Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 138

Thread: Gradnja bazena

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default Gradnja bazena

    Nedavno cuh da se solidan bazen sa svom standardnom opremom moze napraviti za nekih 7-8 hiljada eura.

    E sad, ko ima kucu sa malo placa okolo, kao ja npr., ovo i nije tako prevelika investicija za ono sto se dobija.

    Ne kazem da nije dosta para, jeste itekako, ali tih 7-8 k je cijena nekog malo pristojnijeg polovnog auta.

    Ono cega me je strah je cijena odrzavanja. Neko kaze nije strasno neko kaze preskupo. Kao struja za pumpe je cak do 120 eura mjesecno, dok drugi kazu da nije jer mogu da se programiraju samo par sati u toku dana a da preko noci rade kada je jeftina struja. Iskreno nemam pojma ni koliko te pumpe imaju snage u Kw a onda bih nekako dosao do racunice.

    Dalje neko kaze hemikalije su 100 do 150 eura za cijelu sezonu od pocekta maja do sredine oktobra dok drugi kazu da su nesto manje od 100 eura mjesecno.

    Vjerovatno kapirate nedoumice. Ja sam se nameracio (mastam) da pravim jedan dimenzija 10x4 sa dubinom tu do 160 cm. Al definitvno se ne bih u to upustao ako bazen nosi tipa 150 eura mjesecno za vodu struju i hemikalije.

    Ima li ko sa iskustvom, svojim ili poznatih mu ljudi, da podijeli iskustva.

    Cuh i za neke bazene od pleksiglasa koje ti urade po dimenzijama, ti iskopas rupu a oni ga samo donesu i povezu sa opremom. Kazu da je to jos jeftinija varijanta.

    Baljda ima opcija da sam ozidas (par fizikalaca malo blokova sljunka i cimenta, uradis nesto tipa gipsa u boji i samo se navuce neka folija koja nije skupa a trajanje joj je 10 godina. E sad ne znam radi li ko ovu opciju i opciju sa pleksiglasom u CG.

    Realno, daleko sam od pocetka pravljenja bazena ali intezivno mastam☺ i razmisljam o opcijama koja daju vise za manje para.

    Koliko sam ukapirao najjeftinije je napraviti bunar i iz njega vuci vodu, al sad oko te struje za pumpe i hemikalija nisam siguran. Mozda ici na neku jeftiniju varijantu sa bunarom i za pocetak ga prazniti i puniti svake 3 nedjelje al mislim da je to ogroman posao sem za nekog ko ima vocnjake pa mu svakako treba nalivanje ogromnom kolicinom vode.

    Eto ja se raspisah.

    Sve ideje ili iskustva su dobrodosla.
    Last edited by kimmi; 03-10-15 at 18:52.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Pošalji ovima mail sa pitanjima http://aquaplan.rs/, provjereno kvalitetni i sa dobrim odnosom kvalitet-cijena.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Pa napisi odje sto ti sve rekose

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    pitaj kvarnog, on je jedan napravio prije ljeta
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    10x4x1.6 ti je 64 kubika vode pa ti vidji. Mislim da je to velika dužina
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,012
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    122 Posts

    Default

    Jesto pocetna investicija do 10 hiljada ali onda pozelis da ga pokrijes da mozes da meracis cijele godine pa onda solarni kolektori za grijanje vode... Brzo to postane ozbiljna cifra ako oces potpun uzitak

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  7. #7
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pokrivanje bazena je veoma skupo. Pokriveni bazen sa grijanjem vode je luksuz koji malo ko moze da priusti.
    Moze covjek da pozeli i da ga napravi u kuci sa sve vodopadima, al to je izivljavanje.

    Investicija otvorenog bazena napolju ne bi smjela da predje 10k. E ako ces neke plocice bijesne, onda moze biti, ali ako povedes malo racuna valjda moze za znatno manje para.


    Nemam pojma, pogledah katalog sa ovog sajta http://aquaplan.rs/ sto postavi Remark, i svasta nesto ima i cini mi se da su dosta povoljniji od ovih u PG sto imaju centar na Zabjelo. Nedje cuh da imaju neki likovi u Ulcinju sto prave bazene od pleksiglasa, al ne znam kolko je to tacno.

    A ta investicija gradnje bazena, sa nekim kreditom da pomogne, se moze odraditi, ali je mene najvise strah od cijene odrzavanja. Ciscenje, struja, hemikalije itd.
    Neko mi rece da pumpe ne smiju da se gase preko zime jer zardjaju, a drugi mi rekose da mogu da se gase ali se podmazuju prije zime ili tako nesto.

    E ako znam. Raspitivao sam se, ali ocigledno nedovoljno. Ponadah se da neko ima iskustva koja bi mogao podijeliti odje.

    Nadjoh na http://www.termopool.com/montazni-bazeni.html celicni bazen sa velikim skimerom i uduvacem za cca 3.3 k eura. Jos kad bih znao valjaju li sto i sta sve treba kupit uz to.
    Last edited by kimmi; 04-10-15 at 01:53.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Digao bi kredit bazen da napravis ? Odrzavanje ce da ti pojede svake dva mjeseca neko putovanje recimo... Ako ti je vec gust bazen da imas kupi ovaj montazni jedan ...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,012
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    122 Posts

    Default

    I na kraju tolika investicija da bi ga koristio 3 mjeseca godisnje A zivimo na pola sata od mora i plaza. Manji zatvoreni je jedino sto bi mene privuklo da gradim da imam kucu. Zagrijavanje vode se da napraviti Suncevom energijom i kopanjem bunara na vecu dubinu a time se istovremeno rijesi i zagrijavanje i hladjene kuce. Toplotne pumpe cuda rade

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  10. The Following User Says Thank You to masster For This Useful Post:


  11. #10
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Znas kako. Da bi svaki dan otisao do mora treba ti minimum 300 eura mjesecno (samo za tunel i gorivo), da racunas parking da ne placas. Plus cimanje poslije posla u auto na 500 stepeni, guzva, trazenje parkinga.

    Ovako poslije rucka fino odmoris po ure, kafa pored bazena i buc u vodu.

    **** ga svako uzivanje kosta.

    I nije 3 mjeseca nego 5-6
    Last edited by kimmi; 04-10-15 at 12:36.

  12. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Previše želiš taj bazen i ne razmišljaš racionalno

  13. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Kimmi nemoj da pominjes investiciju kao sto je bazen od 10-15hiljada i kalkulacije stednje koliko te kosta gorivo do mora- u istoj recenici. Bazen se zbog ustede ne radi niti se razmislja kako ce se otplatit sam od sebe. A da je dobra stvar jeste i u pg moze 5mjeseci da se koristi. I ne moze bolja stvar u dvoriste od toga. Ali je to stvar koju pravis baaas kad sve zavrsis u Zivotu od nekretnina i to je na zadnje mjesto
    f6

  14. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Ja bih radio nesto 5x4 u vrh glave. Cisto da se covjek razladi a te olipmijske vidimo se. Prevelika to dodje investicija na kraju.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  15. #14
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Kimmi nemoj da pominjes investiciju kao sto je bazen od 10-15hiljada i kalkulacije stednje koliko te kosta gorivo do mora- u istoj recenici. Bazen se zbog ustede ne radi niti se razmislja kako ce se otplatit sam od sebe. A da je dobra stvar jeste i u pg moze 5mjeseci da se koristi. I ne moze bolja stvar u dvoriste od toga. Ali je to stvar koju pravis baaas kad sve zavrsis u Zivotu od nekretnina i to je na zadnje mjesto
    Stoji to sto kazes. Nije poenta mog posta bila da se bazenom ustedi, vec odgovor na to da je besmislica praviti bazen kad je more blizu.

    Nije jeftino ni ici na more svaki dan kolima.

    A sto se tice toga, ko nema zavrsenu kucu ne moze da razmislja o bazenu.

    E sad oko toga sta treba prije vise je stvar preferencija. Napraviti vikendicu nedje na planinu je duplo skuplje nego bazen u postojecem dvoristu. Bazen kosta koliko i pristojno polovno auto 3 godine staro.

    Bazen do 15k je betonski sa plocicama i to prave samo nasi koji ne znaju za drugo. To je preskup i prevazidjen nacin. Pa evo na ovom sajtu sto izbaci remark jedan od najvecih 11x5.5x1.5 europool gotovi kosta oko 3.2 hiljade eura, bez pumpi i ostalih drkalica koje su vjerovatno tu nedje oko dvije hiljade. Dva fizikalca da iskopaju rupu, uspes sljunak izravnas i zovnes ove da donesu gotovi bazen.

    Pa pricekat malo sa pumpama a fo tad se patiti sa mijenjanjem vode.

    Daleko sam ja od gradnje bazena jos. Jedino da nesto extrapovoljno iskoci kao opcija, zato se i raspitujem.

    Kolko sam ukapirao nije toliko problem pravljenje bazena, problem su troskovi odrzavanja. Stoga bih volio da utvrdim koliki su tacno mjesecni troskovi kad se sve sabere: hemikalije, struja i voda.

    A sto neko pomenu 5 sa 3 bazen. Moze i to i ugradi se onaj uredjaj koji gura vodu (pravi kao maticu) za plivanje u mjestu. Nego uredjaj kosta oko hiljadu i nesto eura.
    Last edited by kimmi; 04-10-15 at 15:36.

  16. #15
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    I na kraju tolika investicija da bi ga koristio 3 mjeseca godisnje A zivimo na pola sata od mora i plaza.
    nije 3 mjeseca, moze slobodno i 4mj da ga koristi odnosno 1/3 godine...
    za 30 minuta iz centra grada do mora mogu stici mozda jedino cetinjani i to do one cetinjske plaze koja se nalazi odmah ispod stopa... iz centra Podgorice ti treba u prosjeku sat vremena... jos toliko u povratku- to nije odmor vec napor...
    ukoliko neko ima sredjenu kucu i imanje, bazen je najnormlnija stvar koju bi trebalo napraviti... problem je sto mi jos uvijek na bazen gledamo kao na neki luksuz koji je nedostupan obicnim gradjanima... pa to je ozidana rupa sa plocicama, sprovedenim cijevima i pumpom... ok, znam da nije bas tako, ali je ovim majstorima profit sigurno 300 posto...
    Ako bi za 10 hiljada mogao da napravi kvalitetan bazen 10 sa 4-5 metara, prilaz i uredjenje oko njega, i da mu godisnji troskovi nijesu preko 500 eura, to sugurno ne bi bila promasena investicija...
    pa za toliko bi mu skocila i vrijednost kuce...
    Last edited by karamazov; 04-10-15 at 15:54.

  17. #16
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Bazen ti je dovoljan i 7x4 ili cak 7x3 (ovo ti iz iskustva pricam) da bi meracio i da bi cak mogao fino da plivas tu. E sad, za pocetak imas dvije vrste bazena, prelivni i skimerski, razlika je samo u opremi, cievima i sitnicama, i ne uticu previse na cijenu a trose otprilike isto. Za oba ti treba pored bazena jos jedna rupa - kompenzacioni tank.

    Kad izgradis bazen, kad uletis sa pocetnim kapitalom, odrzavanje nije toliko skupo, ako ga redovno odrzavas. Pumpe se programiraju da rade odredjeno vrijeme u odredjeno vrijeme. FIlteri su povezani sa pumpama i tajmerom i oni isto funckionisu. Za kucni bazen hemiju (hlor i minerale) ti je dovoljno da sipas jednom ili dva puta po sezoni. Sad sam zaboravio cijenu tacnu, ali to mogu da ti provjerim za 4 minuta.

    Kad ti dodje zima imas opet dvije opcije, da ispraznis bazen i da ga ne praznis. Moja preporuka je da se bazen ne prazni, jer od hladnoce i vlage pucaju plocice i fuge, sto otvara izolaciju koja ce isto da pkne vremenom i bazen ce da pocne da curi i da gubi vodu. E sad, ako ne praznis bazen, bilo bi korisno da ga pokrijes jer ces u suprotnom da nagrdis filtere kad ga budes pokrecao opet iduce sezone. Mozes da ga pokrijes ceradom koja se radi posebno za bazene i nije nesto precerano skupa, a bas je korisna (cak trpi odredjenu tezinu, tipa pas i macka mogu da pretrce preko nje da je ne puknu, a to je da bi mogla da izdrzi tezinu kisnice).

    Racunaj da ti je startni trosak 8000 - 11000 ako hoces klasicni bazen. Posle toga mozes da dodajes kijamet i kusur dodataka i egzibicija. Ja licno, kad bih pravio bazen, ne bih ga pravio bez Turbo Jet-a. Masina kosta oko 1500 eura, ali je to masina koja ti stvara struju i pravi od bazena rijeku bukvalno, odlicna je za plivanjei za trening. Ostale stvari kao recimo lastin rep, led sijalice, masazeri, to sve mozes da radis kako ti se svidi, s tim sto to moras da odredis u startu kad radis bazen, nema dodavanja kasnije posle par godina.

    Eto se i ja raspisah, ali ovo ti je samo mali dio price o bazenima
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  18. #17
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ono sto mene vise interesuje, u odnosu na klasicni bazen sa plocicama, su jeftinije varijante sa pleksiglasom, europool bazeni ili ovi celicni sa folijom kojoj je rok trajanja 10 godina, jer je pocetno ulaganje sa ove tri varijante znatno jeftinije (skoro upola).

    Posto vidim da pricas iz iskustva, interesuje me koliko je veci racun za struju u mjesecima kad rade pumpe, koliko su veci racuni za vodu i koliko otprilike kostaju hemikalije godisnje a koliko redovni servis opreme (pumpi).

    Bio bih zahvalan na priblizno tacnim informacijama.

  19. #18
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Za trosenje pumpi ne znam tacno, za hemikalije i servis cu se sjutra raspitati u firmi pa ti javljam.

    Ne znam tacno kako funkcionisu ove jeftinije varijante kod nas (ne radimo s njima jbg), a sto se folije tice to je samo jedna opcija oblaganja bazena (druge su plocice). Ta folija, odnosno neka vrsta gumenog hibrida je dobra kod oblaganja velikih bazena, jer je jeftinija od plocica (olimpijski bazen se pokriva jednom vrstom te gume), s tim sto ako ti se slomi neka plocica mnogo ju je jednostavnije zemijeniti nego kad se pojavi rupa na toj gumi. A i plocice ti ostaju koliko i bazen, ne moras da ih mijenjas..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  20. #19
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Radis u Saniteco group?

  21. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra je stvar imati bazen cak i ljeti, nemoze se svaki dan na more ici. Nemam nikakav info ali se nadam da ces napraviti taj bazen i izmeracit' ljetos
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #21
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja zelim da svi forumasi,izuzev par pojedinaca imaju bazen i da svi zivimo kao stanovnici Monaka.
    Ali nemam ni ja neki info od znacaja.Znam samo da mi se svidja.

    Послато са GT-I9192 уз помоћ Тапатока

  23. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ja bih volio da postanem vladika i da me svi u ruke ljube.

  24. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Krajnje nehigijenski.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #24
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Radis u Saniteco group?
    Nope, druga firma..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  26. #25
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Krajnje nehigijenski.
    nije kad ima bazen, samo plakne ruke u njega...

    evo vidim da ima par ljudi koji se u ovo kolko/tolko rayumiju- kako ide citav postupak gradnje bazena... prvo rupa, pa....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja KuĆe
    By MaJka2U in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 03-04-12, 12:19
  2. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 10:29
  3. Divlja gradnja
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 14-12-08, 02:32
  4. 9 bazena
    By Stetni in forum Centralni
    Replies: 67
    Last Post: 03-09-08, 16:33
  5. Gradnja
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 257
    Last Post: 18-08-07, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •