Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Vanevropska ilegalna imigracija

  1. #1
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default Vanevropska ilegalna imigracija

    Problem ilegalne imigracije stanovnistva iz Afrike i Azije je konacno postao problem i za drzave sa ovih prostora.
    U novinama dosta cesto vidjam vesti o ilegalnim azilantima koji na sve moguce nacine pokusavaju da se dokopaju dobrostojecih drzava EU i u tom procesu zaglave u nekoj balkanskoj drzavi, obicno Grckoj, Srbiji ili Makedoniji. Nisam u Beogradu sem u prolazu bio ne pamtim ali ako je suditi po novinama prepun je imigranata. Madjari su resili da nesto konkretno urade i poceli su da dizu zicanu ogradu jer je i kod njih poceo da se oseca priliv azilanata. U Srbiji vec ima nekih prihvatnih centara za azilante ali ne zavrse svi u njima pa se mnogi vrzmaju po naseljenim mestima. Da li se moze ocekivati da ovaj problem postane sve veci i kako ce on da utice na zemlje u kojima ti imigranti zaglave? Da li postoji opasnost od prikrivenih terorista? Da li mozda mozemo da ocekujemo da se odredjen broj tih imigranata trajno nastani u tim drzavama? Ovo je jedna od tema koje su uvek aktuelne a ne treba je mesati sa temom "Islamska drzava"

    NAPOMENA: Bez koriscenja uvredljivih naziva uperenih prema bilo kojoj, rasi, naciji itd., a narocito bez balkanskih rasprava i dokazivanja ko je veci predstavnik svoje zemlje i naroda. Mada je sve to stvar necije kulture.
    Last edited by Severnjak; 20-07-15 at 21:58.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Licno, mislim da se ovaj problem nece smirivati, bar ne u skorijoj buducnosti. Situacija u Africi je katastrofalna i bez jako loseg zivotnog standarda zbog tamosnjih lokalnih ratova a tu je i ratom razorena Sirija. A sa druge strane imamo bogate zapadne i severne evropske drzave u kojoj se vec naselio ogroman broj tih imigranata i kojima je bar na osnovu socijalne pomoci minimalno pristojan zivot zagarantovan i oni naravno hoce toga da se dokopaju i po cenu zivota. E sad problem je sto imigrantima postaju preopterecene drzave u kojima oni obicno ne zele da se trajno nastane, jer nije cilj imigrantima Grcka, pa ni Italija a narocito ne Srbija ili Makedonija vec Svedska, Nemacka, Austrija, itd. Zapadnim i severnim drzavama je konacno dojadilo sa imigracijom pa hoce da je preseku cim ovi kroce nogom na evropsko tle i da puste te drzave da se njima zamlacuju. Uveren sam da ona madjarska zica ne bi bila ni pomenuta da je nisu odobrili iz samog vrha EU. Madjari ce zastititi svoju drzavu a oni su i sami inace jako zatvoren narod, jos ce ispasti kao neki branioci Evrope pred stranom invazijom a kola ce se slomiti na juznijim evropskim drzavama. Srecom kod mene nema tih azilanata ali mi ne bi uopste bilo svejedno da se oni sada u gomili nastane u nekom parku i tu prebivaju ili krecu gradom bez ikakve kontrole. Taj jug Srbije je uzasno korumpiran a granica busna kao svajcarski sir. Jako je neozbiljno bilo misliti da cemo mi njih moci samo da propustimo i da drugom uvalimo vruc krompir i jos zaradimo neku paru od sverca, naravno mislim na pojedince ali i sama drzava je zakazala. A sto je najgore EU nas uvek moze uceniti da se pobrinemo za te azilante i da im omogucimo sto duzi boravak. Pitanje je i kako ce obican narod reagovati, meni licno je jako cudno kako vec nije doslo do nekog ozbiljnijeg incidenta i organizovanog napada na te imigrante. U svakom slucaju oni nisu nas problem. Neka se za njih pobrinu one drzave koje su ih svojom previse popustljivom politikom prema imigraciji i ohrabrile da rizikuju zivote da predju toliki put. Mozda su sada okrenuli plocu i hoce to da zaustave ali neka to ne bude preko ledja balkanskih drzava koje i same vec imaju dovoljno problema.
    Last edited by Severnjak; 20-07-15 at 22:24.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nije korektno da budu problem citave medjunarodne zajednice tolike izbjeglice, zna se koje drzave su sebi dale za pravo da demokratizuju bliski istok i sjevernu Afriku, ko je redom podrzavao islamska proljeca, ko je podrzao pobunjenike u Siriji, ko je zloupotrijebio rezoluciju o zabrani leta u Libiji i podrzao teroriste da se domognu vlasti pokolju hiljade ljudi, stotine hiljada proceraju, ko je podrzao majdan demokratiju u Uklrajini. Drugim rijecima zna se koje su drzave direktno ili indirektno odgovorne za toliki priliv izbjeglica te ih treba samo propustati da idu kod svojih oslobodioca i prijetelja.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Najveci broj njih bezi od ratova koje su dobro zakuvali zapadni "mirotvorci". Mada nisam cuo za ukrajinske izbeglice, ruske idu u Rusiju a ukrajinske na zapad drzave. Mada ima i onih koji beze iz nepodnosljive nemastine, one u Nigeriji terorise Boko Haram... Teret sirijskih izbeglice apsolutno treba da snose zapadne drzave koje su imale ucesca u tome jer se iz Sirije pre toga nije bezalo, bar meni nije poznato. A sto se tice ovih africkih, kolonijalizam je sada vec proslost a Afrikanci se jos nisu doveli u red. Ali balkanske i srednje-evropske drzave bas nemaju nikakve veze ni sa jednima ni drugima a najvise hoce njima da uvale taj teret. U EU pominju neke kvote, znaci azilant koji hoce da zivi u npr. Svedskoj zavrsi u recimo Slovackoj. To je skroz neposteno prema tim drzavama. Iz nekih izjava imigranata koje sam citao oni su svesni koliko su te neke drzave bile tolerantne prema izbeglicama, sada vec to nije ista prica ali oni to ne znaju niti ih zanima. A neki imaju i rodbinu i prijatelje tamo.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Izgleda da u CG nema nijednog azilanta cim ova tema ima tako slab odziv. Ili mozda dok nekome problem ne zakuca na vrata nece obracati paznju na njega. Sta i mene zabole za neka mesta u Srbiji koja imaju problem sa imigrantima kad ih kod mene nema? Ali ne mogu bas to ni da ignorisem a ni da ne pomislim da cu mozda i za svog zivota docekati da taj problem ozbiljnije eskalira. Retko koja drzava u Evropi ce biti postedjena toga, ostaje samo da se vidi kojim ce to redom ici.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    CG je poznata po tome da prima izbjeglice. Za vrijeme ratova otvarali smo granice za Srbe i Albance, za muslimane.

    Sta je konkretno tvoj problem sa potencijalnim imigrantima pa guras temu na silu...?
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    CG je poznata po tome da prima izbjeglice. Za vrijeme ratova otvarali smo granice za Srbe i Albance, za muslimane.

    Sta je konkretno tvoj problem sa potencijalnim imigrantima pa guras temu na silu...?
    Srbija je zemlja sa najvecim brojem izbeglica u Evropi. A i ove iz Afrike i Azije smo i vise nego pristojno primili, u Beogradu im i cisternu vode obezbedili zbog vrucina a pomazu im i obicni ljudi, organizuju se da prikupe pomoc. Cak ih i Vucic posetio u Presevu. A Madjari im dizu zid, u Makedoniji ih tuku a ni Grci se ne odnose mnogo bolje. Ja nemam licno nijedan problem jer ne mogu da imam problem sa nekim ko mi nije nista licno skrivio ali necu ni da zemlja u kojoj zivim postane mesto istovara imigranata koje niko u EU ne zeli. I koga ja to silim? Samo mi je cudno sto jedna od najaktuelnijih tema u Evropi nije privukla osim jos jedne osobe samo tebe, dezurnog provokatora.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Guras na silu severni
    Srbija ima najvise izbjeglica u Evropi?
    Dje su ti
    Njemacka,Francuska,UK,Svedska,Holandija
    I ne kukaj nego docekaj te ljude,pusti cisternu,neka vocka na ovi zaropek

    Vidi nas,bez ovih potonjih
    http://www.vijesti.me/vijesti/cajlan...novnika-839086
    Last edited by Oliver Nedeljkovic; 23-07-15 at 23:07.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Guras na silu severni
    Srbija ima najvise izbjeglica u Evropi?
    Dje su ti
    Njemacka,Francuska,UK,Svedska,Holandija
    I ne kukaj nego docekaj te ljude,pusti cisternu,neka vocka na ovi zaropek
    Morao je neko da primi sve te izbeglice iz Hrvatske, Bosne, Kosova... A i ovi van Evrope ce dobrim delom da zavrse u Srbiji i to nam EU sprema. Mozda deluje pomalo paranoicno ali ne moze niko da me ubedi da EU ne bi mogla da natera Orbana da ne dize tu ogradu da su oni stvarno protiv toga. Pa hajde da to sve lepo natovarimo Srbiji, i tako je zamajavamo 100 godina da cemo je primiti. Srbija te izbeglice nije uopste duzna da primi jer ne moze ni svojim gradjanima da pomogne i ta pomoc azilantima opterecuje budzet. Ove drzave sto ih ti pomenu su same izgradile imidz drzava koje su otvorene prema imigraciji bez obzira odakle dolazi a i da se ne lazemo bogatije su dosta od Srbije. Neka onda spoje lepo i korisno a nama neka se malo skinu sa vrata.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ove drzave sto sam pomenuo imaju vise izbjeglica od srbije,samo da te demantujem.
    Ne znam sta bih ti vise rekao,eto,rijesicete vi to nekako.
    Cisto moj mali doprinos tvojoj temi,da ne bi sam sa sobom poceo da pricas.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Ove drzave sto sam pomenuo imaju vise izbjeglica od srbije,samo da te demantujem.
    Ne znam sta bih ti vise rekao,eto,rijesicete vi to nekako.
    Cisto moj mali doprinos tvojoj temi,da ne bi sam sa sobom poceo da pricas.
    Moguce je da sam pogresio jer tu pricu obicno vrte srpski mediji ali to nikako ne treba da znaci da Srbija sada treba da postane oaza za izbeglice, narocito vanevropskog porekla. Zapadne i severne zemlje su bogatije i imaju vise sredstava da ih zbrinu i kao sto rekoh same su o sebi stvorile tu sliku o toleranciji prema imigraciji. Upravo zato imigranti toliko i hoce u te zemlje mada je Afrikancima i zbog jezika Francuska prva opcija. A ako ces da dajes doprinos sitnim provokacijama, neka hvala, prezivecu i bez tvog doprinosa.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Nikom od njih nije cilj da ostanu u Srbiji. Svi žele Nemačku, jer Nemci daju azil i učiniće sve da se dokopaju željene destinacije.
    U Srbiji im uglavnom ne prave problem i što bi se reklo, spakuju im po koji sendvič da im se nadje uz put.
    Svakodnevno stižu puni Lastini autobusi iz Beograda u Kanjižu. Nek idu ljudi.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Srbija je zemlja sa najvecim brojem izbeglica u Evropi.

    Kako ti mlatis brate moj... Dje je Italija u koju je od pocetka godine stiglo 100k izbjeglica, prosle godine primili su 200 000. Dje je grcka sa 100 000, madjarska sa 80 itd itd.

    Srbija je tranzitna zona isto kao i CG, i Imigranti samo prolaze ne zadrzavaju se na putu, tako da je bas glupo povlaciti temu.

    Nijesam provokator, nego ne volim kad ljudi mlate bez ikakvog osnova...
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Tema se zova "Vanevropska ilegalna imigracija" tako da se ne tice konkretno ni CG ni SRB nego o tome kako ljudi uopste dozivljavaju sve to i sta o tome misle. Demografska slika Evrope ce se bitno izmeniti u narednim decenijama i vanevropsko stanovnistvo ce sto imigracijom, sto natalitetom biti sve brojnije. Ako je to nekome glupa tema, koja se tice buducnosti Evrope onda to vise govori o njemu. A ako cemo o mlacenju bez osnova po kojem to osnovu mlatis sve ono za Srbe a davno sam te pitao jesam li ja genocidas i rob, posto su za tebe svi Srbi takvi pa nisam nikada docekao odgovor.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Potpuno je nevažno ako se etnička slika Evrope promjeni. Mjenjala se prije, mjenjalti će se i u buduće, to je prirodan proces da ljudi iz siromašnijih djelova migriraju u bogatije i time mjenjaju etničku sliku.

    U kontekstu istorije svaki otpor takvim migracijama je dovodio do sukoba i propasti bogatog djela dok je mirna integracija uvjek imala pozitivni uticaj.

    Dva najbolja primjera su Rimsko carstvo koje je propalo upravo zbog sukoba sa plemenima koja su željela da se integrišu u to carstvo sa svim pravima koja su imali Rimljani i Stari Egipat koji je prosperirao (trajući 5000 godina) uključujući u svoj sastav sve strance bez pardona i koji su imali sva prava kao i sami Egipćani.

    Mi smo mali narodi (Crnogorci, Srbi, Hrvati) i osuđeni smo na asimilaciju ili mješanje do nestanka od strane većih naroda. To je sudbina svih malih naroda i prirodan proces koji je bolan samo ako ga mi doživljavamo tako. Ljudi se mješaju i to je dobro, nastaju novi narodi (poput US Amerikanaca) novi jezici i slično.

    Mi živimo još u nacionalističkom mentalitetu koji nema smisla i stavljamo svoj narod ispred svih, doživljavajući ga superijornim u odnosu na sve druge, što je naravno glupost i samozavaravanje. Svi ljudi su manje više isti, bez obzira na svoje porjeklo.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Potpuno je nevažno ako se etnička slika Evrope promjeni. Mjenjala se prije, mjenjalti će se i u buduće, to je prirodan proces da ljudi iz siromašnijih djelova migriraju u bogatije i time mjenjaju etničku sliku.

    U kontekstu istorije svaki otpor takvim migracijama je dovodio do sukoba i propasti bogatog djela dok je mirna integracija uvjek imala pozitivni uticaj.

    Dva najbolja primjera su Rimsko carstvo koje je propalo upravo zbog sukoba sa plemenima koja su željela da se integrišu u to carstvo sa svim pravima koja su imali Rimljani i Stari Egipat koji je prosperirao (trajući 5000 godina) uključujući u svoj sastav sve strance bez pardona i koji su imali sva prava kao i sami Egipćani.

    Mi smo mali narodi (Crnogorci, Srbi, Hrvati) i osuđeni smo na asimilaciju ili mješanje do nestanka od strane većih naroda. To je sudbina svih malih naroda i prirodan proces koji je bolan samo ako ga mi doživljavamo tako. Ljudi se mješaju i to je dobro, nastaju novi narodi (poput US Amerikanaca) novi jezici i slično.

    Mi živimo još u nacionalističkom mentalitetu koji nema smisla i stavljamo svoj narod ispred svih, doživljavajući ga superijornim u odnosu na sve druge, što je naravno glupost i samozavaravanje. Svi ljudi su manje više isti, bez obzira na svoje porjeklo.
    Licno, ne bih bas rekao da je nevazno. Smatram da svaki narod treba da ocuva svoju kulturu, dobro, imamo recimo primer SAD, Kanade, Australije, zemalja koje su nastale na imigraciji. To su sve zemlje koje su mesavine razlicitih kultura, mozda su beli Evropljani bili ti koji su ih naselili i izgradili ali na neciju stetu (Indijanci, Aboridzini) tako da za te zemlje ne mogu reci da pripadaju samo jednoj grupi ljudi. Ali evropske zemlje su nesto drugo. I u srpskim medijima sam cesto vidjao stavove "oni su ih kolonizovali, izazvali probleme u njihovim zemljama, oni treba da se pobrinu za njih", itd... To donekle stoji ali ne vidim sta ce to dobro doneti. Svedoci smo koliko je danas pitanje rase i porekla osetljivo i da se te razlike ne mogu tako lako prevazici. Ne radi se o superiornosti vec o ocuvanju sopstvenog identiteta. Mada ja licno smatram da je taj proces nezaustavljiv, da ce u nekoj ne tolikoj dalekoj buducnosti cak i ove prostore naseljivati druge grupe ljudi jer domace stanovnistvo izumire. Brze rastuca grupa ce potciniti onu koja se sporije reprodukuje ili nestaje. U Srbiji su sela opustela, stanovnistvo sve starije, to ce neko morati da nadomesti.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Tema se zova "Vanevropska ilegalna imigracija" tako da se ne tice konkretno ni CG ni SRB nego o tome kako ljudi uopste dozivljavaju sve to i sta o tome misle.

    Druze odluci se. U postavci teme napisao si :

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Problem ilegalne imigracije stanovnistva iz Afrike i Azije je konacno postao problem i za drzave sa ovih prostora.
    U novinama dosta cesto vidjam vesti o ilegalnim azilantima koji na sve moguce nacine pokusavaju da se dokopaju dobrostojecih drzava EU i u tom procesu zaglave u nekoj balkanskoj drzavi, obicno Grckoj, Srbiji ili Makedoniji.

    A sad odjednom sve zemlje...

    Konkretno Srbija nema problem sa imigrantima, posto je tranzitna zona. Kao ni CG. Sto se tice EU, oni ce morati da primaju izbjeglice.

    To je potpuno normalan proces kao sto je funestis gore napisao, i samo nacionalista moze da kaze da su imigranti problem. Posto ja ne vidim da je bio i jedan problem u Srbiji sto se tice imigranata...
    One Ring to Rule them all...

  18. #18
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Једном када прође ова миграција,а на самом почетку смо,заборавиће се њена историјска форма;вријеме трајања, културолошка основа,економска позадина и политичка конотација,
    а остаће да се назива,просто, онако како и доликује,Сеобом Народа.

    Бај д веј,нема шта,интересантно ми ово око припадника варварског племена који руше Рим јер је,институционално и војно (може и обрнутим редоследом,свеједно),неспособан да их покори,
    асимилује и учини пуноправним и сретним грађанима Империје.

    Не зна дијете шта је шински праг,је ли .
    Last edited by Geralt of Rivia; 24-07-15 at 13:29.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Druze odluci se. U postavci teme napisao si :




    A sad odjednom sve zemlje...

    Konkretno Srbija nema problem sa imigrantima, posto je tranzitna zona. Kao ni CG. Sto se tice EU, oni ce morati da primaju izbjeglice.

    To je potpuno normalan proces kao sto je funestis gore napisao, i samo nacionalista moze da kaze da su imigranti problem. Posto ja ne vidim da je bio i jedan problem u Srbiji sto se tice imigranata...
    Pa normalno da sam pomenuo i zemlje sa ovih prostora jer ne ocekujem da mi sada na CG forumu na post napisan srpskim jezikom dodju Grk i Italijan da mi komentarisu. I pise "I za ove zemlje" a ne "tema je samo za ove zemlje". Srbija jeste tranzitna zemlja i ti imigranti hoce da se uvale u bogate drzave ali je sasvim moguce da ce deo tog problema sa izbeglicama hteti da se prebaci na Srbiju, da se tim ljudima koji se zadese ovde sto duze produzi boravak jer je tim drzavama koje su do sada bile najotvorenije prema imigraciji doslo do otpora tome. Jel se podigla bura oko one palestinske devojcice kojoj je Merkel rekla da ce morati da ih deportuju i da u Nemackoj nema mesta za sve njih? Za situaciju u CG ne znam kakva je, cuo sam da i tu ima imigranata a ako kojim cudom ona madjarska ograda promeni pravac imigracije ka Hrvatskoj onda i CG moze da se suoci sa povecanim prilivom izbeglica. A ne treba zaboraviti ni potencijalnu teroristicku pretnju jer je islamistima na meti i CG. Naivno je ocekivati da je bilo kome na ovim prostorima mir na duze staze zagarantovan.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    A ne treba zaboraviti ni potencijalnu teroristicku pretnju jer je islamistima na meti i CG. Naivno je ocekivati da je bilo kome na ovim prostorima mir na duze staze zagarantovan.
    Pusti kurir i g...a,da li si ti normalan,ti bas vjerujes u ovo sto napises
    Primjecujem da je Gandalf kod tebe izazvao stokholmski sindrom.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Zamolio bih moderatore da zakljucaju ovu temu zbog nemogucnosti normalne diskusije. Hvala.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Posto tema nije zakljucana hajde neka se nastavi; U vojvodjanskom pogranicnom mestu u tuci izmedju imigranata ubijena jedna osoba i jos dve povredjene. U drugoj vesti Orban zavrsava ogradu do kraja Avgusta. Ta severnija mesta u Vojvodini su obicno vecinski madjarska sto samo govori o tome koliko Madjarska po svaku cenu hoce da spreci te imigrante i da ih na taj nacin svesno natovaruju i svojim sunarodnicima u Srbiji. A kada se broj tih imigranata jos vise poveca a madjarski bedem ostane neprobojan, jer su oni ozbiljna drzava koja sigurno nece taj zid ostaviti da zvrji bez ikakve kontrole, mozemo samo ocekivati jos vise ovakvih slucajeva. Nista, ali bas nista nismo naucili na primeru kosovskih Albanaca ali bitno je da sami sebi sto jace stezemo tu omcu oko vrata zvanu EU. Dokle ce nas to bespogovorno podanistvo dovesti ostaje nam samo da vidimo.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Posto tema nije zakljucana hajde neka se nastavi; U vojvodjanskom pogranicnom mestu u tuci izmedju imigranata ubijena jedna osoba i jos dve povredjene. U drugoj vesti Orban zavrsava ogradu do kraja Avgusta. Ta severnija mesta u Vojvodini su obicno vecinski madjarska sto samo govori o tome koliko Madjarska po svaku cenu hoce da spreci te imigrante i da ih na taj nacin svesno natovaruju i svojim sunarodnicima u Srbiji. A kada se broj tih imigranata jos vise poveca a madjarski bedem ostane neprobojan, jer su oni ozbiljna drzava koja sigurno nece taj zid ostaviti da zvrji bez ikakve kontrole, mozemo samo ocekivati jos vise ovakvih slucajeva. Nista, ali bas nista nismo naucili na primeru kosovskih Albanaca ali bitno je da sami sebi sto jace stezemo tu omcu oko vrata zvanu EU. Dokle ce nas to bespogovorno podanistvo dovesti ostaje nam samo da vidimo.

    Prvenstveno sukob o kome pričaš se dogodio zbog bjednih uslova u kojima su ti imigranti smješteni (ako u opće imaju bilo kakav smještaj).

    Ti ljudi su ostavljeni da se snalaze kako znaju i umiju i biju se bukvalno oko hrane.

    Ostavljeni sami sebi na ovo vrućine ili su se smrzavali tokom prošle zime.

    Ne kažem da je Srbija kriva za to, naravno da nije, Srbija nema sredstava za same sebe a kamo li da pruži neku pomoć svim tim imigrantima ali makar mogu malo više upirati prste prema EU, kuditi i vikati prema njima da daju neku pomoć da se tim ljudima omogući makar da prežive kao ljudska bića dok se njihov status ne rješi.

    U ovom slučaju ja ću biti na Srpskoj strani ukoliko upotrtebe svoj antiprotivan stav prema EU na konstruktivni način u pokušaju da se tim jadnim ljudima omogući kakav takav ljudski život a ne samo goli opstanak.

    Tim ljudima treba hrana, krov nad glavom, doktori i ljudski pristup i ne bi bilo ovakvih problema.

    Umjesto da društvene mreže bruje o tome kako ti ljudi nemaju ništa i jedva preživljavaju sve se svodi samo na okretanje glave po sistemu ne vidim te, crkno tamo na nekoj granici.













    Ljudi, pročitajte ovo i pogledajte što se događa, ako je ikada trebalo kuditi EU zbog pasivnosti onda je to sada.

    After a 10-day trek over 150km, Sandrine Koffi’s dream of a new life in Europeended and her nightmare of losing her infant daughter in the Macedonian night began.
    Most don’t make it on their first attempt. Nor their third or fifth. Many, it seems, just keep trying – and failing – again and again.
    http://www.theguardian.com/global-de...s-eu-back-door

  24. #24
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Hvala na korektnom odgovoru ali mislim da je prerano pricati o razlozima izbijanja te tuce jer ne vidim da se pominje u novinama po izjavama ocevidaca.
    U Srbiji koliko znam ima dosta tih centara gde su smesteni, Bogovadja, Vrnjacka Banja ako je jos tamo, kod Subotice, mislim i Zajecar... Video sam kako im izgledaju neki od tih smestaja, nije idealno ali kakvo je da je bolje je od onoga od cega su pobegli. Problem je u tome sto je Srbija prema EU u robovskom odnosu. Sta bi bilo da Vucic kaze da ce Srbija da digne ogradu prema Makedoniji i kako su imigranti pretnja Evropi, pa odmah bi bilo po svim glavnim evropskim medijima Srbi nacionalisti hoce da se izoluju, mrze imigrante itd. Vucic jeste pominjao kako Srbija nema sredstava da ih zbrine ali njegovo je da cuti i slusa naredjenja. A sto se tice ovih imigranata stvar je u tome da oni vise nikome u Evropi ne trebaju i da one drzave koje su bile otvorene prema njima nece vise da ih nekontrolisano primaju pa hoce da to svale na one evropske drzave nad kojima imaju autoritet. Od tih imigranata ima vise stete nego koristi, kriminal je u porastu, mnogi iskoriscavaju velikodusni socijalni sistem, nece da se asimiluju... Nijedan od tih imigranata nece reci:"Mogu da se zadovoljim Poljskom, Ceskom, pa i Rumunijom" nego svi hoce u skandinavske i germanske zemlje. A ako je do radne snage nje vec ima dovoljno u Poljacima, Balkancima i ostalim Evropljanima iz siromasnijih evropskih drzava. Na sta ce liciti Evropa kada oni postanu jos brojniji pa i vecina u nekim drzavama mozemo samo da zamisljamo. Iz zivotnog iskustva znam da dobrog i naivnog coveka cesto znaju da iskoriste a o posledicama se mora razmisljati daleko u buducnost da se ne bi kasnije kajali.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Posto tema nije zakljucana hajde neka se nastavi; U vojvodjanskom pogranicnom mestu u tuci izmedju imigranata ubijena jedna osoba i jos dve povredjene. U drugoj vesti Orban zavrsava ogradu do kraja Avgusta. Ta severnija mesta u Vojvodini su obicno vecinski madjarska sto samo govori o tome koliko Madjarska po svaku cenu hoce da spreci te imigrante i da ih na taj nacin svesno natovaruju i svojim sunarodnicima u Srbiji. A kada se broj tih imigranata jos vise poveca a madjarski bedem ostane neprobojan, jer su oni ozbiljna drzava koja sigurno nece taj zid ostaviti da zvrji bez ikakve kontrole, mozemo samo ocekivati jos vise ovakvih slucajeva. Nista, ali bas nista nismo naucili na primeru kosovskih Albanaca ali bitno je da sami sebi sto jace stezemo tu omcu oko vrata zvanu EU. Dokle ce nas to bespogovorno podanistvo dovesti ostaje nam samo da vidimo.
    Ma taj "bedem" je k.rac od ovce.
    Ti ljudi su prešli hiljade kilometara i sad će komad žice da ih spreči u nameri da se dokopaju EU.
    Poznajem dobro taj teren i njegovu konfiguraciju. Nikakva žica tu ne pomaže.
    Pre svega, ona se podiže nekoliko metara unutar madjarske granice, tako da oni koji dodju do nje, faktički su već u Madjarskoj.
    Eno Kinezi u Subotici, Kanjiži i Horgošu već opskrbljuju prodavnice zalihama makaza za žicu. Suviše je to veliki prostor da bi se branio, a njih je mnogo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 29
    Last Post: 11-02-12, 10:03
  2. Ilegalna prodaja
    By Montenegro87 in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 23-11-11, 13:11
  3. Imigracija Kineza i ostalih ???
    By CRNOGORAC_FR in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 15-12-07, 21:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •