Page 67 of 147 FirstFirst ... 175763646566676869707177117 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 3661

Thread: M:box - mtel flash internet paketi

  1. #1651
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juče je dolazio momak, testirao, sve je u redu na njihovoj strani. Ispostavilo se da moj vremešni ruter ne može da izgura preko 23 Mbps sa uključenim IPS-om. Isključio sam ga i speedtest pokazuje 60/4.

    Zaboravio sam da im javim da je sve u redu i sjetim se sinoć u 23h. Napišem email i poslije 5 minuta stiže odgovor. Opet Suzana. Koliko je radno vrijeme toj ženi ne kapiram. Jučerašnju prepisku sa njom sam počeo oko podne.

    Što se tiče kablova, kod mene je koaksijalni i dolazi vazdušnom linijom.

  2. #1652
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Skakach View Post
    Da se pridružim priči sa svojim današnjim iskustvom.


    Poslao sam dva email-a na [email protected], jedan sa zahtjevom da mi šalju račun na email, a drugi da pitam kako mogu dobiti veću brzinu. Pa odgovor kada stigne.... Nije prošao bukvalno ni minut, zovu me sa 0681600. Kaže ljubazan ženski glas, sada ćemo da odradimo, samo ostanite na vezi. Ja zbunjeno "šta ćete da odradite ?", ona kaže jeste li nam poslali dva email-a za to i to. Ja opet zbunjeno "jesam" jer ovako brz odgovor nisam očekivao. Prvo je završeno odmah, a za veću brzinu "treba da odete do poslovnice i potpišete novi ugovor na 24 mjeseca" (i ovaj tekući je na 24) uz istu pretplatu.

    Utekoh s posla jer me kopkalo da je baš tako jednostavno i pravac u poslovnicu. A tamo: "Migracije će da počnu od 01.12. pa vi dođite za nekoliko dana da podnesete zahtjev za prelazak sa BOX duo 2 na BOX duo 2 PLUS. To je dodatnih 2,40 € na pretplatu". Ja sad zbunjen ovom informacijom odoh i napisah novi email šta mi je rečeno i da li mogu da dobijem koja informacija je tačna. Poslije 5 minuta (ako je i toliko prošlo) zovu me iz poslovnice sa restricted broja da dođem da podensem zahtjev i da će šefica odmah to da obradi. I ja odoh, tamo potpisah novi ugovor, a šefica je sama napisala zahtjev da želim promjenu paketa i to je bilo to. Dok sam bio u kancelariji šeficu je zvao njen šef i počelo je ribanje... sjedim pored i čujem. Ona pokušava da mu kaže da sam ja tu i da evo rješavamo sve, al čujem njega "morate naučiti agentie prodaje da ne daju pogrešne informacije....". Bi mi neprijatno jer vidim da se podigla frka zbog mene a ne razumijem zašto. Vratih se da vidim šta sam napisao u emailu i izgleda mi kulturno, nit sam se istresao, nit mi je to bio cilj... I dalje sam u nedoumici čemu tolika frka.


    Kreuno ja da pišem email da se zahvalim na brzini i ljubaznosti kad nestade internet. Poslije par minuta prebačen sam na veću brzinu !!! Da mi brat tamo radi, ne bi mi ovako brzo završio. Ili su se neke zvijezde poklopile danas ili se tamo nešto ozbiljno dešava.
    Opet su me zvali sa 0681600 da pitaju jesam li bio u poslovnici (znali su da jesam, ali ipak da pitaju) i je li sve u redu jer im je moje zadovoljstvo na prvom mjestu. Elem, upload na BOX duo 2 je 3.96 Mbps (upravo izmjeren), a imam neki problem sa download-om koji ne prelazi 23 Mbps. Sad, je li do njih, do modema ili nešto treće, vidjećemo. Treba da provjerim za sat vremena i da im javim da pošalju tehničku službu na teren ako ne bude riješeno. I sve to uz ljubazan glas i da im je "moje zadovojlstvo najvažnije".


    Dakle, postojeći korisnici mogu dobiti veću brzinu prostim potpisivanjem novog ugovora za isti paket uz istu pretplatu. Kraj priče.


    Izvinite na smaranju, nego sam veoma pozitivno iznenađen brzinom i ljubaznošću korisničke podrške. E da, ubrzo nakon toga me zvala druga gospođa iz tehničke podrške da kaže da su restovali nešto i da provjerim opet. A onda me opet zvala prva gospođa da pita da li me druga zvala i da li je sada u redu. Kao što rekoh, ostalo je da provjerim za sat provjerim ima li promjene i da im javim.


    UPDATE: Ne mogu završiti ovaj post, ne daju mi. Upravo me je zvao momak iz tehničke podrške, pita može li sada doći jer su ga zvali iz centrale. I sad mi pade na pamet Mladen Delić, "Ljudi, je li to moguće? Ludnica, šta je ovo?"
    Slicna prica, imao sam Flash 25 do sad, htio sam da uzmem box duo 2, mada ih ja nisam kontaktirao emailom, posao sam direktno u poslovnici i zena koja radi tu (isto dosta ljubazno) tvrdi da mogu uzeti box duo 2 uz novi ugovor, ali da cu dobiti samo 15mbita (stari paket, 15mbit kabal, 30mbit optika), i ja fino otvorim sajt i objasnim da na sajt vise ne stoji da vece brzine idu samo onima sa optikom, vec da te brzine mogu kod svih sad. Morao sam sacekati jedno 20tak minuta dok je ona to provjerila sa supervizorom, ali na kraju kaze sve u redu, dobices tu brzinu, potpisah novi ugovor, u sjutradan su dosli da mi donesu box, restartovali ruter i to je bilo to. Malo me cudi sto su ponekad dosta neinformisani i konfuzni, i da nisam bio malo uporan, vjerovatno bi mi dali stari paket od 15mbita.

    Inace ovo je sadasnji speedtest. Koaksijal.

  3. #1653
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Koje rutere sada ugrađuju,je li i dalje netis?Jedan lik mi reče da netis preko wifi ne može isporučiti brzinu veću od 50 mb,kod mene se kreće od 60-65 mb,dok preko kabla ide oko 90/5,paket duo3 80/5 net.

  4. #1654
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    pa ne ocekujes valjda punu brzinu preko 2.4Ghz Wifi?

  5. #1655
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pedja65 View Post
    Koje rutere sada ugrađuju,je li i dalje netis?Jedan lik mi reče da netis preko wifi ne može isporučiti brzinu veću od 50 mb,kod mene se kreće od 60-65 mb,dok preko kabla ide oko 90/5,paket duo3 80/5 net.
    Sada ugradjuju neki D-link, ali mislim da smo dosli do tacke gdje se mora uzeti neki ruter AC standarda, N je sada prespor za ove brzine, narocito ako si udaljen vise od 7-8m od rutera. Inace kad cujem ljude da se zale na mtelov internet jer nema dovoljno dometa sve pokusavam objasniti da nije njihova obaveza da ti daju kvalitetan wifi nego kvalitetan internet, ali dzaba.

  6. #1656
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    takodje,mjere ljudi wifi brzinu (na b/g/n standardu) i na ruteru od <10€ koji dobiju dzabe i onda ne valja mtel,telekom,telemach
    brzina se mjeri iskljucivo 'na kablu' direktno IZ MODEMA, jer sam imao priliku da vidim vise slucajeva gdje (jeftin) ruter gusi te vece brzine.

  7. #1657
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Na ove brzine mislio sam da su krenuli sa novom opremom

  8. #1658
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Isti slucaj, meni preko wifi nece preko 25mb a evo na kabl. Modem mi je neki Mydlink a ruter Cisco.



    Edit: Sto se osoblja tice, sve maksimalno profesionalno i bez greske.
    Last edited by Danilo...; 17-11-17 at 21:49.

  9. #1659
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    mislis modem je cisco a ruter d-link

    evo meni preko Wifi (5Ghz, dual band ruter xiaomi)

  10. #1660
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    mislis modem je cisco a ruter d-link
    Hahah eto tako . Ako si narucivao ovaj tvoj ruter, daj link na pm.

  11. #1661
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    evo ti ovde: https://goo.gl/LTPg6L
    radi ok, ali ono zbog cega sam ga ja uglavnom kupio ne radi kako treba (ima mogucnost da skida torrente nezavisno od racunara, direktno na flesku koja je prikljucena na njega,ali koriste neki klijent koji vecina trackera blokira jer pravi probleme)...

  12. #1662
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    I ja sam razmisljao da uzmem bas taj xiaomi,ali ipak naručih ovaj https://www.ebay.com/itm/TP-Link-Arc....c100005.m2219

  13. #1663
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    TP Link ima dosta losiju pokrivenost na 5G, zato sam uzeo xiaomi, mada cu vjerovatno uskoro uzeti neki asus bas zbog torrenta

  14. #1664
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Ovo da postojeci korisnici dobijaju vecu brzinu samo novim ugovorom je iznuda i losa politika prema korisnicima, i nejednakost.

    Ovo pricam jer sam koristio u bg sbb, zakljucio ugovor od 2 godine na duo paket sa netom 20mbit. Nekoliko puta su povecavali brzinu u tom paketu(dosla je do 60mbit na kraju) i kad je povecaju to urade svim korisnicima. Nikad nisam morao da produzavam ugovor.

    I sad u cg posto sam u tudjem stanu uzeo sam duo 3 mtel na 1 godinu, nije problem da placam skuplje ali ne mogu na duze jer izlazim iz stana i necu da obavezujem vlasnika da placa nesto sto mu ne treba.

    Ja ne znam, to sto ste mozda navikli ovdje da se operateri tako ponasaju ne znaci da tako treba...da imam ovlascenje vlasnika cudo bi im radio. Mozda i ovako napisem nesto agenciji

    Sent from my Z5
    Last edited by nikolaf7; 18-11-17 at 15:49.

  15. #1665
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Jbg,moze im se za sad...mada ima price da ce svakako povecati svima, bez ugovora, samo treba strpljenja

  16. #1666
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Nije to isti vox koji je bio prije 7-8 mjeseci. Ali u svakom slučaju možeš sačekat dok se dobiju JVC 43 inča(vox je srbijanski a jvc japanski ), odlični su a rata je 8e na dvije godine
    Vjerojatno ću tako i uraditi. Jesi li siguran da je rata samo 8e?

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
    this time next year...

  17. #1667
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Jvc neki smart sa ogromnom dijagonalom je 13e mjesecno. Cekam nesto da mi istekne pa da ga trgujem, kazu da im se odlicno pokazao.
    I kad krenu sa ovom pricom kako je odje nesto lose, kako je bolje u Srbiju, Njemacku, Tadzikistan...

  18. #1668
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    'JVC' koji se sad prodaje je svudje smece...odavde do Turske i nazad

  19. #1669
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni jednom do sad nisam imao negativno iskustvo sa m:tel-om. Nebitno radi li se o mobilnoj mrezi, internetu ili kablovskoj. Azurni su sasvim dovoljno, ozbiljni serviseri, korisnicki servis mnogo ljubazan i oce da ti objasne sve do detalja. Ista stvar sa slanjem mail-a, nakon 5 min najduze te zovu i rjesavaju problem. Ocigledno da pojedini ljudi nisu upoznati sa ADSL-om dje provjereno znam da minimum 50% korisnika ima problem sa njihovim uslugama, placaju po 50 Mbps a budu srecni ako dobiju 20-25 + nestabilnu vezu. BOX duo 2 koristim i za 25,9€ bolju uslugu ne mozete imat u CG. Pozdrav.



  20. #1670
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    👍👍👍👍👍👍👍

  21. #1671
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ta dva servisa Mbox i Adsl su neuporedivi. Imate slucaj da Adsl ide preko bakarnih parica koje su po zgradama i kucama instalirane i provucene maltene prije 30 i vise godina a Mbox ide na coax/optiku koja je malo prije instalacije odradjena. I laiku je sve jasno. Sa druge strane, ne kazem da nema i nike bilo korisnickih problema ali opet se vracam na poredjenje sa Adsl supportom i opet ni to nije za poredjenje. Sto se opreme tice, ni kod Adsl pa ni kod Mbox uostalom ni kod jednog operatora ne mozete ocekivati ultimate solution u smislu rutera. Jbg... zato postoje radnje racunarske opreme i za nekih 30-ak eura kupite mnooogooo bolju krajnju opremu.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  22. #1672
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Telekom je mogao da bude bez konkurencije, ali su bili mnogo gladni,i sad ce da propadnu

  23. #1673
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Oni i sada imaju monopol jer Mbox nije prisutan u ogromnoj vecini zgrada bas zahvaljujuci tome sto im Tcom ne da pristup sahtama i tk kanalizaciji. Na zalost, mada sam ovo vec nedje ranije pominjao, kada se prodavao crnogorski telekom, desilo se nesto sto nidje u svijetu nije a to je da se prodala i infrastruktura. Sada imamo situaciju da je vlasnik TK sahte ispred svacijeg ulaza NJEMAC a ne mi tj Crna Gora. I umjesto da drzava ubira prihod od davanja u zakup operatorima SVOJU kanalizaciju, Tcom sada prosto ne da pristup ostalim operatorima jer zna da ce izgubiti korisnike i obaliti prihode. Imate slucaj da u PG ni jedno vece naselje sa pretezno zgrada (Blok 5 i 6, Preko Morace, Centar, dio Starog Aerodroma i Zabjela) ne mogu da uvedu Mbox jer to Tcom nije dozvolio da prodju sa optikom. Provlacenje tj prekopavanje urbanih djelova Pg sa novim privodima bi bio horor i duuuga administrativna zezancija. Eto zasto Tcom i dalje ima monopol.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  24. #1674
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za koliko instaliraju opremu ukoliko je vec ostavljen kabal na stubu u koliko bi uzeli njihov paket? I da li mi mozete predloziti ruter za https://www.multicom.me/ sajta jer ne zelim da cekam toliko dugo sa aliexpress-a?

  25. #1675
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Sve zavisi od kuce (treba li da buse, razvlace ispod krova, udaljenost prostorije dje bi da stavis ruter i sl...). Ako je zgrada u pitanju za 10min sve gotovo, kuce od nekih pola sata pa do maksimum sat i po. A pogledaj rutere i na https://datika.me/ mislim da su najpovoljniji kod nas.

Page 67 of 147 FirstFirst ... 175763646566676869707177117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi Telenor internet paketi
    By Kris in forum Operatori
    Replies: 1
    Last Post: 23-04-11, 08:44
  2. i:p: mtel internet
    By shajo in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 20-02-11, 18:00
  3. Mtel internet na Netbook for mobile internet
    By nmuric in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-10, 00:42
  4. Internet paketi....
    By <[ nIkI ]> in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-08-05, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •