Results 1 to 12 of 12

Thread: Crnogorski telekom i zastarelost dugovanja

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default Crnogorski telekom i zastarelost dugovanja

    Siguran sam da veliki broj ljudi ima slican problem, pa sam temu stavio u Podforumu SVE I SVASTA, kako bi vidjelo najvise ljudi.
    Ako imate dugovanja starija od 3 godine ista je procedura. Prvo je potrebno sastaviti PRIGOVOR, i odnijeti ga da ga zavedu u T-CENTAR.



    Nakon toga TELEKOM ima rok da odgovori u roku od 8 dana. Ukoliko se to ne desi podnosi se zalba Agenciji za elektronske komunikacije, to moze da se uradi u elektronskoj formi. Posto u mom slucaju TELEKOM nije odgovorio u roku, ja sam se obratio agenciji.



    Odgovor agencije



    Novi odgovor agencije



    Odgovor TELEKOMA








  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Sto bi rekli stari,bog ti zdravlja dao spasices sa ovim mnogo mucenika koje doticni deru godinama a neznaju i nema ih ko uputiti na pravu adresu.
    Sad ovdje imaju komletnu istoriju sta i kako.cestitke 👍👍👍

    sa mog note-@ 🕓
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. #3
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravo na naplatu (prinudnim putem) računa za telefon, radio i TV pretplatu, struju, vodu, i sl. – ZASTARIJEVA u roku od 2 godine (za svaki račun, posebno).

    Zastarjelost – predstavlja GUBITAK PRAVA povjerioca da zahtijeva (od dužnika) ispunjenje obaveze (prinudnim putem, putem suda).

    Zastarjelošću – OBAVEZA NE PRESTAJE (ne gasi se, ne nestaje), ona ostaje, pa je dužnik uvijek može ispuniti – samo je POVJERILAC IZGUBIO PRAVO da je sudskim putem realizuje. Zbog toga, dužnik koji ispuni svoju zastarjelu obavezu (čak i ako nije znao da je zastarjela) – nema pravo da traži povraćaj.

    Sud NE PAZI na zastarjelost po službenoj dužnosti, već je potrebno da se na nju pozove sam dužnik(prigovorom zastarjelosti).

    Kad zastari glavno potraživanje – zastarjela su i sporedna potraživanja, kao što su potraživanja kamata, plodova, troškova, ugovorne kazne.
    files

    Kada dužnik prizna dug – zastarijevanje se prekida.Zastarijevanje se prekida podizanjem tužbe i svakom drugom povjeriočevom radnjom preduzetom protiv dužnika – pred sudom ili drugim nadležnim organom, u cilju utvrđivanja, obezbjeđenja ili ostvarenja potraživanja.

    Poslije prekida (priznanjem duga od strane dužnika, odnosno podizanjem tužbe od strane povjerioca) – zastarijevanje počinje teći iznova, a vrijeme koje je proteklo prije perekida – ne računa se u zakonom određeni rok za zastarjelost.

    Smatra se da PREKIDA ZASTARIJEVANJA NIJE BILO – ako povjeročeva tužba ili zahtev bude odbačen ili odbijen, ili ako izdejstvovana ili preduzeta mjera izvršenja ili obezbjeđenja bude poništena, odnosno ako povjerilac odustane od tužbe ili radnje koju je preduzeo.
    Ovo tvoje je ili bila dobra volja Telekoma (više im se isplati da ti uzmu pare kroz novi broj, nego da te jure za stari dug) ili je dug bio mali, pa nisu poslali na utuženje, ili i jedno i drugo. Telekom ni u jednom momentu nije bio u obavezi da briše dug, jer dug ne prestaje da postoji, što ti lijepo piše gore Dug ne prestaje da postoji, samo je prestala mogućnost da je prinudno naplate preko suda.

    Jednom kada predmet dođe na sud, nema zastare. Da je tako, niko Elektroprivredi i Vodovodu ne bi plaćao račune stare po 10 godina, a vidjeli smo da ima likova koji imaju i preko 10.000e duga koje su gomilali godinama.

    Lijepo ti gore piše da zastarijevanje se prekida podizanjem tužbe i svakom drugom povjeriočevom radnjom preduzetom protiv dužnika – pred sudom ili drugim nadležnim organom, u cilju utvrđivanja, obezbjeđenja ili ostvarenja potraživanja. I nije 3 godine, nego zastarijevanje nastupa nakon 2 godine.

    P.S. Zato npr ako ti imaš ugovornu obavezu 2 godine, i npr odlučis da ne plaćaš 2 mjeseca prije isteka ugovorne obaveze (naljutiš se na njih itd), Telekom ti nastavi obračunavati pretplate još 23 naredna mjeseca (iako je tebi istekla ugovorna obaveza) od zadnje tvoje uplate, i u 24tom mjesecu te preda na sud. Ugovor se ne može jednostrano raskinuti od strane Telekoma - jer ga ti nisi raskinuo, a da bi ga raskinuo prvo moraš platiti dug, i oni ti gomilaju pretplate sve do 24tog mjeseca. I to je potpuno zakonski legitimno, jer tako je koncipiran zakon.
    Last edited by MCMLXXXIV; 23-09-15 at 18:38.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Ne troluj temu!!! zakoj je jasan zastarijevanje posle 2 godine!!!

    sa mog note-@ 🕓
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Meni je interesantan odgovor od Telekoma u kojem oni pišu da je dug iz 2013 iako je dug iz 2003. Da je iz 2013 ne bi zastario.
    Znači nevjerovatno su aljkavi.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Zastarijevanje ne postoji, samo postoji zastarijevanje mogucnosti da se prinudno naplati dug. Telekom ima pravo nakon 50 godina da ti uskrati pruzanje usluge dok ne izmiris dug

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kad može da se isključi postpaid broj u tom sudskom procesu justicije, može se svašta. samo malo volje treba.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #8
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Naravno da moze sve. Nije Telekom oprostio dug zato sto su morali po zakonu, vec zato sto im je interes bio da sklope novi.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ne troluj temu!!! zakoj je jasan zastarijevanje posle 2 godine!!!

    sa mog note-@ 🕓
    Dajte ovom čovjeku za smirenje, mnogo se potresao.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Imas 12 poruka sad aj pali na drugu temu

    sa mog note-@ 🕓
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MCMLXXXIV View Post
    Ovo tvoje je ili bila dobra volja Telekoma (više im se isplati da ti uzmu pare kroz novi broj, nego da te jure za stari dug) ili je dug bio mali, pa nisu poslali na utuženje, ili i jedno i drugo. Telekom ni u jednom momentu nije bio u obavezi da briše dug, jer dug ne prestaje da postoji, što ti lijepo piše gore Dug ne prestaje da postoji, samo je prestala mogućnost da je prinudno naplate preko suda.

    Jednom kada predmet dođe na sud, nema zastare. Da je tako, niko Elektroprivredi i Vodovodu ne bi plaćao račune stare po 10 godina, a vidjeli smo da ima likova koji imaju i preko 10.000e duga koje su gomilali godinama.

    Lijepo ti gore piše da zastarijevanje se prekida podizanjem tužbe i svakom drugom povjeriočevom radnjom preduzetom protiv dužnika – pred sudom ili drugim nadležnim organom, u cilju utvrđivanja, obezbjeđenja ili ostvarenja potraživanja. I nije 3 godine, nego zastarijevanje nastupa nakon 2 godine.

    P.S. Zato npr ako ti imaš ugovornu obavezu 2 godine, i npr odlučis da ne plaćaš 2 mjeseca prije isteka ugovorne obaveze (naljutiš se na njih itd), Telekom ti nastavi obračunavati pretplate još 23 naredna mjeseca (iako je tebi istekla ugovorna obaveza) od zadnje tvoje uplate, i u 24tom mjesecu te preda na sud. Ugovor se ne može jednostrano raskinuti od strane Telekoma - jer ga ti nisi raskinuo, a da bi ga raskinuo prvo moraš platiti dug, i oni ti gomilaju pretplate sve do 24tog mjeseca. I to je potpuno zakonski legitimno, jer tako je koncipiran zakon.
    Nidje veze nema ovo sto ti pises, TELKOM i bila koja druga kompanija mora postovati sudsku odluku, tako da ako sud odluci da je zastareo dug, TELEKOM mora sprovesti tu odluku tj nema vise pravo na taj dug, a inace u T-Centru su prvo nudili da otvore novi racun ali da ce dug i dalje postojati, sto je odbijeno.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Nidje veze nema ovo sto ti pises, TELKOM i bila koja druga kompanija mora postovati sudsku odluku, tako da ako sud odluci da je zastareo dug, TELEKOM mora sprovesti tu odluku tj nema vise pravo na taj dug, a inace u T-Centru su prvo nudili da otvore novi racun ali da ce dug i dalje postojati, sto je odbijeno.
    Pa što plaćaš vodu? Ne mogu ti vodu ugasiti. Što iko ko živi u zgradi plaća vodu?

    Ovo je prepisan ZOO koji ti gore spominješ u dopisu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski Telekom | IMS
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 15-03-15, 17:56
  2. Crnogorski Telekom: Novogodišnja ponuda
    By Sale in forum Operatori
    Replies: 79
    Last Post: 12-12-11, 21:22
  3. Crnogorski telekom - 30 Mb/s
    By mićko in forum Internet
    Replies: 17
    Last Post: 01-06-10, 08:51
  4. Srpski telekom kupuje crnogorski
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 10-11-04, 13:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •