Results 1 to 11 of 11

Thread: Suhomesnati proizvodi

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Suhomesnati proizvodi

    Da li se negdje kod nas moze kupiti suhomesnati proizvod nekog stranog renomiranog proizvodjaca iz Njemacke, Svajcarske ili uopsteno iz EU?

    U prodavnicama su samo Goranovic, Topola, Zlatiborac i Carnex.
    Jedino u Voli ima Beretta (Mislim da je Madjarski proizvod).

    Zna li neko zasto ih nema?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Logicno,zato sto je neisplativo da se uvoze. Neces nidje naci.
    Meni je Neoplatna super ,sto se tice Cajne i Kulena,i sve sto ima. Pršuta Martex.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ne vidim ni neku potrebu za uvozom suhomesnatih proizvoda iz inostranstva , em sto je neisplativo em sto sve i da uvoze kilo bilo 2-3x skuplje.


    ps. nasi ljudi po inostranstvu pate za nasim proizvodima i nose odavde prshutu,vrat, i chuda... upravo iz tog razloga sto ovdje ima dosta mesa koje je koliko toliko prirodinije, ukusnije i sa manje aditiva i sl. dodataka
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    A ja sam bas mislila da je njihovo kvalitetnije upravo zbog EU propisa i standarda za kolicinu soli, boja, aditiva, a da ovi nasi nemaju granicu i stavljaju svasta nesto da im proizvod sto duze opstane.

    Zar nisu odbili uvoz nase prsute u EU jer je sumnjivo porijeklo mesa, a i stavljamo prekomjernu kolicinu soli?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    zar nije Beretta italijanska?! Ja bila sasvim sigurna da jeste....imaju i oni raznorazne kvalitete suhomesnatoga, tako da ono jedno pakovanje narezanog pršuta od 50-tak grama zna da košta od 2 eura pa do iha-haj...ja nijesam probala ali oni koji znaju kažu da je španski pršut neprevazidjen....voljela bih da probam Meni su osim karneksovih jako jako ukusni gavrilovićevi proizvodi (mislim da su i bili u EXYU medju prvima i najboljima i najkvaitetnijima) ali su preskupi...njihova zimska salama je nešto najljepše što sam ikad pojela ali 27 eura za kg je pretjerano!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    zar nije Beretta italijanska?! Ja bila sasvim sigurna da jeste....
    I ja sam to mislila, jer sam probala onu Di Napoli, ali na cijeni u Voliju cini mi se procitah madjarska salama Di Napoli. Ne znam, mozda pogrijesih.
    Pa i za Panonu i Mortadelu sam mislila da je italijanska

    U svakom slucaju za mene nema ljepseg proizvoda od stijesnjene dimljene slanine. Ima je Voli i Maxi. Ne mogu se sjetit cija je, ali sivkasto pakovanje. Jeftina, a po mom ukusu savrsena
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #7
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ne vidim ni neku potrebu za uvozom suhomesnatih proizvoda iz inostranstva , em sto je neisplativo em sto sve i da uvoze kilo bilo 2-3x skuplje.


    ps. nasi ljudi po inostranstvu pate za nasim proizvodima i nose odavde prshutu,vrat, i chuda... upravo iz tog razloga sto ovdje ima dosta mesa koje je koliko toliko prirodinije, ukusnije i sa manje aditiva i sl. dodataka

    Ne gleda svako kroz cijenu. Neko mozda voli neki proizvod a da nije iz susjednih zemalja, a uostalom ne bi treabalo da je puno skuplji. Druga je stvar sto trgovci zele vecu zaradu pa nabiju cijene. Ovdje u BIH se moze naci dosta prehrambenih proizvoda iz EU, i nisu puno skuplji od slicnih iz zemalja okruzenja.
    Davor

  8. #8
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupovao sam bio neku Italijansku pršutu u Naš Diskont, zaboravih joj ime, ali su mi predavačice sa toga suhomesnatog sektora rekli da je Italijansjka, rekoh da probam. Nije loša, za promjenu. Po EU standardima ne smije da se suši meso na dimu, jer je to za njih kancerogeno kako mi sušimo, nego isušuju meso nekim procesom koji je nama stran, bez dima, samo vazduhom, tako čuh.
    Ko je po svijetu putovao, nidje nema lepšeg suhomesnatog nego kod nas. A ko voli dobro suhomesnato, imate u Niksen Trade, susi meso na Njeguše, što Martex ne radi ni većina, a nazivaju ga Njeguškim pršutom. Meso im nije iz Holandije kao Martexovo. Meso sole morskom soli, a ne kao neki nitrarnom soli (OTROV). Imaju i Njeguški sir koji je odličan, a krave drže na Njegušima. Ne znam dje im je prodavnica u Pg bila je nedje kod Sahat Kule ili nedje kod Top Coma. Probaj, nećeš se pokajati, ja kad sam ih provalio samo kod njih u Bd kupujem, desi se nekad da je nešto freškije, pa kupim nešto drugo što je suvlje.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Inace martex svoje suvo meso maze onim sto se mrtvi mazu da ne bi smrdjelo samo da znate

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  10. #10
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ako hocete pravu domacu prsutu- Monstate Cetinje... cini mi se da oni drze farmu svinja, tako da suse svoje meso... Mali problem je sto im je kilo prsute skoro 20 eura...
    Ostali susaci sa Cetinja- Martex, Nani prom, pa i gore pomenuti Niksen, to je sve jad i bijeda... uvoze meso iz Holandije najgoreg moguceg kvaliteta, suse preko ljeta i prskaju meso svim i svacim radi muva... vlasnici marketa Martinovic takodjr suse meso- imaju susaru u Kokote, ejj...

    Nije da reklamiram ljude, ali po kvalitetu- Montstate je ubjedljivo najbolji... ove ostale koje sam nabrojao zaobici u siiiirokom luku...
    Last edited by karamazov; 22-08-15 at 00:21.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ona prodavnica u Kotor? Morski plodovi, čajevi, začini... Imali su neku pršutu od 200e (ili tako nesto, možda i više) kad sam zadnji put bio. Uvozna je 99%.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Apple proizvodi...
    By Srdja_5 in forum Apple
    Replies: 15
    Last Post: 14-01-13, 14:49
  2. Nepotrebni proizvodi
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 50
    Last Post: 23-12-10, 19:43
  3. Suhomesnati proizvodi direktan uzrok raka debelog creva
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 17
    Last Post: 13-07-10, 13:42
  4. HERBALIFE proizvodi
    By shake in forum Ženski kutak
    Replies: 68
    Last Post: 04-11-09, 09:09
  5. Electrolube proizvodi
    By svet0 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-06-08, 11:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •