Page 91 of 147 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 3661

Thread: M:box - mtel flash internet paketi

  1. #2251
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Mrzim ovakav vid reklamiranja a vidim da he to u svijetu trend . Izadje reklama a ona danima na kašičicu dobijamo informacije . Ne znam za vas ali to kod mene stvara kontra efekat . Prosto me odbije

  2. #2252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,792
    Thanks Thanks Received 
    9,837
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    kako mogu raditi bez uto kabla kad je to jedini input
    Straus reče da je ovo dodatni uređaj pa pretpostavljam da je koaksijal uboden u TV.
    War. War never changes.

  3. #2253
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Trebalo je da bude kao dodatni uređaj ali ipak nije, uskoro cu ga testirati pa cu onda sve objaviti. Mada evo kolega sa foruma ga koristi pa je trenutno kompententan da kaze svoje utiske.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  4. #2254
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Radi preko utp kabla,ako je to mrežni kabal,wifi nema.Solidan boxić.U suštini isti kao andrid box.Nisam imao vremena da ga detaljno istestiram,valjda stignem u toku dana.Stari risiver sam raskačio i sklonio,nepotreban je.Brz je i meni je skroz jednostavan,veoma lak za korišćenje.

    Sent from my LEX722 using Tapatalk

  5. #2255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,792
    Thanks Thanks Received 
    9,837
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Pa je li android operativni, imaš li Google Play, pitam zbog Kodija dabome...
    War. War never changes.

  6. #2256
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    A to nema,mtelov softver.Nema nikakvih google aplikacija

    Sent from my LEX722 using Tapatalk

  7. #2257
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,082
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Radi li teletext?

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  8. #2258
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    Radi li teletext?

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
    Ne,za sada nema tu funkciju.Mislim da će ubrzo ići neko ažuriranje softvera.
    Vidim da nemam HRT 1 i 2 uopšte u ponudi,Nat.Geo.i Travel bez titla.Sinoć više od pola kanala iz mog paketa zaključano,u međuvremenu došli.Zovem 1600 a oni po starom običaju,veze nemaju,samo mi pritisak digli.Veli ona,vi nemate te kanale u ponudi,ja po drugi put joj kažem koji paket koristim,a ona će:vi imate preko 200 kanala ali pogledajte na našem sajtu koji su to kanaliNevjerovatno

    Sent from my LEX722 using Tapatalk

  9. #2259
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    kao i za sve kad nazoves 1600... samo kad se prisjetim muke oko cimanja sa povecanjem brzine kad su povecali za moj paket i sa uzimanjem (tj ne uzimanjem) tv-a, tacno mi dodje da ih tuzim za dusevne bolove naknadno

  10. #2260
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,320
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Trebalo je da bude kao dodatni uređaj ali ipak nije, uskoro cu ga testirati pa cu onda sve objaviti. Mada evo kolega sa foruma ga koristi pa je trenutno kompententan da kaze svoje utiske.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

    Ovo je lijepa vijest! Samo da novi uredjaj radi bolje nego stari, na stari mi se desvalo sledece: Pauziram film, 5-10 minuta, vratim se pustim film ide OK ali titlova nidje. Probam premotvanje, pauza,play, da pozove titlove ponovo ali nista ne pomaze. Na kraju samo pomaze stop snimka, prebacanje kanale i vracanje na zeljeni kanal.

  11. #2261
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Jesi li morao da vratis stati risiver i karticu. Ovo pitam jer ja nemam box nego CI modul u TVu i to mi savrseno odgovara. Ako sada uzmem ovaj novi box prestaje li mi mogucnost koriscenja CI modula i kartice u TVu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  12. #2262
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    Jesi li morao da vratis stati risiver i karticu. Ovo pitam jer ja nemam box nego CI modul u TVu i to mi savrseno odgovara. Ako sada uzmem ovaj novi box prestaje li mi mogucnost koriscenja CI modula i kartice u TVu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Ne,nisu tražili da vratim staru opemu.Znači imaš mogućnost da koristiš CI modul i movie box

    Sent from my LEX722 using Tapatalk

  13. #2263
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    ovih 5 Mbps koristi od protoka koji dobijete u paketu. (najmanji paket je 40Mbps). Može se povezat hdmi, činčom ili scartom, radi nezavisno od starog resivera ali se stari zadržava. Da bi se ovih 5Mbps oslobodile mora se utulit na daljinski, nije dovoljno da se na tv-u kao source stavi stari resiver.

    Ko ima samo tv paket morao bi da uzme box da bi dobio ott

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  14. #2264
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Znaci teoretski mozes gledati na oba jedan na koax i drugi mrezni kabal ?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  15. #2265
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Par pitanja ...

    Prebacio bih se sa telekoma na mtel. Ako uzmem neki trio paket sa TV, internetom i fiksnim telefonom sta se tu sve dobija od uredjaja? Tj koji su uredjaji u pitanju?

    Ovaj novi uredjaj "HUAWEI STB,HEVC.H.265 " sto je pedja65 uzeo, jel to to? Samo taj uredjaj i preko njega se prikljucuje na TV i internet i onda jos neki dodatni ruter se uzme za wifi? Uopste nemogu da nadjem koji modem se dobija za internet i sta ide za fiksni i za TV.

    Znam da ovi iz telemacha koriste one kablove bijele ( neznam strucni naziv ) za TV i internet. Jel tako ide internet i preko mtel-a ili samo preko ethernet kabla?

    U jednu prostoriju mi je TV a u drugu kompjuter na kojem zelim da koristim zicani net ( primarno ) a fiksni telefon u hodniku pa me zanima kako bi islo to podesavanje, kojim putem se razvrstava signal itd.


    Planiram da odem do njihove poslovnice da se raspitam ali to mogu tek slijedece sedmice a vec sam bio pricao sa jednom osobom sto radi za njih koja Nije bas bila upucena u ono sto mene zanima.

    Takodje jel ima kod mtela opcija besplatne wifi mreze kao kod telekoma i telemacha? Koliko sam shvatio u srbiji to imaju ali ovdje kolko vidim ne. Ako ima, onda kako to funkcionise?

    Kako ste inace zadovoljni njihovim paketima? Nesto ih uporedjujem sa drugima i ovih 200 kanala mi nesto izgledaju kao bolja opcija. najvise zbog tih 40 pinkovih kanala. Vise me zanimaju filmovi nego sport. Jel im internet stabilan? Vidim da neki kupuju samostalnu neke uredjaje radi boljeg neta. Zar moze to? ja sam shvatio da moraju da se koriste njihovi modemi, ruteri i sl. Radije bih koristio modem, ruter za koji znam da odlicno radi.

    Ako imate jos neki savjet recite. Hvala.

    p.s. Uzeo bih neki od mbox trio paketa.
    Last edited by Banjaluka55; 09-11-18 at 14:34.

  16. #2266
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Banjaluka55 View Post
    Par pitanja ...

    Prebacio bih se sa telekoma na mtel. Ako uzmem neki trio paket sa TV, internetom i fiksnim telefonom sta se tu sve dobija od uredjaja? Tj koji su uredjaji u pitanju?

    Ovaj novi uredjaj "HUAWEI STB,HEVC.H.265 " sto je pedja65 uzeo, jel to to? Samo taj uredjaj i preko njega se prikljucuje na TV i internet i onda jos neki dodatni ruter se uzme za wifi? Uopste nemogu da nadjem koji modem se dobija za internet i sta ide za fiksni i za TV.

    Znam da ovi iz telemacha koriste one kablove bijele ( neznam strucni naziv ) za TV i internet. Jel tako ide internet i preko mtel-a ili samo preko ethernet kabla?

    U jednu prostoriju mi je TV a u drugu kompjuter na kojem zelim da koristim zicani net ( primarno ) a fiksni telefon u hodniku pa me zanima kako bi islo to podesavanje, kojim putem se razvrstava signal itd.


    Planiram da odem do njihove poslovnice da se raspitam ali to mogu tek slijedece sedmice a vec sam bio pricao sa jednom osobom sto radi za njih koja Nije bas bila upucena u ono sto mene zanima.

    Takodje jel ima kod mtela opcija besplatne wifi mreze kao kod telekoma i telemacha? Koliko sam shvatio u srbiji to imaju ali ovdje kolko vidim ne. Ako ima, onda kako to funkcionise?

    Kako ste inace zadovoljni njihovim paketima? Nesto ih uporedjujem sa drugima i ovih 200 kanala mi nesto izgledaju kao bolja opcija. najvise zbog tih 40 pinkovih kanala. Vise me zanimaju filmovi nego sport. Jel im internet stabilan? Vidim da neki kupuju samostalnu neke uredjaje radi boljeg neta. Zar moze to? ja sam shvatio da moraju da se koriste njihovi modemi, ruteri i sl. Radije bih koristio modem, ruter za koji znam da odlicno radi.

    Ako imate jos neki savjet recite. Hvala.
    Imas pm

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  17. #2267
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    U odnosu na telekom svjetlosna godina su daleko . Zyxel ruter plus modem plus risiver tj dva . Net drži oko 95-98megabita od sto . Kanali su bar meni mnogo bolji nego kod konkurencije i realno ih je mnogo više . Slika odlična . Za fiksni ti ne znam ne koristim ga ali mislim da je to kod svih isto . Sa ovom novom ponudom su anulirali jedini minus a to je snimanje i slično . Isko meni snimanje na ekdterni HDD radi odlično .
    Ponovo napominjem vezujem se sa njima koliko moram ugovorom . Po isteku razmotrim ponudu i odem gdje mislim da je bolje . Lao u svakoj prodavnici i trgovini kupujem tamo gdje su najbolji uslovi

  18. #2268
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci odvojeno se dobija ruter i modem. Koja je uloga rutera? Samo da se omoguci wifi mreza ili se koristi i za fiksni telefon? moze li samo direktno preko modema da se poveze na internet, fiksni telefon ( i tv ako treba ) a da se ruter uopste i ne koristi?

    Da li se povezivanje modema i tv risivera obavlja koaksijalnim kablom? Sto se tice wifi=a jedino me zanima imas li mozda mogucnost bespaltne wifi mreze kod njih kao sto ima kod telkoma i telemacha? mada nije mi to mnogo bitno.


    Jos jedno pitanje. Ako imam jos jedan ili dva TV-a koje sve kanale dobijam na njima? Ne zelim da placam za dodatni risiver.
    Last edited by Banjaluka55; 09-11-18 at 16:47.

  19. #2269
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    @straus, javi kad budes nesto vise znao o satelitskoj ponudi, koji kanali, koje cijene, koji resiveri, da li ce biti dostupan CI Cam itd....

    Ovo je dobra stvar sto se planira da se ponudi i usluga putem satelita. Jos ako bi bio u ponudi i modul, to bi bila prava stvar. Satelitska uvjek donosi najveci moguci kvalitet.
    Ljudi mogu organizovati kanale kako njima odgovara, uz fbc tunere snimati vise kanala u isto vrijeme i gledati kada njima odgovara, gledati od naredne godine strane kvalitetne ultra HD kanale (kao recimo bein la liga 4k - spanska liga, formula 1 4k) itd.

  20. #2270
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Banjaluka55 View Post
    Znaci odvojeno se dobija ruter i modem. Koja je uloga rutera? Samo da se omoguci wifi mreza ili se koristi i za fiksni telefon? moze li samo direktno preko modema da se poveze na internet, fiksni telefon ( i tv ako treba ) a da se ruter uopste i ne koristi?

    Da li se povezivanje modema i tv risivera obavlja koaksijalnim kablom? Sto se tice wifi=a jedino me zanima imas li mozda mogucnost bespaltne wifi mreze kod njih kao sto ima kod telkoma i telemacha? mada nije mi to mnogo bitno.


    Jos jedno pitanje. Ako imam jos jedan ili dva TV-a koje sve kanale dobijam na njima? Ne zelim da placam za dodatni risiver.
    Na modem ti dolazi koaksijalni kabal a iz modema se izvlaci telefon i zica rj45 za internet. Teoretski ti ne treba ruter ako ti je ova jedna zica za internet dovoljna. Ako hoces wifi nju utaknes u ruter i ne moras njihov da koristis vec mozes i bolji tvoj da stavis.
    Dolazni koaksijalni kabal se odvaja na jedan ili dva televizora i modem jednim malim spliterom.
    Sa ovim novim risiverima ti ne treba koaksijalac do njega vec treba zicani internet.
    Risiveri se ne placaju a za dodatni tv dobijes besplatni osnovni paket sa oko 60 kanala.
    Nadam se da sam bio dovoljno konfuzan

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  21. #2271
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Nista dok se ne objavi na sajtu sve...internet, aplikacija, kako i sto...malo neozbiljno da objave i odrze konferenciju a ovamo sve konfuzno

  22. #2272
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    Na modem ti dolazi koaksijalni kabal a iz modema se izvlaci telefon i zica rj45 za internet. Teoretski ti ne treba ruter ako ti je ova jedna zica za internet dovoljna. Ako hoces wifi nju utaknes u ruter i ne moras njihov da koristis vec mozes i bolji tvoj da stavis.
    Dolazni koaksijalni kabal se odvaja na jedan ili dva televizora i modem jednim malim spliterom.
    Sa ovim novim risiverima ti ne treba koaksijalac do njega vec treba zicani internet.
    Risiveri se ne placaju a za dodatni tv dobijes besplatni osnovni paket sa oko 60 kanala.
    Nadam se da sam bio dovoljno konfuzan

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Ej hvala na detaljnom odgovoru. Znas li mozda naziv tog modema? Koji Cisko je u pitanju? Moze li i on da se zamjeni sa nekim drugim koji ja imam? Pitam jer cujem da neki provajderi to ne dozvoljavaju. Neka mac adresa vezana za njihov uredjaj ( tako nesto, ne razumijem se mnogo ).

    Trazicu ja taj stari risiver ( ako bude moglo ). Da ne eksperimentisem sa tim novim. Jel se taj stari zove globo risiver?

  23. #2273
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Modem ne mozes da mijenjas bas zbog mac adrese. Risivera su dosta izmijenjali tako da ne znam koji je trenutno u opticaju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  24. #2274
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U redu. Hvala.

    Kakvi su popusti za nove korisnike za ove trio pakete sto se tice pretplate a kakvi za box all 4?

    Takodje sta je u pitanju sa ovim BOX trio 2+ paketom i sa onom sim karticom? Jel ona besplatna ili nije, jel vidim jednom covjeku poslije 5 mjeseci rekli da treba da placa 2 evra mjesecno za nju.
    Last edited by Banjaluka55; 10-11-18 at 08:33.

  25. #2275
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Dobih potpuno suprotne informacije . Na fb su odgovorili da je pretplata 2,9 evra a u kol centru da pretplate za stare korisnike nema na prvom prijemniku . E sad zna li neko gdje he istina posto su ove dvije suprostavljene . Hvala

Page 91 of 147 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi Telenor internet paketi
    By Kris in forum Operatori
    Replies: 1
    Last Post: 23-04-11, 08:44
  2. i:p: mtel internet
    By shajo in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 20-02-11, 18:00
  3. Mtel internet na Netbook for mobile internet
    By nmuric in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-10, 00:42
  4. Internet paketi....
    By <[ nIkI ]> in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-08-05, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •