Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 127

Thread: POMOC! Galaxy S4 TELENOR ^ SAMSUNG / PREVARA!

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default POMOC! Galaxy S4 TELENOR ^ SAMSUNG / PREVARA!

    Kupio sam telefon prije godinu i 11 mjeseci u Telenor a garanciju su mi dali i serviser je SAMSUNG i ostala mi je garancija jos oko 20'tak dana.
    Jutros mi se telefon odjednom ugasio i ja podjem u Samsung i kazu mi posla je maticna ploca 145e..
    Ja podjem kuci da vidim vazi li mi garancija jos vidim da vazi zovnem njih ali mi se javi poslovnica u NK i ja objasnim sto i kako i kazem mi zena garancija vam vazi podjite u poslovnicu u PG 'centar..

    Ja podjem tamo dam garanciju oni mi kazu sledece:

    MI NE ZNAMO ODAKLE VAMA OVA GARANCIJA KAD MI DAJEMO GARANCIJU GODINU DANA TEK SMO POCELI PRIJE 20'TAK DANA DA IZDAJEMO OVU GARANCIJU STO VI IMATE NA 2GODINE.


    A kad sam kupio tel. posle pola godine mi je posla baterija i kad sam dosao tamo sve su mi govorili dodji za 5 za 7 za 9 za 4dana dodji u sledecu srijedu itd vozali me non stop dok nisam malo pritisnuo i onda su mi zamijenili bateriju..


    Kaze mi ovaj momak imas li ti racun i sve papire od telefona ja kazem da imam i on mi kaze a bgm nmz ni sa tim nista napraviti..

    STO DA RADIM JA SAD? Garanciju imam jos 20tak dana.



    OVO JE NEKA PREVARA TESKA.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa pise ti na garanciju koliko vazi

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk 2
    Renault

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Ako imas pisanu garanciju jos 20 dana to ti moraju zamjenit'.

    A mi i nasa posla - pokusace da odugovlace i izmisljaju prazne price dok ti ne istekne garancija.

    U svakom slucaju, moras da ih stisnes sto prije... Iako si u pravu 100%, bojim se da ce se oni izvuc' i ovaj put...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Sta pise na garanciji? Bez obzira na to, po zakonu mislim da mora da bude 2 godine.
    Ako pise 2 godine, naravno da oni moraju da ti poprave telefon pa makar ti se pokvario i zadnjeg dana garancije tj. tacno 2 godine od kad je kupljen.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Prije nego sto sam posao tamo sve sam drugu govorio da ce reci da nemaju taj dio da ce biti za 5/6godina da cu morati ja da platim 70% jer je garancija pri kraju sve sto su me davno vozali za bateriju odma sam znao kakvi su..

    Nmg da se snadjem na ove druge tel da slikam i prebacim to ^ EVO JE GARANCIJA PORED MENE <> VAZI JOS TACNO 21dan.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emix View Post
    Sta pise na garanciji? Bez obzira na to, po zakonu mislim da mora da bude 2 godine.
    Ako pise 2 godine, naravno da oni moraju da ti poprave telefon pa makar ti se pokvario i zadnjeg dana garancije tj. tacno 2 godine od kad je kupljen.
    Ne postoji zakonski propisan garantni rok za bilo šta od potrošne robe.

  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Ako zaista vazi jos 21 dan, ponesi im telefon opet i ostavi im ga tamo, pitaj za koliko da dodjes po nov ili telefon sa novom maticnom.
    Tj. najbolje idi u poslovnicu telenora i prenesi im sta su ti pametnjakovici iz roaming montenegro rekli.

    SRAMOTA je da se ovakve stvari i dalje desavaju!
    Inace mislim da telenor bas odavno daje 2 godine garancije na uredjaje koji prodaju.
    Last edited by Emix; 24-06-15 at 13:34.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Prijavi ih inspekciji.

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Ne postoji zakonski propisan garantni rok za bilo šta od potrošne robe.
    Po zakonu stoji da trebaju sekundi razgovora da se naplacuju a ne minuti pa ti pricas 10sek oni ti naplate kao da si pricao puni minut.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Veli odakle ti ova garancija ovo ne postoji veli tek smo sad poceli ovakvu da izdajemo..Pa ja reko onda je ovo prevara kako su mogli ili kako ste mogli ovo da mi date ako ne postoji ne znamo mi nista ^ vidim ja koliko je sati i rekao do koliko radite i prijatno..


    Idem sad do telenora da vidim sto i kako ^ tako su me izbacili malo iz takta + sto nmg da sacuvam nista iz telefona a imao sam 1000slika klipova svega i svacega..

    Nesto cu morati ozbiljno da radim jer ce oni biti spremni na sve i svasta samo da prodje jos ovaj 21dan sto je ostao..

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ja bih ti preporucio da prvo odes u trzisnu inspekciju.......

  11. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    procitaj moj savjet....



  12. #12
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    procitaj moj savjet za ostvarivanje prava ga garanciju....



  13. #13
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Kakvi prevaranti,cus ne izdaju garanciju 2 godine...i meni je prije mjesec dana istekla garancija na 2 godine...odavno oni daju garanciju na 2 godine...Lopovluk,javljaj sto je bilo...

  14. #14
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,541
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Evo ovako da te naucim:
    Podjes u najblizu TELENOR poslovnicu odmah i poneses telefon i garanciju (ugovor ne moras, a mozes).

    Kazes sta ti je s telefonom i insistiras da ga ONI posalju na servis - preporucice ti da ga ti poneses licno jer je tako brze (i jeste), ali reci da ti se ne zuri
    Oni ce ti izdati papir da si predao aparat na servis sa datumom i pecatom i ako trazis, a ima raspoloziv neki zamjenski aparat (moze biti i neka cakalica nokiina, a moze biti Note)

    I dalje cekaj na njih... podji posle 7 dana da se raspitas za status istog ako ne niko ne zovne.

    A da su serviseri za isti u PG losi i bezobrazni - jesu, ali ne brini, ne mogu te zeznut pa da si dan predo pred istek garancije - ona je u Telenor oduvijek 24m
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #15
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Po zakonu stoji da trebaju sekundi razgovora da se naplacuju a ne minuti pa ti pricas 10sek oni ti naplate kao da si pricao puni minut.
    Volio bih vidjeti taj zakon na papiru? Il bar neki gov.me ili ekip.me link sa tim zakonom?

    Svi operatori su obavezni da imaju postpaid paket koji se tarifira na sekund, i imaju ga, niko ti ne brani da se prebaciš na njega? Samo sve što budeš pričao će da ti se naplati, nema gratis internet, minuti i SMS u paketu.

    Naš narod kad priča o nečemu ima običaj da kaže "da po zakonu to i to mora biti tako", a da pritom jedan jedini zakon u životu pročitali nisu.
    Last edited by BonBon; 24-06-15 at 15:16.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Direkt uprava za inspekcijske poslove i Agencija za telekomunikacije, sa sve garancijom, ugovorom i ako imas racunom. Sad ti je smanjeno vrijeme resavanja problema na 8 dana sa nekadasnjih 40 kod ovlastenih servisa.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bobbon, ja sam na pospejd telenor, ako pricam 1:02, on mi skine 2 minuta, znaco da je tarifiranje na 60s.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk 2
    Renault

  18. #18
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    522
    Thanks Thanks Given 
    280
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Prijatelju ovo sam napisao kao pomoc forumasu ''dardel''(http://www.forum.cdm.me/showthread.p...e-garancije),a evo itebi copy-paste da ponovim :-) :

    ''upravo sam prosao cjelu tu proceduru.Isao sam do kraja ne zbog para vec zbog principa.Upravo danas im je stigao dopis od inspektora za telekomunikacije da mi se isplati reklamirani uređaj.Sve sto mogu reći da su u poslovnici bili zabezeknuti jer izgleda niko to nije izgurao do kraja (valjda i idu na tu kartu).Zaobiđi agenciju za zastitu potrosaca i direktno se obrati inspektoru Mladenu Koljenšiću,najbolje na mejl :
    [email protected]
    Imao sam i njegov tel.ali sam ga zagubio,mozes mu ga traziti putem navedenog mejla,covjek izgleda radi svoj posao (a ovo mu je uza struka izgleda) iako sam bio digo ruke od svega nakon 3 mjeseca natezanja sa T com,pisanja primjedbi,idjenja u PG u njihovu centralu,obracanja agenciji za zastitu potrosaca itd.itd...
    pozz i srecno...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Femaman View Post
    Bobbon, ja sam na pospejd telenor, ako pricam 1:02, on mi skine 2 minuta, znaco da je tarifiranje na 60s.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk 2
    Umiješ da čitaš? Pročitaj još jednom šta sam napisao. Samo jedan paket je na sekund, svi ostali se tarifiraju na 60+60. Ti pređi na taj na sekund.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemoj da ides licno. Zakon je zastitio servisere. Odnesi ga u telenor i kazi da ga oni odnesu.Zakonski rok je 15 dana da ga zavrse. Svaki put kad je bio na servis serviser mora da produzi garanciju,za to vrijeme. Ako nece nista od ovoga inspekcija pa da vidis kako lete

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Garancija na sve proizvode po zakonu je 24m. Može na garantni list sa piše 9m, 12m ili 18m zakon je iznad papirića koji izdaju servisi.

    Garancija se produžava za onoliko koliko je uređaj na servisu.

    Dovoljne su ti ove dvije informacije, da znaš što trebaš da radiš
    :-D

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    LuTheDuck tako sam i uradio msm dako cu i da dovrsim zapoceto.

    BIO SAM U TELENOR REKAO STO I KAKO OVA DJEVOJKA SE MALO NASMIJALA IZGLEDA DA NISAM PRVI STO OVO IZNOSI I REKLA ONI MORAJU DA DOSTAVE SVE STO TREBAJU ILI CE TEBI TO UCINJETI ILI CE MORATI NAMA.
    DALA MI JE DJEVOJKA PAPIRE I SVE VEZANO ZA UGOVOR I TEL. SKENIRALA MI RACUN ZNACI SVE ONO KAD SAM KUPIO TEL I POTVRDU NEKU ZA SERVIS JESTE DA SAM JA IMAO RACUN I SVE VAZNO ALI ONA JE ISPALA DOBRA I UCINILA DA MI ETO 'OLAKSA' I REKLA MI JE PODJI KOD NJIH AKO TI OPET BUDU NESTO PRIGOVARALI PRICALI NESTO DRUGO TI DODJI KOD NAS SAMO STO CES MORATI DA CEKAS OKO 2DANA DA MI NJIMA ISPORUCIMO UREDJAJ I BICE MALO DUZA PROCEDURA ALI CE TI SE GARANCIJA OBUSTAVITI PA AKO SE TEBI ZURI TI PONESI AKO NE DONESI TEL I U ROKU OKO 5 DO 10DANA CE BITI SVE ZAVRSENO.

    bugi znam ja to nego su prevaranti cudo samo treba da se pritisnu takvi nema dobrocinstva. samo mi je zao sto necu nista na tel. imati.

    E sad ja sam ostavio malo prostora da podjem ja sam Samo ne znam da li da budem bezobrazan i da uradim kao sto su rekli Bann ^ Nk beer ^ Zlocko i da ih prijavim i kazem sto i kako da vidim mogu li ja njih da kaznim sto bi se reklo jer oni na to idu da mene prevare..
    Last edited by Biznismen Podgorica; 24-06-15 at 23:27.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Garancija na sve proizvode po zakonu je 24m. Može na garantni list sa piše 9m, 12m ili 18m zakon je iznad papirića koji izdaju servisi.

    Garancija se produžava za onoliko koliko je uređaj na servisu.

    Dovoljne su ti ove dvije informacije, da znaš što trebaš da radiš
    :-D

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Da li bi mogao da citiraš član tog zakona koji to propisuje? Ili izvor, link do zakona u elektronskoj formi?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kontaktiraj direktno samsung ovdje koliko se sjecam http://www.samsung.com/rs/info/contactus.html
    Prije godinu dana otprilike mom drugu nijesu htjeli da uvaze garanciju jer mu se pokvario tel pod vodu a vodootporan je.U servisu u PG su odbijali da poprave ja sam razmijenio par mejlova sa ovima direktno i poslali su me u servis nakon cega su veoma ljubazno uvazili garanciju.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja sam imao slican problem i pisao na dosta mailova i nista nije imalo efekta. Na kraju sam direktno otisao u taj servis i bio malo ostriji i na kraju su sve zavrsili. Izgleda svi serviseri pokusavaju na sve moguce nacine da se "ograde" od toga da ti poprave uredjaj koji je pod garanciom.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Pomoc Samsung Galaxy S4
    By Auditore in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 28-04-14, 13:16
  2. Samsung Galaxy Note III Telenor
    By share in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 30
    Last Post: 17-03-14, 21:07
  3. Mijenjam Samsung galaxy s2 i telenor one touch
    By Ivona25 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-12, 14:33
  4. Telenor + 1000 minuta? HAHA kakva PREVARA!
    By stefke in forum Operatori
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-12, 12:06
  5. I: Samsung Galaxy S plus (Telenor)
    By R_Lost in forum Android
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-12, 07:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •