Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 341

Thread: Teisti i Ateisti da objasne

  1. #51
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Vidi, za sve bolesti postoje uzrok. Za sve genske mutacije postoji uzrok, koji ti ne vidiš ali postoji objašnje i sve se to prenosi sa roditelja, a kasnije putem iskrane i mnogo čega drugog.
    Ukoliko vjeruješ u nevidljivog svemogućeg humanoida s'oblaka genetske mutacije su njegova razbibriga u vrijeme dosade. Čovjek (još uvjek) ne može uticati na svoje gene. Genetske mutacije se doduše mogu gledati i kao krivica roditelja koji su eventualno znali da imaju shebane gene pa se ipak odlučili za potomstvo.
    Naravno svako ko je rođen hendikepiran potvrđuje postojanje Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'oblaka jer je On rekao da su ljudi nastali incestom x2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #52
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Err... evolucija?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #53
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Svjedoci smo stalnih nepravdi prisutnih na svim dijelovima planeta, u svim društvima. Ako uzmemo u obzir nekakav ljudski faktor i kažemo da smo svi krivi za to, ostaje jedno područje koje je intervencija Boga.

    Danas u novinama čitam nešto o Shiloh Nouvel, kćeri najatraktivnijeg para na svijetu, Jolie - Pitt. Dakle, mala je em bogata u startu, em joj je zagarantovana karijera, em ima slavu od prvog dana života, em..... Za razliku od nje pogledajmo jedno afričko dijete rođeno od roditelja zaraženih sidom, u carstvu gladi, ili neko dijete iz Indije koje će život odživjeti u kartonskoj kutiji, ili nekog s naših prostora kojeg čeka teška životna borba za nekakv život dostojan čovjeka.

    Govorim o djeci, o samom startu. Zašto je neko dijete odmah u startu privilegovano i u životu ga čeka samo sjaj, a drugo nije? Zašto se neko rodi u uslovima dostojnim savršenog života, a netko u bijedi koja mu je zagarantovana cijeli život?Zašto je takva očita nepravda prisutna na ovome svijetu? Da li Bog nekoga voli više nego nekog drugog, već kao dijete bez grijeha?

    Želio bih čuti što religija misli o tome.

    Teskt je ad napomenem preuzet sa jednog Hrvatskog sajta ja sam ga preuderio pa postavljam pitanje i ja jedno!

    Da ne bi bilo dijete do zaslužilo zbog roditelja,ili za njegovo spasenje direktno dajte odgovor i na ovo:
    Kako to da neko cijeli život se muči da se št omanje ogriješi i njegovo dijete umre a neko krade(znamo kako se to ovdje radi) i žive ništa im ne bude?

    Pozdrav.
    Religija je ljudima neophodna da bi verovali da njihov zivot ima veci smisao od rupe sa sandukom ili urne sa pepelom. E sad ovo sa decom tu su vec roditelji krivi koji ih naprave u takvim uslovima, ako vec znas da jedva mozes samog sebe da izdrzavas zasto praviti decu koja ce vec od samog pocetka biti osudjena na tezak zivot? Ovde (mislim na nase prostore) ljudi nece da prave decu dok nemaju svoj stan i posao a u tim africkim kulturama ih izrode buljuk a jedva mogu sebe da izdrzavaju. Bezveze mi je uplitati religiju u ljudsku glupost.

    A za ovo drugo takav je zivot, nema srecnog kraja za sve nas koliki bio svetac. Kod religije nema previse filozofiranja, to ti je da imas neku utehu i da ti ublazi strah od smrti i da se nadas da ce ti se dobrota i to sto nisi nesto tesko zgresio nekako isplatiti u nekom zamisljenom svetu.

  4. #54
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ukoliko vjeruješ u nevidljivog svemogućeg humanoida s'oblaka genetske mutacije su njegova razbibriga u vrijeme dosade. Čovjek (još uvjek) ne može uticati na svoje gene. Genetske mutacije se doduše mogu gledati i kao krivica roditelja koji su eventualno znali da imaju shebane gene pa se ipak odlučili za potomstvo.
    Naravno svako ko je rođen hendikepiran potvrđuje postojanje Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'oblaka jer je On rekao da su ljudi nastali incestom x2
    Sve se bojim da ti uopšte ne čitaš ono su si citirao iz mog odogovara , a onda pišeš šta ti padne na um.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Sta je to pravicnost? Kad to spoznamo mozda cemo i shvatiti sve te "nepravde" koje ovdje navodimo. Mozda cemo vidjeti da to i nisu nepravde vec prirodno stanje stvari. Prirodni poredak.

    I sa drveta plod kad sazri otpane i strune. Eto kakva je smrt. Prirodna, a mi je se bojimo. Isti taj plod bude i gradom unisten al to ne zovemo nepravdom vec drugacije. I opet taj plod zna da bude i deformisam pa zavrsi kako zavrsi. And yet again ne kazemo nepravda. Tako je sve prirodno/pravicno kad se gleda odozgo cak i ljudima. Perspektiva. I jedino ako nas to najprirodnije povrijedi onda koristimo termin "pravedno".Valjda samo ljudska bica imaju monopol na pravednost? Kad razum ne obasjava dusu eto i nepravde.



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 23-08-15 at 22:51.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #56
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jes moze neko naterati nekog ista. Ljudi su puni foliranja.

    sve rade iz interesa.

    veli mi jedan juče, zamisli ti da hitler ubijao toliko ljudi a niko nije primijetio... Moze li to biti?

    prije ce bit da su njemci okretali glavu.

    upravo kao sto je narod u crnu goru okretao glavu na mnoge kriminalne i neljudske radnje.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Sve se bojim da ti uopšte ne čitaš ono su si citirao iz mog odogovara , a onda pišeš šta ti padne na um.
    O čemu ti to
    U nekakvom pokušaju da spereš ljagu sa nepostojećeg bića napisala si da se "loši geni" prenose sa roditelja što i jeste tačno, ali kako znamo da vjernici vjeruju da je čovjeka napravilo neko imaginarno biće sve u vezi gena bi bila njegova krivica. Naravno i u slučaju da je Svemogući Nevidljivi Humanoid s'oblaka stvorio savršenog čovjeka iskvario ga je tako što ga je proveo kroz dupli incest (prvo Adam+Eva+Kain pa Noeva porodica) tako da bi opet bila krivica Svemogućeg Nevidljivog Humanoida s'oblaka (moram početi da koristim neku skraćenicu)
    Last edited by Rakun; 24-08-15 at 04:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #59
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slažem se sa Rakunom i Fidelom.Za mene kao nekadašnjeg veliko teistu a sadašnjeg ateistu ovo mogu ovako da odgovorim.
    Duša vlada nad tijelom.Ako je tako zašto je onda duša onog malog djeteta gospodari onakvim tijelom.Ako su to roditelji zaslužili nije ona mala duša koja će vječno da patim za iole normalnim životom.
    Onda zašto neki imaju više neki manje?"bog" je to dao da bi neko mogao da se fali mstim jer su mu roditelji bili dobri.Evo da pomenemo ove naše što četvrt vijeka vladaju znači oni su bili jako dobri njihovi roditelji da bi pljačkali ovaj "odvratan" "nepošten"(ovdje se ne misli na uvredu već samo na iskaz da ne bi bilo zabune) narod?Znači narod mora da trpi žrtvu da prima 250 a oni milione?Ok onda je taj bog jako jako zao jer dobrima ne daje dobro,kažnjava pogrešne ljude.Ili ne postoji da to je to!
    NE POSTOJI!

  10. #60
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by SpongeBob; 24-08-15 at 13:37.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #61
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Err... evolucija?
    ako vjeruješ da je Biblija i/ili Kuran istina onda ne vjeruješ u evoluciju.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #62
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ako vjeruješ da je Biblija i/ili Kuran istina onda ne vjeruješ u evoluciju.
    A ko to kaže?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #63
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ako vjeruješ da je Biblija i/ili Kuran istina onda ne vjeruješ u evoluciju.
    A ko to kaže?
    Biblija i Kuran
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #64
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Biblija i Kuran
    Neozbiljan si potpuno.
    Nemoj da ti je teško da razmišljaš. A ne bi valjalo da mrziš stvari koje ne poznaješ.
    Ako čovjek i sve ostalo ima slobodu, kao što smo utvrdili, nezavisno da li vjeruje u Boga ili ne, onda je ta sloboda potpuna.
    Bog ne interveniše na taj način. Ako je dao slobodu neće to prekršiti. Moć nije u korištenju prisile nego u nekorištenju iako je imaš.
    Kvalitet je u vječnoj prisutnosti a ne u dominantoj kontroli višeg autoriteta.
    Je li ti sada jasnije?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #65
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neozbiljan si potpuno.
    Nemoj da ti je teško da razmišljaš. A ne bi valjalo da mrziš stvari koje ne poznaješ.
    Ako čovjek i sve ostalo ima slobodu, kao što smo utvrdili, nezavisno da li vjeruje u Boga ili ne, onda je ta sloboda potpuna.
    Bog ne interveniše na taj način. Ako je dao slobodu neće to prekršiti. Moć nije u korištenju prisile nego u nekorištenju iako je imaš.
    Kvalitet je u vječnoj prisutnosti a ne u dominantoj kontroli višeg autoriteta.
    Je li ti sada jasnije?
    Sve to fino zvuči, čak i pametno rečeno.....ali kad je riječ o Božijoj vladavini to vodu ne nosi.
    Ne da Bog ne daje potpunu slobodu, već je ne daje ni trunčicu! Nije slobodna volja i sloboda isto?!
    Razmisli. Nemoj da ti je teško da razmišljaš.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može nekome biti od koristi:

    "Prvi i vjerovatno naznačajniji pokazatelj da se Tolkin vodio Hrišćanskim shvatanje svijeta, jeste priroda dobra i zla u njegovim djelima. Dobro i zlo striktno su odijeljeni u Tolkinovom svijetu, ali, što je izuzetno važno, zlo ne predstavlja sopstvenu realnost već postoji isključivo kao nedostatak dobra, ili bolje rečeno, iskvarenje. Na više mjesta u svojim djelima, Tolkin sugeriše da ništa nije stvoreno zlo, pa tako i glavni negativni likovi u njegovim djelima, Morgot i Sauron, nisu stvoreni pali, već postaju iskvareni željom da nametnu svoju volju drugima, te se u suštini nalaze u stanju pobune protiv same Tolkinove verzije Boga Oca."
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #67
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neozbiljan si potpuno.
    Nemoj da ti je teško da razmišljaš. A ne bi valjalo da mrziš stvari koje ne poznaješ.
    Ja ne poznajem tvoju religiju !!!!!
    Na moju žalost poznajem je više nego ti
    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ako čovjek i sve ostalo ima slobodu, kao što smo utvrdili, nezavisno da li vjeruje u Boga ili ne, onda je ta sloboda potpuna.
    Bog ne interveniše na taj način. Ako je dao slobodu neće to prekršiti. Moć nije u korištenju prisile nego u nekorištenju iako je imaš.
    Kako "mudro" pokušavaš da prebaciš sa evolucije na nekakvu slobodu. Kao da ti je Sunđer bliži rod
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #68
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Tolkin sugeriše da ništa nije stvoreno zlo, pa tako i glavni negativni likovi u njegovim djelima, Morgot i Sauron, nisu stvoreni pali, već postaju iskvareni željom da nametnu svoju volju drugima, te se u suštini nalaze u stanju pobune protiv same Tolkinove verzije Boga Oca."
    Kakve dodirne tačke imaju Talkinove knjige sa temom ?

    Usput jedno malo pitanje za one koji bez trunke obraza stavljaju mrtvima riječi u usta pošto dotični ne mogu da se brane.
    Koji je entitet obožavan poput višeg bića od strane bilo kojeg lika iz knjiga tj. da li bilo koji lik iz knjige vjeruje u nešto . Kada ne dobijem koncizan odgovor [kao što neću] neću nastaviću sa temom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #69
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    Sve to fino zvuči, čak i pametno rečeno.....ali kad je riječ o Božijoj vladavini to vodu ne nosi.
    Ne da Bog ne daje potpunu slobodu, već je ne daje ni trunčicu! Nije slobodna volja i sloboda isto?!
    Razmisli. Nemoj da ti je teško da razmišljaš.
    Ma šta kažeš?! Ao.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja ne poznajem tvoju religiju !!!!!
    Na moju žalost poznajem je više nego ti
    Kako "mudro" pokušavaš da prebaciš sa evolucije na nekakvu slobodu. Kao da ti je Sunđer bliži rod
    Imate li vi što drugo reć osim nije nego? Ako nemate ja sam onda na ovoj temi završio.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #70
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ma šta kažeš?! Ao.



    Imate li vi što drugo reć osim nije nego? Ako nemate ja sam onda na ovoj temi završio.
    Svi sa malo dužim stažom na CdM-u imaju jedan pokušaj da provale čiji je Ulix dupli nalog
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #71
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Svi sa malo dužim stažom na CdM-u imaju jedan pokušaj da provale čiji je Ulix dupli nalog
    Teorija zavjere.
    Hvala do viđenja prijatno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #72
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Slažem se sa Rakunom i Fidelom.Za mene kao nekadašnjeg veliko teistu a sadašnjeg ateistu ovo mogu ovako da odgovorim.
    Duša vlada nad tijelom.Ako je tako zašto je onda duša onog malog djeteta gospodari onakvim tijelom.Ako su to roditelji zaslužili nije ona mala duša koja će vječno da patim za iole normalnim životom.
    Onda zašto neki imaju više neki manje?"bog" je to dao da bi neko mogao da se fali mstim jer su mu roditelji bili dobri.Evo da pomenemo ove naše što četvrt vijeka vladaju znači oni su bili jako dobri njihovi roditelji da bi pljačkali ovaj "odvratan" "nepošten"(ovdje se ne misli na uvredu već samo na iskaz da ne bi bilo zabune) narod?Znači narod mora da trpi žrtvu da prima 250 a oni milione?Ok onda je taj bog jako jako zao jer dobrima ne daje dobro,kažnjava pogrešne ljude.Ili ne postoji da to je to!
    NE POSTOJI!
    Bole62, sigurno si upoznat da postoje izlječenja koja ni medicina ne može da objasni. Neki ljudi su izliječeni, i u Bibliji piše, ali ti se zapitaj zašto baš ti ljudi - tu je ključni odgovor.

    Koliko god da nam nešto na prvu loptu djelujelo nepravedno, ispod površine ima tu mnogo čega...

    Zašto misliš da njima Bog daje? Zašto misliš da zlim ljudima Bog daje? Zar se oni ne klanjaju onom drugom - svjesno ili nesvjesno?
    Jednog dana ćeš shvatiti da Bog i Đavo daju samo što Đavo daje oduzimajući ti dušu.

    Pokušajte da pogledate bar jednom cio mozaik, a ne djelić.

    I ne zamjeri mi što ću ti ovo reći, nisi ti nikad bio veliki tesita , ti si samo bio slijepi vjernik koji nije uspio da pronađe put do Boga, i kao produkt postao si ateista.
    Last edited by Bøgíñjå; 24-08-15 at 18:32.

  23. #73
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čekaj zašto onda Mesi Ronaldo Bil Gejts imaju milione i milijarde a neko sjedi u ovoj da oprostiš i sama znaš kako zemlji i ne može psoao da nađe a ako radi pošteni posao prima 250 max 500 600 eura.Znači o tome se prevashodno radi.Zašto su oni to dobili a neko mora cio život da se muči.Ili njihova djeca!

  24. #74
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Čekaj zašto onda Mesi Ronaldo Bil Gejts imaju milione i milijarde a neko sjedi u ovoj da oprostiš i sama znaš kako zemlji i ne može psoao da nađe a ako radi pošteni posao prima 250 max 500 600 eura.Znači o tome se prevashodno radi.Zašto su oni to dobili a neko mora cio život da se muči.Ili njihova djeca!
    Zato što Mesi bolje igra kockica
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #75
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Čekaj zašto onda Mesi Ronaldo Bil Gejts imaju milione i milijarde a neko sjedi u ovoj da oprostiš i sama znaš kako zemlji i ne može psoao da nađe a ako radi pošteni posao prima 250 max 500 600 eura.Znači o tome se prevashodno radi.Zašto su oni to dobili a neko mora cio život da se muči.Ili njihova djeca!
    Pročitaj još jednom moj odgovor koji sam ti napisala, ako ga iznova ne budeš shvatio i ne pronađeš odgovor u njemu zaista ti onda ne mogu objasniti.

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateistički simboli
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-13, 19:32
  2. Ateisti vs. vernici
    By ms. in forum Religija i filozofija
    Replies: 399
    Last Post: 10-10-11, 20:21
  3. Ateistička filozofija morala
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 12-04-11, 21:30
  4. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 16:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •