Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 70

Thread: Opozicija kakva nama treba?

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Nama ne treba proEU i proNATO opozicija koja ce dobiti podrsku Zapada za smjenu DPS-a, zato sto bismo u tom slucaju ponovo imali marionetsku vlast.

    Stavise, ako EU i NATO ne daju podrsku tim nekim "snagama" za rusenje rezima koje bi se eventualno pojavile, to je sasvim dobar indikator da je to pravi put.

    Znači, treba nam antiEU i antiNATO opozicija koja nema podršku zapada? I dobar indikator je izostanak podrške zapada? Leba ti, navedi makar jednu opozicionu stranku koja je, makar deklarativno, antiEU. Pusti NATO sad. Ne računam Dedeića, on je vanparlemntarni jahač. Navedi i šta je dobro u režimima širom svijeta koje EU i NATO ne podržavaju. Podržavaju oni sve i svašta, ali pitam koji su dobri režimi koje EU i NATO ne podržavaju. Čisto da i ja vidim kako to dobri indikatori izgledaju u praksi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znači, treba nam antiEU i antiNATO opozicija koja nema podršku zapada? I dobar indikator je izostanak podrške zapada? Leba ti, navedi makar jednu opozicionu stranku koja je, makar deklarativno, antiEU. Pusti NATO sad. Ne računam Dedeića, on je vanparlemntarni jahač. Navedi i šta je dobro u režimima širom svijeta koje EU i NATO ne podržavaju. Podržavaju oni sve i svašta, ali pitam koji su dobri režimi koje EU i NATO ne podržavaju. Čisto da i ja vidim kako to dobri indikatori izgledaju u praksi.
    Uglavnom su to noviji trendovi i ljevicarkse partije, kakva je na primjer Siriza u Grckoj. Daleko od toga da je idealna, ali slicni trendovi se primjecuju i u drugim evropskim zemljama. Oces primjer uspjesne antiEU price? Island.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Ne, oću primjer uspješne priče koju EU i NATO ne podržavaju. Ne priče koja ne podržava EU i NATO. Shvati razliku jer je drastična. Rekao si da je to što neku opciju EU i NATO ne podržavaju indikator dobrog kvaliteta te opcije.

    I pitao sam koja to opoziciona stranka u Crnoj Gori ne podržava barem ulazak u EU. Kad već tvrdiš da nam trebaju antiEU opozicione partije.

    Ništa nije bilo nejasno ni iz mog prethodnog posta.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #29
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, je li EU podrzala odluku Islanda da prekine pregovore s njima? Je li joj se svidjela mozda?

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Kakvo je to sad mlatinjanje? Oćeš da kažeš da EU i NATO žele da svrgnu vladu Islanda? Da sa njom ne sarađuju? Da će neke sankcije da im uvedu? Oćeš da kažeš da EU podržava svaku odluku koju donesu i same članice EU, a ne samo države koje nisu u EU?

    I koja to crnogorska opoziciona partija neće u EU da bi predstavljala dobru opciju, po tvojim indikatorima?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Uglavnom su to noviji trendovi i ljevicarkse partije, kakva je na primjer Siriza u Grckoj. Daleko od toga da je idealna, ali slicni trendovi se primjecuju i u drugim evropskim zemljama. Oces primjer uspjesne antiEU price? Island.
    Stare novine citas ili imas namjeru da zasmijavas forumase. Provjeri malo to oko Islanda

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kakvo je to sad mlatinjanje? Oćeš da kažeš da EU i NATO žele da svrgnu vladu Islanda? Da sa njom ne sarađuju? Da će neke sankcije da im uvedu? Oćeš da kažeš da EU podržava svaku odluku koju donesu i same članice EU, a ne samo države koje nisu u EU?

    I koja to crnogorska opoziciona partija neće u EU da bi predstavljala dobru opciju, po tvojim indikatorima?
    Naravno da ne, jer je Island za razliku od nas, nezavisna zemlja. Velika je razlika izmedju zemalja koje predstavljaju klasicne Zapadne kolonijice po brdovitom Balkanu, sa uspostavljenim podanickim rezimima, i razvijenih zemalja. Glavna je u tome sto jedni slusaju Zapad, a drugi vecinsku volju svog naroda. Takodje, ako pokusas da im oduzmes kontrolu nad ovim dijelom Evrope, naravno da ces naici na otpor. Zato je njihovo protivljenje oslobodjenju Crne Gore normalna stvar. U slucaju da se takve snage pojave, ponavljam.

    Ne postoji takva partija u Crnoj Gori trenutno, sve bi da se uvuku u anus EU. Da ne pomisli ko da podrzavam Janka Vucinica

  8. #33
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Stare novine citas ili imas namjeru da zasmijavas forumase. Provjeri malo to oko Islanda
    Koliko ja znam, Island je prekinuo pregovore o uclanjenu u Evropsku Uniju.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Znači, malo smo suzili oblast djelovanja. To što EU i NATO ne podržavaju neku opciju predstavlja dobar indikator samo na brdovitom Balkanu, ali ne i u opštem slučaju? Može li se reći isto i za bilo koju državu na svijetu? Mislim na one koje nisu članice EU ili nisu onih nekoliko država koje su u sjevernoj i zapadnoj Evropi, a nisu članice EU? Ako se to može reći za sve države koje se nalaze u problematičnim balkanskim, afričkim, bliskoistočnim i sličnim državama, onda kritika zbog NATO intervencija ne može niđe da se primijen i.

    U Cnoj Gori ne postoji takva partija... Šta je onda tvoj plan? Da se čeka neodređeno dugo dok se neka takva stranka ne pojavi, dok ne izgradi infrastrukturu, dok ne ojača dovoljno da osvoji vlast, dok preuzme sve poluge vlasti u svoje ruke, sve vrijeme podrazumijevajući da se oni neće iskvariti kao i sadašnja politička elita, pa tek onda da se odlučuje o ulasku u NATO? Ili u EU? Ti mora da planiraš da živiš koliko Metuzalem, ja nešto ne mislim da imam toliko života pred sobom. A što ti fino ponekad ne razmisliš šta znači to što pišeš? Ponekad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Koliko ja znam, Island je prekinuo pregovore o uclanjenu u Evropsku Uniju.

    Pa sta?

    Island je clanica NATO-a EFTA EEA i OECD. Sve sto rade direktno je vezano za zapadne zemlje. Ako te zanima sta su ove organizacije google je majka :*
    One Ring to Rule them all...

  11. #36
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znači, malo smo suzili oblast djelovanja. To što EU i NATO ne podržavaju neku opciju predstavlja dobar indikator samo na brdovitom Balkanu, ali ne i u opštem slučaju? Može li se reći isto i za bilo koju državu na svijetu? Mislim na one koje nisu članice EU ili nisu onih nekoliko država koje su u sjevernoj i zapadnoj Evropi, a nisu članice EU? Ako se to može reći za sve države koje se nalaze u problematičnim balkanskim, afričkim, bliskoistočnim i sličnim državama, onda kritika zbog NATO intervencija ne može niđe da se primijen i.

    U Cnoj Gori ne postoji takva partija... Šta je onda tvoj plan? Da se čeka neodređeno dugo dok se neka takva stranka ne pojavi, dok ne izgradi infrastrukturu, dok ne ojača dovoljno da osvoji vlast, dok preuzme sve poluge vlasti u svoje ruke, sve vrijeme podrazumijevajući da se oni neće iskvariti kao i sadašnja politička elita, pa tek onda da se odlučuje o ulasku u NATO? Ili u EU? Ti mora da planiraš da živiš koliko Metuzalem, ja nešto ne mislim da imam toliko života pred sobom. A što ti fino ponekad ne razmisliš šta znači to što pišeš? Ponekad.
    A sad to prosiri na ostale Zapadne kolonijice u svijetu van Balkana, kad si vec bukvalista. Osim toga, to je indikator jer je Zapad obicno taj koji uplice svoje prste u unutrasnje stvari drugih zemalja. Ali, ne mora da znaci da je opcija koja je neka kontra tome a priori dobra. Sto se veli, neophodan, ali ne i dovoljan uslov.

    Ja samo pricam o onome sto smatram ispravnim, a kad ce se i oce li se to desiti, pojma nemam. Cak smatram to malo vjerovatnim. Ne volim sebe da tjesim nikakvim bajkama da ce nam bit bolje od prividnih promjena. Vec sam dosta puta pominjao zasto smatram da bi bilo nepovoljno da udjemo u EU i NATO sa ovakvom svijescu i politickim sistemo, necu ponavljat. Samo lagano.

  12. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa sta?

    Island je clanica NATO-a EFTA EEA i OECD. Sve sto rade direktno je vezano za zapadne zemlje. Ako te zanima sta su ove organizacije google je majka :*
    Veazi, evo sad cu da pogledam. Bojim se da si malo promasio poentu. Niko ovdje ne spori ekonomsku saradnju sa bilo kim, pa ni sa zapadnim zemljama.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Onda dobrodošao među apstinente, u svakom slučaju. Isto bih volio da navedeš barem jedan primjer đe je ispunjen taj potreban, a nedovoljan, uslov, i koji je praćen sa ispunjenim dovoljnim uslovima. Da i ja vidim koja je to uspješna priča pod vlašću koju ne podržavaju EU i NATO. A ako ne želiš da se širi priča na sve problematične države, onda još lakše - navedi primjer uspješne priče na Balkanu u kojoj glavnu ulogu ima opcija koju ne podržavaju EU i NATO.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa sacekaj onda sta je poenta tvoja? Zamrzli su pregovaranje o ulasku u EU, ali opet koriste sve sisteme, trgovinske-vojne-tehnicke-obrazovne, EU i NATO-a ?

    Znaci tehnicki kao da su dio EU, samo sto nijesu prihvatili ulazak radi nacina na koji je EU sugerisala da se izbore sa krizom...
    One Ring to Rule them all...

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svjedocimo tome danas. Vidi se da je ovakva EU neodrziva. Grcka je primjer ispunjen potrebnog uslova, a vidjecemo kako ce se situacija dalje razvijati. Situacija u Spaniji, Portugalu, Italiji, Irskoj je sve gora, i buducnost EU ce umnogome zavisiti od toga kako se stvari u Grckoj budu rjesavale, jer Grci mogu sve ove zemlje da povuku sa sobom. Najvise zbog toga sto i tamo jacaju euroskeptici i partije slicne profilacije.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Grčka je uspješna priča? Odnosno, viđećemo kako će se stvari razvijati, to jest viđećemo kako će Grčka da bude uspješna priča? Jasno ti je da su situaciju urnisali sami Grci i da su krediti koje su uzeli posljedica toga, a ne uzrok? I opet, šta mi da radimo dok se ne pojavi neko ko će da nas povede u uspješnu grčku priču?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Svjedocimo tome danas. Vidi se da je ovakva EU neodrziva. Grcka je primjer ispunjen potrebnog uslova, a vidjecemo kako ce se situacija dalje razvijati. Situacija u Spaniji, Portugalu, Italiji, Irskoj je sve gora, i buducnost EU ce umnogome zavisiti od toga kako se stvari u Grckoj budu rjesavale, jer Grci mogu sve ove zemlje da povuku sa sobom. Najvise zbog toga sto i tamo jacaju euroskeptici i partije slicne profilacije.

    O my God. Not another conspiracy theorist.


    Irska izasla iz recesije 2013 od tada ima pozitivan rast svaki kvartal, nezaposlenost 10%.

    Spanija izasla iz recesije 2013 od tada pozitivan rast svaki kvartal, sa 27% nezaposlenost pala na 22%.

    Portugal izasao iz recesije 2013 godine od tada pozitivan rast svaki kvartal, sa 17% nezaposlenost pala na 13%.

    Italija ove godine izlazi iz recesije, nezaposlenost 12%.

    O cemu pricas ti ? O kakvoj situaciji koja je gora? Na osnovu kojih parametara ?
    One Ring to Rule them all...

  18. #43
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Treba nam opozicija kojoj glavna priča neće biti NATO(pro/anti - nebitno), crkva, jezik, Srbi, Bošnjaci, Albanci, ugroženi, neugroženi.

    Mislim da je malo veći problem to što je gomila ljudi bez posla, a od ovih što imaju posao preko 50% ima platu manju od 250e, kupovna moć nikakva, fabrike su upokojene, bjelopavlićka ravnica koja je raj za poljoprivredu umjesto da bude glavni poljoprivredni proizvođač u CG zjapi prazna i zarasla, sjever se raseljava, jug se neplanski betonira.

    A koliko vidim, većini vas je bitnije oće li neko reć je li za ulazaku NATO i u kojoj se crkvi moli. Kakav narod takva i opozicija i vlast. Nisu pali sa neba u te poslaničke klupe.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  19. #44
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Grčka je uspješna priča? Odnosno, viđećemo kako će se stvari razvijati, to jest viđećemo kako će Grčka da bude uspješna priča? Jasno ti je da su situaciju urnisali sami Grci i da su krediti koje su uzeli posljedica toga, a ne uzrok? I opet, šta mi da radimo dok se ne pojavi neko ko će da nas povede u uspješnu grčku priču?
    Ne, vidjecemo oce li biti uspjesna prica. Napravili su samo prvi korak. Grci su krivi jer su imali korumpiranu vlast, kao sto smo i mi krivi sto danas drzimo korumpiranu vlast.
    Sto da radimo? Da rusimo sistem. Poziciju i opoziciju. Ove prve u zatvor i istrazit porijeklo imovine, ove druge poslat u prinudnu politicku penziju.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Treba nam opozicija kojoj glavna priča neće biti NATO(pro/anti - nebitno), crkva, jezik, Srbi, Bošnjaci, Albanci, ugroženi, neugroženi.

    Sva ova pitanja se namjenski ne rješavaju, zato i jesu ono na čemu vlast i opozicija osvajaju mandate. Očekivati da u ljudima racio nadvalada emociju nije realno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #46
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    O my God. Not another conspiracy theorist.


    Irska izasla iz recesije 2013 od tada ima pozitivan rast svaki kvartal, nezaposlenost 10%.

    Spanija izasla iz recesije 2013 od tada pozitivan rast svaki kvartal, sa 27% nezaposlenost pala na 22%.

    Portugal izasao iz recesije 2013 godine od tada pozitivan rast svaki kvartal, sa 17% nezaposlenost pala na 13%.

    Italija ove godine izlazi iz recesije, nezaposlenost 12%.

    O cemu pricas ti ? O kakvoj situaciji koja je gora? Na osnovu kojih parametara ?
    Ima istine u tome da im se neki statisticki parametri popravljaju, Spanci su sproveli neke reforme, ali nezaposlenost im je i dalje ogroman problem. Sto cemo sa javnim dugom?

    Koliko mogu da cujem od nekih ljudi iz Spanije koje znam, a i sa neta, Spanija je danas drzava najvece socijalne nejednakosti u Evropi i ima ogroman problem sa politickom korupcijom. Tesko da im je ovaj kratkotrajan uspon koji ne odrazava bolji zivotni standard za prosjecnog Spanca neka perspektiva.

    edit: Samo na kratko pogledah jer radim pa nemam kad, ali nije bas tako kako si predstavio:

    Portugal's economic output, or gross domestic product (GDP) shrank 0.7% in the first quarter (2014), even as euro-zone GDP swelled by just 0.2%, according to figures from Eurostat, the EU's statistical unit.
    Recovery had appeared to be well under way, with the country's economy growing since the second quarter of 2013, when Portugal had the fastest growth in the EU.
    Exports have been the main engine of that growth, and it was the fact that they faltered - indeed fell - in the first quarter of 2014 that send the economy into reverse.

    Economist differ on whether Portugal's debt mountain - which the government says will peak this year at 127.5% of GDP - is sustainable. (2014)
    Last edited by ekrem_drndar; 09-07-15 at 13:35.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    opozicija?ja ne vidim d takvo nesto postoji u ovoj zemlji,sem na papiru.....ovo je uzaludna prica..

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Ima istine u tome da im se neki statisticki parametri popravljaju, Spanci su sproveli neke reforme, ali nezaposlenost im je i dalje ogroman problem. Sto cemo sa javnim dugom?

    Koliko mogu da cujem od nekih ljudi iz Spanije koje znam, a i sa neta, Spanija je danas drzava najvece socijalne nejednakosti u Evropi i ima ogroman problem sa politickom korupcijom. Tesko da im je ovaj kratkotrajan uspon koji ne odrazava bolji zivotni standard za prosjecnog Spanca neka perspektiva.
    Jao pa covjece nemoj. Evo kad te molim nemoj. Evo i ja radim, pa udjem da procitam sta se pise i nekad ne mogu da vjerujem.

    Vidim da si normalan tip, ali molim te evo kad te molim nemoj...

    Znaci Spanija zemlja najvece socijalne nejednakosti u Evropi, a ispred spanije imas Bugarsku i Rumuniju npr. I opet ta spanija je zamalo skroz propala, da ne bijase fondova ECB da spasavaju. I zato im je nezaposlenost pala.

    Ovo sto si dao za portugal, bitno je da su izasli iz recesije, i imas te fluctuations u rastu koji su normalni. Najbitnije je da se nezaposlenost smanjuje i da drzava ima ekonomski rast.

    Sto se tice javnog duga, neko je izbacao tabelu prije neki dan i javni dug nije glavni pokazatelj standarda ili stanja zemlje. Tako ti je u prvih 10 najzaduzenijih zemalja na svijetu SAD, Kraljevstvo, Francuska, Japan itd... Takoreci najbogatije zemlje svijeta...

    Zbog cega uopste ja i ti pricamo o ovome i naizgled skrecemo sa teme?


    E upravo zbog toga sto u CG ne bi smjeli da imamo partije koje su populisticke poput PODEMOS ili SIRIZA-e. Zbog cega? Najbolje bi prosla partija koja bi sad rekla, hajde da sve ove privatizacije prekinemo, otmemo od sadasnjih vlasnika i predamo narodu. To je ljevicarenje, marskisam i komunizam. Kod ljudi ta prica pali ali u realnosti nikako nije odrziva.

    Ono sto nam ne treba kod opozicije su Populisti kao sto je DPS protekli cetvrt vijeka. Zaposljavaju se ljudi u administraciji, daje se i sakom i kapom mafiji koja ti donosi glasove a zemlja se urusava.

    Mi smo mala ekonomija i mala zemlja i sa pametnom vladom i odabirom treba nam 8-10godina da stanemo na noge i da nam standard poraste bar za 300%. Restruktuiranjem javnog duga, revizijom privatizacija, boljom borbom protiv korupcije, poreske olaksice za strane investitore koji investiraju a ne peru pare, konfiskacija ilegalno stecene ili imovine sumljivog porijekla itd itd itd...

    I bitno je da smo slobodni taj proizvod turizam-aluminijum-vino whatever da izvozimo po olaksicama EU
    One Ring to Rule them all...

  24. #49
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jao pa covjece nemoj. Evo kad te molim nemoj. Evo i ja radim, pa udjem da procitam sta se pise i nekad ne mogu da vjerujem.

    Vidim da si normalan tip, ali molim te evo kad te molim nemoj...

    Znaci Spanija zemlja najvece socijalne nejednakosti u Evropi, a ispred spanije imas Bugarsku i Rumuniju npr. I opet ta spanija je zamalo skroz propala, da ne bijase fondova ECB da spasavaju. I zato im je nezaposlenost pala.

    Ovo sto si dao za portugal, bitno je da su izasli iz recesije, i imas te fluctuations u rastu koji su normalni. Najbitnije je da se nezaposlenost smanjuje i da drzava ima ekonomski rast.

    Sto se tice javnog duga, neko je izbacao tabelu prije neki dan i javni dug nije glavni pokazatelj standarda ili stanja zemlje. Tako ti je u prvih 10 najzaduzenijih zemalja na svijetu SAD, Kraljevstvo, Francuska, Japan itd... Takoreci najbogatije zemlje svijeta...

    Zbog cega uopste ja i ti pricamo o ovome i naizgled skrecemo sa teme?


    E upravo zbog toga sto u CG ne bi smjeli da imamo partije koje su populisticke poput PODEMOS ili SIRIZA-e. Zbog cega? Najbolje bi prosla partija koja bi sad rekla, hajde da sve ove privatizacije prekinemo, otmemo od sadasnjih vlasnika i predamo narodu. To je ljevicarenje, marskisam i komunizam. Kod ljudi ta prica pali ali u realnosti nikako nije odrziva.

    Ono sto nam ne treba kod opozicije su Populisti kao sto je DPS protekli cetvrt vijeka. Zaposljavaju se ljudi u administraciji, daje se i sakom i kapom mafiji koja ti donosi glasove a zemlja se urusava.

    Mi smo mala ekonomija i mala zemlja i sa pametnom vladom i odabirom treba nam 8-10godina da stanemo na noge i da nam standard poraste bar za 300%. Restruktuiranjem javnog duga, revizijom privatizacija, boljom borbom protiv korupcije, poreske olaksice za strane investitore koji investiraju a ne peru pare, konfiskacija ilegalno stecene ili imovine sumljivog porijekla itd itd itd...

    I bitno je da smo slobodni taj proizvod turizam-aluminijum-vino whatever da izvozimo po olaksicama EU
    Mislio sam na ove uslovno receno razvijenije evropske zemlje, ali dobro... Spasava ECB, ali se mnogi ne slazu oko toga je li Spanija napravila dovoljan ekonomski iskorak, kuda ide njen dalji ekonomski razvoj odnosno, da li ce postati odrziva ekonomija. I da li je ovo samo kratkorocna kupovina vremena do nove eskalacije ekonomske krize u zemlji... Sa ovakvim stanjem javnog duga i ogromnim problemom sa socijalnim stanjem, vrlo tesko da ce biti odrzivi. A bas zbog te socijalne nejednakosti isplivavaju Podemos, Siriza i ostali socijalisti...

    Javni dug posmatran nezavisno sigurno nije dovoljan pokazatelj, uvijek se postavlja pitanje koliko je neka zemlja sposobna da ga regulise u dugom roku. Pomenute zemlje imaju najveci problem, i zato se uvijek kad se govori o ekonomskoj krizi pominju prije GBR, Luksemburga, Njemacke i ostalih.

    Ne trebaju nam populisti, slazem se, ali nam trebaju snage koje ce da raskinu stetne privatizacije i vrate pokradeni novac od korupcionaskih afera i drugih pljacki u budzet. Isto tako nam treba i drzava socijalne pravde, a brojni primjeri iz Evrope pokazuju da je to moguce (jes da smo svjetlosnim miljama daleko trenutno od njih, ali mora se krenuti od necega). Preci su nam ostavili ovo prelijepo parce zemlje sa prirodnim resursima dovoljnim da, uz njihovu pravilnu upotrebu, omoguce vise nego dobar standard svim njenim gradjanima. Ovo napisah prije nego sto sam procitao tvoj predzadnji pasus, sa kojim se manje vise potpuno slazem. Put ekonomskog razvoja Crne Gore je tako bolno jednostavan i naizgled lako dostizan, a ni za to nismo sposobni.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Tek kad se pojavi neko ko ce svojim djelima pokazati da je drugaciji, i ne davati legitimitet ovoj parodiji demokratije ucestvovanjem na namjestenim izborima i prisustvom u tzv. Skupstini, mozda ce se moci smatrati pravim opozicionarom.
    Sta se postize kada osnujes partiju a ne ucestvujes na izborima?

    Da li bi to onda bila partija Apstinenata?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opozicija
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 27-04-07, 12:10
  2. Nama ne treba ratova ,sami cemo se iztrijebit !
    By Zvek_Zivi in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-06, 12:37
  3. Evo sto nama treba
    By lik.50 in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 27-01-06, 21:13
  4. KAKVA TREBA DA BUDE ZASTAVA CG
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 61
    Last Post: 14-07-04, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •