati da uđemo u NATO''...

    A nakon toga, kroz par godina, opet ''Tu je i NATO! Strpite se samo još da uđemo u EU! Samo još ovi izbori...''

    E pa neće da može tako.

    Ako nastave sa ovim haotičnim potezima, pravedno bi bilo da DPS uzme sam vlast, što je nemoguće... Ali bih volio da to učini makar i sa Mandićem, samo ne sa navedenim.

    A da SDP, SD, Pozitivna i ostali odu niz vodu...

    Jer, ne može se SDP zadovoljiti i uopšte ne truditi da preskoči jebenih 5% glasova i da se nada, i ovaj put, da DPS-u neće biti dovoljan savez DPS-SD-Pozitivna-BS-HGI-Neki od Albanaca, nego će im trebati još SDPovih 5%... Koje će SDP debelo naplatiti i uvijek tako.

    Imali su samo takve zicere da postanu najjača pro-CG partija, sve su sjebali...

    E pa sa tom politikom SDP neće dobiti ni glas od masu svojih članova, a da ne pričamo o drugim, potencijalnim novim biračima.

    Ali eto, ima još vremena, možda se desi neko čudo nevidjeno...mada sam ja skeptičan.

  21. #246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Na jesen su izbori. I to kasnu jesen.

    Opoziciji ne odgovaraju izbori zbog toga sto je rastrkana, opipavaju teren, gledaju moguce saveze, istiskivanje DF-a iz svega itd.
    Ne odgovaraju im ni izbori dok se ne srede biracki spiskovi posto evo vam info iz prve ruke - postoji oko 15 000 nepostojecih - mrtvih - duplih glasaca (DPS-ovih).
    SDP-u ne odgovaraju posto se ceka zeleno svijetlo zapada da pocnu hapsenja i diskreditacija visokih funkcionera bliskih Milu (obratite paznju na pisanja Vijesti o Veljovicu ova 2 dana - odakle stan, odakle dzip, odakle restorani..). Ocekuju se hapsenja i funkcionera BS-a i SD-a.

    DPS-u ne odgovaraju jer ZNAJU da u situaciji da NATO-om gdje se dobar dio njihovih biraca bivsih srba ne slaze, ne mogu racunati na apsolutnu vecinu cak ni sa parazitima albancma hgi poz i sd. A ne zele da opet zavise od SDP-a jer se zna da u najgorem mogucem scenariju SDP ima 5 poslanika.

    Sto se tice podrske zapada sto nedj lucke gore nabode... Ja tu podrsku nidje ne vidim konkretno. Vidim samo osude o korupciji, pisanje zapadnih medija o posljednjoj diktaturi u evropi itd itd...

    Uglavnom nikome izbori ne odgovaraju na proljece osim mozda DPS-u ukoliko se desi neko cudo pa budu sigurni u apsolutnu vecinu.

    Da su sigurni zar ne mislite da bi oni sami raspisali vanredne parlamentarne i zacementirali se naredne 4 godine? Ne budimo djeca....




    Da ne zaboravimo lokalne izbore gdje je DPS poslije politicke korupcije i iz drugog puta u Niksicu uzeo vlast, u Podgorici su cekali SDP da postanu vlast, a izgubili vlast u Ulcinju - Kolasinu - Beranama i nekim od ovih dalekih sjevernih Rozaje ili Plav kako ide...

    DPS je jak samo na pricu.. Dosadila vise narodu prazna obecanja o zaposljavanju 40 000 za 4 godine i o 2 dzaka brasna.

    Kako god, ukoliko DPS kojim slucajem pobijedi na sledecim izborima, moze se lagano ocekivati neki masovni izlazak na ulice samo ovaj put sa nekim drugim ishodom...
    One Ring to Rule them all...

  22. #247
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Izbori ce biti mnogo skorije nego sto je kasna jesen, ne pitajte me kako znam ali znam i to je sigurno. Bili bi i prije raspisani ali zbilja je cekanje pozivnice bio bitan faktor. Pitanje nato ne utice na glasacko tijelo DPS, cak se biljezi i blagi rast podrske.

    Ono sto jeste gandi strefio jeste da ce pasti glave ovih dana, sto bi onaj sijedi cvikeras iz EU rekao krupne ribe... bice toga itekako.

    Za ostale kombinatorike je jos rano i ono bas nista se ne zna jer ne zna se ko ce sa kim.
    Koliko je blizu DPS apsolutnoj vlasti tesko je procijeniti jer su nijanse u pitanju, ali vlast ne dolazi u pitanje jes ima plejada manjinskih partija koje ce biti dovoljne za vlast a ugurace se u vlast i ostale partije koje predju cenzsus a odgovaraju DPS-u sto su SD, CDU, PCG...

    Zbilja jedina enigma jeste SDP u smislu kuda ce i sta ce. Mislim da ni oni sami ne znaju sto bi cinjeli. Kao da cekaju znak zapada da odu sa opozicijom., ali to nikad nece docekati posle protesta koji su bili i koji ce biti sad ubrzo oko nato... zato i nece u prelaznu vladu... ipak ne ide im se iz vlasti... Ulog za samostalni izlazak je veliki, mogu da odu ispod cenzusa a time u istoriju, a sa druge strane mogu da ce cupaju nekom koalicijom sa ura itd ali time bi opet pokazali da su kukavice i da ne smiju sami da izadju a to su najavili gromoglasno...

    Na izbore ce se izaci sa opozicionim izbornim zakonom i sa uslovima koje u radnoj grupi opozicija dogovori i to daje osnov. Na kraju jedino DF ce se lomiti oko bojkota izbora ali na kraju ce ih savladati zelja za poslanickim platama.

    Prica o protestima i izlasku na ulice ako DPS uzme vlast je smijesna i dosadila vise bogu i narodu i nikom to vise ne pada na pamet, jer je narod sit toga i nezainteresovan...



    Sent from my Samsung Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Lucke, mozes li mi pojasniti kakav je faktor bilo cekanje u Nato molim te posto mi nije jasno?

    Posto ako je DPS tako siguran u pobjedu izbore su mogli raspisati prije mjesec dana pa da budu u januaru. Ili vec sada pa da budu u februaru - martu. I opet bi izbori bili poslije dobijanja pozivnice.
    Ili mogli su ih raspisati dan poslije primanja pozivnice.
    Ali mi se cini da im se ne zuri.

    Posto ako se ne varam izbori moraju biti odrzani ne manje od 60 a ne posle 90 dana od raspisivanja.

    Nije to da se danas raspisu a sjutra odrzavaju.

    Sto se tice nereda, mislim da je narod sit DPS-a. I da opozicija koja nije nacionalisticka moze izvesti 10puta vise naroda nego milovi agenti medo i manda.

    A kad krene da puca nikome nije svejedno.


    Ajde opet da krenemo oko datuma.

    Da se sad raspisu bili bi sredinom marta. Ali od toga nema nista.

    Izbori se nece odrzati od 15 juna do 15 septembra zbog odmora - raspusta i onog glavnog Turisticke sezone.

    U ovom trenutku realno bi bilo da su izbori u Maju ili Oktobru. Ja tipujem na sred/kraj oktobra. Posto ce se izbori raspisati po novom izbornom zakonu a trebace dosta vremena da se donesu podzakonski akti, da se procesljaju birscki spiskovi, edukuju ljudi itd... Ne moze to preko noci a pogotovo ne u CG.

    A hapsenja DPS-ovaca i njihovih saveznika moze samo da ojaca biracko tijelo... Kad bi se zajebavali.

    Budva salje poruku da niko nije siguran i da nijesu vise 100% jedinstveni. A ako sve bude kako treba sledece par mjeseci poce padati i ovi veci. Za Sveta je svima jasno da je gotov, ali ce biti i dosta iznenadjenja
    Last edited by Gandalf_White; 10-12-15 at 06:42.
    One Ring to Rule them all...

  24. #249
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Faktora zasto se cekalo je vise.

    Prvi faktor, zapad je tako naredio jer im je interes bio da uguraju CG u nato prije nove i da bi imalo to da se ratifikuje do samita, i da se otislo na izbore poziv sigurno ne bi bio upucen.

    Drugi faktor jeste jer DPS-u nije odgovaralo da se prave izbori u kasnu jesen i tokom zime jer je po teoriji i procjenama to nepovoljno vrijeme za izbore i procenat nesigurnog glasackog tijela raste u tom periodu u odnosu na dotadasnju vladajucu strukturu. Zato pitanje pozivnice iskoristeno da se izbori pomjere za proljece.

    Treci faktor jeste da sad kad je nato siguran i pozivnica je tu to ce da utice na pro srpske partije i njihovo slabljenje jer je mnogima to bila tacka razlike u odnosu na ostale.

    Cetvrti faktor jeste da je DPS znao kakve ce pizdarije opozicija da pravi oko poziva, i kakav ce to uticaj imati na EU oko podrske vlasti i ta podrska je dosla jer su zadnji izbori shvaceni na zapadu kao anti nato protesti. A evo vojvoda i ekipa novi zakazali.

    Peti faktor zasto se cekao poziv jeste mozda i glavni za dps, pitanje ratifikacije ce se ostaviti novom sazivu parlamenta, a dps ce to iskoristiti kao sudbinsko pitanje u kampanji i svu ce pricu da vrte oko toga da ako ne uzmu vlast nema nista od ulaska u NATO a to ce biti vise nego dovoljno da im obezbijedi vlast a i zapad ce to zdusno pogurati.

    Mislim da je navedeno dovoljno, ima toga jos nego mi crno da kucam.

    Prica o protestima i ulici itd je smijesna i necu se vise osvrtati na to jer je posle svega to neozbiljno.

    Sent from my Samsung Galaxy S6
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesi procitao sta sam napisao.

    Svi ovi tvoji faktori vaze u slucaju da su izbori bili prije poziva a svi smo znali da se to nece desiti dijelom zbog razloga koje si ti naveo dijelom sto to nije odgovaralo gradjansķim partijama u opoziciji Dps i Sdp-u.

    Moje pitanje bilo je :

    Posto treba da prodje 3mjeseca od raspisivanja do odrzavanja izbora, i ako je DPS siguran u pobjedu zasto ih nije raspisao mjesec prije poziva ili dan poslije poziva ili danas ))

    Da su sigurni raspisali bi ih oni vec. A inace statisticki skoro svi parlamentarni izbori bili su oktobar - decembar sa izuzetkom jednih cini mi se koji su bili u Maju.

    Jer DPS-u odgovaraju izbori poslije turisticke sezone kada su upumpana odredjena sredstva i kada se zbog sezonskog zaposljavanja fingiraju stope nezaposlenosti.

    Ja bih iskreno volio da se raspisu za april/maj jer bi onda cijela opozicija bojkotovala izbore a to bi poslalo jednu bas lijepu sliku zapadu

    Da ponovim jos jednom preko 15k nepostojecih, mrtvih, duplih glasaca treba da se brise. To je ako se ne varam u startu oko 3-4 mandata sa kojim DPS startuje. A onda dobro podmazana masinerija kupovine glasova itd itd. Treba vremena da se sve to dovede u red

    A onda da se vratimo da je 2012 dps izgubio apsolutnu vecinu da su zajedno sa sdp-om bili kratki 2mandata, da su poslije toga bili famozni pokradeni predsjednicki izbori gdje su odlucivali glsdovi iz Rozaja i lokalni izbori gdje je DPS izgubio vlast u 4-5 opstina a jedva dobio PG uz pomoc pozitivne i SDP-a.

    Mislim ovo je sve prosta analitika. Sve do sada ne ide bas na ruku DPS-u.
    Ako jos dodamo razne afere, hapsenja clanova, sistematizacije po drzavnim firmama koje moraju da se pokrenu(1posao - 4 glasa), nezaposlenost koja ne mrda i neispunjavanje izbornih obecanja iz 2012 cini mi se da cemo imati najuzbudljivije izbore do sada
    Last edited by Gandalf_White; 10-12-15 at 07:20.
    One Ring to Rule them all...

Page 10 of 198 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 20:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 17:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 19:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 12:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •