Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 37 of 37

Thread: Apel za pomoc

  1. #26
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerujem da bi sms sevis dao izvrsne rezultate samo kad bi moglo sa svih mreža da se donira. Ima mnogo prednosti, jedna je što ti ne treba živi novac, druga, dostupno ti je u momentu kad poželiš ili se sjetiš i treće, 1 euro je jako mala donacija koju svako sebi može da priušti, ali niko neće poći u banku da uplati 1 euro! Neko jer ga je blam što nema više, neko što nema ni taj jedan euro koji sa telefonskim računom plaća na poček, neko rijetko izlazi iz kuće i mrzi ga da ode do banke, tako da je ipak od tih malih SMS donacija pomoć najveća, samo kad bi postojao način da se te kompanije privole!
    Quote Originally Posted by donni_brasko View Post
    Telenor je odbio da učestvuje uz izgovor da oni to rade "samo u slučaju elementarnih nepogoda", kad je nešto na državnom nivou, a iz Telekoma nisu ni odgovorili uopšte...
    Džukele gadne. Šta košta pseta pogana da naprave po jedan broj na koji bi leglo to po 1 €. Važno je da smo mogli zvati Tibetance da ih utješimo
    Last edited by Rakun; 12-10-15 at 03:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #27
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Apel građanima: Nikšićaninu hitno potreban novac za transplantaciju bubrega
    Tri puta sedmično, sa teretom teškog oboljenja bubrega, tridesetjednogodišnji Nikšićanin Ilija Bulajić ide na dijalizu već nekoliko mjeseci.
    “Samo jedna kadaverična transplantacija je urađena zadnjih šest do sedam godina, tako da su šanse da se dođe do kadaverične transplantacije skoro moguće samo na papiru. Moj plan je da uradim transplantaciju na privatnoj klinici u Italiji, cijena te operacije je minimum 60.000 uz nešto više zbog troškova puta. Mi smo počeli prošle sedmice akciju pomoći. Zadovoljni smo odzivom, kako je to krenulo i iskreno se nadam da će novac biti prikupljen u potrebnom roku“, navodi tridesetjednogodišnjak koji je rano ostao bez majke, a potom sestre i oca, najbližih srodnika koji su mogli biti donori bubrega.
    Ilija živi sa 93-godišnjom bakom Rosom, brine o njoj u trenutku kada ni sebi ne može pomoći. Ipak, ovaj tridesetjednogodišnji mladić, sa puno optimizma bori se sa teškom bolešću i vjeruje da će pobijediti u velikoj životnoj borbi.
    No, biće mu za to potrebna i pomoć građana.
    Svi koji žele da pomognu mogu to uraditi uplatom na broj žiro računa 535-0100100587950-13.
    https://fosmedia.me/infos/drustvo/ap...taciju-bubrega
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ovaj slucaj treba defitivno da ide preko organizacije Budi Human, kak bi se mogao slati humanitarni sms. Mislim da bi to znacajno pomoglo.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nikšićanka transplantaciju bubrega čeka sedam godina
    Na nacionalnoj listi za transpaltaciju bubrega nalazi se četrdesetak osoba, a jedna od njih je i mlada Nikšićanka Rosa Knežević, kojoj je za operaciju u Bjelorusiji potrebno 60.000 eura.
    Najljepši period mladosti 27-godišnja Rosa provodi pored aparata koji joj produžavaju život i nadu u izlječenje, dok čeka transplantaciju. Svakog drugog dana dijaliza po četiri sata i tako već skoro sedam godina.
    “Ponedjeljak, srijeda i petak su zagarantovani da sam na dijalizi. Poslije toga se osjećam loše i ležim čitavog dana, jer nemam snage za bilo šta drugo”, kaže za portal RTCG ova mlada Nikšićanka.
    Rosa se nalazi na listi čekanja, ali ne očekuje previše, jer je u Crnoj Gori dosad urađena samo jedna kadaverična transpalntacija.
    “Odmah bi se išlo na pripremu za transpaltaciju, poslije koje je određen jedan period čekanja, ali to je mnogo manje nego ovdje. Oko 28.000 eura novca je skupljeno uz pomoć Udruženja mladih sa hendikepom Crne Gore, koji su pisali dopise svim većim firmama, ali samo je jedna donirala novac, ostali se nijesu ni udostojili da odgovore. A od opština su nam izašle u susret Šavnik, Plužine i Žabljak, najsiromašnije opštine”, priča Rosa.
    Mlada Nikšićanka se zahvaljuje svima koji su joj pomagali u minulom periodu, ali pomoć joj je i dalje prijeko potrebna da skupi preostali novac za transplantaciju.
    Za sve koji žele da pomognu, žiro račun je otvoren kod Prve banke, na broj 535-0100100587887-08.
    https://www.cdm.me/drustvo/niksicank...-sedam-godina/
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Košarkaši Budućnost Volija snimili su spot u kojem apeluju na građane da pomognu liječenje trogodišnje Tijane Kasalice.
    Tijana Kasalica se rodila 2015. godine, sa rascjepom mekog nepca, nakon čega joj je izvršena operacija. Međutim, ubrzo nakon toga dijagnostikovana joj je i cerebralna paraliza.
    Od tog dana kreće svakodnevna borba trogodišnje djevojčice iz Šavnika, ne može samostalno da hoda, ne puzi, ne izgovara rečenice.

    Tijani su potrebne terapije i rehabilitacije, a kako bi se njeno stanje poboljšalo neophodan je odlazak na liječenje metodom presađivanja matičnih ćelija na privatnoj klinici Liv hospital u Turskoj. Za sve to potrebno je 35.000 eura.
    Ovoj djevojčici možete pomoći tako što ćete upisati 18 i poslati SMS na 14543.
    Takođe, možete pomoći i uplatom na žiro račun 520-14714-68 ili devizni račun 520042-8754-37.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Niksic-Pg
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pošalji 20 na 14543

    http://budihuman.me/page/20


    Pošalji 20 na 14543

    broj ziro racuna: 520-38802-69

    520-38802-69

  8. #33
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Lijepo je sto ste postavili ovu temu. Sad cu vam ispricati za jedan slucaj, kako sam se ja potrudio da pomognem jednoj porodici. Prvo sam se strasno potresao kad sam odgledao tu emisiju i kao prvo, sve pare koje sam imao, a ustedjevinu inace nemam u ovoj nasoj divnoj drzavi, sam odvojio i ostavio sebi da mi pretekne za hranu do prve plate. Onda sam uzeo telefon i nazvao sve drugare i rodjake za koje znam da ce pomoci koliko mogu. Na kraju sam dobio ideju da nazovem porodicu i kazem im da cu skupljati priloge, a da mi je od njih samo potrebno da mi posalju mejlom sliku i dijagnozu djevojcice, i da u slucaju da neko ne vjeruje da skupljam zaista za pomoc djetetu potvrde to preko telefona. Onda sam ucinio nesto sto bi radio samo lud covjek kao ja, izasao sam u grad i poceo, od lokala do lokala. "Dobar dan, skupljam priloge za dijete koje ce umrijeti ako se za par mjeseci ne operise..." Nisam imao nikakvih losih iskustava, jedan covjek je cak dao 100evra, ali smo zvali porodicu na moje insistiranje. Obisao sam znaci sve lokale u centru u doba kad su najpuniji, a onda sam sacekao Subotu i oko podneva krenuo po zgradama. Ljudi su davali koliko su mogli, tu jesam imao nekoliko neprijatnosti, ali Boze moj - ima nas svakakvih. Zbog cilja sam progutao ponos kad su me psovali i grdili i nastavljao sam dalje. Obilazio sam zgrade do pred vece i otprilike sam zaljucio da je to - to. Necu govoriti koliko sam skupio, ali je premasilo moja ocekivanja i bio sam zadovoljan kad sam porodici predao kovertu. Nisam htio da uplacujem na racun, nego sam otisao licno da im predam. Rasplaka se ona zena, za srce me ujede. A dijete ko andjeo, ko mu ne bi pomogao da moze...Eto, to je bila jedna od mojih misija.

  9. The Following User Says Thank You to DavidM For This Useful Post:


  10. #34
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Lijepo je sto ste postavili ovu temu. Sad cu vam ispricati za jedan slucaj, kako sam se ja potrudio da pomognem jednoj porodici. Prvo sam se strasno potresao kad sam odgledao tu emisiju i kao prvo, sve pare koje sam imao, a ustedjevinu inace nemam u ovoj nasoj divnoj drzavi, sam odvojio i ostavio sebi da mi pretekne za hranu do prve plate. Onda sam uzeo telefon i nazvao sve drugare i rodjake za koje znam da ce pomoci koliko mogu. Na kraju sam dobio ideju da nazovem porodicu i kazem im da cu skupljati priloge, a da mi je od njih samo potrebno da mi posalju mejlom sliku i dijagnozu djevojcice, i da u slucaju da neko ne vjeruje da skupljam zaista za pomoc djetetu potvrde to preko telefona. Onda sam ucinio nesto sto bi radio samo lud covjek kao ja, izasao sam u grad i poceo, od lokala do lokala. "Dobar dan, skupljam priloge za dijete koje ce umrijeti ako se za par mjeseci ne operise..." Nisam imao nikakvih losih iskustava, jedan covjek je cak dao 100evra, ali smo zvali porodicu na moje insistiranje. Obisao sam znaci sve lokale u centru u doba kad su najpuniji, a onda sam sacekao Subotu i oko podneva krenuo po zgradama. Ljudi su davali koliko su mogli, tu jesam imao nekoliko neprijatnosti, ali Boze moj - ima nas svakakvih. Zbog cilja sam progutao ponos kad su me psovali i grdili i nastavljao sam dalje. Obilazio sam zgrade do pred vece i otprilike sam zaljucio da je to - to. Necu govoriti koliko sam skupio, ali je premasilo moja ocekivanja i bio sam zadovoljan kad sam porodici predao kovertu. Nisam htio da uplacujem na racun, nego sam otisao licno da im predam. Rasplaka se ona zena, za srce me ujede. A dijete ko andjeo, ko mu ne bi pomogao da moze...Eto, to je bila jedna od mojih misija.
    Je li dijete ozdravilo?

    Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  11. #35
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Lijepo je sto ste postavili ovu temu. Sad cu vam ispricati za jedan slucaj, kako sam se ja potrudio da pomognem jednoj porodici. Prvo sam se strasno potresao kad sam odgledao tu emisiju i kao prvo, sve pare koje sam imao, a ustedjevinu inace nemam u ovoj nasoj divnoj drzavi, sam odvojio i ostavio sebi da mi pretekne za hranu do prve plate. Onda sam uzeo telefon i nazvao sve drugare i rodjake za koje znam da ce pomoci koliko mogu. Na kraju sam dobio ideju da nazovem porodicu i kazem im da cu skupljati priloge, a da mi je od njih samo potrebno da mi posalju mejlom sliku i dijagnozu djevojcice, i da u slucaju da neko ne vjeruje da skupljam zaista za pomoc djetetu potvrde to preko telefona. Onda sam ucinio nesto sto bi radio samo lud covjek kao ja, izasao sam u grad i poceo, od lokala do lokala. "Dobar dan, skupljam priloge za dijete koje ce umrijeti ako se za par mjeseci ne operise..." Nisam imao nikakvih losih iskustava, jedan covjek je cak dao 100evra, ali smo zvali porodicu na moje insistiranje. Obisao sam znaci sve lokale u centru u doba kad su najpuniji, a onda sam sacekao Subotu i oko podneva krenuo po zgradama. Ljudi su davali koliko su mogli, tu jesam imao nekoliko neprijatnosti, ali Boze moj - ima nas svakakvih. Zbog cilja sam progutao ponos kad su me psovali i grdili i nastavljao sam dalje. Obilazio sam zgrade do pred vece i otprilike sam zaljucio da je to - to. Necu govoriti koliko sam skupio, ali je premasilo moja ocekivanja i bio sam zadovoljan kad sam porodici predao kovertu. Nisam htio da uplacujem na racun, nego sam otisao licno da im predam. Rasplaka se ona zena, za srce me ujede. A dijete ko andjeo, ko mu ne bi pomogao da moze...Eto, to je bila jedna od mojih misija.
    Svaka cast drug, skidam kapu!! Da nas je vise takvih barem...

  12. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by donni_brasko View Post
    Je li dijete ozdravilo?

    Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pare su skupljene, operacija uspjesno obavljena, oporavak malo duže traje, biće dobro.

  13. The Following User Says Thank You to DavidM For This Useful Post:


  14. #37
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Svaka cast drug, skidam kapu!! Da nas je vise takvih barem...
    Kad je meni zdravlje bilo ugrozeno, pomoci niotkuda! Svi drugari nikom ponikose, i u crnu zemlju pogledase! A dusmani se okupise da se raduju! To mi je sada glavna motivacija da pomazem koliko mogu bolesnima.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Apel!
    By milicaaaaaaa in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 31-08-07, 19:19
  2. Apel
    By InDiJaNkA in forum Ljubav
    Replies: 7
    Last Post: 29-04-05, 02:38
  3. Zdralovi- apel
    By laufer** in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-05, 11:15
  4. Apel...
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 31-01-05, 14:05
  5. Apel
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-04, 22:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •