Results 1 to 25 of 138

Thread: Gradnja bazena

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default Gradnja bazena

    Nedavno cuh da se solidan bazen sa svom standardnom opremom moze napraviti za nekih 7-8 hiljada eura.

    E sad, ko ima kucu sa malo placa okolo, kao ja npr., ovo i nije tako prevelika investicija za ono sto se dobija.

    Ne kazem da nije dosta para, jeste itekako, ali tih 7-8 k je cijena nekog malo pristojnijeg polovnog auta.

    Ono cega me je strah je cijena odrzavanja. Neko kaze nije strasno neko kaze preskupo. Kao struja za pumpe je cak do 120 eura mjesecno, dok drugi kazu da nije jer mogu da se programiraju samo par sati u toku dana a da preko noci rade kada je jeftina struja. Iskreno nemam pojma ni koliko te pumpe imaju snage u Kw a onda bih nekako dosao do racunice.

    Dalje neko kaze hemikalije su 100 do 150 eura za cijelu sezonu od pocekta maja do sredine oktobra dok drugi kazu da su nesto manje od 100 eura mjesecno.

    Vjerovatno kapirate nedoumice. Ja sam se nameracio (mastam) da pravim jedan dimenzija 10x4 sa dubinom tu do 160 cm. Al definitvno se ne bih u to upustao ako bazen nosi tipa 150 eura mjesecno za vodu struju i hemikalije.

    Ima li ko sa iskustvom, svojim ili poznatih mu ljudi, da podijeli iskustva.

    Cuh i za neke bazene od pleksiglasa koje ti urade po dimenzijama, ti iskopas rupu a oni ga samo donesu i povezu sa opremom. Kazu da je to jos jeftinija varijanta.

    Baljda ima opcija da sam ozidas (par fizikalaca malo blokova sljunka i cimenta, uradis nesto tipa gipsa u boji i samo se navuce neka folija koja nije skupa a trajanje joj je 10 godina. E sad ne znam radi li ko ovu opciju i opciju sa pleksiglasom u CG.

    Realno, daleko sam od pocetka pravljenja bazena ali intezivno mastam☺ i razmisljam o opcijama koja daju vise za manje para.

    Koliko sam ukapirao najjeftinije je napraviti bunar i iz njega vuci vodu, al sad oko te struje za pumpe i hemikalija nisam siguran. Mozda ici na neku jeftiniju varijantu sa bunarom i za pocetak ga prazniti i puniti svake 3 nedjelje al mislim da je to ogroman posao sem za nekog ko ima vocnjake pa mu svakako treba nalivanje ogromnom kolicinom vode.

    Eto ja se raspisah.

    Sve ideje ili iskustva su dobrodosla.
    Last edited by kimmi; 03-10-15 at 17:52.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 11:19
  2. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 09:29
  3. Divlja gradnja
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 14-12-08, 01:32
  4. 9 bazena
    By Stetni in forum Centralni
    Replies: 67
    Last Post: 03-09-08, 15:33
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 12:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •