Evo dobih ideju za topic...

Neke od standardnih prica sa kojima sam se susretao:

Kad ga pitas ima li posla, laka kategorija
- Radi se...
- Tralja se...
- Kako kad...
- Nista, malo subotom navece i to je to...

Kad ga pitas ima li posla, teska kategorija
- Brate ja ti ovo radim iz zajebancije, ako mi vjerujes, sprdam se ovuda, sta ces, dosada, jbg...
- Ne radim ja ovo zbog para, meni familija ima para, drzimo lokale/nekretnine
- Brate ja primam penziju od Boksita/Metalca/KAP-a ali evo malo da se uspara neki dinar sa strane, izadjem ti tako nedje 1800-900 eura...

Kad ga pitas je li slobodnjak ili radi za preduzece (vozi svoja kola)

Slobodnjak:
- Sam svoj gazda bate, ne bih ti ja mogao raditi za drugoga, nijesam citav zivot pa necu ni sad, inace sam kratak sa zivcima, sto bzv da robijam budalu kad mi se brecne da mi fali pet eura u pazar, ovako sam ti lagan. A kilometar koliko mi je? 3 eura, sto?
- Sam svoj covek batice, cu da ti radim za drugog salis li se, ovako brate svoja kola, lagan sam ti skroz.

Slobodnjak je karakteristican jer je zaljubljen u svoje auto. Moze o svojim kolima da prica do beskonacno. Ili maksimalno mrzi plin (novi slobodnjak) ili se kune u njega (stari slobodnjak)

Odgovorno tvrdim da ne postoji slobodnjak sa 124-kom u crnu goru koju nema aftermarket senzore za parkiranje

Radi za firmu:
- Za firmu brate, opusteno, ne razmisljas ni gorivo, ni djelovi, boli te uvo, tvoje je da sjedes i da vozis, auto osigurano, dok nijesi pjan i dok ti je racun cist, ne razmisljas ni o cemu.

Kad ga pitas o autu...
- Moj brate, razdrndali su ga, posrali su se u njega, vidi mu hod mjenjaca, pogledaj! Samo pogledaj! Ako sam gledao nekog da salta ispod 3 iljade obrtaja, ovaj moj kolega nije normalan, djece mi, sve mu pricam, ali sta ces... Budala, jbg. Nego eto. Nije moje auto - firmino.


To su mi neke klasike nedje cu napisati sa ekstremima koje sam slusao

Ako ima ko sta neka podijeli