Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 70 of 70

Thread: Opozicija kakva nama treba?

  1. #51
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Bas ovakva! Jedino takvu i zasluzujemo.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Kad shvatite mentalitet naseg naroda, shvaticete i zasto opozicija nasa nema sanse... to je kljuc.
    Niko na ovom forumu nije ni blizu da prepozna definiciju tog kljuca. O opoziciji da ne pricam.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #53
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nash narod je stoka i razumije samo kad se prema njemu ponashash kao prema stoci... Zato poshteno cheljade teshko da ikad mozhe postici veci uspjeh u nashoj politici...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  4. #54
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Skoro chuh da su radnici jedne renomirane cg firme odbili, tj popunili tek 20% obezbjedjenog kapaciteta nagradnog ljetovanja, ponudjenog od strane poslodavca zbog dobrog poslovanja... Vecina se bojala da nece umjeti da se ponashaju u hotelu od 5*...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  5. #55
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kuda ide Opozicija?

    S obzirom na okolnosti CG politicke scene, smatram da ovaj topic zasluzuje zasebnu temu na ovom dijelu podforuma.


    Kao glasac opozicionih partija duboko sam razocaran u opozicione stranke poslije oktobarskih izbora.

    Posto je bila prica kad postanemo
    Clanica Nato onda cemo stisnut dps, evo se i to dogodi a opozicije nidje.


    Do kad misle ovi da bojkotuju parlament na ovaj nacin, zasto nisu napravili jedan zajednicki mirni protest ili barem ne najavljuju...

    Nisam fan teorije zavjere ali prosto covjek da povjeruje da opozicija ovdje zapravo i ne postoji i da sve to kontrolise DPS tj UDBA.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    NATO? Ne, nema to veze, ako sam dobro shvatio bojkot parlamenta se prekida ako se ispune dva zahtjeva:
    - određivanje datuma parlamentarnih izbora, a najkasnije do predsjedničkih izbora i
    - razrješenje (sudsko, političko) oko ,,državnog udara''
    kojima je dodat i treći:
    - ponavljanje lokalnih izbora u Nikšiću.

    Time je lopta sada u DPS dvorištu.

    Sent from my Motorola 8400

  7. #57
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    NATO? Ne, nema to veze, ako sam dobro shvatio bojkot parlamenta se prekida ako se ispune dva zahtjeva:
    - određivanje datuma parlamentarnih izbora, a najkasnije do predsjedničkih izbora i
    - razrješenje (sudsko, političko) oko ,,državnog udara''
    kojima je dodat i treći:
    - ponavljanje lokalnih izbora u Nikšiću.


    Time je lopta sada u DPS dvorištu.

    Sent from my Motorola 8400
    Predpostavljam da će se ponoviti odluka sa ovog predhodnog suđenja uz izuzetak tih nekih nižih članova. Zar će zatvoriti Lomijeve džokere? Ne bih rekao..
    Što se tiče ponavljanja izbora u Nk, tu je opozicija žestoko sama sebi skočila u drob (što bi se narodski reklo) a čisto sumnjam da će im i tu izaći u susret.

    Na drugoj temi sam jednom rekao da ne vidim poentu bojkota u godini u kojoj se ulazi/ušlo u nato. Razumijem da je poenta bojkota na duže staze, ali evo više od pola godine ni najmanje naznake da se tim bojkotom nešto mijenja. Bojkot opozicije je najveći fejl njihove politike a to vidimo u osipanju glasova iz najjače opozicione grupacije DF-a a sad i sloma SNP-a..

    Sve će ostati isto do tih predsjedničkih izbora, a ako se opet bude posijalo kakvo sjeme razdora i ne budu imali jedinstvenog kandidata (nebitno je da li je politička ili van politička ličnost) koji će biti prihvatljiv za sve (kako i za srbe, crnogorce, marsovce, vulkance) - ugasili su opet do sledećih parlamentarnih ili lokalnih izbora.

    Mišljenja sam da ako stvarno žele da sruše ovu vlast, moraju prvo počet na lokalnom (opštinskom nivou) pa onda ka državnom. Ako uspiju da osvoje PG, može biti svašta, jer uz sve te pozitivne prognoze o većem broju glasova, ne treba podcjenjivati DPS koji će sa svim silama nastojati da se održi u najmnogoljudnijoj opštini/glavnom gradu.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ko glasa opoziciju zapravo glasa za vlast, pa to vise i tice na granu znaju. Jedino se bojkotom moze dps srusiti. Dps nema ni 30% glasaca, ovih ostalih 15-20% glasaju iz straha. Opozicija da pozove na bojkot 45% ljudi, i ovi se ne ukake 20% dps glasaca, eto pada vlasti. A dok god opozicija ne zove na masovni bojkot nema srece, samo rade u korist vlasti i za sebe.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #59
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    DF je antipod DPS-a, ali u onom najnegativnijem smislu i samim tim je DF i najslabija karika u opoziciji. DF pada kada pada i DPS, a narod ipak traži neki treći put (PZP, Pozitivna, Izbor u HN,...), dok je ovo sa SNP- om samo neminovni nastavak. Demokrate koje nemaju neki prepoznatljiv program osim toga da nisu ni tamo (DPS) ni vamo (DF) imaju sve veću popularnost tako da očekujem sihronizovani napad jednih i drugih. URA je tu najasnija, ali ima malu podršku, SDP, hm, bez obzira na napuštanje broda o njima nisam promijenio mišljenje, a koje sam na ovom forumu dosta puta iznio.

    S tim u vezi, ključ pada DPS-a je sledećem: zadržavanje postojeće spoljne politike uz mijenjanje unutrašnje. Svaka drugačija alternativa je osuđena na propast i samo nas zakopava sve dublje.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #60
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj stav je da opozicija nikada nije bila složnija, da radi odlično, da je jedinstvena u temeljnim zahtjevima.Ne znam što PRAVI OPOZICIONARI više traže od ovoga. U situaciji kada se cijeli državni aparat pokrenuo da uništi najjaču opozicionu strukturu, kada se vodi proces protiv njih za ,,2 državna udara", kada su satanizovani na dvorskim portalima i medijima, s obzirom da su im blokirana finansijska sredstva, da su im neki funkcioneri u zatvoru ...OVO JE FENOMENALNO ZA SVE KOJI SU ISTINSKI PROTIV MILA I SAMO ONI KOJI NIJESU ISKRENO ZA OPOZICIJU MOGU DA NAPIŠU DA SU NEZADOVOLJNI NJOM!Lično meni je potpuno svejedno ko će doći na vlast samo da opadne DPS jer sam uvjeren da će se nakon prve smjene , vlast mjenjati mnogo češće i na kraju dobićemo najbolju.Bolje bilo kakva smjena pa i najgora nego ostanak ove vlasti, jer prva smjena je početak...ako nema prve smjene NEMA NIŠTA.Dritan, Ranko, Andrija,Aleksa,Leka potpuno nebitno...

  11. #61
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dahslobode View Post
    OVO JE FENOMENALNO ZA SVE KOJI SU ISTINSKI PROTIV MILA I SAMO ONI KOJI NIJESU ISKRENO ZA OPOZICIJU MOGU DA NAPIŠU DA SU NEZADOVOLJNI NJOM!
    Ne bih se slozio sa tobom ali si napisao ovo velikim slovima pa valjda nemam izbora. Je li tako to ide?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #62
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Onaj zbunjujuci osjecaj kada znas da postoje ljudi koji misle da je DF protiv DPS-a... Mandic zvani anti-srbin i kum Mila Djukanovica, Medo zvani u CIA-u mi vjerujemo i Milan Knezevic zvani mocni rendzer. Jedino sto od cijele opoziciji bar 1% valja su Demokrate.

  13. #63
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SDP od svih su se pokazali kao najgori. Bas nejasna i prevarantska partija.

    DF je prava opozicija ali su malo tezine i tesko je sklopiti dogovor sa njima.

    URA je napravila izmjene pa da im damo sansu.

    Demos je ok, vidjoh Lekica u bolnicu imao je tesku operaciju inace mi se najvise svidjaju od opozicije.

    Demokrate su jos neiskusni nekako imam osecaj da ni oni sami ne znaju sta zele.

    Snp je ugasena partija.

  14. #64
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bego84 View Post
    Demokrate su jos neiskusni nekako imam osecaj da ni oni sami ne znaju sta zele.
    Sve možeš reći ali da partija koja ima 3 gradonačelnika u primorske gradove ( posebno ako se zna da je 70% budzeta od turizma koji je dominantno oslonjen upravo na te opštine ) ne zna šta želi je netačno !!! Oni upravo pokazuju da ne bježe od vlasti iako to donosi odgovornost i sa te strane oni istupaju ispred opozicije od čijih kadrova takodje zavisi ukupan rezultat !!! Ukratko se ne plaše odgovornosti vlasti i zbog toga će DPS usresredit svu svoju energiju da pokaže kako su svi na političkoj sceni lopovi samo im ne može bit da kradu a na Demokratama je da pokažu suprotno i za sada im odlično ide !!!
    deuscroix

  15. #65
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne bih se slozio sa tobom ali si napisao ovo velikim slovima pa valjda nemam izbora. Je li tako to ide?
    Ovo je moj stav, ako ti misliš drugačije a tvrdi si opozicionar onda nema problema. Pretpostavljam da se slažeš da je bolje bilo kakva prva smjena nego sadašnje stanje jer dobro znamo da će ti koji dođu poslije Mila vladati jako kratko zbog zahtjeva građana koji će se OSILITI I TRAŽITI SVE VIŠE I VIŠE OD NOVE VLASTI.Bez prve smjene BILO KAKVE nema spasa Crnoj Gori.Zato bez obzira na drastične razlike cijela opozicija mora biti jedinstvena u zahtjevima prema Vladi A SADA JESTE U POTPUNOSTI, a nakon pobjede na sledecim izborima( koja će se desiti osim ako ne bude ,,državnog udara broj 3") najvažniji zadatak te vlasti će biti priprema sledecih izbora gdje će svako izaći sa svojim programima i donošenje zakona o porijeklu imovine.Kada se inkasira 5-6 milijardi eura u dionicama, akcijama , bankama, univerzitetima, nekretninama, pokretnoj imovini...vidjećeš kako će nestati ovo trabunjanje o simbolima ili dogovaraće se u mnogo opuštenijoj atmosferi.

  16. #66
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Рећи да Демократе не знају што ће , па уби се Бечић ђе год може да објасни шта хоће и како. Ђе живиш ти?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  17. #67
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dahslobode View Post
    Pretpostavljam da se slažeš da je bolje bilo kakva prva smjena nego sadašnje stanje jer dobro znamo da će ti koji dođu poslije Mila vladati jako kratko zbog zahtjeva građana koji će se OSILITI I TRAŽITI SVE VIŠE I VIŠE OD NOVE VLASTI.
    Ne. Prva smjena mora da bude stabilna. DPS i ako bi pao sigurno bi se borio u pozadini svim silama da srusi novu vlast. Ta vlast apsolutno ne smije da bude labava. Ako nije stabilna to gotovo sigurno znaci pad vlade i raspisivanje vanrednih izbora u kojima ce gotovo sigurno da pobijedi DPS. Nas narod je dubuko konzervativan i plasi se naglih promjena i nestabilnosti. Izabrace DPS samo da bi povratili stabilnost u drzavi. A tek se onda nikad nece maci sa vlasti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #68
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne. Prva smjena mora da bude stabilna. DPS i ako bi pao sigurno bi se borio u pozadini svim silama da srusi novu vlast. Ta vlast apsolutno ne smije da bude labava. Ako nije stabilna to gotovo sigurno znaci pad vlade i raspisivanje vanrednih izbora u kojima ce gotovo sigurno da pobijedi DPS. Nas narod je dubuko konzervativan i plasi se naglih promjena i nestabilnosti. Izabrace DPS samo da bi povratili stabilnost u drzavi. A tek se onda nikad nece maci sa vlasti.
    Sigurno je da ce dps uciniti sve da ne izgubi vlast, pitanje i ako je izgubi oce li je predati, a ako je preda onda ce se oni zabaviti o cudu kako da se izbave od odgovornosti, a njihovi najvjerniji glasaci (drzavni sluzbenici, penzioneri i tajkuni) ih vise nece glasati, tako da onog momenta kad izgube vlast idu na plafon 5% podrske glasaca.

  19. #69
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Nikad se promjene u istoriji CG nisu desile bez "puske" tj demostracija i cuda pa nece ni ova...Jedina nada da Becic ostane "svoj" da ne poklekne i da nesto napravi.Ostala opozicija je toliko losa da je smijesno i na politickoj sceni su 149273godina. Panjati stari..

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app

  20. #70
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz dosade sam počeo da čitam ovaj podforum prije predsjedničkih izbora, politika me ne interesuje toliko, ali me interesovalo kako ljudi na forumu vide stanje i budućnost Crne Gore. Znam da nije reprezentativan uzorak ali eto, interesantno je. Danas sam prvi put pogledao u temu "Lista značajnih tema" i naletio na ovu temu.

    Moje pitanje, jesmo li išta bliži opoziciji kakvu želite?

    Je li bilo prostora da se "mlađe" partije dokažu i istaknu ili su u ove 3 godine samo "stare" partije izgubile na značaju među glasačima?

    Ima li među partijama barem jedna da ukazuje na to da će u budućnosti moći da animira glasove apstinenata?

    Ili da čekamo kraj lokalnih izbora pa da se onda sumiraju utisci?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opozicija
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 27-04-07, 12:10
  2. Nama ne treba ratova ,sami cemo se iztrijebit !
    By Zvek_Zivi in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-06, 12:37
  3. Evo sto nama treba
    By lik.50 in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 27-01-06, 21:13
  4. KAKVA TREBA DA BUDE ZASTAVA CG
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 61
    Last Post: 14-07-04, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •