Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 163

Thread: Turkmenistan,Tadzikistan,Avganistan

  1. #76
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pratim, ali u jednom momentu mi je postalo "previse" i imadoh osjecaj da izmisljate... ja shvatih da su se vratili kuci u Bd. Jedva cekam nastavak

  2. #77
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pratim, ali u jednom momentu mi je postalo "previse" i imadoh osjecaj da izmisljate... ja shvatih da su se vratili kuci u Bd. Jedva cekam nastavak

    Da vratili smo se l neostvarenog treceg dijela . Iran . Irak . Turska . Ako ima zaintetesovanih da nam se pridruze tu smo .
    Ako ste pratili temu od pocetka vidjecete da i na ovom a i na drugim putnim forumima skoro godinu dana trazimo saputnike . Nazalost nismo imali razumjevanja .
    Za sad turu koju planiramo tj ono sto nismo ostvarili zaista bi voljeli imati saputnike .

    Vjeruj ovo sto pisem nije no bleda trecina sto smo dozivjeli . Dio nijr za javnost , dio je toliko nevjerovatan da bivsigurno rekli da iznisljamo .
    Dogadjaj koji sam opisao sa premlacivanjem i otmicom je toliko ublazen u pisanju da nije ostalo ni trecina od onoga sto se zaista desilo . Ali nije sve za javnost . A to je samo jedan takav susret .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by brodomaketar; 10-08-16 at 18:36.

  3. #78
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zaboravismo i na vrucinu i prasinu i znoj samo da smo u busu i zivi .
    Ali ne lezi vraze posle deset minuta nova kontrola , i bukvalno svakih par kilometara . Shvatam da smo ovaj dio puta kontrolisu talibani u svakom smislu . Ceste su zastave i natpisi koje gledamo kod pripadnika isila . Ne pitamo nista . Nekada je spas u neznanju .

    Uglavnom kotrljamo se orema Kandaharu . U busu se samo zivotinje cuju . Neko spava , neko kunja , a vecina puse . A mi gledamo nepregledna polja maka i konoplje indijske naravno . A medjunarodne snage kao fol traze polja da bi ih spaljivali . Ako idete kilometrima i vidite toliko polja a oni ih ne vide tu nesto ne stima .

    Odjednom uniformisana kontrola . Znak da smo blizu grada . Sada ce sve dok stignemo biti naizmenicno policijske i vojne kontrole .
    I saobracaj se pojacava . U rano popodne stizemo .
    Kandahar je jedan od par gradova (5-6) tu oko 300 hiljada stanovnika (uz Kabul koji ima dva miliona ) to su jedini zaista gradovi u Avganistanu . Ostalo su bas mali gradici i sela . Tipicna ruralba zemlja .

    Kandahar je do sada najruzniji grad u kojem boravimo . Ljudi su relativno neljubazni ili mozda je tacnije nepovjerljiviji . Tek mi je sedmi kojeg sam pitao za hotel uooste nesto rekao , ovi predhodni su maltene pobjegli ko opareni . Doduse treba ih razumjeti grad koji svako malo prelazi iz jedne u druge ruke . Plus sverceri , proizvodjaci i slicni .
    Inace nema sta da se vidi . Prljavstina , otvorena kanalizacija , guzva , haos , vika , dreka .
    Smjestamo se u hotel (kako to otmeno zvuci hotel za nesto sto ni drumsko svratiste iz doba Turaka nebi moglo biti ) .
    Ostavljamo stvari i idemo malo da vidimo kako grad "dise". Vec planiramo da odmah ujutro nastavimo dalje prema Heratu i granici sa Iranom . To je daleko najopasniji dio puta . Od plemensko vjerskih svercerskiih ratova i sukoba . Bilborda nema ovdje ali ponekad ima neka rekklama po zidovima . Uglavnom politicke poruke .

    Kad ono znate nesto vidite krajickom oka . Vratimo se i vidimo sjutra je utakmica busakasija (Bushkashi) . To je ono kad ubijete ovcu otkinite joj glavu i ubacite medju dvadesetak konjanika koji trebaju da je ubace u rubu protivnickog tima .
    Odlazemo put za prekosutra a sjutra idemo da gledamo .

    Kupujemo flasiranu vodu , po vec uhidanoh semi kupujem veceru , koja nam je i dorucak . Zahvaljujici antibioticima i loperamidu za sad nemamo problema . Protiv komaraca mazemo debele slojove . Ove rode sve prenose i malariju i dengu i sve ostalo moguce i nemoguce .
    Kupili smo i duvana , to moramo imati tj ja to moram imati jer mislim da vise bodete oci bez toga nego zbog boje koze .
    A to je duvan u najsirem smislu rijeci . Has je vjerovatno u u tome bar 99posto . Valjda je ionako mnogo jeftiniji od duvana za nabavku .
    Odustalu smo da se trudimo da zaspimo , tolika je vrucina , tolika je buka , smrad i sve ostalo da smo srecni ako uspijemo odspavati bar dva tri sata . Ionako smo toliko puni utisaka da smo i u najboljem hotelu tesko bi zaspali . Pogotovo posle onoga sto smo danas vidjeli .

    Mogli bi stici pjesje do stadiona ali bi cesto morao gkedati u telsfon zbog mape pa ipak izimamo taxi .
    Sad zastitnici prava zivitinja nek zatvore oci .
    Puno je konja i to bas lijepih , konjanici ih timare i pripremaju . Publika , 99posto muska . Uveliko navija . Kupujemo kartu . Ulazimo . Teren je livada tj nije livada jer nema trave , samo zemlja sa dvije rupe na dva kraja . Izlaze sudije valjda sa ovcom , zivom . Ja shvatio da igraju sa mrtvom . Izlaze i konjanici sa konjima ali ih vide ne jasu ih . Kapiteni ekipa drze ovcu , glavnu sudija je kolje , kida joj gkavl . Jedan pa drugi kapiten u nekom ritualu pustaju krv po konjima .
    Ostavljaju je na centru , oni se povlace . Penju se na konje i na znak sudije krecu . Sav cilj je uzeti ovcu i ubaciti je u rupu protivnickog tima . Zvuci kao samo ali nije . Dok jurite sa ovcom protivnicki tim ce sve uraditi da vam je otme . Vrlo vrlo grupa igra , nisu dozvoljeni udarci ali kada se stalno desava da sa ovcom i igrac poleti na zemlji a konji preko . Svako malo nekoga iznesu sa terena . Publika je u delirijumu .
    Utakmica je sa prekidima trajala skoro tri sata . Atmosfera je prava derbi .
    Vracamo se u hotel , cak je neko uspio i da me izdzepari .
    Ali nihe se usrecio . U ruksagu stavim vodu , peskir , maramice i slicno i da . Stavim lazni novcanik ,njega nek nose . Pravi nosim kao nanogicu sto je nemoguce sem brutalnim fizickim napadom ukrasti .
    U povratku posjecujemo groblje americkih bespilotnih letilica .
    Malo jos bazamo besciljno ali vrlo nezanimljiv grad .
    Ujutro idemo za Herat i to opet duzom linijom .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #79
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    [/B]
    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Kupili smo i duvana , to moramo imati tj ja to moram imati jer mislim da vise bodete oci bez toga nego zbog boje koze .
    A to je duvan u najsirem smislu rijeci . Has je vjerovatno u u tome bar 99posto . Valjda je ionako mnogo jeftiniji od duvana za nabavku Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sad je meni jasno.... to si ti sve zamisljao dok si pusio na terasi sa bazenom onog luksuznog hotela... :bee:

    A priznaj nam da si namjerno ostavio Iran, Irak, za novo putovanje...nisi ti tip za selo. Sta je jos u planu - Somalija? :-)

    Ja imam razumijevanja za vas drajv, ali se evo javno prijavljujem da sadim bobice, povrce, vocke i travke kad odlucite na selo da se skrasite i privredjujete. Sadim i slusam ovaj dio sto kazes da nije za javnost :-D :-)

  5. #80
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Jes. NE mlatite.
    Bas treba da povjerujeno da covjek oce da pali po forumu, ali je to godinama planirao unaprijed pa je otvorio topic prije 11 mjeseci I zvao ljude da idu sa njim, da bi vas sad lakse primio na dozivljaje.

    A nekate tako vi svega. Pustite covjeka na mir.

    @ Brodomaketar.
    Cekamo nastavak




    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by kimmi; 11-08-16 at 15:14.

  6. #81
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Izvinjavam se sto sam naivno vjerovao da ljude zanima nesto van utabanih staza .
    Ocigledno da nije tako .

    Molim moderatora da takljuca temu
    P.s. na mom fb profilu ima fotografija koje prate pricu .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  7. #82
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Neka, zaBoga. Đe su mladi, tu je i šala.
    Ja ne volim duge postove jer slabo ko umije pažnju održati, ali ovu temu pratim čak i ja. A između redova drugih komentara se vidi da i oni čitaju. Nu de re.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #83
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Nema potrebe da odustaješ zbog zluradih komentara zavidnih ljudi... Pošto velika većina nas, da ne kažem svi, nećemo nikada imati priliku ili hrabrost da idemo u te zemlje, zadovoljstvo je čitati iskustva iz prve ruke nekoga sa naših prostora ko je bio tamo... Svaka čast još jednom...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  9. #84
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Izvinjavam se sto sam naivno vjerovao da ljude zanima nesto van utabanih staza .
    Ocigledno da nije tako .

    Molim moderatora da takljuca temu
    P.s. na mom fb profilu ima fotografija koje prate pricu .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Brodomaketar,

    Molio bih te da zbog jednog ili dva forumasa ne prekidas sa pisanjem jer je ovo jedna od najinteresantnijih tema na ovom forumu.

    Ako se pak ne budes predomislio, molio bih te za fb profil na pp da pogledamo te slike.

    Ko sto nedje ranije napisah, naklon do poda za mooda do poda.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  10. #85
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I meni FB profil na pm ako moze. Jedini dugi postovi na cijeli forum koje procitam bez preskakanja su na ovoj temi, tako da bi te i ja zamolila da ne prestanes sa pisanjem. Hvala.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne moras radi par bogalja prestajati.

    Ako neko dobije i meni fb neka dods

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  12. #87
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Au sad vidjeh ovo.

    Brodomaketar, javno ti se izvinjavam za prethodni post, nikakva zluradost, cinizam niti bilo sta slicno, samo malo humora dok cekamo novi post

    Shvatam da je nakon vidjenog/prozivljenog isti precijenjen, ali neki su shvatili salu a neki ne.

    Izvini Čovjece :-/

  13. #88
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    398
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Šefe nastavi jer je ovo brutalno dobro.
    I fb profil bio bih zahvalan i ja

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  14. #89
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    765
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    I meni salji sefe.

  15. #90
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Pridružujem se zahtjevima za FB profil ☺

  16. #91
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Pogodi vas kada vas neko sa pedeset i nesto gidina kaze da izmisljate i lazete .
    Imam dovoljno i godina i dovoljno sam tiga prosao u zivotu da mi ne treba nikakvo dokazivanje .
    Prvenstveno je nasa zelja bila da imamo drustvo za put , a posle toga da koliko umujemo otkrijemo lice nekih zemalja koje se ne posjecuju .
    Volio bi oni koji kazu da izmisljam da samo nesto procitaju o Avganistanu , moze cak i cnn nebitno i vidjece koliko je moj tekst uljepsan .
    Neko spomenu Somaliju , bili tamo . Korumpirana zemlja ali ni djelic opasna kao Avganistan .
    Za fb nije frka . Potrazite me pod zlatko golubovic .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  17. #92
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Daleko od toga da pogadja, zaista godine nemaju veze ni sa cim, bar meni. I za prethodno - hvala.
    Cisto se dodatno pojasnih, radi posjetilaca (a i sama posjecujem temu).
    Vasa dobra volja i vas izbor.

  18. #93
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Turkmenistan,Tadzikistan,Avganistan

    Slike iz Avganistana ti nisu public, tako da ne mogu da se vide. A friend request ne moze da ti se posalje jer si full


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  19. #94
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Slike iz Avganistana ti nisu public, tako da ne mogu da se vide. A friend request ne moze da ti se posalje jer si full


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znam to . Oslobodit ce se mjesto za prijateljstvo .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #95
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Jesu ovo neki postovi pobrisani?

  21. #96
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Jesu ovo neki postovi pobrisani?
    Da , obrisao sam ih .
    Zato sto su me iz sale ili iz zbilje optuzili da izmisljam i da lazem .


    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  22. #97
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Vidim neki stariji si lik, valjda si kroz zivot naucio da uvjek postoje zavidni ljubomorni i tako ta neka vrsta ljudi koja samo baci komentar koji vrlo cesto veze sa vezom nema al ono da se vidi da su saljivdzije. Sto se obazires na to kad te velika vecina podrzava i ovakve stvari rijetko se gdje moze procitat i to jos iz prve ruke...
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  23. #98
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    @brodomaketar, vjerujes li da bar pet mojih drugova koji nisu ni registrovani i nikad nisu se ni pojavili na ovaj forum do ove teme prate sta pises, daj nastavi da pises i ja bar tri puta dnevno kliknem na temu da vidim ima li sta novo..

  24. #99
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @brodomaketar
    neces valjda zbog nebitnih likova ili ovih sto su sigurno nimalo zlonamjerno salu neku napisali da nam prekines najbolji putopis koji smo u zivotu citali???????
    P.S. Ja sam iz BD i ne znam covjeka licno ali znam ko je i znam da je nevjerovatan kada su putovanja u pitanju!
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  25. #100
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Sjajno...

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pakistan ? Avganistan ?
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-15, 17:34
  2. Avganistan - Srce Crne Gore
    By cpu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 138
    Last Post: 04-01-11, 17:03
  3. Silovanje u braku (Avganistan)?
    By Kliker17 in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 12-08-09, 21:28
  4. Crnogorski vojnici u Irak i Avganistan?
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 29-02-08, 03:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •