Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 138

Thread: Gradnja bazena

  1. #26
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Krajnje nehigijenski.
    nije kad ima bazen, samo plakne ruke u njega...

    evo vidim da ima par ljudi koji se u ovo kolko/tolko rayumiju- kako ide citav postupak gradnje bazena... prvo rupa, pa....

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,614
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,093
    Thanked in
    2,077 Posts

    Default

    Nije vladika rekao da želi bazen, to je rekao pokretač teme.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #28
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Vladika se ukljucio temi jer je zainteresovan za investicije u njegovoj zemlji.
    Naravno,on odavno posjeduje olimpijski bazen,kao i vise manjih 'civilnih' verzija.

    Послато са GT-I9192 уз помоћ Тапатока

  4. #29
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Dobra je stvar imati bazen cak i ljeti, nemoze se svaki dan na more ici. Nemam nikakav info ali se nadam da ces napraviti taj bazen i izmeracit' ljetos
    I ja se nadam, ali nije realno nazalost.

  5. #30
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AR156 View Post
    Ja zelim da svi forumasi,izuzev par pojedinaca imaju bazen i da svi zivimo kao stanovnici Monaka.
    Ali nemam ni ja neki info od znacaja.Znam samo da mi se svidja.

    Послато са GT-I9192 уз помоћ Тапатока
    Ako moze cipan cijeli da se odradi za 5-7 hiljada, ne pricam o bazenima od betona sa plocicama, onda to nije bas tolika investicija. Manja je to investicija od kupovine solidnog polovnog automobila starog 3-4 godine. Ono cega je mene strah je cijena odrzavanja jer su me isprepadali sa strujom hemikalijama i slicno.

    E sad sto je kod nas bazen pojam koji se povezuje sa ovima sto leze na parama, to je druga prica.

  6. #31
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Pisite odje
    Da li moze da se napravi bazen za nekih 10k
    Koliko je odrzavanje ?
    Dovoljno 7-8 x 3-4m?
    Preko zime ga prazniti ili bolje pokriti ?
    Citam da su sad ugradni bazeni popularni po evropi i dosta povoljni.
    EUROPOOL - FUTUREPOOL tako im je naziv ili druga "tehnika" ona j Poliesterski?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Prije nego sam krenuo u gradnju, detaljno sam ispitao što se nudi na tržištu CG, SRB i CRO. Tražio sam isključivo rješenja bez izrade betonske školjke.

    Uglavnom, ponuda se svodi na bazene izrađene od blokova stiropora ( ili varijacije na temu-metalna oplata, nestajuća oplata itd) sa folijom kao završnim slojem, poliesterske, polipropilenske, staklokeramičke.

    Ja sam se odlučio za polipropilenski, veličine 8 x 3,5, tako da bi se na tu dimenziju ograničio u odgovoru na pitanja.

    1. Može, ali sa najosnovnijom opremom , bez sređivanja terena oko bazena i uz dosta angažovanja oko cijele rabote.

    2. Godišnje održavanje je od 250-500 eur, u zavisnosti od opreme bazena.

    3. Za aktivno plivanje 8 metara u nije dovoljno, mada s godinama mi postaje taman..

    4. Polipropilenski se ne prazni, osim kada se mijenja voda, ista je preporuka i za ove sa folijom, pa čak i za betonske, jer kažu da veću štetu betonskom uradi mraz nego voda.

    Ugradni bazeni su popularni zbog vremena potrebnog za izgradnju, manja je kutara nego kod betonskih, a i jeftiniji su za izradu.

  8. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  9. #33
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Znaci li to da te taj tvoj bazen ispao skoro 15k ? :/
    Moram slikati da vidis dje sto se planira.
    Jer to je ozidana medja,kad bi se iskopalo taman kao kada bi izaslo
    Samo pitanje sta tu i kako odradit.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by Djalac; 04-02-20 at 10:14.

  10. #34
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Ja sam stavio dosta opreme za održavanje vode, prvenstveno da bi dobio na svojoj autonomiji, tako da bi se moglo reći da je koštao oko 15000, ali bez sređivanja terena (moram priznati da je teren bio katastrofa, pod nagibom i da sam morao prilagoditi veliku površinu uz bazen).

    Sa slike ne mogu baš dobro zaključiti poziciju, ali veoma je bitno da bazen bude na osunčanom mjestu, zbog grijanja vode a i užitka..

    Ako se odlučiš za gradnju, mogu ti prenijeti moja iskustva i dati sugestije na licu mjesta.

  11. #35
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nedavno cuh da se solidan bazen sa svom standardnom opremom moze napraviti za nekih 7-8 hiljada eura.

    E sad, ko ima kucu sa malo placa okolo, kao ja npr., ovo i nije tako prevelika investicija za ono sto se dobija.

    Ne kazem da nije dosta para, jeste itekako, ali tih 7-8 k je cijena nekog malo pristojnijeg polovnog auta.

    Ono cega me je strah je cijena odrzavanja. Neko kaze nije strasno neko kaze preskupo. Kao struja za pumpe je cak do 120 eura mjesecno, dok drugi kazu da nije jer mogu da se programiraju samo par sati u toku dana a da preko noci rade kada je jeftina struja. Iskreno nemam pojma ni koliko te pumpe imaju snage u Kw a onda bih nekako dosao do racunice.

    Dalje neko kaze hemikalije su 100 do 150 eura za cijelu sezonu od pocekta maja do sredine oktobra dok drugi kazu da su nesto manje od 100 eura mjesecno.

    Vjerovatno kapirate nedoumice. Ja sam se nameracio (mastam) da pravim jedan dimenzija 10x4 sa dubinom tu do 160 cm. Al definitvno se ne bih u to upustao ako bazen nosi tipa 150 eura mjesecno za vodu struju i hemikalije.

    Ima li ko sa iskustvom, svojim ili poznatih mu ljudi, da podijeli iskustva.

    Cuh i za neke bazene od pleksiglasa koje ti urade po dimenzijama, ti iskopas rupu a oni ga samo donesu i povezu sa opremom. Kazu da je to jos jeftinija varijanta.

    Baljda ima opcija da sam ozidas (par fizikalaca malo blokova sljunka i cimenta, uradis nesto tipa gipsa u boji i samo se navuce neka folija koja nije skupa a trajanje joj je 10 godina. E sad ne znam radi li ko ovu opciju i opciju sa pleksiglasom u CG.

    Realno, daleko sam od pocetka pravljenja bazena ali intezivno mastam☺ i razmisljam o opcijama koja daju vise za manje para.

    Koliko sam ukapirao najjeftinije je napraviti bunar i iz njega vuci vodu, al sad oko te struje za pumpe i hemikalija nisam siguran. Mozda ici na neku jeftiniju varijantu sa bunarom i za pocetak ga prazniti i puniti svake 3 nedjelje al mislim da je to ogroman posao sem za nekog ko ima vocnjake pa mu svakako treba nalivanje ogromnom kolicinom vode.

    Eto ja se raspisah.

    Sve ideje ili iskustva su dobrodosla.
    Evo Kimi,da ti razbijem predrasude...Bazen je velika investicija ali još veće zadovoljstvo.

    Bazen se ne može napraviti za 7-8000 eur, naročito ne ovaj koji si ti zamislio 10x4x1,6.

    Bazen se puni jednom u proljeće , a to je , u tvom slučaju, 60 kubika vode. Čini mi se da to ne bi trebala biti neka značajnija cifra.

    Pumpa može povući struje koliko i radijator zimi, jer ne radi non stop, već se uglavnom preko tajmera podesi da filtrira vodu dva puta po četiri sata dnevno.

    Jačina pumpe se izračuna da zadovolji potreban protok vode, za bazen od 40 kubika je dovoljna pumpa snage 700w.

    Što se hemije tiče, veoma je bitno koju opremu ugrađuješ. Ako ide osnovna oprema,samo filtriranje, bez kontrole vode, onda vodu moraš da kontrolišeš skoro na dnevnom

    nivou i da svakodnevno doziraš hlor i (u našem podneblju) Ph-. U tom slučaju trošiš više nego ako nisi štedio na opremi, ali opet je to daleko od ove cifre koju su ti rekli.

    Postoji dosta uređaja koji ti olakšavaju život, tipa hlorinatora, uređaja za proizvodnju prirodnog hlora na bazi elektrolize slane vode, uređaja za kontrolu i doziranje PH-, koji

    snižavaju troškove održavanja vode, ali pritom i puno koštaju u startu.

    Tačno je da postoji više tipova gotovih bazena od različitih materijala, ali ovo da je dovoljno iskopati rupu i oni ga samo donesu i povežu sa opremom jednostavno ne stoji..

    Ustvari, stoji sa gledišta onoga koji ga isporučuje, ali to je još daleko od završenoga posla. Tim prije ako se sređuje (a najčešće sređuje) teren oko bazena.

    Proizvođači najčešće imaju neke svoje oblike koje nude i ti moraš da se uklopiš u njihov asortiman. Mogu i da ga urade na licu mjesta, ali je onda iskop drugačiji i to opet više

    košta. Za ove gotove dovezene bazene važi da ne mogu biti širi od 3,5 metra i duži od 9 metara iz jednostavnog razloga što nam putna infrastruktrura ne podržava veće

    dimenzije, plus bi morao da imaš pratnju od starta do cilja, što opet košta.

    Ova opcija par fizikalaca, malo blokova ,šljunka i cementa ne stoji, jer je pritisak vode ogroman, naročito je izložen spoj pod-zid i sredine dužih strana bazena, đe i najčešće

    bazen popusti. Što se betonskih bazena tiče (inače nisam za tu opciju), isključivo treba uzeti provjerenog izvođača sa iskustvom.

  12. #36
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Svakome ko se zanosi da gradi bazen preporucio bih da se prvo prihvate odrzavanja necijeg bazena na jedno par nedelja.

    Sasvim sam siguran da ce ih proci volja za bazenom.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kvarni For This Useful Post:


  14. #37
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Svakome ko se zanosi da gradi bazen preporucio bih da se prvo prihvate odrzavanja necijeg bazena na jedno par nedelja.

    Sasvim sam siguran da ce ih proci volja za bazenom.
    Ne znam zasto to kazes..Sve to moze automatizovano..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. The Following 5 Users Say Thank You to Djalac For This Useful Post:


  16. #38
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Srećni radovi!

    Ušuška si ga, ne može bolje..Da je još prelivni put dvije strane, bio bi ka* iz raja...

  17. #39
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Svakome ko se zanosi da gradi bazen preporucio bih da se prvo prihvate odrzavanja necijeg bazena na jedno par nedelja.

    Sasvim sam siguran da ce ih proci volja za bazenom.
    Održavao sam bazen veličine 10x5m i dubine 1.35m.
    Slažem se sa ovim što si napisao, ne kažem da bazen nije lijep i dobar za uživanje ali ja sam svaki dan imao posla oko njega najmanje sat vremena. Bazen je inače porodični nije neki javni ali ima rabote oko toga masu.
    Iskren da budem ako bih sebi pravio bazen napravio bih neki manji, čisto da se čovjek rashladi i da uživa.
    This time next year we'll be millionaires

  18. #40
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Srećni radovi!

    Ušuška si ga, ne može bolje..Da je još prelivni put dvije strane, bio bi ka* iz raja...
    Hvala.Ide oko njega medja da bude prostora i na kraj bazena tamo.Nije prelivni Vidjecemo kako ce da ispadne.
    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Održavao sam bazen veličine 10x5m i dubine 1.35m.
    Slažem se sa ovim što si napisao, ne kažem da bazen nije lijep i dobar za uživanje ali ja sam svaki dan imao posla oko njega najmanje sat vremena. Bazen je inače porodični nije neki javni ali ima rabote oko toga masu.
    Iskren da budem ako bih sebi pravio bazen napravio bih neki manji, čisto da se čovjek rashladi i da uživa.
    Sta tacno radis sat vremena ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #41
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    kupa se hahaha

  20. The Following 2 Users Say Thank You to kupus For This Useful Post:


  21. #42
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Hvala.Ide oko njega medja da bude prostora i na kraj bazena tamo.Nije prelivni Vidjecemo kako ce da ispadne.Sta tacno radis sat vremena ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Neka su sa srecom radovi!

    A zar je bitno sta radi sat vremena, nista teze od 2 kg neces ponijet, ali ces sat vremena morati odvojiti
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  22. #43
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Tih sat vremena su ritual, a i zadovoljstvo. Još kad te prozovu Fernando..

  23. #44
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    kupa se hahaha
    Čistim 5min, kupam se 55min hahahaha


    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Sta tacno radis sat vremena ?
    Prvo uzmem "usisivač" i usisam bazen (nije mogao da radi onaj mali autić, radio je ali nije dobro usisavao) usisavanje ti oduzme dobro vijeme.
    Onda provjerim filtere, skimere, prskalice itd itd (dešava se da ženska kosa zapuši mrežice itd) inače bazen je bio ispod maslina pa je stalno bilo lišća.
    Sledeće što radim je kontrola vode, možda se ne mora raditi svaki dan ali je opasno ako je voda vruća pa onda PH ne bude dobar pa hemikalije nemaju dejstva (bilo je male đece na bazen i onda sam o ovome morao da vodim računa)
    Kada završim sa kontrolom vode onda ako treba dodajem hemikalije a ako ne onda je bazen spreman za kupanje.

    Bitno je da PH uvijek bude u normalnim granicama.

    Nekim danima kada stavim hemikaliju za zgrušavanje čestica kroz bazen moraš čekati da sve to padne na dno pa ga opet usisati.

    Jednom sedmično ili jednom u dvije nedelje sam radio šokiranje vode hlorom. Tada nema kupanja 24h.

    Sve ovo ti je da voda bude kristalno čista i lijepa kao na filmovima.

    EDIT: Neka je sa srećom izgradnja i da uživaš u njemu, ako treba bilo kakva informacija stojim na raspolaganju. Ne oko izgradnje (to ne znam) no oko održavanja vode :-)
    Last edited by sparky; 09-03-20 at 13:33.
    This time next year we'll be millionaires

  24. The Following 3 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  25. #45
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Pa sad nije bas potrebno sat vremena dnevno, sve zavisi od polozaja bazena tj. njegovog okruzenja, kvaliteta same pumpe i koliko opredijelis da pumpa radi. Ono ocistiti cetkom okolo i stranice bazena i preci mrezom je potrebno gotovo svakodnevno. Dvije do tri one vece tablete hlora koje sadrze u sebi algicide i prociscivace i ph minus po potrebi. Jednom nedjeljno usisati bilo bi dovoljno. Nesto u cemu najvise svi grijese je sto je bazen potrebno dobro oribati sa hemikalijama prije punjenja. U svakom slucaju nema ko se nije o jadu zabavio prve godine, poslije kad steknes rutinu i znanje je lakse. Naravno ne mozes ga toliko zapustiti da se ne moze rijesiti ali onda moras zvati ljude koji se profesionalno bave time. Mislim da im je 50 eura neka minimalna cijena jednog tretmana vode.

  26. #46
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Zaboravio sam četkanje i mrežicu.
    Oko usisavanja opet zavisi đe se nalazi bazen (kao što si napisao), ovo đe sam ja je bilo pola livada pola betonirano. Pazilo se da se ne unosi nogama u bazen ali đecu ne možeš baš kontrolisati, jer skaču sa strana itd.itd.
    This time next year we'll be millionaires

  27. #47
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Čistim 5min, kupam se 55min hahahaha




    Prvo uzmem "usisivač" i usisam bazen (nije mogao da radi onaj mali autić, radio je ali nije dobro usisavao) usisavanje ti oduzme dobro vijeme.
    Onda provjerim filtere, skimere, prskalice itd itd (dešava se da ženska kosa zapuši mrežice itd) inače bazen je bio ispod maslina pa je stalno bilo lišća.
    Sledeće što radim je kontrola vode, možda se ne mora raditi svaki dan ali je opasno ako je voda vruća pa onda PH ne bude dobar pa hemikalije nemaju dejstva (bilo je male đece na bazen i onda sam o ovome morao da vodim računa)
    Kada završim sa kontrolom vode onda ako treba dodajem hemikalije a ako ne onda je bazen spreman za kupanje.

    Bitno je da PH uvijek bude u normalnim granicama.

    Nekim danima kada stavim hemikaliju za zgrušavanje čestica kroz bazen moraš čekati da sve to padne na dno pa ga opet usisati.

    Jednom sedmično ili jednom u dvije nedelje sam radio šokiranje vode hlorom. Tada nema kupanja 24h.

    Sve ovo ti je da voda bude kristalno čista i lijepa kao na filmovima.

    EDIT: Neka je sa srećom izgradnja i da uživaš u njemu, ako treba bilo kakva informacija stojim na raspolaganju. Ne oko izgradnje (to ne znam) no oko održavanja vode :-)
    Sok hlor samo u krajnjem slucaju, na tabletice, pratiti svakidnevno stanje vode.
    Hlor sluzi za dezinfekciju vode (postoje i drugi sistemi, ali su komplikovaniji i skuplji), a da bi dezinfkecija bila efikasna treba prilagoditi pH (kod nas minus). Za hlor (kao i za sve uostalom) vredi latinska izreka: ,,razlika izmedju lijeka i otrova je u kolicini". Osim hlora i ph, koriste se jos dvije hemikalije: fokulant koji sjedinjuje cestice prljavstine da ista bude krupnija te da se moze ocistiti (povremeno se sipa, ne previse) i algicid, kako mu ime kaze ubija alge, mada, ako se voda dobro tretira, te pumpe rade kako treba moze se desiti da tokom cijele sezone nema potrebe za ovim. Trece je tzv. sok hlor koji se koristi samo ako se redovnim tretmanom ne mogu postici zeljeni efekti, te ukoliko su ogromni bazeni u slucaju icidenta (povracanje, dijareja) se sokira i nema kupanja nekoliko dana (kod manjih bazena se zamjeni voda).
    Preporuka, kada radite bazen ugradite interni vodomjer (bez prijavljivanja) cisto da bi ste mogli pratiti potrosnju (pogotovo ako vam je automatska dopuna) jer cete tako najpre primjetiti ima li kakve pukotine u sistemu. Da, bazen mora trosti vodu (ono sto se prospe i ispiranje filtera) ali to se otprilike unataci koliko je uobicajno. Uz jutarnji ritual ciscenja i provjere bazena jos upisivati i potrosnju nije veliki dodatni posao, a moze znaciti dosta.

    Sent from my Motorola 8400

  28. #48
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    322
    Thanks Thanks Received 
    918
    Thanked in
    467 Posts

    Default

    Djale,nije održavanje bazena bauk, ljudi znaju da zakomplikuju..

    Kao prvo, kvalitet ulazne vode-najbolje ti je sipati česmovaču iz vodovoda jer je već tretirana. Ako sipaš bunarsku ili iz cistijerne, moraš joj prvo uravnotežiti PH, a potom je tretirati algicidom i flokulantom, pa šokirati. Česmovaču možeš odmah šokirati, jer joj Ph bude u granicama. Šokiranje nije nauka, u kofu razmutiš šok hlor (zna se koliko grama na kubik vode) i sipaš pomalo šetajući se oko bazena. Ako se radi o porodičnom bazenu, šokiranje se radi samo na početku sezone ili ako se desi incident, najčešće sa đecom ili pjanim osobama. Ako mala đeca koriste bazen, preporučujem da im se stavi pelena.

    E sad, ako bi ugradio ovo https://www.poolplanet.com/en/salt-c...033300095.html , sipaš u tvoj bazen 200 kg soli i olakšao si svoj život za svakodnevno mjerenje i dodavanje hlora, nemaš mirisa hlora, ne blijedi kosa, niti peče koža poslije bazena. Pritom imaš osjećaj kupanja u slanoj vodi..
    Ako bi ugradio i ovo https://www.poolplanet.com/en/11-ph-regulation , dobijaš još više autonomije, ne kontrolišeš PH svako malo i ne dodaješ PH-, automatika radi, mjeri i dodaje koliko je potrebno.
    S obzirom na položaj tvog bazena, čini mi se da flokulant nećeš trebati, ili bar ne baš tako često. Za algicid, kao što reče Wulfy, ako se voda dobro prati-nema potrebe.

    Za postavljanje internog vodomjera se slažem, da je u pitanju prelivni bazen i automatska dopuna. Budući da je tvoj skimerski, lako možeš znati nedostaje li ti voda. Ođe bi te upozorio da ljeti, kad upeče, desi se da ispari i po nekoliko cm vode u par dana, tako da to nemoj da te uzrujava. Eventualno neki veći gubitak bi bio za brigu.

    Kao što iznad reče Rodion, prve godine ćeš steći iskustvo i rutinu, tačno ćeš znati koliko i kada treba čistiti, usisavati i kontrolisati vodu.

    I uživaj!

  29. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Znate li vi da je 1.5€ sat vremena na gradksom bazenu.
    Ako bi o ovome radio svaki dan da bi se mogao okupati...

    I ovako nije gužva više.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  30. #50
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znate li vi da je 1.5€ sat vremena na gradksom bazenu.
    Ako bi o ovome radio svaki dan da bi se mogao okupati...

    I ovako nije gužva više.
    Slusaj sada (ajde da vidim hocu li da zgadim kupanje u bazenu), znas li za onaj ,,tipicni" miris kada se udje u zatvorene javne bazene, pa kazu da se osjeti hlor? E, to nije hlor. Postoji pravilo da se prije ulaska u bazen covjek istusira. Zasto? Da se ne bi znojav ulazio u bazen, jer znoj sadrzi ureu (ima je i u mokraci). Kada se urea sjedini sa hlorovodonicnom kisjelinom (koja je produkt djelovanja hlora) nastaje taj ,,poznati" miris.

    Sent from my Motorola 8400

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 12:19
  2. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 10:29
  3. Divlja gradnja
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 14-12-08, 02:32
  4. 9 bazena
    By Stetni in forum Centralni
    Replies: 67
    Last Post: 03-09-08, 16:33
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •