Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Beseda vladike Atanasija

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Beseda vladike Atanasija

    Vreme br. 639, 15.04.2004.

    Manastir Ćelije - Beseda, pod šatrom vladike Atanasija:
    Justin je fino mirisao

    Šta na latinskom znači reč nacija, ko su slugeranje i evroslinavci, ko je dao najveći doprinos istoriji čovečanstva, ko miriše, a ko smrdi, a ima i o čistim rukama Karadžića, koga neće naći...

    Već tradicionalno, 7. aprila, na Blagovesti, u manastiru Ćelije kod Valjeva, održano je sećanje na oca Justina Popovića, koji slovi za jednog od većih, i značajnijih teologa i duhovnika u pravoslavnom svetu – višetomna Žitija svetih, Filozofske urvine, Pravoslavna dogmatika... Otac Justin je na značaju dobio i zahvaljujući svojim učenicima, među kojima su najpoznatije četiri vladike SPC-a, Amfilohije Radović, Artemije Radosavljević, Atanasije Jevtić i Irinej Bulović. Ovaj put u Ćelijama su, na 110. godišnjicu rođenja i 25. godišnjicu upokojenja oca Justina, pored vernika iz Srbije i Crne Gore i prvih učenika, bile i vladike, Lavrentije, Jovan i Pahomije. Posle Svete arhijerejske liturgije, kojom prilikom je o blaženopočivšem ocu Justinu besedio vladika Irinej, usledila je Duhovna akademija pod velikom šatrom, gde se mikrofona dohvatio vladika Atanasije sa svojim programom.

    NIKOLAJ I CRNI: Vladika Atanasije je prvo upoznao prisutne da u Trebinju, gde je sedište Humske eparhije, postoji saborište i biblioteka oca Justina, gde je urađen jedan divan njegov lik, freska, iznad koga, na jednom svitku, stoji napisano – Cilj nam je sveta Srbija, cilj nam je iznad svete Srbije nebeska Srbija. Toj informaciji vladika je dao svoj potpis – Otac Justin je predstavnik te svete Srbije, a sada predstavnik nebeske Srbije.

    Posle uvoda vladika je odmah prešao na stvar – Napadaju nas braćo i sestre, draga deco, i komunisti, i posle njih neokomunisti i antikomunisti, a svi su isti, da smo nacionalisti, zato što su svi oni protiv srpskog naroda. A ako latinsku reč nacija, od glagola koji znači rađanje, prevedemo na srpski, to znači narod. Šta je narod, ono što se rodilo, ono što se razmnožilo, prema tome mi smo narodnjaci, nismo nacionalisti. Ali oni neće da budemo narodnjaci, hoće da budemo njihovi poltroni, da budemo odrodnjaci, odnarođeni, otuđeni, kao što ima slugeranja... u tome, nažalost, prednjači Beograd, a počeo je Novi Sad, Podgorica, koja se utrkuje da bude prva, Priština još ranije, i tako dalje. Otac Justin je bio narodni čovek, narodnjak. A šta je to narod, to su deca Božja, to su stvorenja Božja. Čim je Bog stvorio čoveka, stvorio je ženu, i rekao je rađajte se i množite se, i time je stvorio narod. Kad su se razmnožili i raširili, izabrao je jedan narod, jevrejski, da bi mu poslao sina svoga, koji će postati čovek da bi prizvao ostale narode. Pravoslavna crkva je u stvari zbir ostalih naroda. Niko nema zasluga, ni krivice, ako je Srbin, Rus, Francuz, Grk... Otac Justin se osećao Srbinom, i ako je iko kriv za to onda je Bog kriv, a Bog ne može biti kriv.

    Zašto su Srbi nacionalisti, zašto njima ne ide u korist da mi budemo vezani za svoj narod, i da taj dar Božji poštujemo. Niko ne govori koliko su Jevreji nacionalisti, koliko Nemci, Amerikanci, oni to zovu drukčije, američki strateški interesi. A gori su od fašista i nacista, ti isti Amerikanci, probajte da nagazite američke interese, gde su došli oni nameću svoje interese, nameću šovinizam. Po njima svi smo mi drugostepena civilizacija, zato što nismo kao oni. To su demonske pretenzije, zato, nemojte se bojati, pustite te evroslinavce po Beogradu, ima ih jedan kombi da ih skupite, dve Nataše, dve Sonje, dva, ne znam kako se zove, Mirko Đorđević, nažalost bili se dokopali prethodne vlasti, takozvane dosovske, gde se šljam okupio, nazadnjaci koji su usred Beograda demonstrirali svoja prava na nastranosti. I bio je ministar i potpredsednik Vlade takav jedan. Pa sve deca razbucala; tu se jedino udružili "partizanovci" i "zvezdaši". Pustite, ne treba se obzirati na njih, ali, nažalost, oni njih podržavaju i plaćaju. Kad biste ušli u biografije tih ljudi, kad biste ih videli izbliza, kakvi su, odma’ bi vam sve bilo jasno. Ne treba im pridavati važnost, ali ne treba se pribojavati od toga.

    Smirivši aplauze i ostale izraze bodrenja, Atanasije je nastavio: Ako je otkačeni Šešelj, koji je sav bio iščašen, govorio kojekakve gluposti, to se ne pripisuje narodu, ja sam davno govorio, ni četnici ni partizani nisu bili pravi izraz naroda. Nisu ni sadašnje stranke izraz srpskog naroda, zato ne prihvatajte te parole, nacionalisti, mi smo narodnjaci. Bog je hteo da nam sveti Sava bude to što jeste, da to bude vladika Nikolaj, otac Justin, ali oni nisu bili isključivi za druge narode, Nikolaj je u Harlemu crnce okupljao, davno pre onoga vođe crnaca iz šezdesetih, kako se zove, u Americi. Svaki od nas voli svako dete, svako ljudsko biće, otac Justin je voleo ptice, cveće, govorio, kako ćemo u raj bez toga.

    Pa je produžio: U istoriji čovečanstva se pokazalo, najveći doprinos čovečanstvu je dao jevrejski narod, posle toga grčki, pa onda možda sirijski, pa onda slovenski. Sloveni dolaze na treće mesto, među njima su Srbi možda među prvima, u svakom slučaju narod koji je dao velike doprinose. To nam ne daje pravo da ležimo na lovorikama, Karađorđe, pa se u ime Draže napiju četnici i prave gluposti, takve krajnosti nisu karakteristika ni četnika ni srpskog naroda, itd...

    PEĆINA APOSTOLA PAVLA: Pa je prešao na razradu programa: Ali da nas odrođuju od našeg naroda, i da budemo Evropa, hvala lepo, vraćamo ulaznicu za tu Evropu, govorio je Dostojevski, i govorio je otac Justin. Koja Evropa, jedan režanj severozapadne Evrope. Kad je meni u Tvrdoš došao Karl Bilt, tadašnji šef Bosne, nisam seo i rekao sam, dobro ste došli, ali znate li gde ste došli, došli ste na Balkan, došli ste na Svetu zemlju. Mi imamo pećinu apostola Pavla, crkvu iz 280. godine, gde su pronađeni temelji manastira cara Konstantina, grobnice iz V veka, mi smo stari narod. Znate li da su ne samo crkve i manastiri nego i štale hercegovačke starije od vaših palata i Američkog kongresa...

    Pa na pojedinosti: Svi oni znaju kako su se stvari odvijale, Markale i druge stvari. Sad oni pričaju o eksploziji u prizemlju ove dvojice sveštenika Starovlaha, Jeremije i sina Aleksandra, a oni bili na spratu. A ko je god video, ja sam došao do slika, sin je odmah bio mrtav, udarali glavu u zid, ostala kosa, nosa nema, na uho išla krv, oni su ubili njih. Oni nemaju noseve, prota je duže izdržo, nisu mu odmah razbili glavu, sat je tučen, čula popadija koju su zatvorili u podrum, pa kad je izlazila videla da je sin mrtav. Oni danas govore da su na aparatu, lažu, oni su ubijeni, prvo su pretučeni. Oni lažu i idu dalje, leteći Ešdaun, koga ja zovem aždaja, iako je to uvreda za aždaju jer je bezazlenija od njega...

    Pa na druge tačke i druge pojedinosti: U mom kraju, u mom selu, Srbin je čovek, komunisti nisu Srbi govorili smo, to su Turci, ne može samo krv i meso da bude karakteristika Srba. Otac Justin je za nebesku Srbiju bio, jer, braćo i sestre, nema krv i meso, da je Marko Kraljević, da je od Dušana Silnog, ništa samo je hrana crvima, ako nema veze s nebom, ako nemate u telu telo i krv Hristovu. Kad je otac Justin preminuo, svi ste videli, u ono vreme, u 1 i 20, sad je to otprilike, on je bio ko anđeo, beo, svetao, već je bio na nebu. Ja vam danas svedočim, 40 dana sam se molio za njega, nisam mogao više. Osećao sam da je to Božji čovek koji je uzet od Boga gore. I danas njegova soba, kad se sagnete, još miriše, iako su sestre prale i vetrile, eto, 25 godina, na onaj fini znoj koji je on imao. Ima ljudi s neprijatnim znojem, šta da radite, jadni muslimani pošto jedu loj. Znate šta se desilo u selu Brdarici, čovek bio dobar, svraćao ljude kući, putnike, jedno jutro svratio dvojicu, žena čista, posluženje, ali uzrujala se, jao oprostite, čistila sam, oprostite što mi smrdi, i tako nekoliko puta, jao oprostite što mi smrdi, otišli oni i čovek će, ludo jedna, oni smrde, a ne soba, bili muslimani, ona jadna nije znala. Jedan je musliman rekao u Bosni, lako je vama, vi se jednom okupate. Otac Justin je bio sveti čovek, imao je taj divan, fini miris, danas ga osetite u sobi kad dođete. On je bio Božji čovek i bez toga, ima trista drugih čuda.

    Pa je nastavio, sve tematski: To je Božji čovek, mi ćemo se na njega ugledati. Ljudski je posrnuti, pasti, ali nije ljudski tu ostati... Srpski narod ima poslovicu koju malo koji pravoslavni narod ima, Bože prosti ni u Bibliji nema, Pokajanje je najlepši i najmirisniji cvet ljudskog poštenja. Ovi se neće pokajati, za ove zločine oni optužuju nas, optužuju Srbe u Bosni, vi ste krivi što ini na Palama nisu našli Karadžića, kao da je Karadžić igla koju su mogli sakriti. Neće ga oni naći, neće ga naći, ali oni su kivni, a imam iz međunarodnih izvora pouzdan podatak od čoveka, za Karadžića nemaju podatak da je ratni zločinac, sve njegove naredbe su u skladu s međunarodnim pravilima, za Mladića je druga priča, kaže taj čovek, gađ’o je i bombardov’o, Karadžić je čistih ruku.

    Pa je završio, opet tematski – Otac Justin je nama bio nebeski čovek na zemlji, sad je zemaljski čovek na nebu. Mi imamo sad svoga čoveka gore na nebu, to je velika naša dobit, veliki kapital u ovom teškom vremenu, Bog nam je dao vladiku Nikolaja i njega, to je veliki znak Božji. Ko god je u pravoslavlju za njih čuo taj se poklonio i prekrstio. Više ga drugi poštuju i cene nego mi, ali hvala Bogu naš narod nije u tome zaostao, i ovo okupljanje u Ćelijama je znak čuda...

    Redakcijski izbor iz tonskog zapisa obraćanja vladike Atanasija na Duhovnoj akademiji

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dirljivo je koliko vremena vi posvećujete pravoslavlju

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi imamo sad svoga čoveka gore na nebu, to je velika naša dobit, veliki kapital u ovom teškom vremenu,
    karma ovo je dobra informacija i za tebe.

    mislim poslovno gledano i ti mores imat bolju vezu sa zvijezdama.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U NOVOM SADU SE POJAVIO LIST “BEZBOŽNIK” | 12:30 | Izvor: FoNet

    Novi Sad -- Na adrese više medija u petak je stigao primerak lista "Bezbožnik", u kojem su oštro kritikovani Srpska pravoslavna crkva i sve vrste organizovanih religija. "Danas smo suočeni s činjenicom da ljudi žive u okovima organizovanih religija, čiji je uticaj na svakodnevan život poguban po napredak čovečanstva jer se većina ratova još uvek vodi zbog nametnutih dogmi. Na prostoru gde živimo brišu se granice između sakralnog i svetovnog, a verski manipulatori od nas stvaraju meso za buduće sukobe", piše u uvodniku lista. Navodi se da inspiracija za pokretanje lista i njegov naziv potiču od činjenice da je list identičnog naziva i slične tematike izlazio u Rusiji dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka.

    U Impresumu lista, koji je besplatan i štampan na 12 stranica formata A4, navodi se da ga izdaje "Kolektiv DBPD, Odsek za borbu protiv organizovane religije O.B.O.R", a priložena je i adresa elektronske pošte [email protected]. Prema Impresumu, redakciju lista čine Gojko Stojčević, što je svetovno ime patrijarha Pavla, Risto Radović, što je svetovno ime vladike Amfilohija, a izmedju ostalih tu su i Branko Crvenkovski, Radoš St. Ljušić, Mel St. Gibson, Justin Popović, Gordana Pop Lazić. U Impresumu se navodi i da su poželjni nedozvoljeno kopiranje, distribuiranje i iščitavanje lista na javnom mestu. Tiraž lista je 500 primeraka, navodi se i dodaje da je štampan "u laboratorijskim uslovima".

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    Mi imamo sad svoga coveka gore na nebu, to je velika naša dobit, veliki kapital u ovom teškom vremenu,
    karma ovo je dobra informacija i za tebe.

    mislim poslovno gledano i ti mores imat bolju vezu sa zvijezdama.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A i vi uvijek nadjete neke ekstremne primjerke srpskog naroda da pokazete i pojasnite stanje u Srbiji .

    Po nacinu govora se vidi da taj vladika nije normalan covjek i da to sto govori nema veze sa ovozemaljskim zivotom .

    Samo me interesuje sto se sa ovim tekstom htjelo dokazati ?
    Hawkeye !

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo nije rekao janko ili savindan na forumu montenegrocafea vec [size=6]vladika[/size] spc-a, a ovaj govor je samo jedan od mnogih a odnosi se na sirenje politicke i religijske mrznje na prostorima sicg od strane svestenstva spc-a.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Atanasije je davno usao u pubertet. Dako skorije izadje.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    ovo nije rekao janko ili savindan na forumu montenegrocafea vec [size=6]vladika[/size] spc-a, a ovaj govor je samo jedan od mnogih a odnosi se na sirenje politicke i religijske mrznje na prostorima sicg od strane svestenstva spc-a.
    Dobro , to je poznato . Ne znam sto je to toliko bitno za buducnost Crne Gore . Nase svestenstvo stvarno nije na nekoj izrazitoj intelektualnoj visini , ali problem je ipak negdje drugdje . Oni samo govore sto narod zeli da cuje i ono sto politicari misle .
    U principu su manje bitni , zar ne ?
    Hawkeye !

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chingachgook
    Quote Originally Posted by Waterman
    ovo nije rekao janko ili savindan na forumu montenegrocafea vec [size=6]vladika[/size] spc-a, a ovaj govor je samo jedan od mnogih a odnosi se na sirenje politicke i religijske mrznje na prostorima sicg od strane svestenstva spc-a.
    Dobro , to je poznato . Ne znam sto je to toliko bitno za buducnost Crne Gore . Nase svestenstvo stvarno nije na nekoj izrazitoj intelektualnoj visini , ali problem je ipak negdje drugdje . Oni samo govore sto narod zeli da cuje i ono sto politicari misle .
    U principu su manje bitni , zar ne ?
    Kako nije bitno za Buducnost Crne Gore raspirivanje verske mrznje,razdora i netrpeljivosti,pogotovu sto to dolazi iz zvalavih usta jenog popa.Prema nekim podacima,taj fasista je jedan od najpopularnijih javnih licnosti u Crnoj Gori,pa ti vidi je li vazno ili ne.

    P.S. Ne zaboravi da je Crna Gora multi verska sredina.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobrusky samo da te ispravim u ovom slucaju se ne radi o afilohiju vec o vladici atanasiju.
    a naravno da ime i te kakve veze i sa crnom gorom i sa svim zbivanjima na podrucju balkana. ipak crkva ima kjucnu ulogu u formiranju medjunacionalnih odnosa na nasim prostorima.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    Dobrusky samo da te ispravim u ovom slucaju se ne radi o afilohiju vec o vladici atanasiju.
    a naravno da ime i te kakve veze i sa crnom gorom i sa svim zbivanjima na podrucju balkana. ipak crkva ima kjucnu ulogu u formiranju medjunacionalnih odnosa na nasim prostorima.
    Uh ,hvala Watermann,evo sad uocih. :oops:

    Ovasj Atanasije je jos gori i veci fasista od Amfilohija,pa u tom pogledu i nijesam pogresio puno.

    No ko ce im popamtit sva ta cudna imena nebeska?

    Hvala jos jednom.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobrusky, posto si dobro ipsljuvao Amfilohija, ne bi li bio red da se izvines mozda?

    Mozda je on pricao nesto pogresno, al' ga ispljuva ni krivog ni duznog ovaj put.

    Dizes halabuku oko svestenika, vladika.. Pa stani malo druze, koliko god neko lose pricao, ipak je to nekome nesto sveto, ne mos tako da pljujes.

    A cim neko kaze nesto oko muslimana skaces kako to nije tako..

    Sto bi sad trebali svi da skacemo kako odze po Afganistanu i seici, govore da treba ubit svakog hriscanina il' Amerikanca (manje bitno po nas) ako se moze jel? To recimo utice takodje na nas, al' niko ne prica..I kad kaze mi postajemo separatisti, nacionalisti.. Razmisli malo jebote.

    Precerao si koliko god htio da kazes to u dobrom smislu!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    No ko ce im popamtit sva ta cudna imena nebeska?
    Зар већ не можете запамтити имена Ваших предака?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto bi sad trebali svi da skacemo kako odze po Afganistanu i seici, govore da treba ubit svakog hriscanina il' Amerikanca (manje bitno po nas) ako se moze jel?
    Naravno da ne razdvajam,sve hodze,hadzije,alime,mule...koji zagovaraju,sire i podstrekavaju na rat i medjuversku mrznju bi stavio u istu vrstu sa Amfilohijem,Atanasijem,Filaretom,....i drugim izazivacima zla,a onda.....

    Zivio Lenjin!!!!!!!!!!!!!!!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    Dobrusky samo da te ispravim u ovom slucaju se ne radi o afilohiju vec o vladici atanasiju.
    a naravno da ime i te kakve veze i sa crnom gorom i sa svim zbivanjima na podrucju balkana. ipak crkva ima kjucnu ulogu u formiranju medjunacionalnih odnosa na nasim prostorima.

    Govor ludila ( vise nego govor mrznje ) postoji kod dijela svestenstva SPC . Pitam da li vi mislite da ovako razmislja bas svaki gradjanin Srbije .
    Ja vam kazem da su ovo samo losi primjeri .
    Bez obzira sto je zamijenio vladike , greska kod Dobruskog i Watermana kao postavljaca posta , je ipak samo u tome sto su pokusali ovo glupavo besjedovanje predstaviti kao vecinsko razmisljanje u Srba .
    Nije bas tako.
    Hawkeye !

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako prosjecno razmisljaju gradjani srbije mozes i sam zakljuciti listanjem ovog foruma.

    [size=6]FORUM RTS-a[/size]

    a to i takvo prosjecno razmisljanje jeste posljecica uzrokovana izjavama od upravo ovakvih i slicnih tipova.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laufer**
    Atanasije je davno usao u pubertet. Dako skorije izadje.
    Vladika Atanasije je pao i zestoko se povrijedio (kicma), od tada je pod jakim sedativima.

    Radi se o covjeku koji je zestoka antimilosevicevska struja bio i u vrijeme morao da se sklanja iz Beograda. Svi sem jednog od Justinovaca su bili vrlo glasni protivnici rezima koji ni Vremenu a ni politickim predstavnicima segmenta populacije kome se Vreme obraca nijesu smetali (ni najmanje) kad su pricali i radili protiv SMrada, vec se uzorno i sa dosta teksta pricalo o svim tim desavanjima.

    Ovo sto "Vreme" sad koristi da objavi, nije toliko sporno sto se tice ove i ovakve price koja zna da se cuje od svjestenika SPC (bice da ih ima glasnijih i radikalnijih od Atanasija), vec zbog elementarnog funjarluka sto su odabrali da razapinju bas njega. Dno dna i koriscenje svih sredstava u hajci na SPC.

    Pasusi gdje izvrcu ruglu Atanasijevu pricu o pokojnom Ocu Justinu su tek liseni osjecaja za trazenje granice izmedju onoga sto svjestenik (covjek, time gresan) prica i onoga sto je dio religije kojoj svaki svjestenik po definiciji pripada.

    Pamflet, usmjeren na uzak (potrosacki) segment ovakvog huskanja. Pucanj u bici za radikalizaciju obezglavljenog DS-a i nasilnom utapanju te politicke stranke i njenog birackog tijela u GSS++. Sonja i Natasa mora da zadovoljno trljaju ruke, a nece ni Jeronimu krivo bit.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sto bi sad trebali svi da skacemo kako odze po Afganistanu i seici, govore da treba ubit svakog hriscanina il' Amerikanca (manje bitno po nas) ako se moze jel?
    Naravno da ne razdvajam,sve hodze,hadzije,alime,mule...koji zagovaraju,sire i podstrekavaju na rat i medjuversku mrznju bi stavio u istu vrstu sa Amfilohijem,Atanasijem,Filaretom,....i drugim izazivacima zla,a onda.....

    Zivio Lenjin!!!!!!!!!!!!!!!
    Pa sto bi mi sad trebali da kazemo kako je Islam ratnicka vjera jel?
    Tu cete odma nac milione argumenata da nije, al' da preskocite govor covjeka pod sedativima necete..

    E po***** vam se na sve te argumente kad obraza nemate.. No, ne znam ni sto pricam kad ste takvi..

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chingachgook
    ... kod Dobruskog i Watermana kao postavljaca posta , je ipak samo u tome sto su pokusali ovo glupavo besjedovanje predstaviti kao vecinsko razmisljanje u Srba .
    Nije bas tako.
    Da, impresionisticki stil Kandic-Biserko... bitno je sta kaze jedan penzionisani vladika a uporno se pokusava zaboraviti cinjenica da su SRS+SPS u Srbiji dobili 35% glasova a tzv. demokratski blok 65%.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Da, impresionisticki stil Kandic-Biserko...
    to ti o ovim cinkarosima istine o sedmom bataljonu (pored ostalog naravno).
    Quote Originally Posted by SKOJ
    bitno je sta kaze jedan penzionisani vladika
    mnogo nesto aktivan ovaj penzioner, jos bivsi opozicionar kakva li je tek bivsa pozicija moze se samo zamislit.
    Quote Originally Posted by SKOJ
    a uporno se pokusava zaboraviti cinjenica da su SRS+SPS u Srbiji dobili 35% glasova a tzv. demokratski blok 65%.
    i ovo lupanje jos zoves cinjenicom. sve li su ti cinjenice takve boze dragi.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa sto bi mi sad trebali da kazemo kako je Islam ratnicka vjera jel?
    Tu cete odma nac milione argumenata da nije, al' da preskocite govor covjeka pod sedativima necete..
    ratnicka vjera :lolblue: :lolblue:

    obzirom na epitete koje si lijepio ovuda na sav glas i to ne prema bladenu ili nekoj drugoj licnosti vec prema religiji u totalu sa ovim ratnicka jos ces ispasti demokrata. znas ti i bolje.
    Quote Originally Posted by sh0cker
    E po***** vam se na sve te argumente kad obraza nemate.. No, ne znam ni sto pricam kad ste takvi..
    i ja kazem da se slazem.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    mnogo nesto aktivan ovaj penzioner, jos bivsi opozicionar kakva li je tek bivsa pozicija moze se samo zamislit.
    Ma je l' ovo pise covjek koji me je koliko juce ovdje prozivao da poturam jeftinu propagandu pod motom "SVI SU ONI ISTI", zaboga?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    to ti o ovim cinkarosima istine o sedmom bataljonu (pored ostalog naravno).
    Poznate i kao antiratni profiteri...


    Quote Originally Posted by Waterman
    Quote Originally Posted by SKOJ
    a uporno se pokusava zaboraviti cinjenica da su SRS+SPS u Srbiji dobili 35% glasova a tzv. demokratski blok 65%.
    i ovo lupanje jos zoves cinjenicom. sve li su ti cinjenice takve boze dragi.
    Evo ti link na rezultate pa saberi. Ako ti ta komplikovana racunska operacija ne prevazilazi sposobnosti.

    http://www.cesid.org/rezultati/sr_dec_2003/index.thtml

    Mada vjerujem da ces, po sabiranju, doci u iskusenje da precutis ovu pricu

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apatrid
    Ma je l' ovo pise covjek koji me je koliko juce ovdje prozivao da poturam jeftinu propagandu pod motom "SVI SU ONI ISTI", zaboga?
    Quote Originally Posted by Apatrid
    Ovo sto "Vreme" sad koristi da objavi, nije toliko sporno sto se tice ove i ovakve price koja zna da se cuje od svjestenika SPC (bice da ih ima glasnijih i radikalnijih od Atanasija), vec zbog elementarnog funjarluka sto su odabrali da razapinju bas njega. Dno dna i koriscenje svih sredstava u [size=6]hajci na SPC[/size].
    sta reci na ovo. ti si sam svjesan "masnih" prica svestenika SPC-a (i radikalnijih od ove) a opet ni pet ni sest stitis vladiku jer je bio "opozicionar" milosevicu i istovremeno optuzis "vreme" zbog hajke na SPC i njene nedodirljive "politicare".

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •