Page 135 of 198 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185 ... LastLast
Results 3,351 to 3,375 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #3351
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne pretjeruj sad i ti. Dokumenta se izdaju na 10 godina. Ja mogu da zivim i radim na crno u Austriji/trazio sam azil/dobio sam privremenu boravisnu dozvolu. I dalje imam CG vazeca dokumenta. Dodjem jednom godisnje u CG na 15 dana. Da li i pored svega imam zakonsko pravo glasa. Nemam. Da li se to tolerise, pa naravno i to ne samo jedni nego svi odreda
    Sta si tim demantovao i dje je pretjerivanje? Ko ima vazeću licnu kartu glasa i tako moze svuda u svijetu i tesko je utvrdjivati dje je ko "na crno" i privremeno. Usput, svaka cast ako neko uspijevao raditi na crno duze vrijeme, ali ako dodje jednom godisnje malo teze će opet vratiti u zemlju dje je radio na crno.

  2. #3352
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ko ima vazecu licnu kartu i rezidencijalni status od 6 mjeseci. Da je tesko utvrditi i nije, je su mi na granici svaki put skenirali dokument koji sam pruzio. Tako da ti i nije neko objasnjenje. Ok za rad na crnom, sto za ovo ostalo. Posebno za privremene boravke, gdje dosta naseg naroda godinama zivi u drugoj drzavi, pojedini su dobili i drzavljanstva, ali se nisu odrekli CG pasosa.
    Ali se za sve te ljude tacno zna koliko vremena provode u CG

  3. #3353
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Stanišić veli, "Lomi je prvi čovjek u državi, a zahvaljujući Lomiju, Ranja je bio drugi "


    Pitam se koji je onda đavo Fićo u ovoj državi, kad ga ni ovi njegovi ne računaju
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  4. #3354
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Diktatura nesposobnih.
    Like.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #3355
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Svaki drzavljanin CG koji zivi vani moze da izvadi crnogorski pasos, kao nerezident, ali nema pravo glasa ako nema nema prijavljen boravak, kako rece Hell.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  6. #3356
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Kakva ljiga je ovaj Simovic, pa kipi s njega olos. Kako gadan lik

  7. #3357
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,791
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Hahahaha kako ga Rasko i Ranko batalise... ne smije da se izjasni za Marovica 😂😂

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  8. #3358
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad će Radza reci "juris Banja" i opet prekid i cudesa

  9. #3359
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Kakav ljudski sljam od ove spalcine. Popisam mu se u brkove
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  10. #3360
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako ?

    Da bi izasao iz zemlje treba ti pasos. Pasos traje 10 godina. Svi pasosi CG su biometrijski jer smo presli direkt sa SCG na CG biometrijske.

    Trajno prebivaliste ti se daje na osnovu pasosa i br. pasosa. Jedino ako nemas dvojno
    Moja tetka se zeznula pa je izgubila Ličnu i status građanina(socijalno je provalilo da uzima ljekove i u Srbiji i u Crnoj Gori), izbrisana je iz biračkog spiska u roku od nedjelju dana. Pasoš joj je ostao
    Ukapiraj da je jedno državljanin, a nešto sasvim drugo građanin
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #3361
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slusam ovog pipuna i tacno se vidi da se nije mogao razviti u covjeka jer nije bilo śemena.

  12. #3362
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nekate... puštite više i s "Pipunom" i bez "Pipuna".
    Kad ste bolji, izvolite (ako niste) u politiku.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #3363
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad će ovo glasanje zna li se?

  14. #3364
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O.. boze.

  15. #3365
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Nekate... puštite više i s "Pipunom" i bez "Pipuna".
    Kad ste bolji, izvolite (ako niste) u politiku.

    Bi li jela malo pipuna, bi.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  16. #3366
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Svi znamo da na hiljade ljudi zivi i radi u inostranstvu vec godinama cak decenijama a dolazi ovamo da glasa.
    Ne znam zasto se ljudi prave naivni kao francuske sobarice.
    Cak mnogi od njih ostvaruju ovdje razne socijale,podizu ljekove besplatno a po 20 godina zive u inostranstvo.
    Licna karta se vrlo lako obnavlja ako si provjereni glasac vladajuce koalicije.
    Sjecam se u kaficu Galaksija u Njegosevoj ulici oformljen je bio punkt za Milove potencijalne glasace gdje si trebao usmeno da kazes svoje podatke i slikaju te oni - dodjes za dokumenta za dan,dva.
    Tako su izmedju dva izborna kruga za predsjednika CG upisali u biracki spisak na hiljade ljudi i izio vuk magarca.
    A sad mi ovdje mudruju cistunci ko ima rezidencijalni uslov ko ima boravak itd ka da ne znamo dje zivimo.

  17. #3367
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Svi znamo da na hiljade ljudi zivi i radi u inostranstvu vec godinama cak decenijama a dolazi ovamo da glasa.
    Ne znam zasto se ljudi prave naivni kao francuske sobarice.
    Cak mnogi od njih ostvaruju ovdje razne socijale,podizu ljekove besplatno a po 20 godina zive u inostranstvo.
    Licna karta se vrlo lako obnavlja ako si provjereni glasac vladajuce koalicije.
    Sjecam se u kaficu Galaksija u Njegosevoj ulici oformljen je bio punkt za Milove potencijalne glasace gdje si trebao usmeno da kazes svoje podatke i slikaju te oni - dodjes za dokumenta za dan,dva.
    Tako su izmedju dva izborna kruga za predsjednika CG upisali u biracki spisak na hiljade ljudi i izio vuk magarca.
    A sad mi ovdje mudruju cistunci ko ima rezidencijalni uslov ko ima boravak itd ka da ne znamo dje zivimo.
    Hahahahahahhahaahhahahahahah. Svega se nagledah i nacitah vezano za izbore, ali ovo je za medalju.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #3368
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Slušao sam ovu sjednicu čitavih 10 minuta i mogu vam reć da ne mogu dočekat federalizaciju EU.

  19. #3369
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Svi znamo da na hiljade ljudi zivi i radi u inostranstvu vec godinama cak decenijama a dolazi ovamo da glasa.
    Ne znam zasto se ljudi prave naivni kao francuske sobarice.
    Cak mnogi od njih ostvaruju ovdje razne socijale,podizu ljekove besplatno a po 20 godina zive u inostranstvo.
    Licna karta se vrlo lako obnavlja ako si provjereni glasac vladajuce koalicije.
    Sjecam se u kaficu Galaksija u Njegosevoj ulici oformljen je bio punkt za Milove potencijalne glasace gdje si trebao usmeno da kazes svoje podatke i slikaju te oni - dodjes za dokumenta za dan,dva.
    Tako su izmedju dva izborna kruga za predsjednika CG upisali u biracki spisak na hiljade ljudi i izio vuk magarca.
    A sad mi ovdje mudruju cistunci ko ima rezidencijalni uslov ko ima boravak itd ka da ne znamo dje zivimo.
    ziva istina za to u galaksiju

  20. #3370
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da li je tebi jasno kako nastaje Biracki spisak. To mora da bude kopija baze dokumenata mupa smanjena za lica koja nisu punoljetna.
    Evo ti ukratko kako bi to trebalo da funkcionise. Ne znam sisteme ali bi trebalo da je ovo put.
    Provjeri sve otiske u bazi dokumenata da li postoje duplo izdata dokumenta na istim otiscima prstiju.
    Za ta lica provjeri biometrijske podatke, da li su isti ili ne. Rezultat je 1+227
    Provjeri iz baze dokumenata da li sva punoljetna lica se nalaze u birackom spisku. Rezultat je ocigledno 0 jer nisu rekli da iko ima dokumenta a nije u birackom spisku
    Ostaje razlika od 23k upisanih biraca za koje je status nejasan
    Ne postoje otisci prstiju za te osobe/Ne posjeduju validna dokumenta
    Biracki spisak nije nastao na osnovu MUP-ove baze izdatih podataka, vec na osnovu maticne knjige rodjenih.
    Moja baba koja je 1916 godiste nema nova biometrijska documenta (nece da ih vadi, kaze, sto ce mi to, kako sam mogla do sada sa ovim dokumentima mogu i dalje) te nije glasala na zadnje izbore. U birackom spisku je, ali je ona je medju tom brojkom koja nije prosla kroz AFIS. Moja pretpostavka je, a mozda sam na pogresnom tragu, da kako nema biometrijska dokumenta, a samim tim ni otisak prsta u elektronskoj formi jos niko nije skenirao njen karton sa otiskom prsta da ga ima ima u elektronskoj formi. Ja bi tu (u lenjosti, ili jednostavno, nema biometrije, nema glasanja, pa svejedno) gledao da je vecina ovih sto ,,nedostaju''. Ima dosta ljudi bez biometrijskih dokumenata.
    Last edited by wulfy; 18-05-16 at 22:00.

  21. #3371
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Sto se desi,da nije ranko ponovo odlozio?
    Podgorica Podgoricanima!

  22. #3372
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Svi znamo da na hiljade ljudi zivi i radi u inostranstvu vec godinama cak decenijama a dolazi ovamo da glasa.
    Ne znam zasto se ljudi prave naivni kao francuske sobarice.
    Cak mnogi od njih ostvaruju ovdje razne socijale,podizu ljekove besplatno a po 20 godina zive u inostranstvo.
    Licna karta se vrlo lako obnavlja ako si provjereni glasac vladajuce koalicije.
    Sjecam se u kaficu Galaksija u Njegosevoj ulici oformljen je bio punkt za Milove potencijalne glasace gdje si trebao usmeno da kazes svoje podatke i slikaju te oni - dodjes za dokumenta za dan,dva.
    Tako su izmedju dva izborna kruga za predsjednika CG upisali u biracki spisak na hiljade ljudi i izio vuk magarca.
    A sad mi ovdje mudruju cistunci ko ima rezidencijalni uslov ko ima boravak itd ka da ne znamo dje zivimo.
    To da je lako samo ako si provjereni glasač DPS-a je LAŽ, kao i sve teorije zavjere koje ljudi izmišljaju da bi opravdali retardiranost CG glasača
    Ja živim i radim u Srbiji zadnjih par godina. Nisam uzimao srpsko državljanstvo(i to mogu da CG ne sazna ali neću), niko me ništa ne pita i usput nisam glasač DPS-a. Kada dođem, platim račune za nekretnine, registrujem automobil i niko sa vrha ni ne zna da li sam u Crnoj Gori ili nisam

    Tako može SVAKO !! Ti ako ne odjaviš mjesto boravka i država te zahvaljujući tvojoj gluposti ne uhvati možeš 100 godina živjeti i u Gvatemali pa se voditi kao građanin
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #3373
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milutine nikad ga ne dosao ni ti ni niko tvoj NIKAD, niti nam trebas takav a takav ni srbiji ne valjas. MRS CETNIKU!
    Last edited by McS; 18-05-16 at 22:21.

  24. #3374
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    FOTO: Kad se poslanici umore od sopstvene priče

    Komentari (0)A A A

    Poslanici Skupštine Crne Gore već devet sati pričaju o tome ko je koga izdao, te kako je ko zamišljao Crnu Goru prije deset godina. Povremeno se spomenu i teme zbog kojih su se okupili-Vlada izbornog povjerenja i smjena predsjednika Skupštine Ranka Krivokapića.

    Kako to obično biva, kad naš Parlament donosi važne odluke, rasprava ode u nedogled, a poslanici se hvataju za glavu.
    Otkad su se vratili u poslaničke klupe DF-ovci ne prestaju da pričaju, pa i u situacijama kad raspravljaju sami sa sobom.
    Ipak, sudeći po kadrovima koje je zabilježila kamera i gotovo najglasniji poslanik Milan Knežević u par navrata je posustao, ali se brzo vratio u kondiciju.
    Poslanica HGI Ljerka Dragičević nije često tražila riječ, ali je uredno ispratila svaki dan rasprave.

    Međutim, izgleda da i kolege mogu da dosade, posebno kad je rasprava sve osim konstruktivna.

    Vjerujemo da svi imaju jednu želju - samo da završe noćas do ponoći.




  25. #3375
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Rastoder je pjan....
    Bolje imat no' nemat....

Page 135 of 198 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 21:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 18:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 20:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 13:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 22:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •