Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 163

Thread: Turkmenistan,Tadzikistan,Avganistan

  1. #126
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Dobra priča ali fale fotografije.

  2. #127
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Bice fotografija kad izadje reportaza , treba ovih trista strana predugovora rascivijat sto i kako .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  3. #128
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Opet sve iscitah, fenomenalno ako ima reportaze ili fotografija dajte link do njih... i hvala.
    Tu es mon héro!

  4. #129
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Natankani ste sada emocijama za tri života. Obični putnici u pojedinim zemljama, naglašavam - OBIČNI, pa ni u snu burazere. Svako slovo pažljivo iščitah, bilo je zadovoljstvo putovati sa vama... poštovanje!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #130
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovako nešto ni pokojni Željko Malnar nije prošao. Svaka čast.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #131
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Al sve se mislim, kako li je onim sužnjima što to prolaze svaki dan...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #132
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo bih što radije od slušao ovo uživo na nekoj tribini..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  8. #133
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Reportaza za najcuveniji naucno putopisni casopis je na cekanju . Predugovor je na 301 stranici . I na kraju smo zapeli oko dvije stvari . Prva da smo nasli i kontaktirsli sve i svakog preko tamnog neta i da smo bili u busu sa toliko najcistijeg heroina samim tim i u dodiru sa njim . Traze da to izbacimo . Po njihovom zakonu ako reportazu autorizujemo priznajemo moguce kontakte sa isilom i ucesce u prebacivanje droge . Kazna do nekoliko dozivotnih . E to nam bas nikako ne odgovara .
    Sad cekamo da li je moguce naci neki kompromis. Pogotovo sto su to opstepoznate stvari , mislim na tamni net i prevoz heroina busom .
    Inace ako izuzmemo sto su nas izbacili kroz prozor busa i padalje djeliva tijela po nama nismo inali neprijatnosti .
    Batine smo dobili godinu ranije u Pakistanu a najveci strah smo imali kada smo ilegalno usli u Sjevernu Koreju .
    Bilo je u planu u Sirija , vize sve izvadjenje ali nazalost zdravlje mi se toliko pogorsalo , tj bolest , da vise nisam u stanju da bilo gdje putujem . I to je zivot nazalost .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #134
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Ja, a sigurno i vecina forumasa, bi volio da kad imate vremena i strpljenja opet opisete slicna putovanja jer je zaista nevjerovatno citati ovakve i slicne stvari, bar ukratko. I opet hvala.
    Tu es mon héro!

  10. #135
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nesto sam opisao u vezi Pakistana iako moze tu mnogo da se pise .
    U vezi Sjevrne Koreje isto nesto mala ali samo zvanicna tura nije bila problematicna ni prva ni druga ali ilegalna jeste.

    Vjerujte kada pogledamo sa ove distance (evo godinu nigdje ne idemo) sve ovo nam djeluje toliko nestvarno kao da to nismo bili mi valjda se adrenalin izgubio . Sa druge strane putujemo za svoju dusu a ne za medije i da bi se hvalili .
    evo recimo primjer . vjerovatno ste culu za Snezanu Radojicic koja evo pet godina pedalira po Aziji uglavnom i to odlicno mediski ispratila . Sto naravno ne umanjuje njen uspjeh . A u isto vrijeme nekoliko ljudu isto iz Srbije pedaliraju vise ali to ne objavljuju .

  11. #136
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Brodomaketar, mnogo mi je žao što čujem za bolest
    Da li to znači da više nikada nećete putovati?
    Takvo je zadovoljstvo bilo čitati vaša iskutva sa puta.
    Ako bude prilike, podijelite još sa nama koliko god ste u stanju toga da podijelite.

  12. #137
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja se ne sjećam je li ova tema bila zalijepljena na vrh podforuma, a greota je da nije, tako da je sad za vazda u vrhu neka ljudi čitaju...ja je čitam drugi put i ponovo me fascinira
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #138
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Brodomaketar, mnogo mi je žao što čujem za bolest
    Da li to znači da više nikada nećete putovati?
    Takvo je zadovoljstvo bilo čitati vaša iskutva sa puta.
    Ako bude prilike, podijelite još sa nama koliko god ste u stanju toga da podijelite.
    Putovanja vise nema pogotovo ne toga tipa . Plan mi je da zimu provedem negdje na moru , zbog viza vjerovatno Vijetnam ako izdrzim putivanje do tamo a umrujet tamo ili ovamo svejedno je iako cu se potruditi da bude sto kasnije .

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  14. #139
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Evo 2 sata citam ... Nemam rijeci da opishem divljenje vashem avanturistickom duhu u tim godinama! Posebno bih skinuo kapu i duboki naklon supruzi koja vas je pratila!

    Sent from my Lenovo P1c72 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  15. #140
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Надам се да ће вам се здравље поправити!
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #141
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default Turkmenistan,Tadzikistan,Avganistan

    Procitah od prve do zadnje strane, rijesen da na kraju napisem od srca "svaka cast", kad me 'zalijepi' ovaj post o bolesti...Zelim vam da ozdravite, eto vam nisu mogli nista ni bombasi samoubice, ni denga, ni malarija, necete se pustiti ni ovim 'obicnim' vala...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by ribomax; 26-07-17 at 00:00.

  17. #142
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prekidao citanje nekoliko puta....tacno se iznerviram...pa opet....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  18. #143
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Imao sam dosta pitanja gdje nam je bila najveca frka . pa da ne odgovaram svima posebno

    e pa nije u Avganistanu .

    Ima putovanja koja od pocetka krenu kako ne treba .

    Prvo je receno da se viza vadi u Rimu sto su oni tel potvrdili , skupimo papire odemo kad mucak nije u Rimu nego u Varsavi . U Rimu je za Srbiju i dok smo bili zajednicka drzaca i za CG , Tako da odemo sa Poljsku , kostalo ohoho a nismo ni krenuli .

    Stignemo u Daku rano ujutro . E cim vidite na aerodromu guzvu u odlasku a nikog u dolasku nesto nije u redu . nastavimo za Chittagong groblje brodova . zovu iz hotela u Daku vracajte se odmah . 30 min let prazan avion prastar .

    u Daki se vec uveliko komesa . tu noc pokusaj drzavnog udara , demostracije i haos . vojska cuva hotel . ne preporucuje se izlazak iz hotela . pet dana smo sjedeli u njega cekali let za nazad .

    Inace u Daki je potrebno kad je najmirniji da se pomolite svim svecima i Bogovima kada krenete u operaciju zvanu prelazak ulice . Grad i uopste zemlja su titalno nebezbjedni po svim aspektima . srecom hotel je svaki dan organizova prevoz do aerodroma uz pratnju voske . tako su i nas otrpatili , nimalo lijep osjecaj . nije bas bila evakuacija ali blizu je . na aerodmomu tek haos , svi stranci odlaze . a zaposlenih pola nema .
    eto tako se nekako vratismo . em srce u petu (pa se pitam sto je bolesno ) em potrosene pare em nista ne vidjesmo .

    posle desetak dana se sve smirilo .

  19. #144
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Možeš li detaljnije o garancijama za bezbjednost od avganistanskih plemenskih vođa? Rekao si da si ih kontaktirao preko dark weba?

    Neki osjećaj mi veli da im glavni cilj bitisanja tamo nije da dijele "turističke vize" strancima. :-D
    Dakle, ti si iz njihovog ugla po tim sajtovima padobranac koji im se obraća za skroz njima nebitne stvari. Koliko je bilo teško stupiti u kontakt sa tim ljudima? Saznati ko je "glavar" koje oblasti? Stupiti u kontakt direktno sa njim?
    Kako garancija funkcioniše? Da li oni prenesu poruku svojim milicijama sa vašim imenima i prezimenima da vi imate slobodan prolaz? Koliko je to pouzdano? Pošto meni djeluje kao prevelika kocka?

    I rekao si da si imao neprijatnih iskustava i ponuda od njih, pa bi volio i tome više da pročitam ako ti nije problem.


    Druga stvar koja mi je jako intresanta je komunikacija sa ljudima iako nemate nijedan zajednički jezik? Može li detaljnije i o tome? Kako to ide? Kolika je korist od neverbalne komunikacije?
    Pošto mi je jako čudno da čitam da ste uspjeli dosta toga da shvatite i da budete gosti kod ljudi koji samo govore paštu jezik. Meni se čini da trika nema da bih se ja snašao.
    Last edited by ASC; 31-07-17 at 21:49.

  20. #145
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ajmo da prvo odgovorim na lakse pitanje . Neznam da li si ikada pokusao da se sporazumes sa nekim koga bas nista ne razumijes . Neverbalna komunikacija je tada jedini moguci nacin . Pokazivanjem stvari , gestikulacijom , povezujes stvari . Piita te nego da mu objasnis gdjd je bus stanica . On ce naci nacina da ti objasni da trazi bus a ti njemu gdje je . Posto oni mrze i Amere i Ruse ako pricamo naski to im zvuci Ruski ako pricamo engleski opet ne valja zato sam im odmah na telefonu pokazivao gdje smo . Tu Rusija tu Amerika a mi taman negdje po sredini . To je poprilicno razbijalo led .

    Dark web je bas to , crn da crnji ne moze biti .
    Godinu dana je trajala priprema za putovanje . Posle ovoliko putovanja za jedno popodne mogu organizovati bilo gdje putovanje sto puta bolje od bilo koje agencije .
    Prvih mjesec dana sam samo trazio i gledao na dark webu bez komunikacije . Sledecih pet sam pocinjao komunikaciju ali bez iceg konkretnog tj nisam iznosio sta trazim .
    U tih pola godine sa vjerovatno kominicirao sa svim i svakim . Googl prevodilac se pokazao vrlo bitnim . U tom vremenu sam ima daleko najvise poziva na sve i svasta . Shvatate vec na sta .
    To je bilo dovoljno vremena da koliko toliko mozete po rszgovoru zakljuciti sta zeli sagovornik .
    To je bila vrsta vjezbe za ono sto sledi .
    Znaci morao sam ici direkno sta trazim . Naravno to se napise lijepo upakuje .
    E tada slijedi proces eliminacija . Prvo su otpali oni koji su pitali koje sm vjere , zatim oni koji su pitali da li smo ratovali .
    Od njih nekoliko stotina sa kojima smo se dopisivali ostalo je petnajstak koji su po nekoj mojoj ocjeni bili pravi za nas .
    To nisu bile vodje i slicno vec njihovi ljudi .

    E tu je bio najtezi i najriskantiji dio . Treba reci svoje ime . Ako kazete pravo ime i tacno odakle ste mozda vam neko sjuta zakuca na vratima ako kazete lazno onda nema vise ispravke . Na cist rizik sam odabrao njih petoro , dvoje su mi rekli da ne mogu nsm nista garantovati . Ostalo troje jos uvjek nista nije reklo . Svela se prica na to kuda bi isli i da ce prenijeti dalje . Trazili su i skan pasosa e posle toga vise nije bilo povratka .
    Uglavnom posle vise od godinu sam dobio od njih troje da nam garantuju Alahom i svojom krvlju da ce nas cuvati .

    Vjerovano su oni svojim milicijama rekli da nas ne diraju . Plemenski vodja ako kaze ubijte ih oni ce bespogovorno to izvrsiti ili obratno . Rijec vjerskog i plemenskog vodje izvrsava bez pitanja . Koliko je stranaca koji se voze lokalnim busevima i slovom i brojem nula .
    Tacno je , bilo je kockanje . Kockanje u zivot .Racunao sam da imamo deset posto sansi . Na jednoj strani je da sam se zeznuo i da cemo umreti bolno a na drugoj avantura koji je malo ko imao .
    Velika vecina od onih kojim sam poceo komunikacij su oni koji vrbuje za ratista , samoubice , za prenos droge . Odnosno vjerovatno svi oni to rade cak i ovi koji su nam omogucili da prezivimo .ali su dovoljno mocni da naprave i takav izuzetak kad neko pozeli vidjeti njihov narod i zemlju .

    Sve ovo ne znaci da pokusam ponovo da bi bilo uspjesno . Ovoga puta se rizik isplatio .

    Moj savjet ne prilazite dark webu , mracniji je od nasih najvecih strahova , veci horor od bilo kojeg filma . I pored svega toga postanete meta ko zna kojih tajnih sluzbi .

    Vjerujte mi sada kada pisem tresem se od straha sta nam se sve moglo desiti , strah je dosao kasnije .kada smo stigli kuci .

    Neke stvari sam preskocio ipak nije sve za javnost . Ali srz je tu .
    Da li je vredelo ? Jeste . Da li bi ponovio ? Ni u ludilu .
    Ovo je bio ruski rulet sa devet metaka i jednim praznim mjestom u burencetu . I oroz je stao na prazno mjesto . Kolika je sansa da se to ponovi ?

    Ne zamjerite , pokusao sam da priblizim kako je to teklo a da ipak ne otkrijem previse . I njima i tajnim sluzbama ljudski zivot ne znaci nista .

    Ovo je napisano malo zbrda sdola ali tresem se od straha pa misao mi skace

    Sent from my SM-T311 using Cafe Del Montenegro mobile app

  21. #146
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nazalost nista novo nema . Ovi iz casopisa su podigli ulog i nude posebno izdanje (pridodato jos jedno putovanje) ali sa onim uslovima od ranije . i finansiski dio je jako dobar .

    Inace dva puta smo bili u ANB na informativni razgovor . Jbg magnetnu traku iz hard diska sam izvadio iz lap topa i ostaci su ostali sa svim mobilnim satelistskim i slicnim u Kabulu . Mijenjajuci cak i VPN svakih par dana mogli su da mi presretnu razgovore samo na "pecanje" tj da se prestave kao neko drugi . Ali bukvalno nismo prekrsili nijedan zakon . I OVOM IH PRILIKOM POZDRAVLJAM

  22. #147
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako sam nesto gadan sam sebi. Ebali me hosteli hoteli i ostali luksuz. Nikad ne bih imao kohones za ovo. Svaka cast prijatelju za ovo valja zivjet. Treba ovo dat ovim mafijasima u pokusajuda procitaju da vide sto je hrabrost.

  23. #148
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Inace dva puta smo bili u ANB na informativni razgovor . I OVOM IH PRILIKOM POZDRAVLJAM
    Sprdate li se, jesu li Vas zvali zbog toga što su morali, iz kojih god razloga, ili su čitali tekstve pa riješili da se prave pametni?

  24. #149
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Brodomaketaru kapa dolje i naklon do poda.. Mislim da se za ovu rutu ne bi odlučio ni da je mirnodopsko vrijeme a ne sadašnje..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #150
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ma glupost ! Imali su dojavu da smo isli . E tu sam bez teksta ostao . Cus imali su dojavu . Na fb profili pisao na forumu pisao , za vize zvanicno isli , sa Turcima imali i orvi i drugi put vezane letove , u pasose sve uredno zavedeno ali oni su imali dojavu ! Ali daleko najstrasnija provala kad su nas pitali sto smo trazili u Instanbulu za vrijeme puca . Jbg volimo da letimo ali nismo bas mogli da ostanemo u vazduhu zato sto je puc tamo dolje a aerodrom je drugi dan radio .

    Послато са SM-T311 уз помоћ Тапатока

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pakistan ? Avganistan ?
    By brodomaketar in forum Putovanja
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-15, 17:34
  2. Avganistan - Srce Crne Gore
    By cpu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 138
    Last Post: 04-01-11, 17:03
  3. Silovanje u braku (Avganistan)?
    By Kliker17 in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 12-08-09, 21:28
  4. Crnogorski vojnici u Irak i Avganistan?
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 29-02-08, 03:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •